USB power pack a jine zdroje napajeni

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod grco » pon úno 1, 2016 21:33

Jake rady? :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod mike » pon úno 1, 2016 21:33

:roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod booze » pon úno 1, 2016 21:36

:mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod AldaCZ » pon úno 1, 2016 21:38

:booze

Jestli se dobre divam a myslim, tak ta 18650 by z toho mele jit dobit i powerbankou. Je tak?
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod scinkk » pon úno 1, 2016 21:48

Tak ono se to u nas moc dlouho neprodava ze? Navic par lidi tady, co tohle potrebovala, si koupila tu vecicku z fastechu za polovic.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod booze » pon úno 1, 2016 21:54

@aldacz ano presne tak.
@scink jak jsem ji nepotreboval, tak ted nemam cas cekat.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod scinkk » pon úno 1, 2016 22:13

Tak prinejmensim je hezci, cena furt slusna a pokud bude fungovat jak ma, tak hadam, ze budes spokojen :)
Mozna skoda, jestli to nema indikaci stavu nabijeni/vybijeni (?) a pisou nabijenido 4,2V, ta moje zrejme nabiji do cca 4,4V.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod booze » úte úno 2, 2016 13:36

Jeste jeden dotaz jsem neobjednal clanek a powerbanka je uz doma, me yebne asi. #-o Jake baterky mate? Jaka vypadaji po cca roce (kapacitne)? Jak casto je pouzivate? Kterym se vyhnout? Dekuji
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod grco » úte úno 2, 2016 13:39

Nemas zac.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod booze » úte úno 2, 2016 14:02

Tak mam to napsat reci citelnou i pro tebe? Vcetne k.r.v, kkt... :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod AldaCZ » stř úno 10, 2016 20:14

:booze

tak jsem to koupil taky tu nabíječko/dobíječku od Fénixa. Super je, že to teď mohu nabíjet přes USB a připojit k tomu tady ten měřák, kterej ukazuje, co tam nateče. Takže by to mělo změřit "reálnou" kapacitu. Jestli teda ještě sháníš ty baterie, tak ti po pár změřeních mohu poreferovat tady o těchto a tady o tédle po více, jak roce používání. Mohu ti o nich teda poreferovat už teď, ale takhle budeme alespoň vědět jakou mají cca kapacitu oproti udávané. Tu EagleTec jsem teďkomc vyndal ze zásuvky a nateklo tam 2600mAh... nebyla uplně nakašu vybitá = Armytec se ještě nepřepl do nouzovýho stavu... dostal jsem ji zadarmo (nebo za nějakou symbolickou cenu) k čelovce a myslel jsem si, že to bude shit, ale je v pohodě... Se všema jsem spokojenej kromě jedné - viz níže... ty Panasonicy mám 4. Dělal jsem si světlo na točení do jeskyní, tak proto jich mám tolik a používal jsem je i do powerbanky (než jsem ju vzteky rozflákal), která se krmila tady těma 18650 článkama. Jednu tu Panasonic jsem utopil, vysušil a zdá se mi, že nedrží dlouho nabitá. Resp. voltmetrem ju změřím a je v cajku, ale po vložení do čelovky se rychle vybije. Předtím to nedělala, ale to je moje blbost. Ty panasonic jsou o něco málo delší než většina 18650, se kterýma jsem se setkal a kvůli tomu nemusí do všeho pasovat.
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod mike » stř úno 10, 2016 20:19

AldaCZ píše:tak jsem to koupil taky tu nabíječko/dobíječku od Fénixa. Super je, že to teď mohu nabíjet přes USB a připojit k tomu tady ten měřák, kterej ukazuje, co tam nateče. Takže by to mělo změřit "reálnou" kapacitu.

To se mi libi, asi si ho objednam. Za tu cenu :) Realnou kapacitu to nezmeri, neznas ucinnost nabijeni, ale na porovnani stavu baterek by to mohlo byt dobre. Mas neco vic, co bys k nemu mohl napsat?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod AldaCZ » stř úno 10, 2016 20:24

:Mike

jasný, rozumím. Já se v elektronice zase tak nevyznám, ale na porovnání by to mělo stačit. Co víc bys chtěl vědět? Já jsem si to kupoval hlavně kvůli home made solar panelu, abych vůbec věděl jestli z toho něco leze.
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod mike » stř úno 10, 2016 20:34

Zkusenosti, dobre i spatne. V podstate jestli to ma smysl kupovat :)

Jinak realna kapacita by mohla byt tak 70% toho, co tam natece.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod AldaCZ » stř úno 10, 2016 20:45

