Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoAir)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pro majitele TaR NeoAir: mate/meli jste na karimatce vadu, ktera je/byla na reklamaci?

Ano
14
37%
Ne
24
63%
 
Celkem hlasů : 38

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod S4TYR » sob led 9, 2016 12:40

diky, jsem rad, ze nejsem sam s timto problemem, ale presto me vysledek nijak nenadchnul!
Sice jsem vedel o neduzich v podobe mensi plochy na spani - sustivosti, kterou u nove rady 2015 o dost snizily, ale za ty penize mi prijde ujete reklamovat jednu vec s unikem vzduchu trikrat dokola. :-k
Adekvatni nahradu za XTherm jsem zatim nenasel.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod grco » sob led 9, 2016 12:52

Ty si to uz reklamoval, dali ti novu a fuci znova?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod S4TYR » sob led 9, 2016 12:59

Ano, dokonce jsem to tu o nekolik stranek driv postoval. TOPIC zde.
Unikala dost, ale dalo se to najit docela snadno :D protoze byl vadny primo ventil. Psal jsem prodejci a kerosku mi obratem vymenil pres vertikal.cz
Ted se mi ale do reklamace prilis nechce :) uz mi to prijde s tim mym reklamovanim ujete :D ale jestli po dalsim pokusu ve vane.. -asi necham pritulku at si na ni lehne, kdyz to podle tebe jinak videt neni- najdu znamky uniku, tak mi stejne nic nez reklamace nezbyde.
edit
Naposledy upravil S4TYR dne sob led 9, 2016 13:02, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod grco » sob led 9, 2016 13:02

Na jednom fore radili napustit do vany hodne teplu vodu a ponorit tu plne nafuknutu karimatku do tej teplej vody, malo by to zvysit objem toho vzduchu a mali by sa ukazat aj mensie diery...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod Hafi » sob led 9, 2016 14:24

@grco: jak máš doma velkou vanu?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod grco » sob led 9, 2016 14:47

Teraz asi normalne velkou :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Příspěvekod S4TYR » sob led 9, 2016 14:50

:) to ja mam extra velkou (taky asi dost starou) 160d*70s*50h, ale TAR XTherm stejne nepotopim celou
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod mike » sob led 9, 2016 15:55

Hmm, jste mne nepotesili. Moje XLite sice neutika, ale vkrada se mi tam slovo zatim...

Na pokusy ve vane bych se vykaslal. Utika, takze reklamace, od toho je dozivotni zaruka. Jinak po treti uspesne reklamaci je narok na vraceni penez.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod S4TYR » sob led 9, 2016 16:05

mike píše:Utika, takze reklamace, od toho je dozivotni zaruka. Jinak po treti uspesne reklamaci je narok na vraceni penez.


tj. ale co s vracenymi penezy, kdyz neni adekvatni alternativa?! :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod remy77 » sob led 9, 2016 17:11

A to som si chcel kupit x-lite :(
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod S4TYR » sob led 9, 2016 17:49

X-Lite mnohem vic sussti. Je z nachylnejsiho matrose atd. osobne se mi zda vic blbuvzdorna rada XTherm.
Ted mam celkem pech :D nejak se mi nedari ani zaboha kerosku nafouknout doplna.. asi unava (jarni?) Tak to prubnu pozdeji, ale keroska pritulky povoluje minimalne. Tim chci rict, ze mozna jde o ty mikrodirky jak psal grco. Na reklamaci to je ale urcite.
Jen me dost sere, ze to je uz potreti za tyhle prachy jsem chtel kvalitnejsi produkt! A asi vazne zatim neni adekvatni alternativa :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod mike » sob led 9, 2016 20:43

Susteni nevadi, kdyz mas ucpavky do usi ;-)

Pridal jsem do vlakna anketu, at vime, jak casto se zavady NeoAir na foru projevuji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod grco » sob led 9, 2016 20:50

Jo, mne to sustanie nikdy nevadilo, neviem co maju ludia za problem, ale ze tomu unika vzduch mi vadi :)

Xtherm pre mna nema zmysel, nepouzivam tu karimatku v zime a xtherm uz ma rovnaku vahu skoro jak prolite, to si radsi vezmu prolite...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod S4TYR » sob led 9, 2016 20:51

