Lehké víkendové treky v Alpách

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod mike » pon zář 22, 2014 17:08

To sice jo, ale jde o miru ;-)

Myslim, ze ses te diskuse ucastnila taky, ze by skleroza? :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod sobb » pon zář 22, 2014 17:11

ale jo, o tom vím, jsem myslela, že jste to vytáhli teď někdy znovu, takže zůstávám u té matky moudrosti :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod KoMeC1905 » úte dub 28, 2015 18:54

Ahojte vespolek,
máme v plánu vyrazit na tento vík do oblasti Kalkalpenu (možná zkusit vydupnout Hoher Nock)
Nemáte někdo informaci jak to tam nahoře vypadá se sněhem?
KoMeC1905
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř lis 24, 2010 21:15

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod Jirka1 » pon čer 15, 2015 19:07

Ahoj nemá někdo zájem se přidat na relaxační rozchození a thermály v Radstatdský-Schladimingských Taurách a okolí?? Již tento víkend 19.-22.6. a dále pak cca 2.-7.7.2015.
Turistika, VHT, Ferraty, bikování, Thermaly koupání apod...
Uživatelský avatar
Jirka1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte led 4, 2011 22:03
Bydliště: Altenmarkt im Pongau

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod Zdéňa » stř led 27, 2016 13:57

Doporučíte mi tip na nějaký 4 denní trek po chatách? Něco vizuálně atraktivního (tzn. výhledy,jezera atd), s dobrou dostupností z ČR (do 7 hodin z Prahy autem), dobrou dopravou zpět k autu a denním převýšením max kolem 1200 výškových metrů.

Kde jsme už byli: Rottanmanské Taury, Schladmingské Taury, Karavanky, Hochwchwab, Okruh z Ventu.

Co mě zatím zaujalo: Radstadské Taury, nějaký okruh u Ankogelu.

Díky :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod mike » stř led 27, 2016 18:02

No vzdyt uz to mas ;-) Prechod Obertauern - Mallnitz pred Radstadtske Taury a Ankogel. Popis je v tom pruvodci od Rotheru, co sem na nej porad davam odkaz. Presne to, co chces, jen navrat k autu je komplikovanejsi. Mozna by bylo nejlepsi ho nechat v Radstadtu (u nadrazi je parkoviste), do Obertauern popojet busem nebo stopem, a z Mallnitz se vratit vlakem, spojeni je dobre, jeden prestup.

K trase uz jsem tu neco psal, prechod z Nizkych do Vysokych Taur je lehce zajisten (kramle, lana), ale je to jen kousek a neni to zadny extrem, bezny turista to projde. Uz to tady nekdo podle toho sel a posleze okomentoval, zkus pohledat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod ketrin » čtv led 28, 2016 9:42

Nedá mi to, abych si nepřihřála svou polívčičku a nedoporučila své oblíbené jižní Tyrolsko, dojezd 7 hodin to plus mínus splňuje, my do těchto míst většinou vyrážíme z domova brzy ráno a okolo 14 hod. opouštíme auto na parkovišti a vyrážíme vzhůru.
1. den po příjezdu - krátká etapa: Moos in Passeier - Hochalm (asi 1100 HM, 3 hod.)
2. den Hochalm - Schneeberg - Hochfirst
3. den Hochfirst - Zwickauerhütte
4. den Zwickauerhütte - Stettinerhütte - Pfelders, odtud zpět do Moos busem nebo pěšky (je to asi 10 km, sestup cca 600 HM, pohodlná stezka)
případně v rámci ušetření času vynechat Stettinerhütte a jít ze Zwickauerhütte rovnou dolů do Pfelders.


popisy chat a tras http://13h.de/13-schutzhuetten/index.html
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod Zdéňa » čtv led 28, 2016 13:38

Tohle taky nevypadá špatně. Nízké Taury jsou fajn, ale přemýšlel jsem o změně aby člověk poznal zase jiný kus Alp. Jak náročný je ten přechod Hochfirst - Zwickauerhütte?
Jinak takhle oblast je asi ideální cca od začátku července že? Ta poloha na jih od hlavního hřebene by mohla zajistit celkem stálé a hezké počasí...
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod ketrin » čtv led 28, 2016 14:13

my tam jezdíváme v první půlce července a pak v půlce září, a někdy bývá v září krásně a v červenci plno sněhu a zima... ale samozřejmě i naopak, prostě hory,no, musí se počítat s obojím.
U té etapy Hochfirst - Zwickaurh. mám poznamenáno 18 km, 7 hodin, 1650 HM. Zhruba ve 2/3 této etapy je taky luxusní bivak Rauhjoch ve výšce asi 2800, pro případ nějaké krize nebo změny počasí. edit: tato etapa je taky jedna z nejhezčích věcí, co jsem kdy šla, fakt nádherná liduprázdná místa.
Jsou to normální značené trasy, nic extra náročného kromě několika málo strmějších míst, kde to třeba trochu ujíždí nebo za mokra klouže, ale tam zas jsou řetězy. Takže v pohodě.
Schneeberg a Zwickauerhütte jsou CAI/AVS, ty ostatní co jsem psala soukromé. Pozor - na Stettinerhütte se nedá spát, před 2 lety ji smetla lavina, je tam jen občerstvení.
Dala bych nějakou fotku, ale už jsem zase zapomněla jak se to tady dělá :shock:
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod ketrin » čtv led 28, 2016 15:24

mezi_stettinerh._a_zwickauerh..jpg
sedlo Rauhjoch.jpg
Josef Pixner Bivak.JPG
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod mike » čtv led 28, 2016 21:31

@Zdéňa: idealni je jit oboji ;-) Mas pravdu v tom, ze na jih od hlavniho hrebene je vetsi sance slusneho pocasi, to rikaji i mistni. A naopak, kdyz ma byt ve VT nekde hnusne, tak je to Ankogel. Tam je lepsi jet na podzim, kdyz je pocasi stabilni.

Jinak ten prechod do Mallnitz vypada jinak, nez Schladmingske Taury, jiny raz krajiny skoro od zacatku a ke konci uz je krajina drsnejsi a ma vysokohorsky charakter. Lame se to za Albert Biwakem na hranici mezi NT a VT.

@ketrin: jak je to tam s lidma?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod ketrin » pon úno 1, 2016 9:09

@mike - lidi tam skoro nejsou, v tu dobu co píšu. Třeba na Zwickauerhütte jsme jednou spali sami-kromě nás tam byli jen chataři, jindy kromě nás další 3 chlapíci, jinak prázdno.
Na Schneebergu bývají spíš přes den lidi, co se tam chodí z druhé strany z Maiern kouknout na skanzen a většinou se zas vrací zpátky, takže na spaní tam taky moc lidí nebývá. Mimochodem výborně tam vařej a dávají obrovské porce, co se ani nedají sníst.
Více frekventované je sedlo Eisjoch, pod nímž bývala chata Stettinerhütte, je to oblíbená trasa bikerů, kteří tudy přejíždějí (popřípadě svá kola přenášejí :wink: ) z Pfossentalu do Pfeldertalu, a turisti chodí odzdola z Pfelders na Stettinerhütte a zpět. Ale když se jde vrchem (Zwickauerhütte - Stettinerhütte) tak tam zas nejde prakticky nikdo. Trasa Zwickauerhütte - Rauhjoch - Hochfirst to samé. Všechno jsme to vícekrát procházeli v různých variantách na 1-2 týdenních trasách a vždycky jsme přes den na trase potkali tak 2-4 lidi.
V srpnu kdy mají Italové dovolenou, to asi bude trochu jiné, ale to tam nejezdíme.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod mike » pon úno 1, 2016 18:37

To zni dobre. Mam ale pocit, ze v Italii maji dovolenou (prazdniny?) uz od pulky cervence. Snad mi to i nekde rikal a opravdu jsem po 15.7. zazil docela zlom. Normalne jezdim predtim, ale jednou jsem jel pozdeji a lidi dost pribylo, byl problem i s ubytovanim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod ketrin » úte úno 2, 2016 6:37

Tak školní prázdniny asi jo, ale snad údajně ten největší dovolenkový boom je v srpnu - to prý mají dovolenou velké fabriky atd. Nijak jsem to nezkoumala, beru to jako fakt od kamaráda, co s Italy obchoduje a hodně tam jezdí.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod Zdéňa » čtv úno 4, 2016 20:42

A co třeba kus Stubaier Hohenweg, nešel jste někdo? Máte nějakou část, kterou by jste doporučili? O té Itálii taky uvažuju, ale nevím, co ostatní :-)
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod apuka » stř úno 17, 2016 21:50

Kdyz uz jsi na okruhu z Ventu byl (predpokladam MBHutte-Similaunhutte-Saykogel-Vernagthutte), zajimaji Te Stubaiske Alpy a zaujala Te cesta z Moosu, co tak uvazovat neco nasledovneho:
Prijezd do Soldenu. Na Windachalm (nebo Kleblealm, je to stejne vysoko) doporucuji obetovat neco na busik, usetris nejakych 350-400 vyskovych metru a asi 3 hod slapani po polnacce.
1. den Windachalm/Kleblealm - Hochstubaihutte pres Laubkarsee, skocit si na Hoher Nebelkogel (uzasne pohledy na Stubaiske a Otztalske Alpy). Cca 3 hod chuze + 20 min jeden smer na Hoher Nebelkogel, ale tam skoro po rovine, bez kopce HN 1300 vyskovych metru - to je trochu vice, ale je to docela v pohode zvladnutelne.
2. den Hochstubaihutte - Windachalm pres Seekarsee (mozna smer nahoru a dolu by se dal vymenit abyste si lepe uzili "schody do nebe" :-)) - Siegerlandhutte, cca 6 hod, slezes dolu cca 1300m, nahoru asi 850m
3. den Siegerlandhutte - Schneeberghutte, 4 hod, 800m nahoru, 350-400m dolu, muze se to spestrit vyslapem na Hoffmanspitze, asi +2hod, 600+ m
4. den Schneeberghutte - Timmelsjoch - Brunnenkogelhaus, 7,5-8 hod, 1100m dolu, asi 1400-1450 nahoru, posledne skoro 3 hod. uzasna hrebenovka
5. den Brunnenkogelhaus - Solden nebo Zwieselstein.

To je uz trochu vice, jak jsi chtel, ja jsem to dal spise jako inspiraci na poskladani cest. Da se to kombinovat s busem.

Edit: k Otztalu jeste jedna poznamka: posledni rok me prekvapilo, ze v Soldene i Obergurli jsou parkoviste (oficialne) otevrene jen 8-20 (u lanovky v Soldene 6-20 a v centre mesta je jedno parkoviste 24h). Jinak se tam v noci nesmi parkovat. Nevim, jak je to jinde, napr. ve Ventu (tam snad zustalo to neplacene male parkoviste u lanovky) ale je lepsi se predem poptat mailem v informacnim centru. Stejne tak na Timmelsjoch, jestli tam smi pres noc zustat auto.
Jina, jednodussi kombinace by byla zaparkovat na Timmelsjochu,
1. den Timmelsjoch - Brunnenkogelhaus
2. den Brunnenkogelhaus - WindachAlm - Hochstubaihutte (+Hoher Nebelkogel)
3. den Hochstubaihutte - WindachAlm - Siegerlanghutte (na Hochstubaihutte se da zdola udelat okruh)
4. den Siegerlandhutte - Timmelsjoch ( pripadne s Hoffmannspitze)

Dalsi pekna tura (ale s vyuzitim busu) by mohla byt v okoli Obergurglu a Ventu
1. den busem do Obergurglu, nahoru na Langtalereckhutte a k tomu pribrat "po ceste" Hangerer (bohuzel Hochwildehaus je zavreny)
2. den Langtalereckhutte - Ramolhaus - Vent, tam se ubytovat
3. den busem do Zwieselsteinu nebo az na Zahnstuberl nebo jak se to tam jmenuje (1. zastavka po Zwieselstein) a okorenit vylet Nederkogelem. Alternativne se da z Ventu na Tiefenbachferner, ale odtud bud busem nebo ponekud nezazivne do Soldenu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod Zdéňa » pát led 12, 2018 17:59

Měl bych dva dotazy k výše uvedenému.
Nevíte někdo jak je to bylo loni v létě v Soldenu s vícedenním parkováním?
Ještě by mi zajímalo, zda se dá ze Soldenu busem dostat sem je to v Itálii kousek za Timmelsjoch sedlem.
Děkuju. O:)
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod apuka » ned led 14, 2018 20:33

Parkovani v Soldene pres noc moc vyresene neni. Vetsina parkovist je jen 8 - 24 (nekde dokonce do 20), u centra jedno myslim od 6 - 24 a parkovani pres noc je vsude zakazane. Mozna na zacatku Soldenu, tam jsme nikdy nestali. Nejlepe je napsat do soldenske turisticke informacni kancelare a primo se je zeptat s tim, ze chcete jet na vicedenni prechod z hutte na hutte a nevite, kde nechat auto. Oni Vam neco poradi. My jsme to taky tak delali, kdyz vsude jsou cedule 8-24 a my jsme potrebovali parkovat uz od pul sedme.
Jinak samozrejme je mozne nekde to auto odstavit, ale vetsina mist je bud soukroma nebo se tam blbe dostava. Napadava me akurat Zwieselstein, odstavit to hned u centra, je tam garaz autobusu a pred ni je platz, kde neni zakaz, stavaji tam obcas auta i pres noc - ale netusim, jestli ubytovanych nebo prespolnych a jestli je to oficialne tolerovane... Kazdopadne bych nenechaval auto nekde na kraji cesty na volnem platzu mimo obce, ani kde je znacene parkoviste na zimu - policajti to kontroluji, i na OF nekdo psal, ze je otravovali a to tam jen spali.

Na uvedene misto autobus jede, mam dojem, ze nekde tam je i zastavka Timmelsbruecke. Je to linkaObergurgl - Timmelsjoch - St. Leonard (to je jeste z lonskeho leta). Do Obergurglu se musis ze Soldenu odvest udolnim busem, ale byva to relativne navazujici. Kazdopadne bych zkusil koupit jizdenku uz v prvnim busu az na vystupni stanici, vyjde to levneji, nemusis dvakrat platit zonu Obergurgl.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod Zdéňa » úte črc 24, 2018 13:35

Nemáte rychlý tip na 3denní trasu v Alpách včetně cesty? Tzn. v sobotu brzy ráno vyjet (Příbram) a tak nejpozději v poledne vyrazit. Dva dny někde na chatách a v pondělí po obědě u auta. Co máme za sebou: Schladming Tauren, Karavanky, Hochschwab, Seetaler Alpen.
Takže 5 hodin autem (max 6) a něco, kde se dá dojít zpět k autu nebo za použití busu/vlaku/lanovky.

Mě už nic nenapadá. Jdeme se skupinou, co nejsou až tak aktivní, takže ne výrazně přes 1000hm/denně.

Děkuju.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod mike » úte črc 24, 2018 15:28

Co Ankogel a Golgberg? Dojet autem do Bad Gasteinu a udelat nejaky okruh, chat je tam dost. Skoncit muzes v Mallnitz a vlakem je to zpatky kousek.

Konkretni trasu ti neporadim, jezdivam vlakem do Mallnitz, ale tam je to autem slusna zajizdka. Z Bad Gasteinu se jezdi autovlakem, neni tam silnice, jen koleje :) Z Bad Gasteinu je i lanovka do asi 2600 m, ale nevim, jak jezdi, normalne byva v lete v provozu, kdyz jedu okolo.

Dalsi pekna moznost je treba Gesause, ale tam asi budou mraky lidi a na chatach se mozna nechytnes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod Zdéňa » úte črc 24, 2018 15:52

Díky. Gesause se nějak vyhýbám, ono bude asi hodně lidí všude, ale tady jich bývá vždycky ještě víc.
Kolem Ankogelu mrknu, tam to vůbec neznám. Díky za tip. Už jsem to kdysi plánoval, tenkrát ale sešlo kvůli počasí. Zdá se mi to, nebo jsou poslední roky ty chaty o víkendech úplně narvané? :shock:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod mike » úte črc 24, 2018 16:05

Okoli Ankogelu je fajn, jen uz jsou to Vysoke Taury, teren mozna trochu divocejsi, nez jsi zvykly. Ale stezky obvykle dobre, kdyz si nevyberes ty teckovane :) Tohle je myslim vrchol te lanovky z Bad Gasteinu: https://www.bergfex.com/badgastein/webcams/c14050/

BTW, mas toho mnou casto doporucovaneho pruvodce? Prechod Nizkych a Vysokych Taur. Myslim, ze by ti pomohl v planovani.

Nezda, nejhorsi je patek a pak sobota. V nedeli uz je to lepsi a v pondeli pry nejlepsi. Ja se teda snazim chatam o vikendu vyhybat, ale bohuzel to plati i pro bivaky. Zvlast Taliani maji debilni zvyk vylezt v patek vecer na bivak, prespat a zas se vratit dolu #-o Pred tydnem zamilovana dvojka, co tam byla uz asi v jednu odpoledne. Vecer pak prisli dalsi (sli ve 4 rano na vrchol, OK), a tak jsem nebyl za kazisuka sam :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod booze » úte črc 24, 2018 16:59

Totes Gebirge
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod mike » úte črc 24, 2018 22:53

V tomhle horku?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod Zdéňa » stř črc 25, 2018 11:27

Co třeba první den Mallnitz - lanovkou na Hannover Haus a zkusit dát Ankogel nebo kleiner Ankogel. Druhý den na Hagener Hutte a třetí den někudy dolů.

Já Vysoké Taury znám, něco v nich odchozeno mám. Ostatní ale ne, proto chci něco přiměřeného ;-)

Průvodce mám, taky do něj koukám. Mám teď víc tipů, ale tohle je žhavý kandidát :)
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod mike » stř črc 25, 2018 15:01

Ne ze by to neslo, ale koledujes si o bolest hlavy, pripadne u nezkusenych kamaradu i o zvraceni. Ankogel ma tusim 3250 m a to primo z niziny nemusi kazdemu udelat dobre. I kdyby nic z toho, tak to nebude ono, nahore vam to nebude slapat a navic tam budete odpoledne, takze pocasi. Taky by tam jeste nekde mohl byt snih, asi nic nebezpecneho, ale dalsi namaha navic.

Na prechod na Hagener Hutte se koukni do pruvodce. Podle popisu ma byt prekvapive obtizny. Nemuzu posoudit, tohle jsem nesel.

Co takhle dojet az pod hory ze severu, nekde k vjezdu do tunelu (Bockstein), a na Hannover Haus vylezt pesky? Druhy den v pohode na Ankogel, mozna to tam jeste trochu prochodit, prespat a pak sestoupit do Mallnitz? Druhe prespani by se dalo treba na Mindener Hutte nebo Celler Hutte (samoobsuzne chaty).

Pripadne by se dalo nejak jit z Bad Gasteinu na Hagener Hutte (treba lanovkou na Stubnerkogel a pak pesky), dalsi den ten predchod na Hannover Haus, rano vybehnout na Ankogel a pak (lanovkou) dolu do Mallnitz.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod Zdéňa » stř črc 25, 2018 16:34

@Mike: Díky moc, to jsou přesně ty informace co potřebuju :)
Takže Hagener Hutte je stejně plná i z neděle na pondělí. (Vyrážíme teď v sobotu). Hannover Haus je překvapivě ok. Tak jim to ještě potvrdím.

Takže v sobotu se nějak dostat na Hannover Haus, asi pěšky a zkusíme to možná z druhé strany.
V neděli ráno Ankogel a pak přesun do Mindener Hutte.. to mi dává smysl.
A v pondělí nějak dolů k autu. Nic náročného a velkého, ale to by asi šlo. Co myslíš?

Ještě k té samoobslužné chatě. Stačí vložka do spacáku? A mám brát nějaké nádobí? Vzal bych asi travellunch a něco k snídani navíc.. Jinak nic, je to tak? :) Snad v neděli večer nebude plná..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod mike » stř črc 25, 2018 16:48

Myslim, ze by to slo, jestli bude dobre pocasi :) Taky byste v sobotu mohli vyjet lanovkou do pulky a zbytek dojit pesky. Koukni na tu druhou stranu, sam bych to sice asi volil, ale uplne mala tura to neni.

Z Mindener Hutte se da myslim sejit do Mallnitz primo, ale taky jsem to nesel. Co se chaty tyce, fakt netusim, co tam je. Informace jsou dost rozporuplne, jedna tvrdi, ze chata na na AV klic, druha ze je otevrena, treti, ze cast je na AV klic a cast furt otevrena. Tak si vyber. Proto te tam posilam, aby konecne nekdo zjistil, jak to je :twisted: Koukam, ze podle DAV by mela byt otevrena cela a vlozka do spacaku by mela stacit: https://dav-minden.de/mindener-huette Druha moznost je Celler Hutte, osobne bych sel spis tam, jelikoz teren je timhle smerem zajimavejsi, ale zas je mensi.

Zdéňa píše:Takže Hagener Hutte je stejně plná i z neděle na pondělí.

Tohle zni desive :? Hannover Haus je nova a velka, proto tam asi neni takovy problem. Na nove jsem nebyl, spal jsem jednou na stare ve winterraumu, coz byla takova temna kobka nekde ve sklepe :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod Zdéňa » stř črc 25, 2018 18:16

To s tou lanovkou mě taky napadlo. To ještě nějak vymyslím. ALe ta cesta z Bad Gasteinu bude dost dlouhá.. vzhledem k tomu, že dorazíme třeba v 11 autem, tak to se mi nechce.

Takže jsem takový zkušební králik :mrgreen: :twisted:

Podle všech informací na které jsem narazil, by měla být otevřená, tak na to asi budu spoléhat. Ještě přemýšlím někam napsat, ale kam?

Celer Hutte je mimo náš směr, pak bychom neměli jak dorazit jednoduše zpět :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod mike » stř črc 25, 2018 18:26

V 11 je jeste v pohode, do toho bych klidne sel. Ale zalezi, jak jsou na tom tvi spoluchodci.

Jj, bud na to hrdy :twisted: Celkem bych se nebal, to info na strankach DAV vypada rozumne a up to date. Zeptat se muzes na Hannover Hausu, kdyz jsi s nima mluvil. Nebo primo tam, kdyz to nepujde, tak tam holt prespite dvakrat.

Z Celler Hutte se da sestoupit do Mallnitz, akorat je ta stezka asi trochu dobrodruznejsi, nez chuze po sjezdovce ;-) Dobre, budes se kus vracet, ale zas tak daleko mi to neprijde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Alpské státy