Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

sněhové zpravodajství, oznámení o chystaných akcích + referáty z uskutečněných

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon led 18, 2016 22:46

Tezko rict, myslim, ze spis ne. Je to fakt docela drina a sneznice nijak zvlast nepomahaji. Navic casto skrtnes o podklad, takze si ty nove otluces ;-) Vlastne si nevybavuju narocnejsi podminky v minulych letech. Snad jen jeden sestup kdyz uz talo a prselo a narazil jsem na usek hlubokeho mokreho snehu.

Pekne jsou sestupy, to je fakt jako do perin, ale zase, zadny podklad a obcas skrtnes o zmrzlou zem, takze hrozi, ze prijdes o hroty a/nebo gripy.

Pristi vikend to ale muze vypadat uplne jinak, co mam zkusenosti, tak sneznicove podminky jsou s odstupem tydne pokazde jine.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod sobb » pon led 18, 2016 22:54

tak si to možná ještě rozmyslím ...

nechtěli jsme o víkendu (to jsou lidi :mrgreen: ), ale spíš někdy koncem týdne a to ke změně asi nedojde, podmínky vypadají, že budou furt podobné
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon led 18, 2016 23:07

I tak by snih mohl trochu sednout a spojit se. Muze ale pripadnout dalsi... Kam a jak vysoko? V tuhle chvili to chce aspon 900 m.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod sobb » pon led 18, 2016 23:19

Jeseníky, odspodu až nahoru :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon led 18, 2016 23:30

Tak to asi bude podobne jako v Jizerkach, dole to nepujde, nahore jo, ale budes se borit. Ono i kdyz to sedne, tak bude drina, s nosnym snehem nebo dokonce firnem bych nepocital. Ale zas mas nekoho, kdo ti udela stopu ;-) Ne ze by to v tomhle nejak extra pomohlo...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon led 18, 2016 23:32

Ale zas abych te neodrazoval. Je to skvele cviceni a urcite ti to neuskodi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod sobb » pon led 18, 2016 23:34

asi to fakt necháme na jindy, zas takovej kousek to nemáme ... a budem doufat, že to jindy bude ještě tuhle zimu :((

Na dělání stopy mám tak z padesáti procent sebe, máme ve zvyku se v ražení střídat. Akorát pak za sebou slyším nadávky, když se v bořivosti projeví těch o 20 kilo víc :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon led 18, 2016 23:41

Nebal bych se toho, vzdyt zima teprve zacala. Vloni jsem byl na sneznicich naposled o Velikonocich a poprve myslim stejne. Celkem 10 vikendu za sebou.

Jj, to znam, lehci lidi jsou na zabiti ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod fps » stř led 20, 2016 14:15

Od 22.1. do 24.1. tam jedu na těžko, Dolní Polubný - Bílý Potok pod Smrkem, tak jsem zvědav jaký tam bude sníh, a kolik ho bude, "BEDRICHOV 38 cm a DESNA-SOUS 34 cm", na teploty jsem taky zvědav, včera bylo na Jizerce slušných -25°C, ale má se bohužel oteplit.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod fps » stř led 20, 2016 14:32

sobb píše:dotaz člověka, co na sněžnicích v životě nestál - má za takovýchle podmínek smysl jezdit na hory a sněžnice si odzkoušet, anebo je lepší si počkat až sníh sedne a budou lepší podmínky? Jak moc mě to za současných podmínek odradí :mrgreen: (nebo naopak nadchne)?

Pro začátek je asi lepší když je méně sněhu, a také když je sníh sesedli. Když je hodně prašanů, a nebo mokrého sněhu, tak je to dost slušná dřina, obzvlášť na těžko, to by mohlo někoho odradit od příštího výletu na sněžnicích.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod scinkk » stř led 20, 2016 16:40

Celkem souhlas, kdybych sel poprve to co jsem sel o vikendu v Krakonosove, asi by me to celkem odradilo, respktive bych si myslel, ze ty sneznice skoro nefunguji :) ale zas kdyz tam pojedes s timto vedomim, ze ted je to trochu stizena situace, tak bych se zas nezdrahal :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » stř led 20, 2016 16:48

@fps: tohle jsem sel vloni jako jednodenni trasu ;-) Ale to uz byl snih docela nosny, ted by to bylo narocne. Mozna se v nedeli vecer potkame, pocitam, ze pojedu vlakem z Bileho potoka zpatky, nejspis 19:36. Nebo z Hejnic nebo z Oldrichova, jeste nemam presny plan.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod Sirkka » ned led 24, 2016 11:36

Včerejší stav v okolí Lbc a Bedřichova: celý den chumelilo, drobné sněžení odpoledne přešlo do hustochumelení. V Lbc večer padal spíš sněhodéšť. Běžkařu hodně, cesta z Bedřichova do Lbc plná bobujících, sáňkařů a lopatářů všech věkových kategorií.
Chaty (= občerstvení) plné lidí. Liberecká výšina - na to, že je zrekonstruovaná, tak nic moc úroveň. Příjemně překvapila zrekonstruovaná Královka. Jen je v té samoobslužné restauraci celkem málo místa (na to, jak je to velká chata). Prezidenstká chata jako vždy fajn, jen přeplněná.
A díky partě kluků běžkařů, co jeli busem z Bedřichova. Takhle jsme se dlouho nepobavili :D
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon led 25, 2016 2:18

Nedele. Dole v Hejnicich talo, snih byl mokry a dost breckovatel. Sneznice jsem opet nasazoval okolo 660 m, ale spis abych je zbytecne netahnul na zadech a aby mi neklouzaly nohy, jako macky a nesmeky funguji skvele. Zima zacala az okolo 800 m, pak uz snehu pribyvalo a nahore bylo tak 40 - 60 cm. Trochu si od posledka sednul a na povrchu se udelala trochu krusta. Slaba a nenosna, ale staci na to, aby ji sneznice prorizly a hur se tahaly ven.

Volny teren je stale drina, spis jeste vetsi. Tam, kde je aspon trochu stara stopa, se jde dobre, ale bez ni je to narocne. Sel jsem nejdriv z magistraly na cestu k Holubniku a pak na Snezne vezicky. Po vyhlidku byla zavata bezecka stopa, v te se slo skvele, ale dal uz nic a i kdyz to bylo z kopce, tak jsem se slusne nadrel, nez jsem dorazil na magistralu. Boreni do pul lytek dobry, po kolena a vic uz nic moc, tam ta krusta uz prekazi.

K veceru se trochu vyjasnilo a kdyz jsem se dohrabal k Polednim kamenum, vysel uplnek. Oranzovy a diky optickemu klamu nejdriv sisaty, to jsem jeste nevidel :) Osvetloval mlhu, co sedela dole a plazila se po Smedavske hore. Nekdo zrucny s dobrym fotakem by tam udelal skvele fotky.

Mel jsem casovou rezervu, k Frydlatskemu cimburi byla proslapla sneznicova stopa, ale to bych nebyl ja, abych si to nezkomplikoval. Pustil jsem se primo dolu svahem, je to zkratka, uz jsem tudy pakrat sel. V hlubsim snehu zabava, protoze svah je prudky, ale musi pod nim byt zaklad. Coz nebyl. Ze to byl Opravdu Blby Napad mi doslo, kdyz jsem podruhe zapadnul po pas do snehu a upadla mi sneznice. Je tam totiz spousta balvanu a popadanych stromu a velkych (metr, dva) bouli boruvci. Vitr to vsechno zafouka snehem, takze misty je ho klidne metr a pul. Normalne se jde po povrchu, ale ne vcera, propadal jsem se, hrabal v boruvci, valel se ve snehu... a ke vsemu to bylo i nebezpecne, protoze jsou tam obcas uzke mezery mezi balvany a da se do nich propadnout. Jestli na tu mou stopu narazite, tak tam fakt nechodte. Se strasnou namahou a nadavkami, obaleny snehem, jsem se nakonec probojoval do lesa, kde bylo snehu min, ale pasti byly i tam. Ke vsemu jsem narazil na skalni prah, asi 5 m vysoky, ktery tam driv nebyl, asi jsem se nejak stocil. Obchazeni by mne stalo cas, ktery uz jsem nemel, a tak jsem nasel zasnezenou skalu, ktera mela jen 50 - 60 stupnu a diky proslapu se s mensi lavinkou dostal dolu. Pak uz nastesti byla cesta a stopa. Casova rezerva byla pryc, ale na sneznicich to jde z kopce skvele a rychle, sundaval jsem je asi v 550 m, kdyz uz snih na ceste skoro nebyl. Trochu jsem se probehl a ve vlaku byl 3 minuty pred odjezdem, dobra dorazecka #-o Jestli zitra vstanu z postele, tak ty aminokyseliny fakt funguji :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon led 25, 2016 19:54