Ja si myslim, ze za ty love je to cajk a vyplati se to koupit. Napr. mam jednu powerbanku z DX a potreboval jsem pujcit jeste jednu. Dva kamosi maji tu stejnou. Vsechny 3 jsem tim nabil a vybral si dve, do kterych nateklo nejvic. Rozdil byl docela markantni, protoze ja natrefil na super kousek, jeden na nic moc a jeden ju mel uplne z prdele, tak tu jeho jsem mu zase vratil se slovy at to vyhodi rovnou :lol: Jasne, porovnani zrovna vsech tri stejnych modelu by slo udelat i podle doby nabijeni, ale zase takovej velkej rozdil v dobe nabijeni mezi tema dvouma nebyl, ale namerena hodnota se lisila o cca 5000mAh.

edit. Takze spatny zkusenosti zadny :-)
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod mike » stř úno 10, 2016 20:53

Fajn, za tu cenu fakt asi neni co resit. Jeste kouknu na jine, je jich tam vic. Doted mne nenapadlo, ze neco takoveho existuje :)

Z doby nabijeni nic moc nepoznas, nabijeci proud s napetim klesa a nabijeni se zastavi na nejakem nastavem prahu. K nemu to muze dolezat hodne pomalu a zavisi to na stavu baterky. Mereni kapacity timhle zpusobem je rozhodne lepsi, otazka ale je, jak je presne. Dovedu si predstavit velke nepresnosti v zavislosti na metode mereni (vzorkovani), ale pro porovnavani by to nemelo moc vadit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod booze » stř úno 10, 2016 21:28

@AldaCZ dekuji prevelice :prayer: =D>
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56


Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod mike » čtv úno 11, 2016 5:48

Diky, ten se mi libi jeste vic. Objednano odtud: http://www.ebay.com/itm/331717106581. Necelych 80 kc, to je zadarmo :)

Neskutecne ceny. U nas by stalo jen postovne vic...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod AldaCZ » čtv úno 11, 2016 7:47

jojo, je fajn, ale u toho mýho mi tam připadne praktickej ten káblík krátkej, že to není tak napevno k tomu zdroju, ale je to ohebný. Každopádně jsou to tak zanedbatelný částky, když ti jeden nevyhovuje, objednáš další :)
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod wawrik » čtv úno 11, 2016 8:17

AldaCZ píše:u toho mýho mi tam připadne praktickej ten káblík krátkej...
Pravda. Ja som musel doobjednať krátku predlžovačku, pretože USB konektor na solárnom paneli je úplne natesno a ten merák tam napriamo nevliezol :-)
konektor.jpg
konektor.jpg (46.78 KiB) Zobrazeno 7238 krát
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod slezacekm » čtv úno 11, 2016 11:31

moc hezké téma. rád bych taky pořídil nějaké zařízení na dobíjení primárně telefonu (iPhone 6, 1810 mAh). bude se jednat o cca 2-3 denní akce, chci fotit, občas navigace.
no a po velmi zjednodušeném výpočtu tak, aby mi to pokrylo 2-3 dny:
Xiaomi 16000 mAh, váha 350 g, nabije mi iPhone cca 6 krát (ale za dva dny nevyužiji tolik)
nabíječka na 18650 z fasttech váha 32 g + 2 baterky (92 g) = cca 124 g (nabiji cca 2-3 krát, což stačí)
rozdíl ve váze cca 226 g, rozdíl v ceně cca 455 Kč
měl bych ještě něco vědět nebo jsou v tomto případě lepší řešení dobíjecí 18650?
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod booze » čtv úno 11, 2016 12:52

@wawrik nejaky odkaz na tvou solarni nabijecku. Diky
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56


Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod AldaCZ » čtv úno 11, 2016 13:03

slezacekm píše:nabíječka na 18650 z fasttech váha 32 g + 2 baterky (92 g) = cca 124 g (nabiji cca 2-3 krát, což stačí)
rozdíl ve váze cca 226 g, rozdíl v ceně cca 455 Kč
měl bych ještě něco vědět nebo jsou v tomto případě lepší řešení dobíjecí 18650?


Máš ty 18650 ještě do něčeho nebo jenom na nabíjení ostatních krámů? Pokud je používáš třeba do čelovky, zvolil bych nabíječku fasttech + 18650. Je potřeba to vyzkoušet jestli to fakt nabije 2-3x.

