Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod mike » pon črc 11, 2016 19:49

Njn, ale ty stridas boty rychleji nez ponozky, a tak to nemuzes poznat :twisted:

Nekdo sem pred casem daval fotku vyslapanych podrazek LaS Karakorum. Myslim, ze uz po jednom treku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod mike » pon črc 11, 2016 19:54

zikmund píše:Řek bych, že mi sedí lépe, než třeba Islandy

To by odpovidalo. Islandy jsem mel a Alasky mi sedi lip. Z Islandu jsem mival odrene misto na achilovce zezadu, u Alasek nikdy.

zikmund píše:Prostě to napustim a pujdu, uvidim, nic jinýho mi ani nezbývá ;-)

Asi tak.

zikmund píše:Já zas tak často na treky nechodim, ale stejně jsem zvědav, jak dlouho vydržej.

Zapisuj si kilometry ;-) Zalezi hodne na terenu, podrazky odchazeji nejvic v suti a na ostrych kamenech (Dolomity...). U kuze zas zalezi na udrzovani. Chce to obcas kondicioner, zvlast v tech ohybech. Ten impregnacni sprej od Grangers bohuzel sam o sobe nestaci, driv v nem meli i kondicioner, ale jsou to paka, co musi porad neco "vylepsovat".
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod remy77 » pon črc 11, 2016 21:51

mike píše:Nekdo sem pred casem daval fotku vyslapanych podrazek LaS Karakorum. Myslim, ze uz po jednom treku.


Daval som to asi pred rokom:
viewtopic.php?f=6&t=10627&p=429409&hilit=Obraznost#p429409
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod mike » pon črc 11, 2016 23:21

Jo, to je ono. Jak to vypada po roce?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod mike » pon črc 11, 2016 23:38

Jeste pridam fotku kuze svych novych Alasek po prvni ture. Asi 37 km a tohle misto vypada nejhur. Misto naproti je podobne, na druhe bote uz je to normalni. Taky o trochu min kvalitni nubuk, ale resit to v zadnem pripade nebudu, boty jinak vypadaji velmi nadejne:
alaska_kuze.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod mike » pon črc 11, 2016 23:58

Jeste dodam, ze rozdil v barve na me fotce a te od zikmunda neni fotakem, vypada to tak i v realu. Me boty uz jsou sice nastrikane Grangersi impregnaci, po ktere lehce ztmavly, ale byly vyrazne tmavsi a vic dohneda uz od zacatku. Mel jsem je primo vedle sebe v prodejne s jinymi pary a rozdil byl evidentni. Cim to je fakt nevim. Jina barva kuze, jiny a lepsi tvar... ze by meli v Nemecku dve tovarny?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod fps » úte črc 12, 2016 20:54

mike píše:Njn, ale ty stridas boty rychleji nez ponozky, a tak to nemuzes poznat :twisted:

to už neplatí, už mam vybráno, cca 3 roky mam Dallape Marmolada na které jsem ve vyčtu bot co mají EVA tlumení zapomněl, ty mají stejné EVA tlumení jako ostatní La Sportiva co mam, La Sportiva Trango Trek Micro Evo mam cca 2,5 roku, La Sportiva Trango Cube mam cca 2 roky, La Sportiva Trango Ice Cube mam cca 3/4 roku, a problém ani u jedněch nemam
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod apuka » stř črc 13, 2016 7:06

Trochu k tomu mirnemu OT: V nedeli se jak syn, tak i manzelka stezovali, ze po prechodu Stary Smokovec - Prielom - Polsky Hreben - Vychodna Vysoka - Sliezsky dom - Stary Smokovec, tj. 10,5 hod v dost v skalnatem a sutovem VHT terenu se obema podrazky znatelne schodily, resp. obrousily. Ona ma LS Karakorum Trek, on LS Trango Cube. Pro obe boty to byla prvni vazna "prochazka" v podobnem terenu (i kdyz ty Karakorum Treky uz byly na Slavkovaku a Baranci), navic pro Cuby asi celkove jen 4. tura. Nemam to odfocene, zkusim se na to doma podivat. Syn se stezoval, ze se podrazka odlupovala jakoby v malych kouscich, ja jsem si vsiml, ze mel kraje gumy u spicky - podobne jako na linkovanem prispevku - olemovane "krajkou" a viditelne se ochodil "vzorek" na Climbing Zone min. na jedne bote. Jako neni to nic hrozneho, po tydnu-dvou v Alpach bych to skoro i cekal, ale po jednom vyletu :roll:.
Ze u Karakorum Treku se ochodi vzorek, to bych jeste chapal (i kdyz je to teren pro ktery jsou ty boty urcene), ale u Cubu, coz jsou boty pro "technical mountaneering"???
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod remy77 » stř črc 13, 2016 10:32

apuka:
LaS Karakorum trek su sice urcene na taky teren konstrukcne a niet pochyb, ze su v nom ako "ryby vo vode", ale to ze soudruzi z LaS dali na podrazku maksiu zmes (pravdepodobne z dovodu lepsej prilnavosti) bohuzial ma za nasledok jej rychlejsie opotrebovanie. Nieco za nieco.
Uz som sa aj ja s tym zmieril :)
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod remy77 » stř črc 13, 2016 10:45

mike píše:Jo, to je ono. Jak to vypada po roce?


Zatial to je v pohode. Teren chodim rozny (statistiky tras si nerobim, mozno zhruba by som vedel nieco napocitat - na zimu a ladovec koli mackam pouzivam aj ine boty) cize v priemere za rok je ten ubytok "psychicky" zvladnutelny.
A co sa tyka koze na zvrsku, tak ta podla vsetkeho toho znesie dost.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod zikmund » čtv srp 18, 2016 13:54

Tak jsem se vrátil z 2týdenního treku Rumunsko/Ukrajina. A výsledek je následující. Chodí se v nich hodně dobře, puchýře pouze po asfaltu. 1x mi nateklo snad zhora, 1x jsem měl mokré palce, asi spíš opocením, takže bych řek, že vodu drží. Na pravé botě se vrásnění kůže poměrně zvýraznilo a rozšířilo. Levá poměrně uspokojivá. Jsem zvědav, kolik ta pravá vydrží...

Pravá
Pravá.jpg

Levá
Levá.jpg
zikmund
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob črc 9, 2016 11:44

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod mike » čtv srp 18, 2016 17:14

Leva bota OK, takhle se kuze na Alaskach bezne tvaruje. Prava nic moc, ale taky to neni vylozena tragedie. Neni tam zadny vylozeny zlom a predpokladam, ze ani pri chuzi to neni poznat. Nejvic je to v mistech, kde kuze normalne nepraska, takze bych se nebal, ze boty odejdou predcasne. Minimalne jednu ochozenou podrazku by vydrzet mely, mozna i dve (a pak uz jsou na vyrazeni kazde).

Kdybys chtel, tak to ted mozna dokazes vyreklamovat, protoze se boty dost lisi a je jasne, ze je to kvalitou kuze. Jestli ti ale jinak vyhovujou, tak bych to nedelal.

Kuze si vylozene rika o kondicioner, je vyschla.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod apuka » čtv srp 18, 2016 17:49

...nebo mas pravou nohu o neco mensi (nebo pravou botu o neco vetsi) nez by bylo treba... To se tak taky muze projevovat.
Po uvedenem pouziti se dokonce ani mne nezda, ze by ty boty musely na reklamaci :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod mike » čtv srp 18, 2016 17:56

:D zrovna u tebe bych cekal, ze ani nebudes premyslet, jestli nereklamovat :twisted:

Velikosti to urcite neni. Sam mam jednu nohu o pul cisla mensi a 3 pary Alasek mi to neudelaly. Zato ctvrty uz po prvni ture a to na noze, ktera je vetsi. Paty to dela na obou, ale o dost min. Tohle je fakt kuzi, bojim se, ze jste meli s fps pravdu a prumerna kvalita u Hanwagu sla dolu :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod fps » čtv srp 18, 2016 20:01

zikmund píše:Chodí se v nich hodně dobře, puchýře pouze po asfaltu.

jak se ti v botách muže chodit "hodně dobře", když v nich máš "puchýře", to jaksi nejde dohromady
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod fps » čtv srp 18, 2016 20:05

mike píše:Tohle je fakt kuzi, bojim se, ze jste meli s fps pravdu a prumerna kvalita u Hanwagu sla dolu :evil:

kdyby to bylo jenom u Hanwagu, tak by to ještě nebylo tak špatné, byli by tu další výrobci, ale ona ta kvalita kůže šla dolu i u jiných osvědčených výrobců vysokých turistických bot
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod mike » čtv srp 18, 2016 20:23

Takze problem bude nejspis u dodavatelu kuze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod zikmund » čtv srp 18, 2016 20:39

Co se reklamace týče, tak nevim, možná ale cena bot přemůže mojí lenost. Kůže je suchá, to jo a to jsem je před fotkou znova nastříkal něčím na údržbu kůže (Pedaq). Jo a ta horší kůže taky déle vysychala po dešti

fps píše:
zikmund píše:Chodí se v nich hodně dobře, puchýře pouze po asfaltu.

jak se ti v botách muže chodit "hodně dobře", když v nich máš "puchýře", to jaksi nejde dohromady


Myslel jsem tim, že na kopcích, loukách a měkkých cestách bez problému. Pouze po více jak 10km (dodávám) asfaltu se mi na palci udělal puchýř, nic dramatickýho.
zikmund
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob črc 9, 2016 11:44

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod mike » čtv srp 18, 2016 20:47

Ono dost zalezi na tom, cim kuzi nastrikas :D Mame tu na to cele vlakno.

Jestli je budes reklamovat, tak se ti muze stat, ze ti v tomhle stavu reklamaci zamitnou s tim, ze jsi boty spatne osetroval. Sice to s problemem skoro nesouvisi, ale kazda zaminka dobra. Takze to chce rozumny kondicioner.

Kdybys to prece jen reklamovat chtel, tak si nastujuj rozpor s kupni smlouvou. Jestli je mas min, nez 6 mesicu, coz asi jo. Je to pro tebe vyhodnejsi, nez klasicka reklamace.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod zikmund » pát srp 19, 2016 5:49

Díky ;-)
Píšou na tom vyživující impregnace, no, moc to asi nevyživuje, pořídim jinou
zikmund
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob črc 9, 2016 11:44

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod apuka » pát srp 19, 2016 7:32

Ano, chce to kondicioner. Nejlepe ne s impregnaci ale samostatny a s tim jednou za cas po vycisteni osetrit boty, az se vstrebe a vysusi, tak potom jeste impregnaci.
Bohuzel, samostatny kondicioner na GTX boty se skoro neda sehnat. Max napr. toto od Meindlu, to je vice kondicioner jako impregnace, to by taky mohlo pomoci. Ale je to treba vtirat do boty rucne hadrikem, tj. muzes na prislusna mista dat vice. Jinak uz jenom nektere prodejne retezce bot (napr. Ecco) ma samostatny kondicioner, ale tam nevim, nakolik je vhodny pro GTX.

mike píše:Takze problem bude nejspis u dodavatelu kuze.
Jo, vypada to tak. Asi globalni oteplovani :(( (Myslim vazne, zimy nejsou, jak byly, kravy nemaji tak narocne a drsne podminky, v lete je vetsi teplo, je mozna vetsi sucho, co ja vim co a toto vsechno muze kvalitu jejich kuze ovlivnit.)

@zikmund: Kdybys ty boty chtel reklamovat, doporucuji si je dobre odfotit a poslat dotaz primo do Hanwagu (na jejich strankach je kontakt na servis). Mne odepsali, ze podobne (ale mnohem horsi, nekde ve vlaknu o reklamacich pred par lety to najdes) problemy mohou byt zpusobene suchou, nekvalitni kuzi a ze jim to mam poslat, ze to vymeni za jine. Puvodni reklamace mi odmitly, ze je to pouzitim, po odvolani se na reakci vyrobce uz vratili penize.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod zikmund » pát srp 19, 2016 12:05

Jasný, já jsem se asi nechal svést tím "vyživující", zkusim ten meindl. Díky za info o reklamaci. Kdyžtak dám vědět, jak se to vyvíjí.
zikmund
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob črc 9, 2016 11:44

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod fps » pát srp 19, 2016 12:28

apuka píše:Asi globalni oteplovani :(( (Myslim vazne, zimy nejsou, jak byly, kravy nemaji tak narocne a drsne podminky, v lete je vetsi teplo, je mozna vetsi sucho, co ja vim co a toto vsechno muze kvalitu jejich kuze ovlivnit.)

problém je jenom u nubuk kůže, s full grain leather, gallusser juchten, perwanger, semišem problém není, takže to dle mně není globální problém všech kůží, ale bude to spíš problém v technologii zpracovaní nubuk kůže, možná změnili technologii jejího zpracování?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod mike » pát srp 19, 2016 18:57

Muze to byt treba zvysenou poptavkou. Kuze je malo, a tak se pouziva i min kvalitni (a z te se dela nubuk). Nebo snizuji naklady a pouzivaji i levnejsi zdroje.

Nakonec, muzeme se Hanwagu zeptat. Staci napsat mail. Posledne mi na neco odpovidali docela rychle a ochotne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod moco » sob úno 10, 2018 20:02

Je u Tater stejná patní část jako u Alesek? Když mám volnou patu u Alasek bude to lepší s Tatrama?
moco
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned kvě 6, 2012 21:26

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod moco » čtv říj 18, 2018 15:43

moco píše:Je u Tater stejná patní část jako u Alesek? Když mám volnou patu u Alasek bude to lepší s Tatrama?

Odpovím si sám a zároveň i ostatním, kteří hledají na tuto otázku odpověď.....Pokud někdo má problémy u Alasek, že mu v nich lítá pata, tak Tatra model jsou daleko propracovanější v patní části a patu fixují mnohem mnohem lépe. Celkově jsou anatomičtější jak vidno i z fotografií a mně osobně sedí dokonale, zatím v nich mám jen jednu velmi krátkou zkušební procházku, ale už v obchodě, když jsem je nazul, přeskočila jiskra a pocit nohy v botě byl od prvního okamžiku přesvědčivý. Faceliftovaný model Tatra II má navíc nový typ paměťových vložek, které jsou imho lepší než ty kobercové tlumiče vášní a další "fičura" je tkaničková brzda v první zóně vázání, která mi nepříjde nijak osvětová a já osobně bych ji spíše uvítal o očko výše, kde bývá s fixací vázání větší problém. :t:t
moco
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned kvě 6, 2012 21:26

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod apuka » pon říj 22, 2018 11:45

Vcera jsem se bavil s prodavacem v prodejne Fjallravenu v BA. To je prakticky prodejna dovozce Hanwagu (Fjallraven i Hanwag patri pod Fenix group). Jak jsme mluvili o botach Hanwag, tak mezi reci rekl jednu informaci, ktera sice nevim, nakolik je pravdiva, rozhodne vsak zapnula blikajici cervene svetlo. Bohuzel mi to hned nedoslo a vracet se mi uz nechtelo.

Pry Hanwag chce od pristiho roku prejit k EKO-membrane do Alasek (a asi i jinych bot), stejne, jako se pouziva v nekterem obleceni Fjallravenu.

Pokud by to byla pravda a oni by nahradili GTX touto membranou a ne jenom pridali dlasi model(y), tak je to hodne spatna zprava pro uzivatele Hanwagu (Miku, rychle kupo dalsi par Alasek, kym jsou :wink:). Pokud by nekdo mel nejake doplnujici info nebo by to mohl vyvratit, myslim, ze budu rad nejenom ja. Vonkreuz napriklad?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod vonkreuz » pon říj 22, 2018 13:07

Alaska pro SS2019 zustává s GTX. Jak to bude FW2019/20 nevím.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod mike » pon říj 22, 2018 16:10

Co je SS a FW?

A co je to, doprdele, eko membrana? Zacinam byt na slovo eko silne alergicky :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod apuka » pon říj 22, 2018 17:40

Nevim, co je eko-membrana, ale vzhledem k tomu, ze ji pouziva Fjallraven, bych se ptal u Michala82 :lol:.
Obavam se, ze to bude nejaka PU (pardon, ted se na to - asi kvuli zmateni pojmu - pouziva slovo "polymerova" #-o), uz jen podle typickeho popisu:
O pouzivanych materialech ze stranek Fajllravenu píše:Hydratic
Lze použít jako ochrannou vrstvu, laminát nebo volnou membránu. Zajišťuje určitou odolnost vůči vlhkosti a současně prodyšnosti.

Hydratic Silent – inovace technologie Hydratic. Je speciálně vyvinutá, aby byla tichá( :shock: :-k #-o), 100% voděodolná a 100% větrotěsná, odolná proti opotřebení.

Hydratic IQ – nejmodernější materiál Hydratic, má tu jedinečnou schopnost, že dokáže měnit své vlastnosti. Materiál reaguje na teplo, např. tělesné teplo při aktivitách a projeví se tehdy, kdy je teplota materiálu vyšší než O stupňů. Je-li teplota nižší, uniká jen malé množství tělesného tepla, takže tělo neprochladne.
Ale mozna to bude neco tak specialniho jak ma PP tu svoji membranu, co jednou spominal a ktera pry (i podle jinych) opravdu funguje skvele (taky polymerova, ale myslim za PE, ne PU).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Boty