Vrstvení oblečení v mrazu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vrstvení oblečení v mrazu PŘIDÁNO HLASOVÁNÍ!

Příspěvekod grco » sob led 2, 2016 23:47

Blbost, ja to merino propotim, ale lepsie mat vlhke ako smradlave, casom to vyschne, smradu sa ale nezbavis :P

Ale mam aj jedno umele triko na skialpy, under armour a to vynimocne nesmrdi, takze sa mozno ta umelina casom uz zlepsila... Planujem kupit a otestovat nejake tie Arc'Teryx Phase umeliny, ktore by tiez nemali smrdiet...
Naposledy upravil grco dne sob led 2, 2016 23:50, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vrstvení oblečení v mrazu PŘIDÁNO HLASOVÁNÍ!

Příspěvekod mike » sob led 2, 2016 23:50

Vec priorit. Ja jsem radej v suchu a smrad preziju, nastesti nejsem zenska ;-)

Propotis tak, ze se da zdimat? Ja jo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vrstvení oblečení v mrazu PŘIDÁNO HLASOVÁNÍ!

Příspěvekod grco » sob led 2, 2016 23:55

Ja propotim vsetko proste, zo mna tecie furt, ale ja proste ked som mal na sebe umelinu, tak zaprve mi to fakt nebolo prijemne na pocit, ono je to proste ine jak bavlna, aj merino mi nie je uplne prijemne, ale ovela prijemnejsie ako umelina... Tu umelinu ked obleciem, tak mam hned taky proste neprijemny pocit, neviem to popisat. A za druhe to smrdelo jak svina, a ked sa rano zobudim a mam niekam ist a nechce sa mi, lebo som nevyspaty zo spacaku a vonku je este hnusne a mam si na seba obliect nejaku smradlavu sracku, tak sa zbalim a pojedu domov a nie na vylet :D

Jak mam ten jeden under armour, tak to nosim na skialpy, ked viem, ze idem niekde len na max 3 dni, takze to budem mat na sebe len 2-3 dni max a len v zime! V lete nosim len merino vylucne, aj na 1 den.

Proste aj ked mi to merino zmokne, tak si prave dam tu primaloftku a je mi teplo a ono to casom vyschne :)

Ale zas samozrejme, nie je umelina ako umelina a neni merino ako merino, takze je to zas debata zbytocna vlastne :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vrstvení oblečení v mrazu PŘIDÁNO HLASOVÁNÍ!

Příspěvekod mike » ned led 3, 2016 0:02

Zrovna merino sakne vodu vsechno, to je jeho zakladni vlastnost. Mozna pak nektere min kouse, to mi taky docela vadi. I IB 150 mne mokre kouse, suche vubec. Takze do mesta skvele, na ven pruser.

Taky nemam umelinu na telo zrovna rad, ale PowerDry mi nevadi, ma hladky vnitrni povrch. Dalsi plus proti jinym, ty mi vadily vic.

Jinak chapu, lepsi je byt mokry a v teple, nez mokry a v zime. Ale ja radej suchy a v teple a proto merino na outdoor ne ;-)

Co se smradu umeliny tyce, tam snad pomuze stribro, co nekterych se dava. Nanocastice, jestli se nebojis ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vrstvení oblečení v mrazu PŘIDÁNO HLASOVÁNÍ!

Příspěvekod grco » ned led 3, 2016 0:06

Prave ten Arc'Teryx to ma, to stribro http://arcteryx.com/product.aspx?language=EN&gender=mens&model=Phase-SL-Crew-LS, preto to planujem skusit...

A ten under armour to bude mat asi taky, aj ked oni pisu len "anti-odor technolgy", mam toto https://www.underarmour.com/en-us/mens-coldgear-long-sleeve-mock/pid1000512 a aj ked na umelinu vacsinou nadavam, tak s tym UA som hodne spokojny, to by som kludne odporucil hocikomu...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vrstvení oblečení v mrazu PŘIDÁNO HLASOVÁNÍ!

Příspěvekod mike » ned led 3, 2016 0:17

98 g/m² je na zimu hodne malo, to by mohlo byt skvele na leto. Ten UA ma dvojnasobek.

Jinak bacha, stribro se casem vypere. Mel jsem nejaky Coolmax se stribrem, nejdriv to docela fungovalo, ale po case to smrdelo jako ostatni umelina.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vrstvení oblečení v mrazu PŘIDÁNO HLASOVÁNÍ!

Příspěvekod grco » ned led 3, 2016 0:22

@mike: ten phase je cela seria, maju rozne gramaze aj typy... to som posielal len jedno nahodne triko, takze neries prosim ta gramaz :)

Na zimu je toto http://arcteryx.com/product.aspx?language=EN&gender=mens&category=Base_Layer&subcat=Cold_Weather&model=Phase-SV-Crew-LS
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vrstvení oblečení v mrazu PŘIDÁNO HLASOVÁNÍ!

Příspěvekod mike » ned led 3, 2016 0:29

Nemuzu vedet ;-)

Gramaz je dulezita. Dneska jsem mel triko od Haglofs, stejny material jako Zajo, akorat asi o 22 g/m^2 vetsi gramaz. Rozdil byl docela velky, v Zaju uz by mi bylo zima.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vrstvení oblečení v mrazu PŘIDÁNO HLASOVÁNÍ!

Příspěvekod grco » ned led 3, 2016 0:32

@mike: Jasne no, to SL je Super Light, takze to aj je na leto, jak si pisal, potom maju este AR - All Around, to je stredne a potom to SV je Severe Weather, takze najhrubsie... Ktore konkretne kupim, to som sa este nerozhodol :)

Co ale sa mi paci na tom UA je, ze je to ku krku a nema to zips, ten Arc'Teryx ma vsetky modely, ktore su ku krku, so zipom... :(
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vrstvení oblečení v mrazu PŘIDÁNO HLASOVÁNÍ!

Příspěvekod mike » ned led 3, 2016 0:45

Byl jsem taky proti zipum u krku, ale pak jsem dostal jedno takove merino s dlouhym rukavem, co pouzivam na spani, cestovani, bivaky apod. a jako stredni vrstvu, kdyz je nahodou potreba. Zip mne mile prekvapil, vubec mi nevadi a skvele se s nim reguluje teplota.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vrstvení oblečení v mrazu PŘIDÁNO HLASOVÁNÍ!

Příspěvekod grco » ned led 3, 2016 0:49

Stredni jo, ale baselayer nechcem so zipom, ked si dam na seba ten UA, tak je vonku kosa, to fakt nepotrebujem rozopinat si to do pol hrude! :D

Ja na tom este vacsinou nosim tenke merino triko, kvoli image jak som uz pisal :D takze mi je ten zip nanic fakt :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vrstvení oblečení v mrazu PŘIDÁNO HLASOVÁNÍ!

Příspěvekod mike » ned led 3, 2016 0:54

Ja to ale spis pouzivam primo na telo (ne na chozeni) a i tam se hodi. Chci jen rict, abys ses tim zbytecne nenechal odradit, treba casem zjistis, ze ti zip vlastne vyhovuje. To tricko bych si puvodne sam nekoupil, ale ted uz jo.

Ty tvoje editace #-o OK, image, chapu, ale to jde mimo mne, takze vlastne nechapu 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vrstvení oblečení v mrazu PŘIDÁNO HLASOVÁNÍ!

Příspěvekod grco » ned led 3, 2016 0:58

Ten UA je totiz "compression", a bohuzial nemam telo jak ten typek na tom ich webe, a ked je to take obtiahnute a este mam zapnuty bederak, tak to vypada nahovno, preto na tom nosim volnejsie merino triko :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vrstvení oblečení v mrazu PŘIDÁNO HLASOVÁNÍ!

Příspěvekod mike » ned led 3, 2016 1:01

:lol:

Moje triko od Haglofs uz je taky nejake kompresni, jak jsem dneska zjistil ;-) Jak v nem vypadam radej ani nebudu psat, ale je mi to uplne jedno 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vrstvení oblečení v mrazu PŘIDÁNO HLASOVÁNÍ!

Příspěvekod Synger » ned led 3, 2016 18:36

Ahoj, přidám svoji konfiguraci v dnešním mrazu. Teplota -13 až -7, skoro bezvětří.

1.merino s dlouhým 190
2.obyč přilehlé umělé triko s krátkým rukávem z decathlonu za 100,-
3.strečová mikina http://www.decathlon.cz/panska-mikina-b ... 17452.html - hodně univerzální věc- nemám zkušenost s powerstretch ale asi to bude podobné(?)

Tohle mi stačilo na výstup, zimu jsem nepociťoval a zapotil jsem se jen minimálně na zádech pod batohem a to se jinak potím dost.

Na hřebenu jsem potom nasadil bundu Pinguin Parker a v té jsem zůstal až do konce.
Domů jsem přijel suchý.

V batohu nosím triko na převlečení a lehkou peřovku pro případ delší zastávky.
Kdyby foukalo tak bych cestou nahoru zvolil na mikinu ještě pertex větrovku.
Uživatelský avatar
Synger
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned lis 15, 2015 9:17
Bydliště: Havířov

Re: Vrstvení oblečení v mrazu PŘIDÁNO HLASOVÁNÍ!

Příspěvekod grco » pon led 4, 2016 16:59

@mike: Nasiel som clanok pre teba :D

http://www.outdoorgearlab.com/Long-Underwear-Reviews

Hlavne sekce Drying Speed je dolezita :)

The Patagonia Merino 2 Lightweight Henley was the winner in this test and also happened to be the thinnest layer. It dried in less than half the time of the worst performers. Across all of the layers tested, thickness was a better predictor of performance than material or advertised features. This should be an important (and common sense) consideration for retail shoppers and heavy sweaters.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vrstvení oblečení v mrazu PŘIDÁNO HLASOVÁNÍ!

Příspěvekod Aldo » pon led 4, 2016 17:18

Já to celkem nechápu o co tady jde? nechce se mi to celé číst ale nějak mám pochybnosti o výsledku celé diskuse a nesmyslného hlasování.
Vždyť přece každý člověk je individualita a reaguje na chlad jinak. Navíc je přece spousta druhů pohybu a nikdo nedělá stejný pohyb pokaždé, když jde někam vem.

Když jdu s rodinkou, tak si vezmu zateplenou bundu protože to bude pomalé. ( jenže rodinka je trochu trénovaná a co je u nich pomalé může být pro Pepu rychlé a bude se potit jak dvéře od chlíva, pro mě je to ale pomalé na to jak abych se oblíkal když jdu sám. )
Když jdu sám beru si cibuli a to trochu hrubší, protože chodím rychle a to je cibule nejlepší.
Když jdu s klukama tak beru velmi tenkou cibuli, protože oni skoro běhají a to jsem potom spocený jak prase.
Když jdu na nějaké skialpy nebo lezení, tak beru cibuli a do batohu teplou bundu bo co kdyby.
Když je mrát ale azůro, tak beru teplou bundu a to většinou do batohu na přestávky a na sobě mám cibuli.
Když je mráz a tyfus, tak beru hardšel a do batohu teplou tenkou bundu protože co kdyby
Když jdu na vícero dnů, tak proč bych teplou bundu nebral, když je lehká a skladná ale stejně musím mít i nějakou cibuli protože může přijít tyfus a musím mít něco v záloze.

Jinak Tričko a PWS už je cibule. a je jedno jestli je nahože hardšel nebo primaloft. nechápu pointu tohoto hlasování

Oblíkám se cibulí ale mnohdy beru i zateplenou bundu bo nahoře je zima a třeba jdu zpátky pomalu.
Často mi zateplená bunda nahrazuje haršelku bo situace .....
Tady je někdo, kdo bere ven na výlet nebo čundr furt to samé? Nepočítám ty, co na obě varianty nemají. To je pak jasné.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Vrstvení oblečení v mrazu PŘIDÁNO HLASOVÁNÍ!

Příspěvekod grco » pon led 4, 2016 17:29

@Aldo: Ja som sa im to snazil vysvetlit, ze kazdy sa oblieka jak cibule, ci s primaloftkou alebo ne, vzdy je to "cibule". :)

Takze diskuze je podla mna skor o tom, ze ci je lepsie mat flisku + softshell, alebo len primaloftku.

Inak k tvojej otazke, ja viac menej chodim vkuse v tom istom:

Merino + VapourRise + Primaloft + NeoShell. Ci je leto alebo zima, vzdy mam vsetky tieto veci so sebou, pretoze v lete napriklad idem len v merine/vapourrise, ale na vecer k stanu mam primaloftku, a ked prsi, tak si dam neoshell. V zime zas kludne idem v primaloftke a ked je zle, tak mam na seba aj tu neoshellku, ale vecer sedim zas len v merine v chate :)

Jediny rozdiel je asi v tom, ze v lete nosim tenke merino a v zime hrube merino :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vrstvení oblečení v mrazu PŘIDÁNO HLASOVÁNÍ!

Příspěvekod Aldo » pon led 4, 2016 17:33

Ale jo, to byla spíše řečnická otázka ale v podstatě tak v zimě používáš celý rank věcé od třička přez mikinu sofšelku, hardšelku až po primaloftku. Jde jen o to jaká je momentálně situace.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Vrstvení oblečení v mrazu PŘIDÁNO HLASOVÁNÍ!

Příspěvekod grco » pon led 4, 2016 17:40

Ne, nepouzivam "mikinu" :) A o tom tato diskuze je, o "mikine" :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vrstvení oblečení v mrazu PŘIDÁNO HLASOVÁNÍ!

Příspěvekod Aldo » pon led 4, 2016 17:45

Nekecej fakt? :((
To jako že někdo jde v mrazu na celodenní trip a vezme si jenom tričko a primaloftku?
Do batohu nic jako zálohu? Byť jen další tričko?
No prosím, každý dle svého uvážení ale ...... :shock: #-o
Ještě že nosím v batohu něco navíc alespoň můžu takového odvážlivce zachránit, když mu půjčím v krizi tričko své. \:D/
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Vrstvení oblečení v mrazu PŘIDÁNO HLASOVÁNÍ!

Příspěvekod wawrik » pon led 4, 2016 17:51

Aldo píše:To jako že někdo jde v mrazu na celodenní trip a vezme si jenom tričko a primaloftku?
To je snáď normálne. Ja teda nosím merino + páperovku (primaloft len v SK/AT), ale ak nehrozí dážď, nemám prečo nosiť na jednodenné výlety nič viac.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vrstvení oblečení v mrazu PŘIDÁNO HLASOVÁNÍ!

Příspěvekod grco » pon led 4, 2016 17:53

"Tricko" je siroky pojem. Ja nevravim, ze nosim 100g/m2 merino triko s kratkym a na tom rovno primaloftku. Ja si v zime dam hrube merino s dlhym, na to tenke merino s kratkym, a na to si dam rab vapour-rise bundu a na to este primaloftku... Takze cibule jak vysita. ALE nikdy nenosim flisku ako stredni-zateplovaci vrstvu. Nikdy, ani v lete, ani v zime.

A to je o co ide v tejto debate mne. Fliska vs Primaloft. Oboje je povazovane za "zateplovaci" vrstvu. A vacsina modelov aj ma porovnatelnu vahu, ale maju dost odlisne vlastnosti.

Cibule vs primaloft je uplne nepochopenie celej debaty, ale uz to tu opakujem aspon 3 krat. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vrstvení oblečení v mrazu PŘIDÁNO HLASOVÁNÍ!

Příspěvekod Aldo » pon led 4, 2016 17:55

To jako že jdeš na celý den v zimě do hor a máš oblečení jen to, co máš na sobě? Nic víc jako zálohu?
Třeba půjdu ze Starého Smokovce na Terynu a zpět plus nějaké šmajdání okolo chaty a budu mít jen oblečení co mám na sobě a nic víc.
Budu mít na sobě tričko a nahoře péřovku?
Hele ja čumím jak puk, fakt?
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Vrstvení oblečení v mrazu PŘIDÁNO HLASOVÁNÍ!

Příspěvekod grco » pon led 4, 2016 18:07

Ne, budem mat este membranovku, ale nebudem mat flisku :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vrstvení oblečení v mrazu PŘIDÁNO HLASOVÁNÍ!

Příspěvekod Aldo » pon led 4, 2016 18:11

... a druhé tričko místo flisky se může? To je povolené? :mrgreen:
Já mám takovou mikinu nemikinu, takové triko se stojáčkem na zip. To můžu a ještě to není cubule? :-..
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Vrstvení oblečení v mrazu PŘIDÁNO HLASOVÁNÍ!

Příspěvekod grco » pon led 4, 2016 18:18

Paneboze bud nevies citat, alebo si troll...

Posledny krat to pisem. Oba systemy su "cibule", to len proste niekto nepochopil.

Problem je v tom, ze podla mna a par dalsich ludi je "fleece" zbytocny kus oblecenia, proste material ktory nema ziadne dobre vyuzitie. Primaloft je v kazdom pripade lepsi ako stredna/zateplovaci vrstva.

Ini ludia s tym nesuhlasia a nedaju na "fleece" dopustit a preto cela ta debata zacala.

Ak to este stale nechapes, tak to je uz tvoj problem. uz sa k tomu vyjadrovat nebudem. :) A ak nosis so sebou aj fleece, aj primaloftku, tak to je tiez tvoj problem. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vrstvení oblečení v mrazu PŘIDÁNO HLASOVÁNÍ!

Příspěvekod Aldo » pon led 4, 2016 18:20

:finga:
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Vrstvení oblečení v mrazu PŘIDÁNO HLASOVÁNÍ!

Příspěvekod wawrik » pon led 4, 2016 18:56

Aldo píše:To jako že jdeš na celý den v zimě do hor a máš oblečení jen to, co máš na sobě? Nic víc jako zálohu?
Nie, načo? Kombinácia merino+páperovka mi dáva dostatočne veľkú teplotnú rezervu. Naposledy pred dvoma týždňami, a vlastne aj deň predtým. Znova podotýkam, že ak aspoň trochu hrozia zrážky, pribalím membránovku.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vrstvení oblečení v mrazu PŘIDÁNO HLASOVÁNÍ!

Příspěvekod Aldo » pon led 4, 2016 19:07

.. a to nebereš v úvahu třeba náhle zhoršení počasí, nevolnost nebo úraz a nutnost zůstat nějakou dobu na jednom místě, popřípadě jiné negativní vlivy ?
Nejsem z těch opatrných ale tohle se mi zdá dost neuvážené.
Klasický jednodenní přechod hřebene. Dole bezvětří, nahoře tyfus, klasická Fatra, převýšení aj kilák.
Oblečení jde od trika, přes vestu až k primaloftce nebo hardšelce ( podle toho, co je zrovna v batohu. ) Nedovedu si představit, že začínám tůru v -2 a končím v pocitové -7/-10 v jedné bundě.
Ono to většinou je triko/bunda/triko/bunda a tak pořád dokola podle zápřahu, ale něco navíc v batohu vždycky mám.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení

cron