:D mam odhlasovano, ale podle vseho jsem hlasoval jako prvni, tak me 50/50 moc nenadchlo
Obavam se, ze bych s spuntama do usi moc nenaspal. Parkrat jsem sice usnul se spuntovyma sluchatkama a zapnutym audiobookem, ale to je pri prvnim naznaku skrceni rychle vyresene :)
TAR se mi stale nedari nafouknout :-k asi si zitra koupim kubansky doutnik a vypalim cerva.. Jak to probuh muzete cele nafouknout pusou treba v 3000mnm?!?
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod S4TYR » sob led 9, 2016 20:53

grco píše:Jo, mne to sustanie nikdy nevadilo, neviem co maju ludia za problem ...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tak to by te preslo, kdybys usinal vedle me pritulky, ktera meni pred vytuhnutim XY pozic za minutu a jeste pritom funi, ehmmka a nevim co
:D Nakonec asi zvazim i ty spunty
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod mike » sob led 9, 2016 20:56

Vec zvyku, ale obvykle tohle rikaji zensky ;-)

Ve 3k v pohode, nezaznamenal jsem rozdil (nejvys asi 3500). Posledne okolo 2k jsem to ale s hlubokym nadechovanim trochu prehnal a po nafouknuti se mi chvili motala hlava. Dvakrat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Hafi » sob led 9, 2016 21:12

grco píše:mne to sustanie nikdy nevadilo, neviem co maju ludia za problem

kurva, ta slovenština je kouzelná...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod S4TYR » sob led 9, 2016 21:22

:D dobre ty
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Rostak37 » ned led 10, 2016 0:47

Opět vkládám svůj dotaz ohledně samonafukovaček ThermaRest, ale platí všeobecně. Pokud mám karimatky se stejným tepelným odporem, ale jedna je vyšší, která bude izolovat lépe.

PS: Karimatku NeoAir si po přečtení tohoto vlákna snad nemůže nikdo koupit. Věřím tomu, že je lehká a za určitých situací výhodně použitelná, ale představa, že jdu na denní trek do hor a po dvou dnech se mi začne karoška vyfukovat :toimonster: , mno nic pro mě .
Rostak37
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv led 17, 2013 19:59

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod S4TYR » ned led 10, 2016 1:03

ta vyssi by mela byt pohodlnejsi (pokud myslis svetlou vysku kerosky od podkladu) jinak mi prijde, ze by mely stejne certifikovane kerosky izolovat stejne - prip. jsem nepochopil otazku :-k

Rostak37 píše:... představa, že jdu na denní trek do hor a po dvou dnech se mi začne karoška vyfukovat ...

:mrgreen: tak to je z principu hodne zajimava predstava - asi mas lepsi obrazotvornost
Unikaji vsechny samo/nafukovaci kerosky, muj problem je zrejme ojedinely, protoze mi TAR XThem unika vetsi merou :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod mike » ned led 10, 2016 1:15

Pises, jako bys nikdy poradne nezabloudil :twisted:

Do hor XLite beru a dokonce i bez sady na lepeni, jelikoz jsem ji nekam zalozil. Mam malou predstavivost ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod S4TYR » ned led 10, 2016 1:20

ja bloudim rad :D coz o to, i bludny balvan cas od casu bloudi.. ale ten post me fakt pobavil.
Opravne sady mame tri (vc. te z predchozi reklamovane) vertikal poslal dokonce i obal a nafukovaci rukav navic, ale k prdu mi to je, kdyz ty bublinky nikde nevidim. Nafouknuta od desiti vecer a polezel jsem si na ni u filmu, pak sel na test ponorem do koupelny a zatim vypada OK, tak jsem zvedav co bude rano?
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod grco » ned led 10, 2016 1:34

Tak zas ja by som tu NeoAirku az tak nezatracoval, nie vsetkym ocividne fuci, su ludia, ktorym funguje dobre, ocividne ale to vypada, ze ta vyroba nie je uplne 100%.

Napriklad na tej mojej sa da spat, ona nikdy nesfukne uplne, len proste nad ranom sa niekedy zobudim, ked lezim na boku, ze ma tlaci bok, lebo uz som nim vlastne na zemi a musim tu karimatku dofuknut, co nie je nic strasne, ale samozrejme je to otravne a bol by som rad, keby som to robit nemusel :)

Ale na druhu stranu tie jej rozmery po zbaleni su proste super. To je pre mna najvacia vyhoda, penove karimatky su obrovske, prolite zbalena je tiez dost velka celkom, NeoAir je malicka a proste nezabere polku batohu...

Takze ja praveze este celkom uvazujem, ze im dam este jednu sancu a kupim novu NeoAirku, mozno bude lepsia, mozno nie. Ak nie, tak to vzdam a zostanem pri "velkej" prolite :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Hafi » ned led 10, 2016 11:34

grco píše:Napriklad na tej mojej sa da spat, ona nikdy nesfukne uplne, len proste nad ranom sa niekedy zobudim, ked lezim na boku, ze ma tlaci bok, lebo uz som nim vlastne na zemi a musim tu karimatku dofuknut, co nie je nic strasne, ale samozrejme je to otravne a bol by som rad, keby som to robit nemusel :)

a nemůže toto být vliv ochlazení vzduchu? Prostě nad ránem už má znatelně nižší teplotu než když si to tam nafoukal a tedy i nižší tlak.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod grco » ned led 10, 2016 11:58

@hafi: o tom probleme som tiez cital, a delam to tak, ze ju nafuknem hned jak postavim stan, a potom ju este dofukujem pred spanim (po par hodinach), takze ten efekt ochlazeni vzduchu by nemal byt az taky... no a myslim ze ta strata objemu vzduchu by nemala byt az taka velka, ono to proste vyfukne dost, nie len trochu :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod S4TYR » ned led 10, 2016 12:45

Test: 'moje' XTherm nafouknuta vcera v 22:00 (v byte mam stridave 18 °C kolik je na zemi jsem nemeril). Lezel jsem na ni cca 2hod pri sledovani filmu a pak ji dal na gauc. Nafoukal jsem pred spanim i kerosku od pritulky (ma starsi model, ale typ shodny s mym). Rano byla moje keroska opet polomekka a jeji jen ubyla na objemu.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod scinkk » ned led 10, 2016 15:46

Mam Xtherm, spal jsme na ni zatim 20x a zadnou zavadu nepozoruji. Rano je sice karimatka mekci, ale to jsem vzdy prisuzoval chladnuti vzduchu v karimatce, nic co by pro me ovlivnovalo funkcnost.
Sustivost je pro me zatim jedina nevyhoda :) ale vzhledem k tomu ze jezdim v podstate jen sam, tak se to vsakne :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod sobb » ned led 10, 2016 18:42

grco píše:no a vela ludi pisalo, ze su to proste MIKRO diery, takze ked to nezatazis a das do vody, tak sa to tvari, ze nic neunika, vsetko drzi v pohode (preto mi to doma nevyfukne, ked to necham cez noc len tak polozene)...
takhle to mám i u klasické prolite, zaboha nemůžem najít ďuru a do rána vždycky vyfučí :?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod S4TYR » ned led 10, 2016 20:26

tak jsem se odhodlal k pokusu ve vane podle 'grcova navodu' a vypada to jeste podivneji :D
Po ponoreni do teplejsi vody a mirnem zatizeni, se keroska po necelych dvou minutach zacala 'rosit' v miste ramen a dole v nohach. Nevim jak to presne popsat. Proste to vypadalo, po odprchani normalnich bublinek pri naposteni vany, ze se na kerosce delaji bublinky jako kdyz vam ve sklince perli kofola. Kazdopadne slehla..
Je to na reklamaci, i kdyz je zjevne, ze na kerosce diru nemam?!? Zacinam byt pomerne zoufaly..
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod mike » pon led 11, 2016 0:48

Hafi píše:a nemůže toto být vliv ochlazení vzduchu? Prostě nad ránem už má znatelně nižší teplotu než když si to tam nafoukal a tedy i nižší tlak.

Tohle se deje, ale ne tak moc, jak to popisuji. Nejvic jsem to zazil vloni v lete, kdyz jsem bivakoval na ledovci. Foukal jsem jeste kdyz bylo celkem teplo, ale po zapadu slunce slusne primrzlo. Karimatka lezela na uslapanem snehu, ktery pak docela zledovatel. Lehce zmekla a kdyz jsem si sel v noci odskocit, dofouknul jsem ji a do rana se uz nezmenila. Nepotrebovala moc, par fouknuti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky