Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

sněhové zpravodajství, oznámení o chystaných akcích + referáty z uskutečněných

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod sobb » pon úno 22, 2016 20:58

To jsme si odzkoušeli kdysi v zimě v Alpách na krasové náhorní planině v totální vánici a mlze - na pár stech metrech jsme zcela ztratili směr. Ale na to stačí i buzola.

Ale když se člověk potřebuje trefit přesně a navíc je to na dlouhé trati, tak je GPS mnohem pohodlnější. A vzhledem k tomu, že hnusné počasí bylo na večer hlášeno, tak proč ji pro sichr nevzít. Ale jinak je to až moc pohodlné, přijde mi lepší si na to moc nezvykat :) Asi (určitě) jsem konzerva :oops: :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod scinkk » pon úno 22, 2016 21:04

Jo predminule na hrebeni Krkonos, v mraku, zadne orientacni objekty, myslel jsem, ze jsem smer udrzel, ale kdyz zacinam sestupovat, tak se radsi kouknu na GPS a zjistuju ze jsem se stocil o vic jak 90°, no rikal sjem si, ze bez GPS si nejsem jist, kde bych skoncil. A to jsem pak musel pri mirnem sestupu na tu GPS kazdou chvili kouknout a stejnak jsem se neustale stacel mimo.

tak to jsme se minuli o dost, my asi ve čtyři :) Nějaký stopy sněžic jsme tam zahlídli, ale bylo to dost zafoukané.


Ja prave stopy nevidel, ale prave si rikal ze staci hodina a budou pryc :) I tak to byly s velkou pravdepodobnosti moje stopy, v tyhle casti jsem nikoho nepotkal siroko daleko. Na Vozce a po zelene do sedla byly prede mnou jen jedny stopy od prken. aspon ty co zustaly videt, ale jak se prekracuje potok tam moc nefoukalo, tam by asi zustaly. Nebo ste sli jeste po zlute na Keprnik?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » pon úno 22, 2016 21:04

Jo, taky jsem trochu pocital s mlhou a krome ulozenych bodu (vrcholy, rozcesti) jsem si v GPS nechal i zaznam predchozi trasy. V orientaci to pak pomohlo. Zradne je, ze clovek vubec nemusi tusit, ze jde spatne, zvlast na snehove plani nebo mezi stromy. Takze se tu GPS vubec nepodiva, dokud mu nezacne byt divne, ze uz jde nejak dlouho :)

Taky jsem konzerva a beru GPS ciste jako reseni pro pripad nouze. Clovek si na to zvykne, pak mu nekde chcipnou baterky a bude nahrany.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod sobb » pon úno 22, 2016 21:21

scinkk: Na Vozku jsme se vydrápali průsekem. (Asi) Tvoje stopy jsme viděli kousek za Vozkou, směrem k rozcestí se žlutou, my šli ještě dál na Trojmezí, Keprník jsme už vzhledem k pozdní hodině i nastávajícímu počasí zavrhli a pokračovali rovnou k sedlu pod Vřesovkou a dolů.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod scinkk » pon úno 22, 2016 21:31

Jo vlastne ta zluta vede nejdriv na Trojmezi. Jo pres rozcesti zelena/zluta jsem presel, takze asi moje :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod sobb » pon úno 22, 2016 21:36

Skoro jako bychom se potkali :mrgreen: Třeba to příště bude lepší :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod scinkk » pon úno 22, 2016 21:45

:mrgreen: vyborne :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod ita » pát úno 26, 2016 15:22

Nebyl někdo teď v týdnu na hřebeni Skřítek - Ovčárna? Dá se to projít bez sněžnic?
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod oodoow » čtv bře 3, 2016 21:19

Tak jsem šel zas hřebenovku, tentokrát na lyžích. Celkem přisněžilo, původně jsem chtěl jezdit na Pradědu, ale vytvořila se tam hnusná krusta, v které jsem pořád padal, tak jsem se rozhodl, že si dám hřeben do Ramzové.
Sněhu velká kopa, bořil jsem se i na lyžích, na skialpy v terénu to ale moc není, protože to nemá moc základ, asi tam toho dost odtálo. Naopak na sněžnicích mimo cesty je to teď ideální.
Na běžkách se dá projet celej hřeben, jen párkrát je to trochu o držku v těch sjezdech. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod ketrin » pát bře 4, 2016 10:01

Ty jo a já tam chci jít za měsíc a něco pěšky :shock:
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod ita » sob bře 5, 2016 22:38

Za měsíc tam bude ještě alespoň metr sněhu! :twisted: ..doufám
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod ketrin » sob bře 5, 2016 23:28

jako já si klidně vemu sněžnice, to mi nevadí, jenže jdu s čubkou a to mi připadá trochu nefér, abych já si svištěla na sněžnicích a ona se chudák bořila po břicho.
Budu to tady důkladně sledovat, jaká je situace a doufat, že na značených tur.cestách to roztaje - a běda, běda jak ne :twisted: mimo značené cesty si dělejte co chcete 8)
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod ita » ned bře 6, 2016 20:07

Záleží, co je to za psa a na jak dlouho chceš jít. Já mám svou čubičku první zimu a vzhledem k úrazu, zánětu močáku a cestě na Sardinii jsem na sněžnicích byla letos jen jednou - výšlap na pár hodin. Šla s námi a ťapkala ve stopě po skialpech. Delší túru nevím nevím a následnou noc někde venku s mokrým kožíškem taky nevím nevím. Dřív jsem ale brávala psa od rodičů (cca 15kg, tedy jednou tak velký jak ta moje) a ten je teda sakra dobrej :-) Navíc moja je krátkosrstá a dost venku kosne, bříško má prakticky holé, kdežto on má pořádnej kožuch.
Ať to není úplnej OT tak vznáším dotaz :twisted: - Je na skialpech průjezdný hřeben Ztracenky - Vysoká hole? Počítám, že od Skřítku ke Ztracenkám asi blato...
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod ketrin » pon bře 7, 2016 6:57

Moje čubka (LR 32 kg) je už veteránka a zkušená alpinistka :wink: a venku spát nebudeme, na to jsem zase já už moc stará a pohodlná, takže o to nejde. Trasu mám naplánovanou na týden. Pokud jsou na hřebenovce stopy po skialpech příp. sněžnicích, ve kterých pes může jít pohodlněji, tak to snad bude dobrý.
Pište dál, jaký je aktuální stav! :prayer:
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod sobb » úte bře 15, 2016 15:39

Tak se to poslední toužebně očekávané sněžení nějak extra neprojevilo - níž asi pršelo, takže tálo a pak ledovatělo, nahoře to asi sfoukala vichřice nebo to taky natálo - je tam různě tvrdá krusta, přes den na sluníčku natávající. Snad to současné sněžení trochu vylepší.
Na Králičáku teď byly slušné sněhové podmínky tak od 1000. Níž se sice na běžkách už ve stopě dalo, ale byla zledovatělá a místy lezl i makadam, výš to pak ale bylo už skvělé svezení v rychlé stopě.
Co se týče hřebene, tak je prošláplá přemrzlá stezka, v botech to šlo dobře. Mimo stopu různě bořivá krusta, tam jedině na sněžnicích. Na hřebeni na straně Sušiny by byla stezka bez sněžnic asi bořivá, je to míň chozené.
Přešli jsme Podkovu Králičáku, nádherná hřebenovka a luxusní počasí, jen ten prašánek tomu trošku chyběl :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod wertigo » stř bře 16, 2016 9:00

Nevite jak to aktualne vypada dole v Karlove p.P. a po modre do kotle? od kama zacina souvisla vrstva snehu na ktere se da jit s lyzema s pasama?
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod ita » čtv bře 17, 2016 17:27

No, my jsme minulej týden šlapali ze Skřítka, ptže od nás do Karlova nejely žádné busy a pak jsme to vzali na Ovčárnu, tudíž úplně nevím ALE mohlo by to být podobné, v Karlově možná o něco příznivější, je to chladné údolí. Na Skřítku byla situace taková, že jsme nasazovali hned za parkovištěm. V lese sníh nebyl, ale na cestě se držela srajda. Cca od 1 000mnm už se dalo mluvit o sněhu.
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod wertigo » pát bře 18, 2016 10:17

info z 17.3. na pasech slo jit asi po 20min chuze z karlova po modre, od cca 850m.n.m. kousek vedle kotle merila HS 120cm, slo lyzovat az k vyhlidce pod Kotlem., krasne jarni lyzovani, ve svinaku misty 40 prachu __II
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod klop » ned bře 20, 2016 20:49

info z 19.3. od Petrových kamenů po hřebeni nad Malý kotel a k Františkově myslivně všecko zmrzlé. Prašan odvátý. Chudáci běžkaři do kopce neměli čím namazat a z kopce bojovali o přežití.
klop
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob kvě 2, 2015 20:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod honza83 » pon bře 21, 2016 16:52

Doplňuji info ze soboty o info z neděle - na Hvězdě jen poprašek, Ovčárna - Praděd sněhu možná i k metru, na Pradědu v neděli -6. Hlavní hřeben z Ovčárny po Jelení studánku šíleně vyfoukaný, na sněžnicích se ale šlo dobře, i když vidět bylo asi tak na 3 metry...Od Jelení studánky na Alfrédku je to už lepší i na běžky, až po Alfrédku je sněhu dost. Z Alfrédky na Mravencovku se to taky na sněžnicích / běžkách ještě dá, já došel na sněžnicích zhruba do poloviny trasy mezi Mravencovkou a rozcestím Jelení, pak už byla jen nesouvislá vrstva, místy docela ledová. Pokud by ale přisněžilo takových 10 čísel, bylo by to v pohodě až kousek nad Karlov.
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod Vojta55 » ned pro 25, 2016 22:18

Ahoj, nešel jste teď někdo hlavní hřeben jeseníků? Vycházím v úterý ze skřítku. Chci dojít přes Praděd, Šerák až na Kraličák a pak dolů. Koukal jsem a nemělo by tam být víc než půl metru. Takže jsem zavrhl sněžnice i lopatu... Nebo jste tam teď někdo šel a máte jin názor?
Díky za info
Vojta55
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: sob črc 19, 2014 14:31

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod jIrI___ » pon pro 26, 2016 9:10

Ahoj, máte prosím někdo aktuálně projdenou modrou TZ značku z Karlovy Studánky na Praděd kolem Bílé Opavy? Zajímalo by mě, jestli je to prošlápnuto a stačí vzít nesmeky nebo zda přibalit i sněžnice. Díky za info :)
jIrI___
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon srp 9, 2010 7:47
Bydliště: R. p. R. , Ostrava

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod Dank » pon pro 26, 2016 13:09

Ahoj, řekl bych že to bude prošláplé. Tuhle trasu chodím za zimu několikrát a jen jednou se mi stalo že jsem se brodil po kolena ve sněhu když celou noc sněžilo. Je to hodně frekventovaná trasa, mělo by to jít v pohodě bez sněžnic.
Dank
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pát črc 17, 2009 18:30
Bydliště: Bruntál

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod jIrI___ » pon pro 26, 2016 14:22

Díky za info. Chodím tou cestou v podstatě jen v létě, tak jsem si nebyl jistý, jak moc je frekventovaná v zimě.
jIrI___
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon srp 9, 2010 7:47
Bydliště: R. p. R. , Ostrava

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod Dank » úte pro 27, 2016 19:37

Tak jsem dneska prošel trasu Malá Morávka , Karlov pod Pradědem a po modré kolem Velkého kotle, odtud na Ovčárnu a kolem Barborky Bílou Opavou dolů do Karlovy Studánky. Trasa byla průchozí bez sněžnic :t:t , jen ve Velkém kotli bylo místama tak 1m sněhu a brutální vichr se sněžením, dál už to bylo úplně v pohodě, krásně prošlapané a Bílá Opava od půlky dolů jen se slabou vrstvou sněhu .
Dank
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pát črc 17, 2009 18:30
Bydliště: Bruntál

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod honza83 » pon bře 13, 2017 10:43

Aktuální info z víkendu: hřebenovka Červenohorské sedlo - Praděd - Skřítek sněhu celkem dost, jen kolem Vysoké hole je to vyfoukané (sníh tam je i tak, ale je ho méně). Sestup od Jelení studánky směr Karlov - souvislá sněhová pokrývka končí v cca 850 - 900 m, po Alfrédku je sněhu dostatek. V Malém i Velkém Kotli je toho při pohledu z hřebene nafoukáno více než dost, takže bych tam vzhledem k hlášenému oteplení moc nelezl (ono se tam nesmí vůbec, ale známe některé lidi). Prakticky celý hřeben je schůdný i bez sněžnic (běžek) i nesmeků. Útulna na Jelení studánce ozdobená nějakým ho..em (rozuměj sprejerem)
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod honza83 » stř dub 19, 2017 19:30

Na víkend to vypadá, že bude v Jeseníkách po slabší zimní nadílce na konec zimy (resp. uprostřed jara) sněhu více než dost - podle infa Horské služby dneska ráno prakticky všude nad 700 m 30 a více cm prašanu a to ještě během dnešního dne určitě dalších x desítek cm přisněžilo. A ýe by to do víkendu roztálo, na to to podle předpovědi moc nevypadá :). A to jsem byl v Jesenikách na Medvědím vrchu (cca 1200 m) poslední víkend a po sněhu víceméně ani památky.
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod booze » stř dub 19, 2017 19:47

Krasa \:D/
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod scinkk » pát dub 21, 2017 10:33

kurnik, dneska Hradcany vyjeli z Prahy s hodinovym zpozdenim tak jsem to na nadrazi odpiskal a jel domu a to jeste zacala zas vyluka na Jesenik :(
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » pát dub 21, 2017 18:11

Chtel jsi jet do Jeseniku? Na sneznice?

Co se stalo? Hradcany obvykle moc zpozdeni nemivaji. A proc jsi nejel autem, obecne chapu, ale zrovna do Jeseniku je ze zapadu dost priserne spojeni a autem tam muzes byt za polovinu casu, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Snownews