Zpracoval jsem vcerejsi zaznam z GPS. Vychazeji mi desiva cisla. Volny teren z magistraly smer Holubnik 1.7 km/h, tam to jeste slo dobre. Sestup ze Sneznych vezicek na magistralu 950 m/h, nejakych 450 m za 28 minut. A ten sileny sestup od Polednich kamenu 850 m/h, 470 m za 33 minut. Tolik k efektivite sneznic v hlubokem snehu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod aksam » pon led 25, 2016 20:06

Byl jsem v Jizerkách od pátku do dneška na běžkách, pátek a sobota bezva podmínky, včera už to měklo a dnes už pršelo i nahoře v 1000 m.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon led 25, 2016 20:08

Hmm, tak snad si to aspon sedne a zfirnovati a pak by zas mohlo napadnout. Dost bolo padu do boruvci ;-)

Jj, vcera jsem se bavil s bezkarema a stezovali si, ze se to lepi. Mne se sneznice nelepily ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod fps » pon led 25, 2016 20:32

mike píše:@fps: tohle jsem sel vloni jako jednodenni trasu ;-) Ale to uz byl snih docela nosny, ted by to bylo narocne. Mozna se v nedeli vecer potkame, pocitam, ze pojedu vlakem z Bileho potoka zpatky, nejspis 19:36. Nebo z Hejnic nebo z Oldrichova, jeste nemam presny plan.

Dolní Polubný - Bílý Potok pod Smrkem jsem šel cik cak, ne přímo, jinak by to bylo i na těžko na sněžnicích krátké, byl jsem na Černém vrchu - Jizeře - Černé hoře
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod fps » pon led 25, 2016 21:26

Když to tak čtu, tak ani nemam co dodat, ale přeci jenom něco napíši.
V pátek Dolní Polubný - Český vrch, od cca 700 m n. m. jsem nasadil sněžnice, přemrzlí prašan cca po kolena, nahoře pěkná dřina, když jsem šel spát, tak jsem měl ve stanu slušných -18°C, doporučují zamrzlou Černou Desnou.
V sobotu Český vrch - Černá hora, dost se oteplilo, když jsem šel spát, tak jsem měl ve stanu +1°C, neuvěřitelný skok teploty, skoro celí den něco padalo, sníh si sedl a trochu zmrzl, takže se šlo už lépe.
V neděli Černá hora - Bílý Potok pod Smrkem, sníh padal i v noci, takže jsem měl stan pěkně zasypaný, nahoře sníh dost namrzli, šlo se krásně, obzvlášť když to je z kopce, od cca 700 m n. m. jsem sundal sněžnice, a od cca 600 m n. m. to začínala být pěkná břečka. Sněhu je nahoře cca 0,5m, a nafoukáno i víc, v noci má být nahoře stále okolo nuly, nebo i pod nulou, asi to vydrží dlouho na sněžnice.
Takže dobrá příprava na Nízké Tatry kam jedu na těžko v půli února.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon led 25, 2016 21:36

Cesky vrch? Myslis Cerny vrch?

Kudy jsi sel z Cerne hory? V nedeli jsem kousek odtamtud byl a zadne stopy sneznic nepotkal. Sel jsem teda kousek mimo, od sedla Holubniku na Snezne vezicky a pak dal na vychod na magistralu.

V patek v noci bylo -15 i v Praze, sel jsem se v noci projit, super. Rikal jsem si, jestli v tom nekde taboris. Skoda, ze uz to skoncilo...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod fps » stř led 27, 2016 14:13

z pátku na sobotu jsem tábořil u potoka Jizerka, který je kousek na jihozápad od Českého vrchu, ze soboty na neděli jsem tábořil u Malého Kamenického potoka který je několik stovek metrů na jihozápad od Černé hory, takže jsem přímo na Černé hoře nebyl
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » stř led 27, 2016 18:18

Aha, on je tam i Cesky, to jsem si nevsiml. Jak ses ale pak dostal od Cerne hory do Bileho potoka? Znacka pres sedlo Holubniku nebyla upravena (coz jindy byva) a byla tam jen projeta bezkarska stopa; prislo mi, ze podel ni se jit neda, bylo to moc uzke. A v terenu jsem zadnou sneznicovou stopu nekrizoval, to bych si urcite vsimnul.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod fps » čtv led 28, 2016 16:48

šel jsem takhle, a ze soboty na neděl napadlo slušně sněhu, Nad Černým potokem - Bílý Potok pod Smrkem to bylo už přede mnou prošlapané sněžnicemi
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » čtv led 28, 2016 17:00

Fajn, uz je mi to jasne. Ja jsem se na to napojil vecer pod Polednimi kameny a tam uz byla stopa od sneznic slusna, nejspis tvoje.

Jinak to neni ani pulka me nedelni trasy 8) Chapu, ze natezko je to jine, to musel byt jeste vetsi zahul v tom novem snehu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod fps » čtv led 28, 2016 17:26

vyrážel jsem až v cca 11h, v zimě mi to trvá cca o 1h déle, a z Bílého Potoka p.Smrkem jsem odjížděl už v 16.36h, a ještě jsem se po cestě stavil na vyhlídce Hajní kostel, a u vodopádu Černého potoka
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » čtv led 28, 2016 21:35

Ty normalne vyrazis v 10? Myslel jsem, ze se to stava jenom mne ;-)

Na Hajni kostel se budu muset nekdy zajit podivat. Zatim mi to nikdy nevyslo. Bud jdu okolo rano nahoru a to chci dojit az na Frydlantske cimburi nebo vecer specham na vlak a kolem jen probehnu. Stejne uz je tma. U vodopadu jsem ale byl, na jare, docela pekne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod fps » sob led 30, 2016 13:44

- Vstávám dle ročního období, když už není tma, nebo podle toho co mam před sebou, v zimě když nikam nepospíchám tak vstávám v cca 8h když už není tma, vetšinou mi stačí 2h než vyrazím.
- Na jednodenní tůry už prakticky nechodím, obzvlášť v zimě když je krátký den, a moc se toho nedá stihnout. V zimě se docela špatně leze na Hajní kostel, je tam po kolena sněku, ale tentokrát to nebylo tak zledovatěle jak před cca pěti lety co jsem tam byl naposled, a vodopád Černého potoka je hezčí když je zamrzlí, než na jaře.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon úno 1, 2016 18:07

Mne taky trva dve hodiny, nez vyrazim, kdyz spim venku. Na chate nebo bivaku hodinu a pul. Myslel jsem ale, ze jsem v tom extrem, ostatni vyrazeji o dost driv. Zvlast na chate, nekteri se snad ani nenaji a uz jdou #-o Skoro pokazde vyrazim posledni...

Den ma 24 hodin v lete i v zime ;-) Mas celovku, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon úno 1, 2016 18:21

V sobotu vecer se mi pri pohledu na stav snehu a predpovedi nikam nechtelo, ale nakonec jsem se prece jen donutil v 6 vstat. A dobre jsem udelal. Podminky nahore byly prekvapive skvele. Prasan si konecne sednul a vzniknul z nej 20 - 25 cm silny zaklad, ktery vetsinou udrzel i mne. Na nem bylo 5 - 10 cm noveho poloprasanu, takze skoro ideal. Podklad drzi a novy snih zmekci dopady. Prosel jsem volnym terenem hreben Holubniku, dal pres Cernou horu a pak pres Smedavskou na Poledni kameny. Rychost byla vyrazne vyssi, nez minule tydny. Navic byla na Jizerky slusna viditelnost a obcas i svitilo slunce. Pres hreben se neplazily mraky, jako obvykle a vecer bylo videt az na Jested. Naopak, na Krkonosich sedela oblacna cepice.

Tohle bylo nahore na nahorni plosine, na svazich niz je to horsi. Stary snih skoro slezl, je tam akorat par cm noveho, co napadnul ze soboty na nedeli. Sel jsem od Oldrichova a sneznice nasazoval az skoro v 900 m tesne pred magistralou. Na severu ho bylo jeste min, snezice jsem sundaval uz pod Frydlantskym cimburim a v podstate uz od Polednich kamenu bylo snehu malo. Je to nahouby, na sneznicich se jde dolu mnohem lip, mackovitost je hodne znat.

Ani Ptaci kupy nebyly nic moc, tak malo snehu jsem tam jeste nezazil. Byly tam drevene schody, mustky, retezy, kramle, to vsechno byva normalne pod snehem. Na vrchol chodim normalne na sneznicich, ted to neslo, musel jsem po tech kramlich. Ach jo.

Zaklad nahore je dobry, ale je ho malo, ted by to chtelo snezit, snezit a snezit. Sance je, zlocinci z CHMU vydali dalsi dlouhodobou predpoved, podle ktere ma byt unor teply. No a jelikoz jim to snad jeste nikdy nevyslo... ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon úno 8, 2016 2:13

Je to zly... Vcera to nahore jeste slo, ale timhle tempem bude za tyden po snehu. Jestli nezacne snezit a mrznout, tak pristi tyden uz nepujde.

Sel jsem z Bileho Potoka pres Hubertku na Smrk. Asi do 700 m neni zadny snih, vys je na cestach led a vyleza asfalt. Sneznice jsem nasazoval asi v 900 m a hlavne proto, aby mi to tak neklouzalo. Tak malo snehu byva normalne az v dubnu. Nahore je to o neco lepsi, da se jit volnym terenem, ale nepoznaval jsem to tam. Vsude trci spadle stromy a klec, ktera je normalne pod snehem. Na nahorni plosine je tak 10 - 20 cm ulehleho snehu s krustou, ktera se lame, ale moc se to nebori, neni do ceho. Na snazich otocenych na jih az zapad snih mizi, tak 5 cm, na magistrale tam uz vyleza asfalt. I bezkarske podminky nejsou nic moc. Stopa na Smedavu jen jedna, stridave na obou stranach a misty zledovatela.

Ze Smedavy jsem sel primo na Jizeru, tam to slo, ale snehu byva vic. Pak dolu a na Smedavskou horu, od minuleho tydne snehu ubylo. Pres Poledni kameny jsem radej nesel, cekal jsem tam led, takze obloukem dolu do Bileho Potoka. Kdyby byl snih, slo by se skvele, ale musel jsem sneznice sundat v 950 m.

Jinak bylo zajimave pocasi. Nizke mraky se valily pres hreben hlavne v oblasti Smedavy, takze jsem byl misty nad nima a svitilo slunce. Dole silne foukalo, nahore bylo obcas bezvetri. Na Smrku ukazoval teplomer -6, ale neveril jsem mu to, spis to vypadalo jako tesne pod nulou. Zaznamy CHMU tomu taky odpovidaji. Vecer se jeste oteplilo a v Raspenave bylo +8 #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Snownews