Rocky Club Praha

pro ty co hledají informace o jednotlivých zemích

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod dudy » ned zář 7, 2014 10:34

@apuka
Promiň, ale mohl bys mi vysvětlit, v čem "nemám tak úplně pravdu"?
Vždyť si napsal nemlich to samý co já v bledě modrym.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod apuka » ned zář 7, 2014 10:53

V tom,ze "z její činnosti nemůžeš vyvozovat právní odpovědnost". Pokud jsi to myslel, jako smutnou ironii nebo sarkazmus, tak se omlouvam, protoze jsem to pochopil "jak je psano tak je dano". A tak to pravda urcite neni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod dudy » ned zář 7, 2014 14:07

Jako smutnou ironii.
Obávám se, že dobrej právník by je z průseru vysekal.
A to právě proto, že cestou s nima nevzniká klasickej smluvní vztah dodavatel - odběratel, protože oni, z pohledu zákona, prostě nejsou dodavatel.
Odskákali by si to, pravděpodobně, kdyby tam bylo jasné zavinění (a to jenom konkrétní osoba), ale v takovém případě by si to odskákal třeba i Tvůj dlouholetý spolulezec a kamarád, jakožto zabití z nedbalosti.
Nicméně vymáhání práva v případě nehody by bylo občansko právní cestou dost složitý.
Asi jako když chceš žalovat někoho, kdo Ti něco prodal na inzerát.
Nebo jako postihování "šmejdů" ze strany spotřebitele.
A to ti maj živnost.
Jediný na co by se je dalo utavit (a to by šlo i bez průseru) je nezákonné podnikání, možná podvodné jednání.
I když s tim podvodem by to bylo takový na hraně, protože bys jim musel prokázat úmysl a prospěchovou motivaci. Jinak je to obyčejný lhaní a to trestný neni.
Jak říkám, nezákonnost jejich podnikání, se všemi vyplývajícími důsledky, je mnohem větším průserem, než se zdá, než nějaká nezodpovědnost, nebo Dutkovo chlastání.
Když tohle provede cestovka, nebo agentura, tak dáš podnět na ACK, popř FÚ.
Ale na RC si můžeš stěžovat toliko na lampárně a OF.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod mike » pon zář 8, 2014 15:09

dudy píše:Ale na RC si můžeš stěžovat toliko na lampárně a OF.

Nemyslim si to. Ze se tim urednici ve sve lenosti nechteji zabyvat a alibisticky se ohaneji tim, ze neni jak, je jedna vec. Kdyby se ale nasel nekdo odhodlany, kdo by za tim sel, tak je bud prinuti nebo to zvladne pres soudy (to by samozrejme trvalo roky). Jenze kdo by to mel byt? Konkurencni cestovky to nejspis maji na haku, jelikoz cilova skupina mejdan klubu se s jejich moc neprekryva. Nastvany klient? Tech sice bude dost, ale budou to vetsinou mladi lidi bez zkusenosti a ti si maximalne zanadavaji na Netu. Takze na to bohuzel dojde, az kdyz se opravdu neco stane a pusti se do toho pribuzni postizenych.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod mike » pon led 12, 2015 6:14

Kdyz jsem vcera vylezl vecer z busu, prastil mne do oci Mont Blanc. Klasicke plakaty vylepene na zastavce MHD. Nejspis cerny vylep, jako obvykle, mejdan klub jede dal :twisted: A my se tu dockame dalsich dotazu a mozna i reportu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod booze » pon led 12, 2015 9:17

...přelom cerven cervenec pojedou na GP :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod mike » pon led 12, 2015 16:43

Co by tam delali, kdyz pres udoli maji Mont Blanc a Matterhorn, jejich obvykle cile? Jeste by se tam zaklimatizovali ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod pickard » pát dub 22, 2016 15:23

Jedeme? Bude to pecka! MB a Matterhorn v jednom tejdnu i s dopravou! Mezitím lehké aklimatizační výstupy na snadné hory jako Breinthorn (sic) nebo Castor. Cestou shopping levnejch sejrů v marketu u dálnice. Zkušení dobrodruzi a lednička přítomni v busu!

Obrázek
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod mike » pát dub 22, 2016 17:11

Jasne. Jako kazdy rok 8)

Kdes to ulovil? V Praze uz to moc casto nevidim, treba dostali pres prsty za cerny vylep. Ale ve vesnicich okolo Prahy jsem toho v posledni dobe videl dost.

Premyslim, kolik by mi museli zaplatit, abych s nima jel. Videl bych to na sedmimistnou castku :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Příspěvekod pickard » pát dub 22, 2016 17:27

Praha 13, volepena zastávka busu
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod mike » pát dub 22, 2016 17:39

Takze taky vesnice u Prahy ;-)

Mozna je to spis zamerenim na cilovou skupinu, ktera tam bydli ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod Simi » pát dub 22, 2016 22:15

Miku, u nas na zastavce jsem to dneska rano videl taky. Necetl jsem to a teda nejsem si jistej zrovna Matterhornem, ale Rocky club to byl. Popojed dve zastavky... :-)
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod mike » pát dub 22, 2016 22:27

:shock: tak to ted nekdy museli zacit vylepovat hromadne. Dneska jsem chodil pesky a na zastavky nekoukal. Pocitam, ze to bude i na nasi, driv byvalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod vonkreuz » čtv dub 28, 2016 8:37

Iniciativa proti černým a necertifikovaným vudcum...
"Black Guide - posil i ty řady PS-VB a napráskej prufodce bez bumážky"
http://www.lezec.cz/clanek.php?key=1287 ... _podnikani
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod booze » čtv dub 28, 2016 9:30

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod pickard » čtv dub 28, 2016 9:32

Jéééé.... můžu taky někoho udat? To budu pak hrdina a dostanu medaili? :vom:
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod booze » čtv dub 28, 2016 9:37

udavej, je to prece DEMOkraticky Ceske.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod apuka » pát dub 29, 2016 9:36

Udavacstvi... :(( :-k

Na jedne strane jo, proc by nemohl poskytnout stejne dobrou pruvodcovskou sluzbu kdokoliv s dostatecnymi znalostmi, na druhe strane je to casto klamani zakazniku, porusovani nekolika zakonu a nezridka dost velke podcenovani problemu.

Myslim si, ze pokud se neco semele a zustane tam kvuli chybam toho "vodce" a on potom stejne pracuje dal, jako by nic, od problemu dava ruce pryc, tak to asi problemem je a neni to zadne udavacstvi ale spise mozna zachrana zivotu. Apozustali toho, kdo tam zustal by si urcite nemysli, ze je udavac ten, kdo by zabranil tomu chudakovi se zucastnit toho podniku.
Normalni certifikovany guide ma za sve klienty zodpovednost, pokud se neco semele, tak financni a pokud neco zanedbal, tak i trestni. Mel by byt na to taky pojisteny. Samozvany "vodce" na to pojisteny neni, zodpovednost taky nenese (podivejte se do vseobecnych podminek mnoha cetovek s temito "vodcami" nebo samotne stranky tech "vodcu" - vsude mas, ze tam jdes pouze na vlastni zodpovednost a "vodce" neni za Tebe zodpovedny).
O tom, ze ve vetsine zemi (min. A, I, F, SUI, ale i SK) porusuje primo zakony dane zeme (u nas porusuje min. zivnostensky zakon) nebo co a dalsi predpisy.

Co ma obycejny predpisu neznaly clovek si myslet, kdyz v popise zajezdu mas primo napsane, ze s Tebou pujde na vystup na MB, Matterhorn, ... zkuseny "vodce", v navrhu smlouvy mas zahrnute v cene "sluzby horskeho vudce", tak si ten zajezd zvoli v domneni, ze bude v rukou zodpovedneho a zkuseneho cloveka, ktery vi, co a jak (precetl si nejaky clanek v novinach nebo na netu o certifikovanych horskych guidech), ale uz si nevsimne, ze ve vseobecnych podminkach mas nekde malym pismem napsano, ze "prideleny horsky vudce nebo pruvodce poskytuje pouze informacni a organizacni sluzby" a na miste zjisti, ze s nim jde dvacetilety nerozvazny mladik, ktery se stestim s kamarady zdolal nekolik alpskych vrcholku, ma vylezeno nekolik skalek v Cechach a absolutne netusi nic o pravidlech vodeni v horach, samozrejme nema ani certifikaci horskeho pruvodce, dokonce ani ten od MSMT, ale protoze uz byl na tech kopeckach a "zorganizoval" objednani noclehu na dvou chatach (dva telefonaty), tak si mysli, ze uz je dostatecne zkuseny na pruvodcovani a nejake penize by se taky hodily.... Potom to jsou ty skupinky 5-10-ti i vice Cechu, kde ten jediny "vodce" "vodi" vsechny tyto absolutne nepripravene lidi v terenu III i vys na jednom lane, pricemz oni ani nevedi, jak a kam zacvaknout karabinku na sedak, na ledovce se sice vybavi cepinem, ale nemaji nejmensi tuseni, co s nim, na mackach stoji poprve, hlavne, ze za 2-3 dny budou stat na MB...
Toto neni jenom Rocky Club Praha, takovych cestovek a zajezdu, jakoz i nebiddek samotnych samozvanych "vodcu" je docela dost. Jeden se ne tak davno probiral i u spacaku (Jaroslav Lukas "horsky vudce"... "jsem horolezec a horský průvodce"..."organizuji a vůdcuji výstupy na nejvyšší evropské a slovenské hory"..."již několik let nabízím své vůdcovské schopnosti a zkušenosti všem, kteří rádi překonávají své limity" - to jsou citaty z jeho stranek, zato o UIAGM, dokonce ani UIMLA se nezminuje nikde) - kolik ruznych zakonu asi porusuje???.

Ano, muze se rict, ze lidi jsou blby a maji si vsechno overovat - ale jak jsem psal, ne kazdy zna predpisy v teto oblasti.

No a trocha je to taky voda na mlyn toho, proc se na nas z Cech a Slovenska divaji v mnoha destinacich neduverive a pres prsty :twisted:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod dudy » pát dub 29, 2016 13:33

Zajímavý.
Když narazím na vykradače chat a zavolám policajty, tak jsem hrdina.
Když narazím na lempla, co se mě snaží podvést a okrást nezákonným podnikáním a udám ho, tak sem bonzák.
Nikde přece není psáno, že je to určené pro anonymní pomstychtivé bonzáky. Spíš se mi to jeví, jak schůdná cesta pro poškozené či podvedené klienty, něco jako ACKCR pro komerční cestovky, Lékařská, nebo Advokátní komora....
Protože si nedokážu představit člověka, který se cítí poškozený zájezdem s R.C. a jde na policajty podat podnět k prošetření. Pokud bude ale mít možnost obrátit se na profesní sdružení v oboru, které jeho případ posoudí a následně případně podnikne i právní kroky, tak je to cesta mnohem schůdnější.
Navíc mám pocit, že v nás ty komouší nějak pokřivili náhled na občanské chování, kdy jakékoli udání se zdá jako bonz i kdyby to mělo zachránit životy.
Krucinál, donášet uličnímu důvěrníkovi, že chlapi v hospodě pomlouvali Husáka, je hnusný, ale pokusit se zabránit páchání trestné činnosti oznámením, obzvláště pokud se mě to osobně dotýká, není přece to samý.
(i když je pravda, že pomlouvat Husáka bylo, ve svý době, taky trestnej čin).
Když ti takovýhle hovado bez papírů, certifikace a tím i logicky bez daného pojištění, někoho zabije, nebo zmrzačí, tak si na něm, narozdíl od řádného vůdce, prd vezmeš. Možná dostane podmínku za usmrcení z nedbalosti a pokutu za neoprávněný podnikání, ale jinak...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod Hafi » pát dub 29, 2016 13:57

Když mě CK pošle na zájezd s průvodcem autobusem, tak čekám, že průvodce je opravdu průvodce a má na to papíry, stejně jako řidič je opravdu řidič a má papíry na řízení autobusu. Nahlášení nesrovnalostí mi nepřijde jako bonzáctví, naopak je to rozumné a může to někomu zachránit kejhák. Je otázka, jestli nenahlásit přímo na policii, ale varianta přes profesní organizaci může být snazší.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod booze » pát dub 29, 2016 14:05

@dudy Jasne chapu a souhlasim s tebou, ale jak muzes vedet, ze porusuji zakon a opravdu s nima nejede nejaky externista horsky vudce? Dokazes jim kulove, coz je vetsi pruser, kdyz to maji osefovane jako akci HK.
Náš tým

V našem týmu jsou zkušení vůdci, instruktoři, záchranáři, lékaři, tlumočníci, asistentky i zdravotnice a další členové Rocky Clubu, kteří zajišťují naše expedice.

Mgr. Jiří Dutka, Ing. Petr Kučera, Doc. MUDr. Jan Urbánek CSc., Prim. MUDr. Daniel Dryák, Jan Číhák, Petr Friedl, Martin Zadražil, Ivan Kovařík, Michael Wszolek, Jiří Wimmer, Ivana Dutková, Tereza Hrubá, Gabriela Loudová, Hana Zelbová, Magda Majerová, Miroslava Škrlantová a další členové Rocky Clubu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod dudy » pát dub 29, 2016 14:36

No a na to je právě ten Český spolek horských průvodců se svým projektem Black Guide.
Oni to prověří a řeknou Ti: "Pane booze, oni to mají papírově všecno v pořádku.", nebo opak a pak i konají.
Nicméně, podle Vás, je, obrátit se na ně, bonzáctví, udavačství, PS-VB a kdovíco ještě.
Ostatně sám píšeš:
"udavej, je to prece DEMOkraticky Ceske."
České je právě to, mlčky přihlížet nepravostem, koukat jinam, obzvlášť když se mě to přímo netýká, nebo, když už se rozhodnu, tak to prásknout anonymně, aby si lidi nemysleli, že jsem bonzák.
V případě, že se to týká mě, tak hlasitě vřeštět, aby nějaci oni, tamti... s tím něco udělali.
Ale nýst svojí kůži na trh, to nee.
To je to "český".
:vom:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod booze » pát dub 29, 2016 14:45

Ano pisu, protoze vim jak to skonci a dopadne.

Kdyz jsme u tech §. Jak je to s pujcovnami skialpoveho vybaveni, lezeckeho vybaveni? Zivnostak na tuto cinnost dostanes na zaklade ceho? Nevim, ptam se ze jsem narazil na toto:
Činnost horského průvodce spočívá v organizování a provádění jednotlivců nebo skupin v horském prostředí, s výjimkou terénů, v nichž postup vyžaduje použití horolezecké techniky; Činnost horského vůdce, kterou je organizování a provádění jednotlivců nebo skupin ve vysokohorském prostředí, včetně zajišťování bezpečnosti. V rámci živnosti je možno uskutečňovat činnost informační, půjčování lezecké, horolezecké a skialpinistické výzbroje a výstroje.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod pickard » pát dub 29, 2016 15:22

Já si myslím, že značná část pachuti vůči té aktivitě pramení z pocitu (který mám taky), že nemalou složkou motivace není ochrana spotřebitele, ale protekcionismus vůči vlastnímu businessu. Tak trochu v tatranském stylu. Tady nikdo jinej vodit nebude. A sami tu taky chodit nebudete. Platit budete mně a hotovo.

Souhlasím s jakýmsi diskutujícím na lezci, že primárním nástrojem pro ochranu spotřebitele by zde měla být osvěta a propagace, na což by se, dle mého názoru, měli soustředit dříve než na "nulovou toleranci". Propagační akci "co od vůdce dostanete, co jinej nemá" bych ocenil asi podstatně víc. Represe je nešťastný nástroj a i když je lákavá, je často destruktivní a zůstává po ní pachuť, konflikt a nasranost.

Nejlepším ochránce trhu je poučenej spotřebitel a na to by se, dle mého ryze soukromého názoru, měly vůdcovské organizace soustředit. Takže ne, tak akce asi není úplně nelegitimní, ale je mi nesympatická.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod pickard » pát dub 29, 2016 15:33

booze píše:Kdyz jsme u tech §. Jak je to s pujcovnami skialpoveho vybaveni, lezeckeho vybaveni? Zivnostak na tuto cinnost dostanes na zaklade ceho?


Je to obyčejná živnost volná, žádné specifické požadavky.

Na první pohled to působí divně, ale je to srovnatelné s režimem u jiných věcí. Půjčování aut, sbíječek, nebo stavebních strojů je podobně potenciálně rizikové a je také volné.

Půjčování je vázané jen jako součást průvodcovství nebo poksytování sportovních služeb. Kdo chce půjčovat sedáky svým kurzistům, musí mít živnost vázanou, kdo půjčuje sedáky jen tak, má obyčejný živno.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod progym » pát dub 29, 2016 15:55

To Picard:

chránit si vlastní business......ano, to chápu....ale proč ne?
Jsi gajda, utrpíš patřičné vzdělání, stojí tě to nemalé peníze a je logické, že pokud tuto činnost chceš provozovat, tak z "toho" chceš něco mít a chceš aby se ti vrátila tvoje investice (mám pocit, že MG tě příjde okolo 200t). Myslím, že to není nic nemravného.
No a na druhou stranu máš okolo sebe "nekalou konkurenci" v podobě lidí co vylezli X kopců, jsou (nebo nejsou) zdatní v kvalitním používáním matrošu, umí (nebo neumí, ale vychází jim to) si poradit v kritické situaci.......a ti za úplatu vodí lidi, hlásá, že je "vůdce" a pochopitelně vše dělá švarckou, tedy neplatí ani daně a tobě se do toho sere.
Klient "nikde jsem nikdy nebyl a chci na MB" se v tom obvykle moc neorientuje a vybere si inzerát n a Lezci Jardy Lukáše, protože cena je lákavá.
Nechci se gajdů v ničem zastávat, znám 3 a všichni jsou pohodáři a prostě dělají to co chtějí. Pokud je poptávka, tak je nabídka. Jejich ceny představují i riziko jejich vlastních životů.
Jestli někdo chce investovat peníze do výstupu s někým, tak je to jen jeho rozhodnutí.

Tatranský business, tak to je úplně jiná liga....
To, že mě někdo nařizuje výstup na úrčité vrcholy "pouze" s MG je super lobismus, klobouk dolů, toto funguje ještě na Kili..... :D
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod booze » pát dub 29, 2016 16:11

A kdo ma dohled nad pruvodci s papirem? Kdo je muze trestat?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod pickard » pát dub 29, 2016 16:44

progym píše:chránit si vlastní business......ano, to chápu....ale proč ne?
Jsi gajda, utrpíš patřičné vzdělání, stojí tě to nemalé peníze...


Protože si myslím, že mám-li to vzdělání, kvalifikaci a schopnosti, tak by nemělo být příliš obtížné na trhu sdělit dostatečně srozumitelně, o co a proč jsem lepší, aby si mě většina potenciálních klientů nakonec našla. Jinými slovy, jsou-li papíroví guidi o tolik lepší než nepapíroví, nejlépe svůj trh ochrání tím, že budou propagovat ten svůj lepší produkt. Je to cesta dlouhodbá, nekonfliktní a sympatická.

Mohou to srovnat se svou situací. Taky mám na podnikání "zvláštní" papíry, protože jsem utrpěl specifické vzdělání a stálo mě to hromadu peněz. Nikdo jiný tu práci dělat nesmí, i když ji umí. Přesto budu první, kdo bude hlasovat pro to, aby existovala volná živnost "právní poradenství". Nedokážu si představit, že by někdo takovej byl reálná konkurence ve věcech, který opravdu umím. A pokud ano, dobře mi tak. Mám být lepší.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod pickard » pát dub 29, 2016 16:46

booze píše:A kdo ma dohled nad pruvodci s papirem? Kdo je muze trestat?


Principiálně živostenský úřad, ale to je iluze. Ten jim reálně dá tak pokutu za blbou cedulku na provozovně.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod booze » pát dub 29, 2016 16:51

Takze si na ne muzes stezovat na lamparne. :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Sháním informace