Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod mike » úte zář 8, 2015 19:09

To je furt jen 7 - 8 let ;-) Znas nekoho, kdo je tak dlouho ma? Nevidim duvod, proc by se ta PU cast nemela rozpadnout stejne jako u jinych bot.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Happy » úte zář 8, 2015 19:30

Jen taková otázka na znalce z oborů. O kolik mají být ty cube cca dražší než Nepaly,samo v maloobchodní cene? Treba přes sz. ..
Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. K. Čapek
Uživatelský avatar
Happy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 372
Registrován: úte led 29, 2008 7:50
Bydliště: 3 km za Prahou

Boty VHT a lezení v ledu (C/D)

Příspěvekod MaroH » ned lis 22, 2015 15:13

Sloučeno do vhodného vlákna, zvýrazněn nový dotaz

Boty VHT a lezení v ledu (C/D)

Ahoj, potřeboval bych poradit s výběrem bot. přes zimu jsme s kámošema začali jezdit lozit do Tater a dost nás to chytlo. Oni si postupně pořídili výbavu, já jsem se tomu bránil, ale postupně nazrál čas, kdy už se bez ní asi neobejdu, tudíž potřebuju vybrat boty a mačky.

Dost jsem googlil, ale asi v tom nejsem tak sběhlý, takže moc nevím, jak se dobrat ke správným výsledkům a tedy moc vlastně nevím jaké jsou možnosti. Boty budou primárně pro lezení v ledu, s tím, že v době životnosti bot určitě dojde na VHT na Mont Blanc, asi i nějaké Dolomity, ale vyloženě do Himalájí se nedostanu, na to nemám fyzičku ani peníze :D Takže hlavně lezení v ledu s případnými krátkými výlety do evropských hor. Rozpočet je napnutý, počítal jsem kolem 10 000 i s mačkama, což jak zjišťuju asi bude problém, takže rozumně jsem ochoten s ním trochu pohnout (ale zas ne zdvojnásobit).

Zatím jsem se dopracoval k těmto variantám, budu rád pokud navrhnete další možnosti a předem za to díky.

Scarpa Mont Blanc: http://www.pinguin-shop.cz/zbozi/boty-s ... =srovnavac
tyhle boty mají kluci a dost je doporučujou. Vzhledem k tomu, jak se jmenují předpokládám, že to bude asi i ideál :D ale přecejen jsem doufal, že se mi povede najít něco levnějšího.

Asolo Lhotse: http://outdoor.online-sport.cz/outdoor- ... /?v=222693
oproti Mont Blacům vypadají na obrázku subtilněji, ale naživo jsem je neviděl.

Asolo ASF 8000: http://www.hanibal.cz/boty/panske-boty/ ... elikost=11
na těch se mi líbí, že to jsou skelety a tak nějak mám pocit, že když do nich nechtíc kopnu mačkou tak o nich neudělám díru, toho se trochu bojím u ostatních bot, na druhou stranu jsem se dozvěděl, že od skeletů se už upouští (možná vzhledem k předpokládanému použití), takže nevím.

Dále jsem našel ještě Asolo Alta Via, ale dočetl jsem se že jsou dost měkké a toho se vzhledem k plánovanému použití bojím. Napadají vás nějaké další možnosti? Předem moc díky za reakce.

Edit, ještě mě zaujaly LaSportiva Nepal, byly v hudy ve výprodeji, ale to už je asi pasé
Naposledy upravil pavproch dne ned lis 22, 2015 17:52, celkově upraveno 1
Důvod: merged and edited by -pp-
MaroH
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned lis 22, 2015 14:34

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Simi » ned lis 22, 2015 20:26

Procti si toto vlakno. Nicmene tvuj vyber Scarpa Mt.Blanc, LS Nepal a Asolo Lhotse je v principu na predpokladane uziti dobry. Kazda z techto bot je na trochu jinou nohu, tak si kup to, co nejlip sedne. Na skelety a obecne duplexy se spis vykasli, pokud neplanujes lezeni v extremni zime.
Dalsi dobrou alternativou jsou moderni boty typu Scarpa Guide nebo LS Batura. Pripadne i boty z rady LS Trango.
S rozpoctem 10tis za macky a boty nepocitej. Slusny macky s konfigurovatelnymi vertikalnimi hroty stoji obvykle cca 4-5tis. Hlavne na botach nesetri a kup si dobre sednouci a vydrzi ti roky. Cena se pak ve vysledku dost rozpusti.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod remy77 » ned lis 22, 2015 21:42

MaroH:
Do 10 000 aj s mackami...
kukni tak este Saltic Hurricane.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Simi » pon lis 23, 2015 10:07

Hurricane podle popisu nejsou nijak zatepleny. Na zimni lezeni bych tedy do nezateplenych pohor nesel. Pri delsim postavani na standu byva kosa na nohy i zateplenych botach.

Jako neni to o tom, ze by se do 10tis nedalo vejit. Ale je to pak za cenu kompromisu a ten je podle me zbytecny.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod remy77 » pon lis 23, 2015 11:31

Tiez mam rad teplo na nohach a zimu od noh nemam rad.
Len som dohodil lacnejsiu variantu, mozno niekomu nohy hreju lepsie :)
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Vojta5 » sob led 2, 2016 20:13

Ahoj rád bych se zeptal zdali nemá někdo zkušenosti s boty gronell annapurna?
Vojta5
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 25, 2013 14:07

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod marvil » úte led 5, 2016 15:44

Ahoj,

letos se prvně chystáme na nějaký vrchol s ledovcovým přechodem nad 4000m, letos je to hlavně si to vyzkoušet co to obnáší a časem se pustit do technicky a lezecky náročnějších vrcholů a časem to případně zvednout nad 5000 - 6000m. :-) Sháním proto boty, které by mi sloužily pak i případně na ty lezecky náročnější vrcholy. Rozhodně potřebuji nějaké teplejší boty, protože na ty nohy celkem trpím. Rád bych pořídil boty pod 10 000, samozřejmě že do jisté míry čím méně tím lépe. Zatím co jsem tak koukal a četl recenze, tak mi padli do oka tyto boty, žádné jsem zatím zkoušet nešel:

Lowa Wesshorn GTX http://www.prosportshop.cz/obuv-lowa/weisshorn-gtx.html
Asolo 6B+ GV http://www.hanibal.cz/boty/panske-boty/horolezecke-boty/16705-asolo-6b-gv-mm/#.VovU1lLpxs4
Asolo Alta Via GV MM http://www.hanibal.cz/boty/panske-boty/horolezecke-boty/15561-asolo-alta-via-gv-mm/#.VovU_lLpxs4
Asolo Aconcagua http://www.hanibal.cz/boty/panske-boty/horolezecke-boty/14474-asolo-aconcagua-gv/#.VovVLVLpxs4
Saltic Hurricane http://www.sambarsport.cz/mountain/saltic-hurricane-technicke-horolezecke-boty/
Scarpa Mont Blanc GTX http://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/102SCA00047/trekovky-scarpa-mont-blanc-gtx-87501

Ocením jakoukoliv radu či zkušenost. :) Jde mi především o tepelný komfort/cena. Předem díky za jakékoliv rady ohledně těchto nebo jiných bot. Díky!
marvil
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned dub 12, 2015 16:58

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod fps » pon led 11, 2016 15:54

já bych koupil o něco dražší La Sportiva Batura 2.0 nebo La Sportiva G2 SM
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod karitapepe » pon led 11, 2016 19:29

marvil - kluci si teď kupovali ty Scarpy Mont Blanc a vypadají docela dobře, ale nekupovali je v předraženém Alpsportu za desítku(na jaře prý byly za 6500 kč, tak to byla good cena), ale zajeli si do Polska, kde je vyšly něco přes sedm tisíc.
Jinak já mám LS Nepal a kdyby mi seděli LS Nepal Cube tak bych neváhal.
Spolezec má Batura a zatím spokojenost a jestli chceš opravdu teplejší, tak ty Batura(slušná cena) jsou určitě teplejší než ty Scarpy a Nepaly.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod marvil » úte led 12, 2016 22:34

díky moc za tipy, jenom se bojim, že na 4000m jsou ty boty možná předimenzovaný :D nebo mám teda spíš strach, aby mi neupadly nohy, než se dostanu někam na sníh :D myslíte, že se to dá částečně vyřešit i kamašema třeba od josepha?
marvil
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned dub 12, 2015 16:58

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod grco » úte led 12, 2016 22:37

@marvil: to planujes ist v lete? bol som v lete v 4500 v http://www.scarpa.net/en/triolet-pro-gtx.html

na leto podla mna nepotrebujes zateplene boty, stacia hrube ponozky :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod marvil » úte led 12, 2016 22:41

@grco: ano, plánujeme to teď jít v létě, ale zase bych radši si pořídil boty, který zvládnou i horší podmínky, abych za dva roky nemusel kupovat další :D na túry boty už mám a ty mi vyhovují, tak tyhle jsem jenom právě nad ty 4000+m ;)
marvil
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned dub 12, 2015 16:58

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod mike » úte led 12, 2016 22:45

Nepomohlo by ti spis koupit trochu vetsi boty a nosit dvoje silne ponozky? Je nas tu vic, co to takhle nosi a v mem pripade mi neni zima ani v -20 v normalnich B/C kozenych nezateplenych pohorkach.

Nez se dostanes na snih, tak nohy v Dckach trpet budou. Mel jsem nejvic C/D, ktere mi proti D prisly jeste pohodlne, a delsi chuze po turistickych cestickach docela bolela... Na snehu ale byly skvele, to jo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod grco » úte led 12, 2016 22:52

No jedna vec je ci budu trpet, ale druha vec je, ze by som si dal pozor na vahu tych bot, tie zateplene mozu byt zbytocne tazke a nie je to najlepsie vlacit to so sebou, ked netreba...

Ja som prave spravil tu chybu, bal som sa, ze mi bude zima, tak som kupil zateplene Decka, a nakoniec kym som sa na tu turu vydal, tak som si to rozmyslel, a kupoval som druhe boty s polovicnou vahou a zateplene Decka zostali doma :D

Napriklad Scarpa Mont Blanc GTX kazda bota ma 1000g...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod mike » úte led 12, 2016 23:01

Pres kilo mela kazda moje Alaska po navratu z nedelniho vyletu :? (vazil jsem je, abych vedel, kolik nasakly vody)

Neprehanej, na polovinu se nedostanes, mozna na 3/4. Ono je trochu tezke porovnavat, jelikoz kazdy vyrobce uvadi vahu pro jinou velikost, nektery jednu botu, jiny obe... Myslim, ze pod nejakych 1600 g se normalni chlap s botama do hor nedostane.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod marvil » úte led 12, 2016 23:09

Rozhodně to zvážím, jinak co se týče těch bot, co mám, tak to jsou nízké boty, vyhovují mi více, jedinou jejich nevýhodou jsou suťoviska, kdy mi do nich napadá úplně všechno :D ale rozhodně zvažuju i tu možnost i pořídit nějaké lehčí a řešit to právě těma ponožka nebo kamašema
marvil
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned dub 12, 2015 16:58

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod grco » úte led 12, 2016 23:10

@mike: Z 2610g (http://www.bestard.com/ficha.php?t=329) som siel na 1740g (http://www.scarpa.net/en/triolet-pro-gtx.html), to su inak presne 2/3 vahy :)

A to su oboje rovnake 8ky, ja mam aspon 10ky, a je mozne, ze nahodou som tie tazsie boty mal vacsiu velkost o pol cisla, jak tie lahsie, takze to mohlo kludne ist az na 40% usporu vahy,

presne to nezmeram, nemam ani jedny pri sebe :) kazdopadne som na kazdej nohe usetril skoro 500g, a to pocitis pri kazdom kroku...

PS: chapem, ze tie moje bestardy su trochu extrem, ale ide o pointu, len upozornujem marvila, aby neprehliadal vahy tych bot, nie je sranda vlacit na nohach hodne tazke boty...

PS2: inak scarpa ma teraz uz aj nejake Mont Blanc Lite, ktore maju peknych 790g na botu...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod mike » úte led 12, 2016 23:17

:shock: trochu extrem? :D Tos musel dlouho hledat, nez jsi takove nasel. Zase tvoje potreba se lisit, co? :twisted: Jinak dobre treninkove boty, kdyz se v nich naucis chodit po kopcich, tak az se prezujes do normalnich, budes se vznaset ;-)

BTW, ty snad musi mit ocelove vyztuhy, ne?

Jasne, vaha je dulezita, ale treba ty Batury apod. na tom nejsou nijak spatne. Nove LaS Nepal jsou myslim taky docela vylehcene.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod grco » úte led 12, 2016 23:23

@mike: jo, chodil som v nich trenovat v lete po moravskom krase, niektori ludia na mna dost divne pozerali :D a jo hladal som ich dlho, dokonca mi doviezli 2 velkosti, aby som mohol vyskusat, obe som musel zaplatit, som vyplacnul cez 20 tisic :) a jednu velkost som im potom vratil a vratili mi za ne penize :)

ocelove vystuhy to nema, ta vaha je vysoka preto, lebo su to duplexy, mozes normalne vybrat boticku jak z lyziarok a chodit v nej napriklad po chate... :)

planoval som vtedy aj nejake to zimne stanovanie a prislo mi to ako dobry napad, ze mi nezmrzne cez noc cela mokra bota, pretoze si tu vnutornu boticku necham na nohach v spacaku, a potom vlastne len obujem "obal" :)

ale samozrejme som mal velke plany a v praxi som to nikdy nevyuzil :)

inak ale az na tu vahu su to super boticky, prekvapivo pohodlne, az mi je luto, ze len lezia v krabici a nemam pre ne vyuzitie :(

tu je to s povytahnutou tou vnutornou botickou vidiet
bestard.jpg
bestard.jpg (54.56 KiB) Zobrazeno 15815 krát
Naposledy upravil grco dne úte led 12, 2016 23:28, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod grco » úte led 12, 2016 23:25

Jo a nerikam, ze vsetky tie zateplene boty su tazke a tak, len som upozornoval, aby chlap nezanedbal pri vybere vahu, pretoze ja som sa musel poucit z vlastnych chyb a nebolo to levne, tot vse :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod mike » úte led 12, 2016 23:33

Vsak jo, mas pravdu, vaha je dulezita. Mne to jen prislo zabavne ;-)

Asi budes muset naplanovat nejaky zimni vystup na 8k, abys je vyuzil ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod grco » úte led 12, 2016 23:37

@mike: obavam sa, ze dovtedy degraduje ta guma :D

jo a inak este jedna poznamka, podla mna predna drazka na macky je zbytocna, staci zadna, to som tiez povodne chcel aj s prednou, pre plneautomaticke, lenze potom som zistil, ze poloautomaticke macky su lepsie, takze prednu drazku by som nebral uz ako nutnost, samozrejme na skodu neni, ak ju maju vsetky boty :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod marvil » úte led 12, 2016 23:45

@grco: a stačí ty poloautomaty i na nějaké to lehčí mixové lezení? :) to nazouvání na špičku mi nepřijde úplně nejjistější, ale rozhodně jste mi dali pár dalších tipů, co řešit na těch botách, ale moc mi to nepomohlo, ba naopak jsem začal teda uvažovat i nad těma Baturama a Nepal Cube :D
marvil
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned dub 12, 2015 16:58

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod grco » úte led 12, 2016 23:49

No podla mna prave tie poloautomaty drzia lepsie, predsa len na plnoautomatoch vpredu to drzi len na par mm, takze je vacsia sanca, ze ti to z tej boty zide, aby ti zisla ta guma u poloautomatov, ktoru mas hodne daleko a este pritiahnutu ku kominu boty, to sa snad ani neda :)

ale ja nelezu mixy, takze toto asi radsej nech sa vyjadri niekto skusenejsi, nechcem ta mat na svedomi :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Příspěvekod pickard » stř led 13, 2016 8:41

Na lehci mixove lezeni staci aj reminkovky. Poloautomat je jasna volba.
Vhodné boty na ctyrtisicovky, které zvládnou dobre i nastup z parkoviště A ZAROVEN budou dobre na 6000 neexistujou. Kup si lehkou (!!!!) mirne zateplenou botu kategorie B/C na ty čtyřky.... a az jich dvacet vylezeš, nebude ti lito dat 12K za Batury na toho Lenina ci kam.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Simi » stř led 13, 2016 11:09

V zásadě souhlas s Pickardem. Boty se spolehlivým rozsahem od čtyřtisícovek po šestitisícovky moc nejsou. Nebo přesněji vždycky to bude v něčem kompromis - moc teplo/moc zima/moc velký/moc težký atd. Nakonec stejně skončíš v (z mého pohledu ideální) kombinaci lehčí pevnější pohora na Alpy apod a k tomu duplexy na velkou zimu a velký kopce.

Osobně si ale myslím, že boty typu Scarpa Mt.Blanc, LS Nepal atd jsou asi nejlepší kompromis, pokud se chceš věnovat horolezení a mít jen jedny boty. V létě v Alpách ti v tom na nástupech bude trochu tepleji. Ale zase když se ti i třeba v létě někde na kopci podělá počasí a zkejsneš tam, tak máš ještě nějakou teplotní rezervu. Že by se v tom mimo sníh chodilo nějak dramaticky špatně a trpěl bys, jak píše Mike, tak to taky ne. Jako nerozporuju, že Dčková bota není zrovna ideální na chození, ale i dlouhý nástupy po šutrech jsem v tom odchodil celkem v pohodě.
Dobrá připomínka je váha. Klasický celokožený D mají obvykle cca 2kg, u modernějších syntetik se dostáváš na cca 1,5kg a to je znát. Jen ty syntetiky často proti koženým botám jsou míň odolné a když ti odejde membrána, rozluč se s nepromokavostí. Zase o ty syntetiky se nemusíš tolik starat. Je to něco za něco. Já postupně přešel od kožených k syntetikám.
A případně v takových rozumně zateplených pohorách můžeš i na nějaký ten větší kopec, přestože to není ideál. Sám jsem lezl v mých starých Scarpa Matterhorn (typově starší bráchové Scarpa Mt.Blanc) ve víc než 6000.


Na lehčí mixové lezení stačí klidně řemínkový mačky, ale zase dost záleží, co si kdo představí pod lehčím mixovým lezením, že jo? :-) Takže poloautomaty budou v pohodě. I když třeba pro mě osobně jsou jasnou volbou automaty. Ale to je podle vkusu daného jedince...
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod mike » stř led 13, 2016 17:40

Simi píše:Jako nerozporuju, že Dčková bota není zrovna ideální na chození, ale i dlouhý nástupy po šutrech jsem v tom odchodil celkem v pohodě.

Po sutrech jo, nejhorsi jsou turisticke stezky. Nekde jsem tu psal minirecenzi C/D Nepal Treku a tam to bylo jednoznacne cim lepsi cesta, tim hur se v nich slo. V kamenitem terenu mimo stezky naopak v pohode, tam uz byly lepsi, nez B/C. U cistych Dcek to nejspis bude jeste kus posunute. Ale zas, kdyz uz nekde trpet, tak radej na lepsich stezkach, kde nic nehrozi, nez se trapit nekde vysoko s moc mekkyma botama. I na me max PD chozeni jsou nekdy B/C Alasky malo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Simi » stř led 13, 2016 23:30

Kdepak, ze nejhorsi jsou turisticky stezky. Nejvetsi vopruz v Dckach je chuze po asfaltu...
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Boty