Husky Sawaj

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Husky Sawaj

Příspěvekod consiglieri » pát kvě 20, 2016 9:23

Zdravím,

kvuli slevam v e-shopu Husky přemýšlím nad koupí stanu Sawaj 2 (momentálně se prodává za 4000). Zastavilo mě to, že tady jsem se dočetl docela negativní recenze o této značce. Jelikož stany Husky jsem nikdy neměl, prosím obyvatelů fóra aby se podělili o zkušenosti s tímto modelem, popř. Sawaj 3. Neočekávám od něho zázračné vlastnosti, nepůjdu s nim na Himaláje, ale zajímá mě jestli deklarovane parametry odpovídají skutečnosti a jestli vydrží v evropských horách déšť a vítr.
Uživatelský avatar
consiglieri
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát kvě 20, 2016 7:49

Husky Sawaj

Příspěvekod Michal82 » pát kvě 20, 2016 11:19

Kvalita značky je většinou hrozná - v rodině byl od nich spacák a vůbec neodpovídal.
Za tu cenu se dá koupit ověřený Jurek.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Husky Sawaj

Příspěvekod pickard » pát kvě 20, 2016 11:31

Nebrat. Za stejné peníze lepší stany.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Husky Sawaj

Příspěvekod consiglieri » pát kvě 20, 2016 11:44

No to jsem teda překvapen jak negativně se lidí vyjadřují o Husky. Přiznám se, že u mne vyvolálá dojem solidní firmy.

P.S. Poradili byste něco lepšího se stejnými parametry za cca 5000?
Uživatelský avatar
consiglieri
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát kvě 20, 2016 7:49

Re: Husky Sawaj

Příspěvekod pickard » pát kvě 20, 2016 11:53

Jurek Atak.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Husky Sawaj

Příspěvekod pickard » pát kvě 20, 2016 11:54

Podotýkám, že tabulkově to může vypadat, že je ten huskáč lehčí, ale jak jsme tu mockrát viděli, huskáče jsou lehčí hlavně na webu, na váze se dostávají do potíží :)
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Husky Sawaj

Příspěvekod Michal82 » pát kvě 20, 2016 12:50

Což kdyby šlo jen o váhu - bál bych se hlavně nepromokavosti a konstrukce co se větru a td týče. Ne vše co vypadá stejně také funguje stejně.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Husky Sawaj

Příspěvekod mike » pát kvě 20, 2016 18:43

consiglieri píše:No to jsem teda překvapen jak negativně se lidí vyjadřují o Husky. Přiznám se, že u mne vyvolálá dojem solidní firmy.

Pritom staci dat "Husky" do vyhledavani a cist. Nevzpominam si, ze bych tu o Husky nekdy cetl neco pekneho. Zkus se kouknout treba na tohle vlakno, je tam i anketa (i kdyz ne moc dobre nastavena). Jinak to neznamena, ze nemas od Husky nic kupovat, jen je dobre vedet, s cim pocitat, cemu verit a cemu neverit. Treba na letni stanovani u Machace muze takovy stan klidne stacit. Kdyz neprijde bourka ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Husky Sawaj

Příspěvekod GreyMouse » pon kvě 23, 2016 12:26

Náš Husky stan už nějakou tu bouřku přežil. Ale nebylo to u Mácháče, tak nevím, jestli má moje sdělení nějakou informační hodnotu :wink:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Husky Sawaj

Příspěvekod mike » pon kvě 23, 2016 21:20

Tezko :twisted: Melas ho jet vyzkouset dneska na zapad od Prahy.

Coz mne privadi k otazce: co stan a kroupy? Prezije? Aspon nejaky?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Husky Sawaj

Příspěvekod Michal82 » úte kvě 24, 2016 6:06

Me napadá otázka - v ČR je někdy (krom jednou za pár let na horách a pak to je týden ve zprávách) vůbec silný vítr a pořádnej nečas?

Až ten stan přežije nekolik orkánů pak se dá napsat, že něco snese.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Husky Sawaj

Příspěvekod GreyMouse » úte kvě 24, 2016 9:25

@mike: Mohli jste trochu tý vody poslat k nám na východ a mohli být spokojení všichni (náš trávník už se pomalu mění v poušť :( )

@Michal82: Objednej orkán, já postavím stan a pak napíšu, jak dlouho vydržel. Těžko můžu hodnotit chování stanu v podmínkách, se kterými jsme se nikdy na dovolené nesetkali. Pro naše účely posloužil dobře :wink:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Husky Sawaj

Příspěvekod apuka » úte kvě 24, 2016 10:34

Michal82 píše:Me napadá otázka - v ČR je někdy (krom jednou za pár let na horách a pak to je týden ve zprávách) vůbec silný vítr a pořádnej nečas?
Jo, docela bezne. Staci se podivat obcas na CHMU.
Na horach (napr. Beskydy, Jeseniky, Krkonose - na ostatnich nevim, moc nejezdim a nesleduji) je vitr sily vichrice docela bezny, obcas se vyskytne (spise kratkodobe, pripadne v narazech) i orkan, nekdy dokonce i tornado.
Popravde receno, ja nevim, co je vetsi zkouska pro pevnost stanu - staly orkanovity vitr z jedne strany nebo staly silny (ale slabsi nez orkan) vitr s castymi narazy sily orkanu z ruznych stran.

Co se tyce krupobyti, neni to zkusenost s vlastnim stanem, ale v Pyrenejich jsem zazili podobne krupobyti jak bylo vcera v Cechach, my jsme to prezily uprostred husteho lesa pod velkyma stromama. Po skonceni jsme sli dal, az po pul hodine jsme dosli do kempu, kde bylo hodne stanu. Kolem kazdeho tak pulmetrova vrstva krup, tehdy jeste stale velikosti i kolem 2cm. Zadny stan nevypadal, ze by byl nejak poniceny, snad krome jednoho-dvou A-cek, kterym ale spise vytrhl vitr kolik ze zeme a timpadem se zvalila tyc (a vsichni byli na vylete, takze to nikdo nestavel).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Husky Sawaj

Příspěvekod Michal82 » úte kvě 24, 2016 12:32

No kroupy jsem zažil jen malé cca do 1cm a s tim myslim stan nebude mit problem pokud ma tropiko z nějakého normálního matrose. Ale kdyz někde padají golfové míčky tak toho uz bych se bal :)
Vítr pokud nekdo očekává je dobre napnout lanka co nejvíc.
Ono se to zda asi jako blbost ale tyč potom v náporu dostává menší možnost pohybu - průhybu.
Treba v Hanibalu kdyz jsem kupoval druhý H a rekl jsem prodejci ze Allak se dost zplácne už vypnutím lanek na mne pán neverícně koukal a ze se to vypíná jen tak z lehka decentně aby to nemělo prohyb to lanko. Jenze prave takto ukotvenej stan potom v nárazech dostává velkej průhyb na tyčích a hrozí jejich zlomení.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Husky Sawaj

Příspěvekod Quido » čtv kvě 26, 2016 7:33

@consiglieri :
tady píší lidé, kteří většinou chodí se stanem a spí v něm v horských podmínkách, a ne někde u vody, takže se tu o značkách typu Husky takto nechvalně vyjadřují právem - jsou to stany nespolehlivé, nevyspytatelné a za ty peníze, nebo jen o trochu dráž, se dá koupit od jiných výrobců již opravdu kvalitní výrobek. Spolehlivost a odpovídající kvalita materiálu je v horách nutná, tam se nemůžete, když se něco vyvrbí, vždy sbalit a odjet, jako někde od řeky...

Pokud to má být stan na pláž nebo na louku, který bude složit jen za pěkného počasí, pak je to jedno, co si pořídíte, to pak má stan prakticky ochránit jen proti hmyzu a proti rose, ale na stan v těžších podmínkách halt musí být 100% spoleh - a i tak je to mnohdy o ústa...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Husky Sawaj

Příspěvekod NikolasCzech » pát srp 11, 2023 13:10

pickard píše:Nebrat. Za stejné peníze lepší stany.

Jaký třeba?
NikolasCzech
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát srp 11, 2023 13:09


Zpět na Stany