Lékárnička

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » pát kvě 20, 2016 18:30

@apuka: to nebyly moc dobre priklady ;-) Spis priklady spatne aplikace klasicke mediciny. Lekove interakce jsou vetsinou zname a kazdy doktor by mel vedet, co vsechno pacient bere a zaridit se podle toho. Taky by mel u kazdeho leku zvazovat benefity proti pripadnym skodam. Ze je praxe jina neni az tak problem klasicke mediciny, ale mizernych doktoru. Pripadne nastaveni systemu, ktery jim ani neumozni to delat spravne.

S boreliozou taky nic moc, to co pises je spis alternativa uvnitr klasicke mediciny (link daval fps, ne ja). Standardni postup je nekolikrat opakovat relativne kratkodobou ATB lecbu a kdyz to nezabere, tak nad pacientem zlomit hul, pripadne poslat toho hypochondra na psychiatrii. Je pomerne tezke najit informovaneho doktora, ktery pouziva dlouhodobe ATB protokoly, co davaji sanci na vyleceni. Je to drasticke, ale co delat, kdyz nic lepsiho neni... Hlavni problem s borelizou je spis v tom, ze kdyby se spravne lecila od zacatku, tak se do tohodle stadia ani nedostane. Pritom ten postup existuje a lecit podle nej maji, jenze to mnohdy nedelaji. Cimz jsme opet u mizernych doktoru.

apuka píše:Mimochodem, vubec Ti to neprejji, ale pri Tvem pristupu ke kasli (ty steroidy) bych se vubec nedivil, kdyby ses po nejake delsi dobe pretrvavajicich problemu nakonec se skripejicima zubama skocil u nejake alternativni lecbe...

Musim se ho zastat, to neni jeho postup, ale postup te sarlatanky, co se vydava za doktorku :twisted: Jeho chyba je jen v tom, ze ji slepe veri. Coz je v tomhle kontextu zvlast zabavne, protoze se vysmiva alternativni lecbe a pritom se sveri to rukou nekoho, kdo postupuje jeste hur.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » pát kvě 20, 2016 18:46

Ano ano, mike aj cez net dokaze spravit lepsiu diagnozu ako doktorka a hned podla toho vie, ze moja doktorka postupuje urcite spatne, pretoze ma vysetril podla napisanych prispevkov. ](*,)

To zas keby som zasiel k homeokokotovi, tak som urcite zdravy jak ryba, hned jak si dam cukor s dazdovou vodou (protrepanou!).

No holt som idiot, mohlo mi uz davno byt lepsie, keby som len veril v picoviny...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » pát kvě 20, 2016 18:56

:D koukam, ze hrebik asi nebyl dost dlouhy ;-)

Vychazim z toho, cos psal. Nez ti dala ATB, overila, ze jde o bakterialni infekci? CRP test. Asi ne, ze? Kdyz ti ATB dala, overila, ze jsou spravne? Tj. udelala kultivaci? Asi ne, ze? Kdyz ATB nezabrala a dala ti kortikoidy, overila, ze doopravdy nemas infekci? Asi ne, ze?

Prvni cast tj. ATB naslepo se sice dela docela bezne, ale kdyz se tady neustale ohanis vedou a studiema, tak bys mel vedet, ze to neni spravne a naopak dopoducene je ATB davat jen kdyz je to opravdu potreba a cilene tj. ATB, ktere zabiraji na infekci, kterou mas. Protoze jinak vubec nepomuzou, jako v tvem pripade, akorat udelaji nejake skody.

Diagnozu ti pres Net udelat neumim, ale spatny postup poznat umim ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » pát kvě 20, 2016 18:58

Sa divim, ze este nemas ordinaciu v Prahe!
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » pát kvě 20, 2016 19:00

Takze jsem se ve vsem trefil? :twisted:

Nemam, ale zato mam zkusenosti s mizernymi doktory, coz mne donutilo pouzivat pristup duveruj, ale proveruj. No a taky jsem zvidavy a zajima mne, jak veci funguji, coz uz sis mozna i vsimnul ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » pát kvě 20, 2016 19:04

BTW, ma naivita a duvera v doktory skoncila v dobe, kdy jsem kvuli vedlejsim ucinkum predepsanych prasku skoncil mesic na neschopence. S problemem, ktery byl o rad horsi, nez ten puvodni. Nepreju ti podobnou zkusenost, ale s tema kortikoidama na ni mas zadelano.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » pát kvě 20, 2016 19:07

Neviem jak si prisiel na to, ze si sa v niecom trefil.