Ta Šaomi powerbanka je dobrá - tady je test levných powerbanks

booze píše:nejaky odkaz na tvou solarni nabijecku


taky bych se mrkl, co to umí. Popřípadě jestli bys mohl napsat i zkušenosti. Děkuji.
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod wawrik » čtv úno 11, 2016 13:15

Tu vo vlákne bola o nej debata.

Moje skúsenosti vám asi budú naprd, lebo v zime v subtropickom Nepále mám stále jasné slnečné počasie, ak teda zrovna neúraduje El Niño alebo občas La Niña. Pastujem z blogu, nech to zbytočne nepíšem dvakrát:
Poobede prebehne úspešný statický test 5-wattového solárneho panelu. Za dve hodiny popoludňajšieho slnka tesne pred zimným slnovratom mi dokázal nabiť úplne vymlátenú 1250-mAh baterku do foťáku. Slušný výkon, na treky to bohato postačuje.

Už po ceste sem som ho odskúšal počas chôdze, keď bol pripevnený na vrchu báglu. To fungovalo len tak na polovicu kvôli neustálej zmene polohy voči slnku, ale dobilo mi to čiastočne vybitú čítačku Kindle aj batériu do foťáku. Panel má tú správnu veľkosť, aby nezavadzal (nepresahuje veko môjho báglu), aj výkon - pri 5 V dáva špičkovo v ideálnych podmienkach takmer 1 ampér, čo úplne stačí na všetky veci, čo používam. Väčšina drobnej elektroniky je aj tak schopná dobíjať sa iba pol ampérom, čo tento panel zvláda aj v mierne oblačnom počasí. Zásadnou nevýhodou je biela farba, ktorá na vrchu čierneho báglu žiari doďaleka. Občas na mňa deti namiesto Gimme pen pokrikovali Gimme solar...
Vysvetlivky:
„Popoludňajšie slnko“ = asi 14.00-16.00 hod.
„Takmer jeden ampér“ = 0,89 A, viac som okolo zimného slnovratu na displeji nevidel (čo neznamená, že keď som sa nepozeral, to vyššie vybehnúť nemohlo). Bolo to vo výškach cez 3000 m a teploty okolo nuly. Reálna váha 128 g, plus prípadné dve hliníkové karabínky.

Premyslené a vysoko sofistikované polohovanie panelu smerom k slnku:
DSC01783[1].jpg
DSC01783[1].jpg (39.33 KiB) Zobrazeno 7200 krát
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod slezacekm » čtv úno 11, 2016 15:10

AldaCZ píše:Máš ty 18650 ještě do něčeho nebo jenom na nabíjení ostatních krámů? Pokud je používáš třeba do čelovky, zvolil bych nabíječku fasttech + 18650. Je potřeba to vyzkoušet jestli to fakt nabije 2-3x.

čelovku mám Zebru H52, tudíž jenom AA a víceméně všechno mám na AA. Pak mi ale možná přijde zbytečné tahat s sebou naddimenzovanou Xiaomi, podívám se po enší kapacitě, třeba bude i lepší váha.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod AldaCZ » čtv úno 11, 2016 15:42

Mensi sestricka Xiaomi NDY-02-AD ma 250g.
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod Miras » čtv úno 11, 2016 16:07

slezacekm píše:podívám se po menší kapacitě, třeba bude i lepší váha.

10000mAh varianta váží údajně 207g.
A poloviční 5000mAh, která by vzhledem k zadání myslím plně dostačovala 156g.
Vláčet na dva či tři dny 16000mAh banku je fakt asi nesmysl, leda by si tím chtěl nabíjet i další zařízení (foťák, GPS, ...). I tak by ti ale s rezervou nejspíš stačila i ta 10000mAh varianta.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Příspěvekod scinkk » čtv úno 11, 2016 17:00

Dříve jsem používal powerbanky ale už dlouho leží v šuplíku, poslední roky mám tu nabíječku z fastechu a max spokojenost. Nedávno jsem jen koupil nejnovější verzi a prikoupil baterie.
Hmotnostne asi těžko najdeš lepší řešení.
Baterek si vezmu tolik kolik potřebuji dle délky treku. Opět univerzální řešení s ohledem na hmotnost.
Můžeš si koupit baterie kvalitní značkové ověřené atd třeba i v max dostupné kapacitě a nemusíš spoléhat na to co výrobce narval do powerbanky (jako že často tsm jsou ty 18650). Já pozivam ty Panasonic 3400 mAh.
Do ničeho jiného 18650 nepoužívám, jen na tento účel. Do čelovky nabíjecí baterie nechci z principu. Nabíjím z toho telefon a foťák.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika