pitny vak

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pitny vak

Příspěvekod Guly » čtv dub 21, 2016 21:11

Dehydratácie je svinstvo. Okrem iného spôsobuje aj stratu pocitu rovnováhy. Zažil som a viem o čom hovorím. Pri ceste po Ríme alebo okolo pyramíd nevadí a neprejavuje sa, ale v horách na úzkych chodníkoch a podobných miestach ...
Mám aj 2l camelbak ale radšej používam 3l a okrem iného je aj širší a tým ploskejší, čo je v bágli pohodlnejšie a praktickejšie.
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: pitny vak

Příspěvekod mike » čtv dub 21, 2016 21:16

scinkk píše:mozna dalsi dukaz, ze patris mezi malo potive lidi :)

Ne mozna, ale urcite. Pridej vahu, kdyz ma nekdo 60 kilo, tak potrebuje min vody, nez 80 nebo 90.

scinkk píše:Pro me 3 l na den celkem bezna davka, v lete i klidne 5

Taky tak, na jednodenni akce beru 3 standardne a nekdy nestaci. Rekord mam myslim 8 za den, narocna tura v Alpach, cely den azuro a vedro i nahore (vecer dole ve 1300 28 stupnu...).

scinkk píše:Pro me jedna z nekolika nevyhod hydrovaku bylo, ze jsem nemel kontrolu nad zbyvajici zasobou.

Presne tak, potrebuju vedet, kolik zbyva, zvlast kdyz jdu natezko, vody tahnu min a doplnuju cestou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pitny vak

Příspěvekod Guly » čtv dub 21, 2016 21:23

Keď ja som ešte na treku, kde by som každý deň nenarazil na vodu, ešte nebol... (Alebo si na to aspoň nespomínam :-))

No a ja naopak chodím väčšinou tam, kde je voda málokedy a zároveň sa na určitých miestach aj dlhšie zdržiavam, a na schádzanie pre vodu už nedisponujem dostatočným fyzickým a vôľovo-morálnym fondom. A hlavne: na treky už nechodím aby som z miesta A prešiel do miesta B v rekordnom čase, ale preto, aby som tam bol!
Naposledy upravil Guly dne čtv dub 21, 2016 21:37, celkově upraveno 1
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: pitny vak

Příspěvekod Guly » čtv dub 21, 2016 21:29

Zbývajúcu zásobu vody v camelbaku odhadujem a v prestávkach kontrolujem. Pre istotu v Petke mám vždy železnú zásobu pre prípad predčasného vypitia vo vaku.
Niekde som vygooglil kedysi aj elektronický merač vypitej vody pripínajúci sa na hadičku, zavrhol som ho k vôli váhe a možno aj cene. Tá železná zásoba sa mi zdá vhodnejšia a už som si na ňu zvykol.
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: pitny vak

Příspěvekod mike » čtv dub 21, 2016 21:46

Neni nahodou to kontrolovani vaku uvnitr batohu vetsi otrava, nez obcas na chvilku zastavit a sahnout pro PETku v bocni kapse batohu?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pitny vak

Příspěvekod Guly » čtv dub 21, 2016 22:58

Nie je. Nerobím to často, len keď už odhad vypitej vody sa blíži k 3 litrom. A najprv pijem prvú petku, druhá je tá železná rezerva a k tomu ešte pol litrovka nejakej sladkej sračky so širokým hrdlom, ktorú plním zase v noci, aby som nemusel vyliezať zo spacáku. Camelbak dobre rizkladá hmotnosť báglu a hmestia sa do neho dve petky! Pre mňa je to ideál, skúšal som už v živote všeličo, ale tento systém mi vyhovoval najviac a už som si zvykol. Viac petiek v bágli by narobili chaos.
apropo: Do bočného vrecka Crux 58 sa Petka dá dať? Udrží sa tam?
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: pitny vak

Příspěvekod mike » pát dub 22, 2016 1:03

Nevim, jeste jsem ho nemel v ruce. Ale podle fotek se bojim, ze se tam neudrzi.