Jo, vidim, ze si zvedavy, a teraz uz vsetko vies, tak si mozes otvorit ambulanci, dokonca klasickou aj homeopatickou, pretoze ovladas ocividne obe mediciny lepsie jak doktori...

Uz ma to fakt nebavi, kazdy druhy ITak je dnes doktor!

Hlavne ma uz nebavi, jak ma tu vkuse vtahujete do debaty o ktorej som pisal, ze uz na to seru.

Zerte si cukor, mne je to fuk, ja si zajdem k doktorovi...

Fakt posledny prispevok tu, nema zmysel vysvetlovat veriacim fakty.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod ita » pát kvě 20, 2016 19:13

grco píše:Uz ma to fakt nebavi, kazdy druhy ITak je dnes doktor!



Specializace gynekolog amatér :lol:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » pát kvě 20, 2016 19:15

@grco: z tve nekonkretni odpovedi :twisted:

Ne, nemuzu ani nechci. Ono je dost rozdil zjistit si neco o konkretnim problemu, ktery te trapi, nebo se naucit vsechny. Ja tem doktorum fakt nezavidim, co vsechno musi umet a co delaji. Ale diletanti mi vadi v kazdem oboru.

grco píše:Fakt posledny prispevok tu, nema zmysel vysvetlovat veriacim fakty.

Tys psal nejaka fakta? :twisted: Sorry, ale jako verici tu pusobis nejvic ty. My jsme spis pro pragmaticky pristup, pouzivat to, co nam funguje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » pát kvě 20, 2016 19:22

@ita:
Gynekolog je u soudu pro brutální ublížení na zdraví a vypovídá: "Víte, já jsem měl na středisku 40 pacientek, pak jsem jel do nemocnice a měl jsem dalších 20, pak jsem jel do dívčího učiliště na pravidelnou roční prohlídku, těch bylo 25, pak jsem měl ještě 35 pacientek ve své privátní praxi a když jsem šel večer unavenej parkem domů, oslovila mě poškozená a řekla mi, že mi ji za kilo ukáže."
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » pát kvě 20, 2016 19:44

Fakta su, ze moderna medicina ma MERATELNE, KLINICKY PROKAZATELNE VYSLEDKY.

ATB maju prokazatelny ucinek na bakterie. Steroidy maju tiez prokazatelny ucinek na to, na co su urcene. Kodein ma prokazatelny ucinek. Dalsie ine lieky maju prokazatelny ucinek, ze NIECO VOBEC ROBIA.

Dokonca aj prirodne veci, napriklad nejake bylinky maju prokazatelny ucinek, pretoze OBSAHUJU nejake aktivne ingredience.

Homeokokotiny NEMAJU ziadny prokazatelny ucinek, ktory by bol lepsi ako zasrane placebo, pretoze NIC NEOBSAHUJU.

Ja uz fakt neviem krista boha, jak Vam to mam vysvetlit. To, ze Vam to funguje je mi uprdele, pretoze to je cista nahoda, a taku istu statisticku uspesnost ma aj ten blby cukor.

Ano, ked si potrebujes "zrovnat hlavu" a dat si cukor a verit tomu, ze je to nejaky zazracny liek, ktory ti pomoze. Tak si daj homeokokotiny a mozno sa budes potom citit lepsie. Dobre pre teba. A nebudem ta presviedcat, ze sa citit lepsie nebudes. O to mi vobec nejde.

Ina vec je ale, ze FYZIKALNY dokaz o tom, ze homeokokotiny zaberaju lepsie ako cista voda/cisty cukor (placebo) NEEXISTUJE. Je to proste oblbovak pre psychicky labilne individua (sorry, moj nazor, podla mna su psychicky labilny aj vsetci ludia, co veria v boha).

O toto mne od zaciatku ide. Nie, ze sa potom nemozes citit lepsie. Mozes. Ale nie je to vdaka tomu, ze je tam nejaky blby "otisk" Arnicy, zriedeny tak moc, ze tam nie je jedina molekula! Je to len kvoli placebo efektu. A jak sme sa uz zhodli, u placeba hra velku rolu to, jak moc tomu veris. A mne je z pozorovania ludi jasne uz, ze ludia velmi radi veria v "pohadky" a zazracne lieky a podobne picoviny! Takze je samozrejme rozdiel, ci si napustim vodu z kohutiku, alebo mi ju napusti nejaky zasrany indicky smradlavy saman s teckou na cele, ktory si v nej este umyje gule! Ta druha voda urcite bude liecit lepsie, lebo proste je to saman, ktory si predaval liecebne vedomosti (ako si umyvat gule) z pokolenia na pokolenie uz 100 generacii! Musi to byt ale Ind alebo Cinan, lebo oni su spojeny s prirodou a cakrami, a neviem akymi este dalsimi picovinami. Ked si v tej vode umyje gule niekto z USA, tak to nema ten isty efekt!

Ale, ziadna pamat vody neexistuje! To nedava vobec ziadny logicky zmysel!

Keby totiz existovala, tak by vlastne vsetka voda na Zemi, ktora tu za tie miliardy rokov furt koluje, obsahovala "otisk" kazdej jednej rastliny, ktora kedy na Zemi rastla! Takze vlastne kazda kvapka vody dostupna na planete Zem, si pamata uplne vsetky rastliny, ktore tu kedy rastli, samozrejme vysoko zriedene, co je CIEL HOMEOPATIK. Takze tym padom, ak homeokokotiny funguju, lebo obsahuju otisk nejakej bylinky, tak vlastne uplne vsetka voda (nie len dazdova) je ultimatnym liekom na vsetky choroby a problemy!

Takze sa zase vraciam k tomu, ze tym padom je uplne jedno, ci si kupim lahvicku Arnica, alebo lahvicku "hocijaka ina homeokokotina". Bude tam ta ista voda/cukor, pretoze je to vyrobene z vody z planety Zem, takze "pamatovy obsah" tej vody, u vsetkych dostupnych pripravkov na zemi (aj cistej vody), bude UPLNE STEJNY.

Pokial viem, tak ludia piju vodu denne, jakto, ze su potom este na zemi vobec nejake nemoci? Jakto, ze ich ta voda nevylieci? Vsak je to vlastne prirodne HOMEOPATIKUM NA VSETKO!

Alebo maju homeokokoti nejaky filtracny system, ze tu vodu najskor ZRESETUJU a potom tam len pridaju ten "otisk" tej 1 konkretnej rastilny? O ziadnej filtracii/resetovani som necital nikde. Maju nieco take? Sluzi ako "reset" to protrepani? ](*,)

Ak toto niekomu nepripada uplne absurdne, tak uz fakt neviem. :mrgreen:

Koniec monologu a uz fakt a naposledy, a teraz vazne. Uz na toto tema nereagujem. Svoje monology si ale este samozrejme napisat mozte, ale uz sa ma nic nepytajte...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » pát kvě 20, 2016 20:12

:smt082 (asi jsem perverzni, ale fakt se bavim)

Dobyvas se do otevrenych dveri. O pameti vody tu nikdo krome tebe nepsal, naopak, psal jsem, ze jejich pokusy o fyzikalni nebo chemicke vysvetleni jsou nesmysly.

Placebo efekt ma taky prokazany ucinek. Neni to cista nahoda, naopak, tohle proste spatne chapes. Ucinek zalezi na spouste veci, ale o tom uz jsme se bavili. Takze rekneme, ze homeopatie, akupunktura apod. funguji ciste na principu placeba. A ze vsechny ty opicarny okolo jako jehlicky, dlouhy rozhovor, vybirani spravne cukrove kulicky apod. slouzi jen k tomu, aby se placebo efekt posilil. OK, nemam s tim problem, je to jedna z moznosti. No a ted mi rekni, co je na tom presne spatne? Placebo efekt prokazatelne funguje a nekterym lidem na nektere veci pomuze. V cem je teda problem? Kdyz beru v uvahu, ze alternativni medicinu zkousi hlavne lidi s chronickyma potizema, kterym klasicka medicina pomoct neumi?

grco píše:ATB maju prokazatelny ucinek na bakterie.

Spravne. Presneji ovsem na konkretni kmeny bakterii. Kazdy druh ATB to ma trochu jinak. Proto se dela kultivace, aby se zjistilo, ktere ATB na danou infekci zafunguji. Pokud jsi to nevidel, tak vystupem je papir, na kterem je napsany druh bakterii a tridy ATB, u kterych je napsana ucinnost. Bezne byva u nekterych nulova. Takze kdyz ti doktorka predepise ATB od oka, v cem je lepsi, nez saman, ktery taky doufa, ze se naslepo trefi? ;-) Tim chci rict, ze ATB samozrejme maji vedecky zaklad, ale jejich aplikace uz mit nemusi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod booze » pát kvě 20, 2016 20:39

@grco a zkousel jsi mekdy neco "alternativniho"?
Vim, ze nemas potrebu, ale jen kdyby...
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » pát kvě 20, 2016 21:10

@booze: Vezmem trochu cayenskeho pepre, dam ho do muky, budem pridavat muku dovtedy az tam ten pepr prakticky v tej muke vobec nebude, potom vezmem lyzicku tej muky a dam ti to, aby si to pouzival do varenia, ked chces mat nieco pikantne, lyzicku za 100 kc!

Ak toto myslis pod niecim "alternativnim". Tak ne, to som neskusal. Davat si muku do jedla a cakat, ze vdaka tomu to bude pikantne, lebo ta muka si pamata, ze tam bolo chilli, to skusat naozaj nemusim.

Ak ale pod "alternativnim" myslis, napriklad si dat bylinkovy caj, tak ano, to som skusal. :)

PS: A zas som musel kvoli tebe porusit moratorium!

Uz ma serete ](*,) :mrgreen:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » pát kvě 20, 2016 21:13

Uz? :mrgreen:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod apuka » sob kvě 21, 2016 14:45

grco, doporucuji Ti jeden lehce overitelny postup, jak muzes overit funkcnost "homeokokotin"...
Vem si jednu papricku s hoooodne vysokou palivosti (idealne napr. Carolina Reaper), poradne si ji rozmackej mezi prsty, alespon 5 minut a pritom si opakuj mantru "papricka, papricka, stipes ma". potom zbytky zahod do kose, zajdi do koupelny, vem si cisty rucnik a oplachni si cistou odou prsty se zbytkama papriky, 20-krat si prstama zatrepej, potom je usus. Potom si umyj ruce mydlem, oplachni cistou vodou, utri a zopakuj to jeste jednou. Ted uz zarucene nemas zadne zbytky papricek na prstech, ze jo. Tak si je zase namoc do ciste vody a uz neutirej - to bude ten homeoroztok. A ted prijde ta zkouska homeopatie, ma tri mozne stupne:
1) kdyz jsi srab, tak si stahni kalhoty a strc si jeden prst, ktery si mackal papricku do diry na zadku.
2) kdyz jsi chlap, tak si taky stahni kalhoty, jdi se vycurat a na zaver si jej na zaludy podrbej prstem, kterym si mackal papricky.
3) kdyz places nad touto hovadinou, tak si (radej taky stahni kalhoty a) tym prstem jen utirej oci.

Pokud se nestane nic, mas pravdu (na Tebe) homeopatie neucinkuje. Pokud budes pobihat se stahnutyma kalhotama a rvat, tak funguje :lol:.

Jsem si jen spominal na mlada leta a feferonky... Asi bych mel takovou zkousku patentovat 8).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » sob kvě 21, 2016 14:56

Jezisi kriste, apuka vrat sa do skoly, alebo mozno rovno do skolky, pretoze ti chybaju fakt zakladne znalosti.

Ak nerozoznas rozdiel medzi tym, ze si umyjem a utriem ruky po chili, ale pritom mam stale na rukach molekuly kapsaicinu (takze to bude mat ucinok), oproti homeokokotskemu roztoku, ktory neobsahuje ANI JEDNU MOLEKULU aktivnej latky napriklad tej Arnici, tak ti fakt nie je pomoci...

Si zabil!
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod apuka » sob kvě 21, 2016 16:42

Vidim, ze uz nevnimas ani ironii :lol:

Mimochodem, vis ze muzes byt teda hodne vedle? Takove homeopatika, ktere maji potenci C5, ne to jeste C3, nedejboze D5 by mely obsahovat dost molekul "Arniky", vic jak kapsaicinu na Tvych prstech. A to na lokalni problemy (napr. vyvrtnuti) se idealne pouzivaji prave takove, kdyz mas... :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » sob kvě 21, 2016 16:52

To sa bavis ale o kreme na vonkajsie pouzitie, ktory naozaj nejake aktivne latky obsahuje. To nie je homeopatikum, ale proste bylinny krem.

Homeopatikum, je kategoria sama o sebe. Nie podla mna, ale podla ludi, co to propaguju a studuju, to funguje na principe "water memory" a dokonca (toto je najlepsie), cim viac zriedene to je, tym je ucinok lepsi! Na vnutorne pouzitie to byt zriedene musi, pretoze vo vacsom mnozstve je ta aktivna latka velmi casto dokonca toxicka!

Takze este raz, to ze prirodne lieciva funguju nepopieram, pretoze obsahuju napriklad aj tie iste aktivne latky, ako moderne lieky (ktore su napriklad len chemickou extrakciou, alebo napodobeninou, tych prirodnych). Nemam nic proti samotnym bylinkam.

Ja sa ale cely cas tuna v tejto debate bavim o principe homeopatickych lieciv, ktore su zriedene tak moc, ze v konecnom dosledku, ten samotny liek je len cista voda (alebo cukor, podla typu) a nic z tej rastliny pouzitej na vyrobu v tom lieku uz nie je! Vobec nic! Uplne nula nula nula nula! Jedina molekula tam nie je v tom vyslednom produkte!

Toto proste je vymysel, placebo, absurdna hovadina. Lahvicky s uplne rovnakym obsahom, len inymi etiketami, ktore podla homeopatov zaberaju na rozne veci. Takze vlastne ta lieci napis na etikete tym padom...

No a k logike tvrdenia, na ktorom je to postavene cele, ze symptom A vyliecim tym, ze zozeriem nieco, co mi navodi rovnaky symptom A, ale musi to byt samozrejme zriedene tak, ze vlastne si nedavam nakoniec vobec nic, tak k tomu sa nema cenu vyjadrovat...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod apuka » sob kvě 21, 2016 17:19

Omyl, chlape. Arnica Montana C5 jsou cukrlatka - kulicky a uzivaji se vnitrne.
U Tebe a homeopatik je problem s tim, ze Ty zastavas nazor "co nevim, jak muze fungovat, tak to fungovat nemuze". A druhy pilir je "vsechno musi byt tak, jak to myslim /jsem prijal ja a jinak byt nemuze".
Jo a o potom je tu ta nestastna nutnost mit vsechno pojmenovat i kdyz na to neni zadne zname pojmenovani. Potom nekdo nazve princip fungovani "Water memory", pricemz asi mysli (popsat nemuze, protoze princip zatim nikdo nezna) neco naprosto odlisneho jak ti, kdo na to pojmenovani ihned skoci a rozeberou jej do kazdeho pismenka, ohnou, jak se to jeste da a napari na to neco naprosto jineho, dokonce to svoje zacnou "testovat", aby ukazali nemoznost fungovani....
Ja jsem nikdy nerekl, ani nereknu, ze to funguje na nejake pameti vody nebo cehokoliv jineho - ja nevim, jak to funguje a ani mne to nezajima. Mne zajima - a to vim ze zkusenosti - ze to fungovat muze a kdyz to nekdo (homeopat) nezmrvi, tak to i funguje. Pro mne tecka. Uplne stejne je to u mne s ATB - neznam presny mechanizmus pusobeni, mne staci, ze vim, ze prislusne ATB muze zafungovat na prislusne bakterie. Tecka. Ale tak jako u ATB neplati, ze kazde ATB zabiji kazdou bakterii, tak ani o homeopatik neplati, ze kazde homeopatikum funguje na kazdeho - zrovna tady by to poprelo principy homeopatie.

Jinak ted vazne k Tve nemoci - ja si myslim, ze bys mel zajit i k jinemu doktorovi ("normalnimu"), protoze kdyz uz vykaslavas krev, tak to fakt prestava byt sranda a kdyz TI neudelali ani ten CRP test, co si dokonce muzes sam koupit v lekarne za par kacek, tak neco s lecbou neni v poradku. A i kdybys byl silny tbakofetak, alkoholik a pouze-stejkozrout, tak to neni duvod na silne oslabeni imunitniho systemu a opakovanych infekci dychacich cest.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lékárnička

Příspěvekod booze » pon kvě 23, 2016 12:57

grco píše:Ak ale pod "alternativnim" myslis, napriklad si dat bylinkovy caj, tak ano, to som skusal. :)

Mel bys vyzkouset nejake homeopatika a divat se do tohoto obrazku.
mentra.jpg

Do 14 dnu budes zdravy. :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Lékárnička

Příspěvekod apuka » pon kvě 23, 2016 13:28

Jen si mu zapomels napsat, ze se na ten obrazek nema divat slapajic na kole v obyvacke s obrazkem na riditkach - mohl by v hluboke meditaci rozbyt drzku o bidon :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lékárnička

Příspěvekod GreyMouse » pon kvě 23, 2016 13:43

grco píše:Ale, ziadna pamat vody neexistuje! To nedava vobec ziadny logicky zmysel!

Já bych paměť vody nepodceňovala, grco [-X. Taková voda je chytřejší než vysokoškoláci s červeným diplomem a PhD. k tomu. To si takhle VŠ nabrali vodu s tím, že dezinfekční tablety do ní dají až v případě, že jim dojde zbytek pitné vody, kterou ještě mají. A když se pak napili, byla to právě voda, kdo si dřív vzpomněl, že obsah láhve pochází ze zdravotně závadného zdroje :mrgreen:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Lékárnička

Příspěvekod apuka » pon kvě 23, 2016 14:06

Kdyby to byli homeopatici, tak by vzali tu prazdnou flasku od zavadne, vylili by zbytek, nalili by tam nezavadnou (pokud by meli vic, tak zase vylili a znovu nalili, aby byla vyssi potence), sehnali nejakeho kone, natahli by mu ocas a o to by to ukazkove pobouchali, potom raden potrepali - a razem by meli protilatku proti puvodni nezavadne vode :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lékárnička

Příspěvekod Mawenzi » ned kvě 29, 2016 8:09

smecta expirace 9/2015 to jeste letos asi by slo vozit, ne? mam toho furt plnou krabicku...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » ned kvě 29, 2016 22:51

U Smecty expiraci vubec neresim, ani nevim, jak je na tom ta v me lekarnicce. Vzdyt je to najemno pomlety jil, na tom se snad nema co zkazit.

Expirace je tam IMO jen proto, ze na leky nejaka ze zakona byt musi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 30, 2016 4:56

dik, v podstate tak si to taky myslim
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Lékárnička

Příspěvekod apuka » pon kvě 30, 2016 11:09

Co se Ty stane v nejhorsim? Max. si pujdes prat spodky jeste jednou :wink: . Vim, ze se toho muze stat vice...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lékárnička

Příspěvekod Mlok91 » pon kvě 30, 2016 11:18

To má určitě skoro neomezenou trvanlivost. Jak říkáte je to jíl. Jediný co by to mohlo ovlivnit po hodně letech by byl nějakým způsobem poškozený obal, díky kterému by se mohl jíl teoreticky něčím kontaminovat.
Mlok91
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát dub 22, 2016 10:42

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » pon kvě 30, 2016 22:05

Kouknul jsem se na slozeni a jsou tam jeste dochucovadla: Pomocné látky: Glukóza, sacharín, vanilín. Porad mi to ale neprijde jako nic, co by se v malem uzavrenem sacku mohlo zkazit. Pokud to neni nejak kontaminovane pri vyrobe a pak by se to asi nedozilo ani expirace.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví