Spacak zena +-leto

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Spacak zena +-leto

Příspěvekod kosoburak » stř led 20, 2016 2:50

Cauko,

vyberam spacak pre priatelku. Vyuzity bude hlavne CR / SR v stane, velmi zriedkavo bez neho.
Predpokladam tak maj az september. Vyssie nadmorske vysky tiez az tak nehrozia.

Idealna je nevelka vaha a skladnost, zaklad je pohodlne spanie.

Zatial mi padli do oka najviac asi:

Boll Karma+ SF http://www.boll.cz/index.php?cmd=page&t ... egoryID=23
ktory mi ale pripada konfortnou teplotou na hranici

alebo

Boll Magma+ SF http://www.boll.cz/index.php?cmd=page&t ... egoryID=23

Odporucili by ste niektory z nich, pripadne uplne iny? (do 2 500, idealne by sme sa vosli pod 2 000)

Dakujem za vsetky rady
kosoburak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 20, 2016 2:41

Re: Spacak zena +-leto

Příspěvekod mitau » stř led 20, 2016 3:08

Na to použití mi Magma přijde trochu zbytečně velká a teplá. Když uvažuješ o těch dvou Bollech, tak se zkus podívat na Boll Bora+. To je varianta teplotně mezi Magmou a Karmou.
Mohla by stačit i Karma, ale s tou nemám zkušenosti. Jestli nejdeš moc krutě po váze, tak Bora bude mít přeci jen nějakou teplotní rezervu a až po chvíli používání přestane být spacák tak teplý, tak to nebude tolik vadit. Ve výsledku ti tak vydrží dýl.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Spacak zena +-leto

Příspěvekod kosoburak » stř led 20, 2016 13:37

mitau píše:tak se zkus podívat na Boll Bora+. .


Bora+ vyzera fajn.

Este som pozeral http://outdoor.online-sport.cz/spacaky/ ... /?v=171599 , pripada mi porovnatelny s Bora+, aj ked cena je uz o trochu vyssia zas a nema short prevedenie (priatelka je pomerne mala)

Je teda Bora+ na popisane podmienky vhodna kupa? Pripadne, je pouzitelna v lete napriklad aj na island?
kosoburak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 20, 2016 2:41

Re: Spacak zena +-leto

Příspěvekod remy77 » stř led 20, 2016 18:08

Kosoburak:
Doma v skrini mam 3 syntetiky, vaha 1,8 kg, a asi po 10-15 zbaleniach su zlahnute tak, ze ich komfort moze byt tych +5. Takze ak chces spacak pre babu, myslim si, ze v 1,3 kg syntetike jej moze byt kosa.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Spacak zena +-leto

Příspěvekod booze » stř led 20, 2016 18:22

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Spacak zena +-leto

Příspěvekod mitau » čtv led 21, 2016 0:39

Ta cena Warmpeacu je fakt pěkná, ale na drobnou slečnu to nemusí být úplně vhodné. Já při 180cm mám 195cm spacák od Warmpeace a ten zbytečně dlouhý konec překáží. Široký tvar (blanket oproti běžné mumii) to jen zhorší. Pro někoho většího ale skvělá volba.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Spacak zena +-leto

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 21, 2016 6:04

ten spodek ohnes. ja mam 168 a spacak na 2m cloveka a jeste me to nikdy neomezovalo snad krome faktu, ze moh bejt o par gramu lehci :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Spacak zena +-leto

Příspěvekod booze » čtv led 21, 2016 9:20

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Spacak zena +-leto

Příspěvekod kosoburak » čtv led 21, 2016 18:45

Cenovo je to fakt velmi pekne, diky za odporucenie ;)

Na druhu stranu, ako moc sa prejavuje ta akost B? Predsalen to ma byt darcek a napriek tomu, ze to ma prakticke ohodnotenie a ja by som v tom problem nevidel, mi to nepripada uplne vhodne, ak je to badatelne :D

Edit: este druha otazka, vychadza ten viking teplejsie ako bora+? Je mi jasne, ze uvedene udaje pri syntetike nie su uplne smerodatny ukazatel, ale stale je tam rozdiel pri T_conf 6°C. Sice pouzivanim bude syntetike ta teplotnost klesat, ale nebude nejaky ten rok teplejsia?

(sry ak Vam tie dotazy pripadaju hlupe)
kosoburak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 20, 2016 2:41

Re: Spacak zena +-leto

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 21, 2016 18:54

Ja mela vikinga jakost B a teda nevim, v cem byl problem. Ono v okamziku, kdy chci, aby mi bylo teplo a zaroven se to neproneslo, tak urcite budu mit vetsi radost z toho, ze usetris litr proti puvodni cene, nez ze je nekde presitej sev nebo nejakej flicek v latce, kdyz k tomu mas plnou zaruku a na funkcni rostlinare to vliv nema.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Spacak zena +-leto

Příspěvekod booze » čtv led 21, 2016 20:56

jakost je A nestandartni barva u te 180cm.
V peri je "jine" teplo takove teplejsi. Peri snese castejsi baleni. Peri neslehne po dvou bude mit stejny komfort.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56


Zpět na Spacáky a karimatky