Dve 1.5 litrove PETky nosim v jednodennim batohu a chaos nedelaji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pitny vak

Příspěvekod Guly » pát dub 22, 2016 19:30

Tiež sa mi zdajú plytké. Ale čo sa do nich vlastne vojde? Do outdoorline v Košiciach mi sľúbili objednať Crux AK. 3D 70 l. Keď ho budú mať pôjdem ho obzrieť. Má mať rolovací uzáver oproti 58l. Som zvedavý,lebo si mi nasadil chrobáka do hlavy.
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: pitny vak

Příspěvekod scinkk » pát dub 22, 2016 20:36

Jsem nosil vak mozna i 3 roky, kdyz se odporoucel, vratil jsem se k PETkam a musim rici, ze nemam zadny duvod se k vaku vracet, kdyz jsem nad tim dneska cestou premyslel, tak v podstate neni zadna vyhoda vaku oproti PETkam, naopak se najde dost nevyhod, aspon pro me.
Nosim mensi PETku v postranni kapse (velkou v baglu) a u dobreho batohu neni problem ji vythanout a zandat i za chuze. Rozlozeni vahy neni moc podstatne vzhledem k mnozstvi ostatnich veci v baglu a pokud ma clovek dve stejne PETky, tak to vahu taky rozlozi.
Nosit kombinaci vaku a PETek uz jde trochu mimo me.

Kde ze to jsou ty oblasti kam chodis tak casto a clovek cestou nepotka vodu?

z miesta A prešiel do miesta B v rekordnom čase, ale preto, aby som tam bol!

rekordne tam taky byt nemusim a cestou z bodu A do bodu B tam taky jsem! :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: pitny vak

Příspěvekod mike » pát dub 22, 2016 21:27

@Guly: nevim, mozna by tam flaska sla zastrcit a prichytit tim popruhem na boku. Dej pak vedet, jak ten Crux vypada. Chrobak doufam jeste pujde vyoperovat :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pitny vak

Příspěvekod Guly » sob dub 23, 2016 2:44

Wawrik písal, že 58l skúšal(kritizoval chabý bederák). Možno by sa on vedel vyjadriť k tým vonkajším kapsámn teda pokiaľ si ich všímal.
Ten chrobák má ale pre mňa dosť vadu, že mu chýba druhá komora alebo aspon nejaký spodný vstup. Takže stále neviem. A eurá sa dajú aj prepiť a človek sa pritom ani nespotí :)
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: pitny vak

Příspěvekod Guly » sob dub 23, 2016 3:21

@scink: vak má výhoduu v skladnosti a v tom, že môžeš popíjať aj počas stúpania a nemusíš skladať ťažký bágel k vôli pitiu. Skladnosť vidím aj v tom, že po vypití petka zaberá veľa priestoru, a v extrémnych prípadoch mať v bágli 2 alebo 3 1,5l prázdne petky je dosť problém ak nenosíš bágel ako kredenc. Na bágli mám v jednej kapse vždy stan, na v druhej nosím paličky, nejaké drobnosti a pol l prázdnu petku na nočné čúranie, takže vodu by som všetku musel nosiť v hlavnej komore. Iné je to, ak idem len jednodňovku. V tom prípade sú vonkajšie kapsy voľné a dávam tam jednu petku.
Máš pravdu, že vak má svoje nevýhody. Na viacdňovky ho z hore uvádzaných dôvodov nosím zásadne vždy! Teda od kedy sú k dostaniu. Boli časy, keď sa o vakoch ani nechyrovalo a chodilo sa, dokonca aj so sklenenou fľašou, umelohmotné fľaše cez uzáver netesnili a pretekali v napresovanom bágli - a boli sme happy. My teraz máme problémy či nosiť pitný vak, skladacie fľaše, PETky, titánové termosky a považujeme ako pošahancov tých, čo nenosia to, čo nosíme my!
A PETka sa po použití zahodí, vak musíš nosiť aj prázdny, po použití ho vymyť, vysušiť, občas dezinfikovať, v skrini prekáža a keď ho potrebuješ, nemôžeš ho nájsť a ... Fakt samé nevýhody, jedným slovom: nepraktickosť! Kto to len vymyslel ?! :)
Kto vak ČASTO a pravidelne používa, príde aj na pozitíva pitného vaku! Každý musí sám zvážiť, čo mu vyhovuje.
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: pitny vak

Příspěvekod Guly » sob dub 23, 2016 4:22

Pre miesta, kde voda dostupná z prírodných zdrojov je zvažujem už dlhšiu dobu http://www.hanibal.cz/vybaveni/turistic ... xroJc1nppU
Má to len 260g, jednoducho naberieš a piješ, jednoduché čistenie. Sawyer sa mi nechce rozkladať, radšej sa nachlemtám špinavej vody, raz sa mi to môže nevyplatiť! A s Katadynom by sa dala piť aj veľmi znečistená voda!

Čo vy na to? Blbosť alebo oplatí sa skúsiť? Niekto už má praktické skúsenosti?
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: pitny vak

Příspěvekod wawrik » sob dub 23, 2016 6:04

Guly píše:Wawrik písal, že 58l skúšal(kritizoval chabý bederák). Možno by sa on vedel vyjadriť k tým vonkajším kapsámn teda pokiaľ si ich všímal.
Ten chrobák má ale pre mňa dosť vadu, že mu chýba druhá komora alebo aspon nejaký spodný vstup.
Ja som skúšal AK-57. Nemal som ju poruke, ale PETka do bočného vrecka podľa mňa nevlezie, a ak áno, tak veľmi nestabilne. Tie bočné vrecká sú plytké a podľa toho, ako si naložíš vak, tak aj trochu šikmo.

Čo je škoda, veľké bočné vrecká sú pre mňa zásadné. Obyčajne tam mám naloženú polovicu handier (rukavice, šatky, GPS...) plus zásoby vody, aby som nemusel zastavovať a zhadzovať bágel, keď sa dostanem do vetra alebo sa chcem napiť.

Spodná komora mi tam chýbala tiež. Nemusela by mať ani vlastný vstup, stačilo by nejaké oddelenie popruhom, aby mi ťažké veci zhora netlačili spacák. Rozmýšľal som nad nejakým samodomo prišitím nylonového popruhu zvnútra a myslím, že by to šlo.

Guly píše:Čo vy na to? Blbosť alebo oplatí sa skúsiť? Niekto už má praktické skúsenosti?
Je kopec spokojných užívateľov. Pre mňa je akýkoľvek mechanický filter nepraktický, lebo zvyšková voda vo filtri mrzne a ničí ho. Sprostredkovanú skúsenosť popisujem tu.

Pokracovani diskuse o vodnich filtrech presunuto sem. mike
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: pitny vak

Příspěvekod scinkk » sob dub 23, 2016 10:31

Z meho pohledu vak vs petky:

Vyhody:

  • Hadicka - clovek muze popijet za chuze. A casteji po malych davkach, a to spis diky tomu, ze ma clovek tu hadicku tak nejak na furt ocich. Tady je ale spis vyhoda na strane samotne hadicky nez vaku jako takoveho. Tohle resim menis PETkou v postranni kapse (kor u jednodennich akci), takze se taktez muzu napit, aniz bych sundaval batoh a nemusel bych ani zastavovat. Navic je pro me prijemnejsi si dat nekolik hltu z PETky nez vodu nasavat pres hadicku.
  • Rozlozeni vahy - tim ze je vak na stredu a na zadech. Ale to je spis takova teoreticka vyhoda, zalezi na rozlozeni dalsich veci v baglu a pokud ma clovek dve stejne petky na kazde strane baglu tak to vyjde nastejno.
  • Po vypiti nezabira vak zadne misto - opet jen teoreticka vyhoda, clovek musi s tim mistem v baglu tak jako tak pocitat pro znovunabrani vody a navic se stratuje se zasobou vodu, takze to ze prazdne petky zabiraji misto neni podstatne (naopak to muze byt vyhoda)

Nevyhody:
  • O poznani tezsi reseni oproti stejnemu objemu v PETkach.
  • Spatny prehled o zbyvajici zasobe vody. Jakakoliv kontrola je opruz. Tim, ze to clovek usrkava po mensim mnozstvi hadickou, znesnadni odhad uz vypite vody.
  • Dalsi vec ktera, ac malopravdepodobne, se muze nejak rozjebat. Navic treba jednou jsem na na nadrazi zjistil, ze mam trochu mokry spodek batohu a zjistil jsem, ze jsem spatne zacvakl hadicku do vaku. No a nakonec prestalo lepeni u vyusteni hadicky poradne drzet ci to porpaskalo, tak sel vak do zluteho kontejneru. Ale tak - par tisic kilometru vydrzel :)
  • Vyndavani a predevsim zandavani plneho vaku do zabaleneho/plneho batohu je desny opruz. A vetsinou jeste prekazi napojeni hadicky, ci haduicka jako takova. Obcas se stalo, ze sjem to tam dal blbe a hadicka sla z baglu moc kratka ci dlouha. Treba u nekterych batohu Osprey je to snzasi tim, ze se to dava mezi zada a batoh, ale i tak. Petka drzi pevny tvar, neni problem ji snadno z batohu vytahnout a zase zpet zasunout, sice ma kruhovy prurez, ale plno veci v baglu nema idelani tvar pro max vyuziti prosotru :)
  • Dle uvedeni vyse, pry nemusi jit kazdy vak do kazdeho batohu.
  • I kdyz v tom clovek nosi jen vodu, cas od casu to clovek musi umyt. Pokud clovek nema nejaky hloupy vak, tak to staci otocit naruby a omyt, ale i tak. Pokud staci to jen vyplachnout, nechat vak vyschnout jde taky spise hure nez nechat vyschnout PETku. Vycistit naustek aspon u toho meho, i tak poradne neslo, musel jsem pak v prubehu koupit jeden novy, ac to bylo i z duvodu, ze se mi podarilo do naustku udelat malou dirku spodnima zubama :)
  • Nabirani vody - tam je to trochu neutralni, ale i tak, nekdy se do vaku nabira voda hure nez do PETky
  • Cena - ne ze by byla vysoka, ale vzhledem k tomu, ze to neni potreba... :)

Vyhoda/nevyhoda dle okolnosti:
V nekterych baglech si clovek vodu ve vaku trochu ohreje zadama. Voda v hadicce rychleji ztepla ci vychladne.

Mozna bych si casem jeste na neco vzpomnel :) Navic u vlastneneho Hydrapaku 3l shift, jsme si skoro jist, ze se tam 3 l nevesly :)
Prispevek neslouzi k tomu, aby Guly zjistil, ze je vak k nicemu, ale jako muj pohled na vec pro pripadne zajemce o tento kus vybavy :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: pitny vak

Příspěvekod Guly » sob dub 23, 2016 10:57

@scinkk: všetky tebou spomínané nevýhody (až na nekompatibilitu s báglom, lebo ja mám camelbaky, ktoré pasujú do všetkých mojich báglov) som sám osobne na vlastnej koži zažil a naučil sa ich riešiť. Plný vak naozaj do báglu treba dávať po uvolnení vecí v komorách, dokonca aj spacák treba odsunúť k vóli vaku. Casto sa to ale počas treku nerobí a radosť z vody prevýši problémy. Tak tragicky to zase nevidím, dá sa naučiť a zvyknúť si a všímať si viac výhody ako nevýhody. Len treba chcieť. Napríklad aj v lete piť z trubičky hnusne teplú vodu má výhodu, že jej toľko nevypiješ :) a spústa ďaľších argumentov ...
Sám občas idem aj iba s PETkami. Nie som striktný zástanca camelbakov. PETky sú naozaj jednoduchšie a bezprácne. Vak som začal nosiť na akcie, kde 2 petky nestačili a so 4 som mal problémy, včítane prázdnych a nechávať ich prázdne po ceste mi nedalo. Tak som si zvykol. S vakom sú naozaj spojené prbblémy a treba sa o neho starať ako o malé decko. Dá sa to však vydržať, ak sa chce. Ak sa nechce, PETky sú najlepšie riešenie, nalgenky,Siggy a iné outdoor špeciálne fľašky sa môžu naozaj nechať iba na semeno :)
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: pitny vak

Příspěvekod mike » sob dub 23, 2016 23:13

@scinkk: dodal bych nevyhodu PETky -- muzes ji ztratit, zvlast kdyz ji mas v bocni kapse batohu. Pakrat se mi to stalo. Resi to nahradni flaska od Platypu, ktera zaroven resi problem s prebytkem PETek, kdyz je potreba vody vic. Mam 3 litry mista v PETkach a 2 litry ve srolovane Platypus flasce. Velmi se to hodi, kdyz jdu vecer pro vodu nekam dal. Vezmu 5 litru a mam dost vody na vareni, ranni caj i dalsi den.

A taky jednu nevyhodu vaku: muze zamrznout voda v naustku. O tom uz tu nekde rec byla, majitele to resi vyfukovanim, takze si plivou vo vaku :?

Sam hlavne nechapu, proc je problem jednou za hodinu zastavit, shodit batoh a napit se. Piti za chuze chapu u zavodniku, ale o to tu snad nejde. Ucucavat po troskach kazdych 5 minut je sice moda (k videni u hipsteru v MHD), ale podle mne je to naprosto neprirozene, jsme staveni spis na to se jednou za cas napit poradne. Nemluve o tom, ze se tak clovek pripravuje o pozitek z poradneho napiti, kdyz uz si o to telo rika :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pitny vak

Příspěvekod fps » ned dub 24, 2016 9:12

taky si myslím že je pitný vak dobrý tak akorát pro sportovce
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: pitny vak

Příspěvekod booze » ned dub 24, 2016 14:27

S4TYR píše::) muzes to prosim te specifikovat?
Takto lahve i hadicku.
IMG_20160424_152437.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: pitny vak

Příspěvekod Guly » ned dub 24, 2016 15:29

@mike: ja mávam počas horúčav pri prudkom výstupe sucho v ústach a je mi príjemne občas si cucnúť a odstrániť suchosť alebo doslova lepivosť v ústach, je mi príjemné a pohodlné nemusieť v prudkých pasážach 15 kg bágel dávať často dolu a znovu si ho nasadzovať. Často pijem aj preto, lebo je mi to odborníkmi odporúčané v mojom veku. Častým skladaním a nasadzovaním batohu znižujem riziko seknutia v chrbtici, ktorú mám po operácii nie v najlepšom stave a bez myorelaxancií a o rôznych analgetík na trek ani nevyrazím. Takže vlastne ja nechápem, že nechápeš. Ako ťa čítam máš nadpriemernú kondíciu a zdravie a zhodiť a nahodiť batoh je pre teba malina a vydržíš bez pitia. Mne je to pocucávanie vody aj príjemné a stalo sa mi to zvykom. Samozrejme, že na jednodňovkách nemávam vždy camelbak a tiež batoh zhadzujem a naooak pri viacdňovkách tiež nepocucávam stále, ale len podľa potreby a v rozumnej miere.
A ešte dodám, že pocucávaním len maličkých hltov potláčam často smäd ak mi dochádza voda a musím šetrit a napiť sa dosýtosti nemôžem, lebo k zdroju vody je ďaleko.
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: pitny vak

Příspěvekod VEPA » ned dub 24, 2016 16:38

Jak je možno si přečíst tak má každý svůj zaběhnutý systém nošení vody který mu vyhovuje a je na něj zvyklý. A když mu vyhovuje tak proč mu nutit jiný. Já nosím v batohu 1L v Sigg flašce a 0,5l v Petce boční kapse, když dopiji 0,5l tak příležitostně doplním Petku. To mi stačí na jeden den a doufám, že během té doby se dostanu k doplnění vody v obou nádobách.
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: pitny vak

Příspěvekod oodoow » ned dub 24, 2016 16:57

fps píše:taky si myslím že je pitný vak dobrý tak akorát pro sportovce

Pro sportovce právě vůbec, plní se to půl dne, nedá se tím za horka polít, nemůžeš mít víc druhů tekutin jako ve flaškách, nevíš kdy už doplnit a kdy můžeš běžet dál.. prostě samé nevýhody.
Kdysi jsem to s vakem zkoušel, ale dřív nebo později, to začlo téct nebo se v tom dělala plíseň, takže za mě zlatý petky a anebo jiný flašky ať už jde o běh anebo turistiku.
mike píše:dodal bych nevyhodu PETky -- muzes ji ztratit, zvlast kdyz ji mas v bocni kapse batohu

To máš asi nějaké divné boční kapsy v batohu anebo s ním moc házíš, jak jsi tu kdysi někde psal, jinak si to nedovedu představit. To je spíš nevýhoda tvých bočních kapes na batohu než petek. Jinak souhlas, ucucávat každých 5min mi normální nepřijde.

Jediná co se mi na vaku líbilo, bylo to, že za horkých dnů zůstává voda déle chladná. Ale i tohle by šlo asi radši pořešit petkou v batohu a dát si k ní hadičku.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: pitny vak

Příspěvekod booze » ned dub 24, 2016 17:08

Jeste tady nezaznelo kombo Evernew hydration tube.
Hadicka se da cela rozebrat, vycistit, vysusit.
Lahve jsou skladnejsi nez hydrovak.
Po dobu, co je pouzivam, ani jedna nezaplesnivela.
oodoow píše:To máš asi nějaké divné boční kapsy v batohu anebo s ním moc házíš, jak jsi tu kdysi někde psal, jinak si to nedovedu představit

Tak to me zajima, jaky mas batoh? Mne petky a nalgenky vypadavaji porad. Diky tomu mam spotrebu prumer 3 nalgenky/rok. :roll:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: pitny vak

Příspěvekod VEPA » ned dub 24, 2016 18:46

Záleží na tom který batoh použiješ. Na př. když si vezmu Deuter Futura 38, tak má síťované kapsy a petka nevypadne ale když nesu Kilimanjaro Anapurna 40 ten má pevné a nízké boční kapsy odkud by petka určitě vypadla.
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: pitny vak

Příspěvekod oodoow » ned dub 24, 2016 19:40

@booze: Mám golite odyssey, kapsy to moc hluboký nemá, ale nad nima je stahovací popruh, kterým se to dá pevně utáhnout.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: pitny vak

Příspěvekod mike » pon dub 25, 2016 1:10

Guly píše:Často pijem aj preto, lebo je mi to odborníkmi odporúčané v mojom veku.

To je pro zajimavost v jakem veku? Taky uz nejsem nejmladsi ;-) Jinak OK, kdyz ti to tak vyhovuje, tak ti do toho nema co kdo mluvit, bavime se spis obecne.

oodoow píše:Pro sportovce právě vůbec, plní se to půl dne, nedá se tím za horka polít, nemůžeš mít víc druhů tekutin jako ve flaškách, nevíš kdy už doplnit a kdy můžeš běžet dál.. prostě samé nevýhody.

No vidis, zrovna u tebe bych cekal, ze pro tebe bude vyhodny a nedas na nej dopustit :) Abys nemusel zastavovat.

oodoow píše:To máš asi nějaké divné boční kapsy v batohu anebo s ním moc házíš, jak jsi tu kdysi někde psal, jinak si to nedovedu představit.

Nepsal jsem, ze jsem PETku ztratil za chuze ;-) Vzpominam si na tri pripady. Jednou jsem sjizdel snehovy svah po zadku, batoh na zadech, PETky v bocnich kapsach. Najednou koukam, ze jedna jede vedle mne a pak zmizela nekde v udoli. Od te doby je davam pred sjezdem dovnitr. Podruhe jsem vyndal PETku z batohu, jelikoz jsem tam neco hledal, blbe ji postavil a ona se rozjela po snehu. Moje chyba, ale stane se a s vakem to neudelas. Potreti jsem slezal po skale na snih, nemohl jsem se s batohem vejit pod previs, a tak jsem ho sesoupnul ze zad a opatrne hodil par metru dolu do odtate mezery mezi skalou a snehem. Jedna z PETek pri tom zmizela, nejspis pri dopadu vypadla a zajela pod ten snih. To jsem nemohl delat nic jineho, byl jsem v blbe pozici a seknul jsem se pod tim previsem.

Taky se mi nekolikrat stalo, ze jsem se nekde splhal po skalach nebo mezi skalama, obcas batohem o neco drcnul nebo zachytil a pak jsem si vsimnul, ze flaska je skoro venku. To se ti s vakem nebo flaskama v baglu nestane. Mj. proto jsem zacal nosit Platypus, driv byla ztrata flasky nocni mura, ted mam kdyz tak nahradu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pitny vak

Příspěvekod Guly » pon dub 25, 2016 3:39

@mike: radšej nie, ľútovanie neznášam. Ale mladý duchom :)
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: pitny vak

Příspěvekod Miras » pon dub 25, 2016 7:49

Já se na vak naučil na kole a už mi to nějak zůstalo i na chození. Když jsem jezdil na kole, tak jsem jel třeba 50km v kuse a nenapil se vůbec, i když jsem měl flašku na rámu. Nějak jsem prostě neměl žízeň. Ale spousta lidí mi říkala, že to není moc dobrý, že bych měl pít víc. Tak jsem pak pořídil vak a jak byla hadička víc po ruce, naučil jsem se cucat průběžně a už mi to zůstalo i na chození. A prostě mi to vyhovuje.
Na jednodenní tůry chodím s relativně malým Camelbakem, kterej ani žádný rozumný boční kapsy, do kterých by se vešla flaška nemá. Vevnitř mám naházený krámy, který se po vyndání flašky sesypou a obzvlášť když je těch krámů víc, tak strkat tam pak flašku zpátky je otrava.
Další věc je, že nejsme domácnost, kde by se doma běžně válely prázdný petky a že by se mi chtělo každou chvíli řešit, kde zrovna nějakou seženu, když se někam chystám...

Holt každej to má jinak, ještě že je tolik možností a každej se může zařídit podle toho, co mu vyhovuje ;-)
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod grco » pon dub 25, 2016 10:11

Co to ma byt?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod booze » pon dub 25, 2016 10:19

Poprosim mody, aby to presunuli do vodnich vaku. Dekuji.
@ grco vzduchovani z akvarka na vysouseni hadicek, camelbaku, platypus flasek a evernew flasek. Budo delal myslim pokus s fenem a trychtyrem.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Batohy