Kréta

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kréta

Příspěvekod Hafi » pon led 8, 2007 20:45

Nazdar, byl ste nekdo na Krete na horach?.
Jak to tam vypada? Uvazuju o tom na leto, prechod hlavniho hrebene, asi ze zapadu na vychod kam až stihnem dojit, cely to ma asi 450km, takže na to asi nebude čas. Prostě pohoří Lefka Ori a Psolirtos (nebo tak nejak se to jmenuje :D ).
Mate nekdo nejaky zkusenosti, tipy,rady,...?
(Teda krome toho, že tam nemám jezdit v době největšího horka v červenci a srpnu-pač jakožto pilný student nemám na výběr :cry: )
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Kréta

Příspěvekod wawrik » úte bře 1, 2016 10:45

Vedel by niekto odporučiť 1-2 jednodenné (5-6 hodín) okruhy? Také, čo by vyzobávali nejaké highlighty, aby sa človek nenudil. Termín koniec marca.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Kréta

Příspěvekod Olchor » úte bře 1, 2016 12:46

Vidím, že letos bude na Krétě rušno. My se tam chystáme v půlce dubna....
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Kréta

Příspěvekod wawrik » úte bře 1, 2016 19:49

No, to dúfam nie :D Marec je snáď dosť mimo sezóny, aby tam neboli davy.

Ale my ideme s deckom, takže žiadne veľké turistikovanie sa konať nebude. Len to, čo mi niekto odporučí, viď vyššie :-)

Nebol si tam už náhodou? Dá sa roklina Samaria zvládnuť s detským nosičom?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Kréta

Příspěvekod pavproch » úte bře 1, 2016 20:01

jj, bude tam v těch končinách husto... moja, juniorka a samohybná šrajtofle tam letíme tež, asi o 400km východněji, na začátku čerbna ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kréta

Příspěvekod Guly » úte bře 1, 2016 20:03

@wawrik: s detským nosičom úplne v pohode. Je to skoro sústavne dolu kopcom,mierne prudšie len na začiatku, v strede veľmi mierne, len občas krátky výstup a na konci skoro rovina. Trošku šotolina a kamienky, úplná pohoda, zvládne aj 10 ročné decko a aj zdravý 100 kg dôchodca s polovičkou. Čas asi 4 až 5 hodín.
Naposledy upravil Guly dne úte bře 1, 2016 20:07, celkově upraveno 1
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51


Re: Kréta

Příspěvekod Guly » úte bře 1, 2016 20:11

...a pozor, jednosmerka zhora nadol a za vstup sa platí. Dolu na konci kontrolujú, či máš bilet a protismerne v sezóne nepúšťajú. Či by sa dali oklamať je dosť neisté, ja by som skúšal, iba ak by som bol sám a more času
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Kréta

Příspěvekod wawrik » úte bře 1, 2016 20:15

Jo, tieto veci okolo som už zistil, len obtiažnosťou som si nebol istý...

Prípadne, náhodou si nebol aj v rokline Masca na Tenerife, aby si to vedel zodpovedne porovnať? Tam sme boli pred vyše rokom a bola to vyslovene brnkačka, žiadny problém ani pre malého šarkana, celkom tam pobehoval.

Ešte budem musieť poriešiť logistiku, vraj to nie je úplne najjednoduchšie, ak človek chce prísť skoro a autom...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Kréta

Příspěvekod Guly » úte bře 1, 2016 22:35

Nebol, neviem preto porovnať. Ale nič netreba porovnávať. Obtiažnosť minimálna, príjemný chodecký terén. V polovičke dostatočná pitná voda. Ja som bol z cestovkou možno za 40 EUR. Dovezú ťa na začiatok asi o 11. Hodine a na konci má trajekt odchod asi 17.00 alebo 17.30. A to je najväčšia obtiažnosť tých okolo 6 hodín, čo je dosť na prejdenie, nie však dosť na užitie si tej krásy a jedinečnosti. Neviem, či sa dá ísť nejako súkromne, lebo mám dojem, že z konca doliny sa dá odísť iba trajektom, neviem však stopercentne. Niekde to určite nájdeš ako to je. Balada by bola, ak by na tú dolinu bolo aspon 8,najlepšie 10 a viac hodín, pre mňa romantika tak 2 dni. Individuálne neviem ako sa tam dostať, neskúmal som. Inak v každej cestovke na každom rohu stačí kúpiť za 40-60 eur účasť v autobuse do rokliny. Obávam sa, že všetky autobusy zastavujú na dvoch troch reštauráciách na prestávku a potom dorazia do východiska až okolo 11 hod. Možno len ja som mal takú smolu z Heraklionu s odchodomo 6 hod.
Auto sa na Krete objedná ľahko a lacno, nepamätám už koľko, ale prijateľne lacno aj na viac dní.
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Kréta

Příspěvekod Olchor » úte dub 26, 2016 18:11

Tak jsme se právě vrátili z Kréty, 14 dní furt slunce, 26°C, koupačka ale na chození s rancem dost hic. Z Chanie busem do Kisamosu, pěško Kaliviani, přes hřeben Phalasandra, nahoru do Platanos, Zahariana, Galouvas, Polyrhinia ( podhorské vsi) kaňonem Sirikari do vsi Sirikari, přes kopce do vsi Milia a dál do Vlatosu. Stopem na Elafonisi a pak po E4 pobřežím k rokli Aradena, tou nahoru a přes rokli Illigas do Sfakie, roklí Imbros nahoru, odbočka na lehko do hor pod kopec Kastro a stopem zpět do Chanie. Celkem výživné. Jestli se chce někdo na něco zeptat, ptejte se. Bomby všeho druhu mají v kdejakém supráči (Inka)( napich., systém s kleštinou i šroubovací, ty jsem ale viděl jen velké půlkilovky) Celkem dost husto turistů, hlavně dojč a frantíci. Samarii jsme se vyhli obloukem, tam je koncentrace děs běs. Aj Imbros dost nahusto.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Kréta

Příspěvekod adrianat » pát srp 18, 2017 13:24

Chystáme se s přítelem v září na dovolenou (celý měsíc) a zvažujeme na který řecký ostrov se vydat. Že pojedeme do Řecka je jistota, jen zvažujeme jaký zvolit ostrov. V hledáčku nám uvízli právě Kréta, Rhodos, Zakynthos, Korfu, Kos a vysněný Santorini. Jedeme se spíš flákat, chtěli bychom si půjčit skútr na pár dní a trochu ostrov procestovat, jinak asi pláž/procházky. Máte někdo zkušenost s termínem v září? Teploty k večeru jsou stále v pohodě? Máme čekat na výhodnější nabídky letenek nebo už máme radši nakupovat teď? Díky všem za tipy.
adrianat
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř srp 16, 2017 14:17

Re: Kréta

Příspěvekod pavproch » sob led 13, 2018 17:43

Tak.... 6 až 13. června tam budu s fišerem, 3/4 a juniorkou... kousek od Eraklijonu..... co sa tam dá vidět/navštívit/vylézt?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kréta

Příspěvekod ratel » sob led 13, 2018 20:56

pavproch píše: co sa tam dá vidět/navštívit/vylézt?

http://www.alpsinsight.com/stories/ski-touring-crete-greece/
__II :D
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Kréta

Příspěvekod pavproch » ned led 14, 2018 20:04

:mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)


Zpět na Řecko a Turecko