Nohy a vse kolem toho

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod DAV » ned čer 26, 2011 8:30

Vložky-kamarád si jednou také zapomněl vložky do bot a tehdy ho napadl spásný nápad a kdesi v nějakém to vesnickém smíšeném obchodě koupil dámské hygienické tří milimetry, od té doby si před tůrou nasazuje ty s křidélky, vždy když ho vidím jak křidélky oblepuje vložku do boty mne jímají záchvaty smíchu.

Na regeneraci se mi nejvíce osvědčila vanička s bublinkovou koupelí a vibracemi, vždy chrochtám blahem.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod terkad » pon čer 27, 2011 2:36

DAV píše:...vždy když ho vidím jak křidélky oblepuje vložku do boty mne jímají záchvaty smíchu...

Tak tenhle tip si zkusím zapamatovat :smt044
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » pon čer 27, 2011 22:05

fps píše:nikde jsem nenašel jaké nosíš ponožky? to má taky na to vliv, a klidně i dvoje, já doporučuji něco od highpoint

Bridgedale Summit + Trek, celorocne. Tim to fakt nebude, lepsi tezko sezenes. Spis botama, holt jsou ty Islandy uz moc vysmajdane, vsak jsem je nosil celych 15 mesicu :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » pon čer 27, 2011 22:06

pavproch píše:zkus indoor sporty, třeba šachy... :twisted:

Ti to jednou pripomenu, kyborgu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » pon čer 27, 2011 22:09

Dallen píše:@Mike: Něco podobného se mi už také parkrat stalo. Z vlastni blbosti, při odjezdu jsem zapoměl do bot dát vložky a po přechodu jsem nemohl vůbec chodit (ale u mě byl problém pata a spojnice článku prstů) jediné co na tyhle věci pomáhá je klid. Při chůzi jsem si vystlal boty tak, abych bolavé místa co nejméně zatěžoval.

Jo, pro vlozky uz jsem se jednou vracel skoro z nadrazi, to je nocni mura. Nenapadlo mne, ze bych si mohl na miste koupit ty damske :twisted:

Jasne, ze klid, jenze to by znamenalo ted nikam nejet... No uvidim, bud se to tam spravi nebo dorazi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » čtv črc 21, 2011 21:00

Tak jo, spravilo se, popis toho, co musely chudaci chodidla vydrzet tady. Z casti asi diky pevnym botam, zcasti diky nove objevenemu Aulin Gelu a zcasti zrejme sokem, co jim to provadim :twisted: Zpocatku jsem je mazal dvakrat denne, ke konci uz jen rano a po navratu vubec. Bolest je pryc a doufam, ze se uz nevrati.

Popravde, prvni 4 dny to nebolelo skoro vubec. Sel jsem pomalu s tezkym baglem volnym terenem a v pohode. Pak jsem pri sestupu dosel na dobrou turistickou stezku a do pul hodiny to rozbolelo. Myslim, ze to bylo tim, ze jsem znacne zrychlil. Nastesti to po navratu do volnych terenu preslo a uz se nevratilo.

Pred odjezdem jsem zkousel Ibu Hepu, trochu to fungovalo, ale Aulin je jiny level. Se nedivim, prasky jsou asi tak 3x ucinnejsi nez Ibuprofen (a bohuzel pouze na predpis, ac maji min vedlejsich ucinku...). Vypada jako dobra nahrada za Fastum Gel, ktery je kvuli eublbum od kvetna pouze na predpis. Aulin Gel se na rozdil od prasku prodava volne, logiku netusim. Je pomerne drahy, ale rekl bych, ze stoji za to.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod šíp » čtv črc 21, 2011 21:08

mike píše: Fastum Gel, ktery je kvuli eublbum od kvetna pouze na predpis. Aulin Gel se na rozdil od prasku prodava volne, logiku netusim. Je pomerne drahy, ale rekl bych, ze stoji za to.

Je to díky fototoxicitě. S Fastumem se nesmí na sluníčko, což spousta lidí nevěděla a v lékárně je nepoučili. Hlásilo se pak kvantum nežádoucích účinků a sama firma si prosadila vázanost Fastumu na recept, jelikož se předpokládá, že doktor pacienta upozorní, že s tím nesmí na slunce.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » čtv črc 21, 2011 21:15

Ja vim, ale cetl jsem, ze to bylo kvuli narizeni EU. Prepoklad je to trochu ujety, jelikoz poprve jsem ho dostal od doktora a myslis, ze mne poucil? Ani nahodou. V lekarne taky ne a to jsem ho kupoval hodnekrat, ale je to napsano v pribalovem letaku, coz by pricetnemu cloveku melo stacit. A kdyby snad ne, tak snad stacilo pozadat lekarniky, aby lidi upozornovali...

Pouzivam to na horach pres 10 let, vzdycky na zakryte casti tela, takze zadny problem. Uz jsem se bal, ze si budu muset chodit pro predpis, ale Aulin to zda se zachranil. Tam fototoxicitu zminuji taky, ale vypada to, ze spis jen pro jistotu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod šíp » čtv črc 21, 2011 21:17

Celé je to na hlavu... Já například nesmím napsat nějaké volně prodejné přípravky, protože jsou vázány na odbornost, což mi přijde zvrácené :evil:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » čtv črc 21, 2011 21:20

Nemusis napsat, muzes doporucit at si to koupi sami, usetris :twisted: Ze je to na hlavu souhlasim ;-)

Mas odborne nejakou vyhradu proti tomu Aulinu? Jediny vedlejsi ucinek, ktery jsem zaznamenal, byly nechutne zlute ponozky zevnitr ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod šíp » čtv črc 21, 2011 21:23

Nemám žádné výhrady, je fajn.
Když jsme u mazadel, já s efektem užívám tento lubrikant vaziva.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » čtv črc 21, 2011 21:25

K cemu je to dobre resp. kdy je to potreba?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod šíp » čtv črc 21, 2011 21:30

Většinou si to patlám večer na šlachy a klouby. V mém případě na Achilovku a kolena. Pomáhá mi to, zvlášť při větší zátěži v nerovném terénu. Není to tak rychle účinné jako nesteroidní antiflogistika, kam patří Aulin a Fastum, spíše efekt vidím při dlouhodobém pravidelném mazání.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod amigo » pát črc 22, 2011 6:24

@mike: ad fastum gel - jeho prodej na předpis je fakt na palici #-o přesně jak říkáš, když jsem ho kupoval, nikdo mi nevykládal nic o fototoxicitě, ale ještě si, bohudík, zvládám přečíst příbalový leták. další pitomý Europříkaz vážně netřeba :evil:

ad Aulin gel a Lubrikant vaziva: díky za tip.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mvaldo » pát črc 22, 2011 11:25

šíp píše: ... Když jsme u mazadel, já s efektem užívám tento lubrikant vaziva.

mne pomohol ;)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 22, 2016 6:22

dam dotaz sem: v sobotu me zacaly bolet holene, normalne to citim i pri sezeni, pri chuzi obzvlast. Poslední 3 víkendy sem navíc neměla nic náročnýho, jen jednodenní výlety v JM kraji kolem 25km v botách, který sou mi pohodlný a su na ně zvyklá. Tento víkend nic.
Bolí mě holeně na obou nohách a a začíná to cca v kotníku (zepředu nohy na ůrovni kotníku).

Ve středu jedu s cestovkou na pár dní na kopečky a ráda bych tomu nějak ulevila, protože to sakra cítím i při 15ti minutové cestě do práce.
Jinak doma večer mažu alpou a promasírovávám, nic jinýho doma nemám. Ještě bych chtěla skočit do lékárny a případně si koupit nějaký mazání
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Sirkka » pon srp 22, 2016 7:33

Nejspíš to máš z přetěžování. Zkus nohy více protahovat a zaměřit se hlavně na protahování lýtek.
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 22, 2016 7:42

diky, zkusim vic protahovat lytka - ale ohledne pretezovani, ted sem nikde moc nebyla, pokud jo, tak nakloneny roviny... moc me nenapada, cim bych je pretizila, ale muze to byt klidne i naakumulovany za delsi dobu...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 22, 2016 9:20

doporucil by pripadne nekdo mast traumaplant na to? chtela bych si neco koupit ale zas nechci nosit nejaky 500ml obri rodinny balenia tohle sem nasla bez predpisu a mensi... ale kostival obecne asi uskodit nemuze
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod apuka » pon srp 22, 2016 11:09

Kostival neuskodi, ale myslim si, ze tady je to zbytecne. Alpa staci, kdyz uz to chces necim mazat a radeji si to nekolikrat denne poradne pormasiruj.

Ta oblest svalu na holeni muze byt zpusobena i trocha pozmenenou chuzi kvuli necemu (boli prst, nejaka cast nohy ale i z problem jinde na tele Te muze prinutit mirne neco na chuzi menit) a muze to byt klidne i z pantofli nebo chuzi na boso doma. Staci opravdu mala zmena.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 22, 2016 11:17

je fakt, ze sem chodila dva dny v renegadech, abych se zas pripravila na tvdrsi botu (testovala sem novy vlozky, ktery by meli byt trochu mekci nez puvodni), ze by to mohlo byt z toho? ale zas uz sem v nich chodila i vylety a tohle mi nedelali... ok, budu mazat alpou
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Sirkka » pon srp 22, 2016 12:17

Jak říká apuka, může to být i nepatrná změna v chůzi, co se ti mohla nakumulovat a změnou vložek si ji jen dorazila.
K Traumaplantu ti řekne něco Mike, tuším, že to používá/val. Kostival je na záněty, neuškodí. Pokud tam máš ale nějaký zánět, tak rozhodně nemasírovat, tím by se zánět rozjel.
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 22, 2016 12:19

sirkka hmmm a jak to poznam s tim zanetem? zitra k doktorovi jit nemuzu a ve stredu uz ani nemam moznost, proste budu muset jet bez toho a doufat, ze se to nezhorsi...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod apuka » pon srp 22, 2016 12:51

Ja jsem pochopil spise tak, ze boli (asi) sval (unava?).
Jak poznas zanet na noze? Veterinar mi jednou rikal, jak to poznat u psa, muzes to taky zkusit u sebe.
Prilozis ruku NA kuzi, kde Te noha (holen) nejvice boli, kde ji nejvice citis. Pokud budes citit teplo vetsi nez kolem, resp, jinde na noze, tak tam mas zanet, nejspise povrchovy.
Prilozis ruku tesne (par mm) NAD kuzi (ale nesmi se dotykat), kde Te noha (holen) nejvice boli, kde ji nejvice citis. Pokud budes citit teplo vetsi nez tam, kde Te neboli, tak tam mas s velkou pravdepodobnosti zanet, ale nekde ve svalu, kosti, resp. az POD kuzi.
U psa to docela dobre fungovalo (potvrzeno dalsima lidma). U sebe jsem to zkousel jenom kdyz jsem vedel i bez toho, ze nekde zanet mam. Fungovalo to jak pri povrchovem (ekzem) tak i pri svalovem. Ale kdyz vis, co tam mas, tak Te to muze ovlivnit a muzes citit to, co si myslis, takze svuj vlastni pokus neberu za smerodatny.

Pokud jsi mela nove vlozky, tak je pricina skoro jasna. Coz ale neznamena, ze vlozky jsou spatne!!! Jen si na ne musi noha zvyknout.

Ja jsem mel podobny problem nedavno, kvuli bolesti nervu na slapce a pod prsty jsem instinktivne doslapoval mirne jinak nez normalne a za tyden-dva mne bolely holene jak cert.
Naposledy upravil apuka dne pon srp 22, 2016 14:11, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 22, 2016 13:00

ja prave nevim, co me boli. Boli to podobne jako pri namozeni po chuzi z mega kopce, ale jak sem psala, posledni tyden sem nebyla vubec nikde a predtim dva vikendy jen lehky jednodenaky malo km, malo vyskovejch, takze zas jako z ceho by se to namohlo? ze sezeni v kanclu asi tezko...

jinak teda s vlozkama to mozna souviset muze, i s tim, ze sem renegady ted dlouho nemela, ale predtim se mi tohle nikdy nestalo, tak nemam zkusenost. ale nechodila sem v nich skoro vubec, do kina, do obchodu, nenachodila sem po meste vic jak 5km urcite.

tak zkusim doma nejak ohrmatat ohledne teploty a uvidime, no. zeptam se jeste v ty lekarne na mazani, a doufam, ze se to nejak nezhorsi teda aspon
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod apuka » pon srp 22, 2016 14:15

Pokud to budes mit podobne jako ja, tak to chvilku (tak dva tydny :-)) bude neprijemne, ale zvyknes si :wink:.

Vem do uvahy, ze i mala zmena muze zpusobit, ze se Ti zacnou zapojovat svaly, ktere jsi (prakticky) nikdy poraden nepouzivala. A to se projevil velice rychle svalovici.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » pon srp 22, 2016 16:26

Sirkka píše:K Traumaplantu ti řekne něco Mike, tuším, že to používá/val.

Pouzivam, zrovna ted :) Traumaplant je skvely na zanety slach a svalu, modriny, stav po kreci apod. Pusobi proti bolesti, leci a uvolnuje. Takze pomuze i pri bolesti v zadech (lumbago?). Funguje znatelne lip, nez klasicka kostivalova mast, ale neni to painkiller a nefunguje hned. Chce pravidelne to mazat 2x denne, bolest obvykle trochu snizi hned, pak je to nejakou dobu (tyden az dva) skoro stejne a pak najednou behem par dni zmizi. I pak to jeste chce nejakou dobu pokracovat.

Proti akutni bolesti je lepsi protizatenlivy gel, nejlip Aulin. Je rychlejsi, ale neleci, jen potlacuje bolest a zanet.

Tady mi neni jasne, co vlastne boli, jestli sval nebo neco jineho. Na sval bych to pouzil, jestli je to vic, nez jen klasicka bolest z namahy.

Mawenzi píše:ale kostival obecne asi uskodit nemuze

Bacha na to, kostival obecne je hepatotoxicky a klasicka mast se nema pouzivat dyl, nez mesic. Traumaplant by ale mel byt vycisteny prave od tech skodlivych latek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 22, 2016 16:36

mike diky. boli asi spis svaly, i kdyz presne to rict nedokazu. s tom kosyivalem taky diky za info

v lekarne mi doporucila magnezko jako podporu a dala mi dolgit (ten traumaplant nemela, ale ze ho muze objednat, coz sem nechtela) a po namazani dolgitem to krasne zabralo a je to lepsi.

nicmene zitra zkusim jeste jinou lekarnu co kolem ji pudu, ten dolgit asi nechci primarne kvui ibuprofenu mazat treba tyden v kuse, kdyz me chytne koleno, potrebuju at mi neco zabere a ne ze budu tyden namazana ibuprofenovou masti a budu mit pak nizsi citlivost...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » pon srp 22, 2016 16:44

Jestli zabral i Dolgit, tak to neni nic vazneho ;-) Kdyz jsem mel zanet slachy pod patou, tak masti s ibuprofenem nemely skoro zadny efekt, az Aulin zabral. Proto ho s sebou vozim (i prasky, ale ty jsou jen na predpis).

Na horcik bacha, vedlejsi ucinky pri lehkem predavkovani jsou docela neprijemne (slabost, poceni, prujem).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 22, 2016 16:57

o horciku si teda jeate poctu, kolik ho je ok a v jakym jidle je.

aulin mam taky v lekarnicce, protoze na koleno mi ibac spis nezabira, takze mas pravdu, asi to nic hroznyho nebude a muzu s tim jit klidne behat na dovolenou, coz je jediny, co je ted dulezity - nexkazena dovca :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví