Výběr nové čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte pro 1, 2015 22:50

Koukam na to... V principu to same, akorat jiny material. Pisou silikon, ten nebude tak tvrdy, takze se nezlomi, ale mam pocit, ze casem degraduje, ale asi to bude delsi doba. Navic je to docela levne, takze by se dal vymenit. Mozna by se to dalo pouzit i na mou celovku, jestli odpovida prumer, ale nastesti mam tu nahradni.

V ruce jsem mel nejspis jen tu tvoji, ale koukal jsem na fotky a porovnani. Mne proste maximalne vyhovuje HL20/21 s uzsim kuzelem a difuzorem nablizko. Jeden kuzel bez difuzoru je vzdycky kompromis a ja kompromisy nerad ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » úte pro 1, 2015 22:55

právěže jiné, protože to nemá žádné polohy, čelovka se tam volně otáčí
krom toho, že v balení byly rovnou dvě - obyčejná a reflexní, tak používám už pěkných pár let jen tu jednu (v podstatě každý den) a nejeví známky opotřebení, takže o životnost bych se asi nebála :)

Tak to pak jo, mi difuzor nevyhovuje a nepotřebuji ho, takže mi zrovna tahle Zebra maximálně sedí :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte pro 1, 2015 23:00

Ale to u HL20 taky, jen jsou tam jemne zoubky, aby se neotacela sama. Jediny zasadnejsi rozdil je v nasazeni celovky, u HL20 neni drzak dokola, ale otevrena vidlice, co ktere se celovka nacvakne. A prave pulka jedne vidlice se mi vylomila.

Ja bych taky jeste v sobotu rekl, ze bych se o zivotnost nebal ;-) To poznas, az neco rupne.

Jasne, kazdemu vyhovuje neco jineho. S difuzorem je otrava, ale diky nemu zas muzes mit uzky kuzel a videt do dalky. Kdyz chces mit jednoduchou celovku a ne dve diody nebo nejaky zaostrovaci mechanismus.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod grco » úte pro 1, 2015 23:11

Vy este stale riesite tie celovky? Si zasvietim mobilom...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte pro 1, 2015 23:17

:lol: jj, to hipsteri delavaji :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » stř pro 2, 2015 20:23

Miku to se nam stalo u HL20 asi pred rokem. Vyresil jsem to normalni kuchynskou gumickou. Estét by na to asi nepřistoupil, ale na funkci to, Jaromíre, nemá vliv. Je to vidět na fotkách tady.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř pro 2, 2015 20:50

Jo, taky bych to tak nejak udelal. Ono to celkem drzi i na te druhe vidlici, bez problemu jsem s tim jeste par hodin sel, takze by gumicka urcite stacila. Mam ale nahradni, a tak neni co resit. Jestli vydrzi tak dlouho, jako puvodni, tak do te doby snad nekdo udela slusnou nahradu. Prece jen uz jsou dneska lepsi diody a vyvoj stale pokracuje.

Ulomeny difuzor jsem taky prilepil a privazal niti. Nijak zvlast esteticke to neni, ale svou funkci to plni skvele a o to jde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod booze » stř pro 2, 2015 21:06

HL 20 posledni tyden zere jednu baterii Eneloop 2450mAh za 3 hodiny na stredni mod.Takze elektronika je asi death. Nekdo nejaky tip na novou s difuzerem? Dekuji

Na BPL frajer pouzil spicku z kartuse od silikonu na Fenix LD02 a vypada to dobre. Ma tam i pinpongac, coz navrhoval budo. *
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř pro 2, 2015 21:30

Nebudou spis kaput ty baterky, pripadne nabijecka? Zkousel jsi tam i neco jineho? A nemas omylem prepnuto na nejvyssi mod? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » čtv pro 3, 2015 8:13

taky bych nejdriv vyloucil chybu v bateriich, elektronice bych spise veril.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » čtv pro 3, 2015 21:52

mike píše:Ale to u HL20 taky, jen jsou tam jemne zoubky, aby se neotacela sama. Jediny zasadnejsi rozdil je v nasazeni celovky, u HL20 neni drzak dokola, ale otevrena vidlice, co ktere se celovka nacvakne. A prave pulka jedne vidlice se mi vylomila.

Ja bych taky jeste v sobotu rekl, ze bych se o zivotnost nebal ;-) To poznas, az neco rupne.

No právě, ten mechanismus je jiný - zoubky, nacvakávání i materiál. S těmahle věcma bývají často dřív nebo později problémy (i když u HL20 to jde tedy evidentně jednoduše řešit, jak psal budo, stačí nosit gumičku :D ), ale čekat se to asi časem dá. U Zebry mě ale to téměř geniálně jednoduché řešení opravdu příjemně překvapilo.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » čtv pro 3, 2015 22:03

Nebo kousek tenke repky, coz nosim. Jo, to zebroidni reseni je fajn, ale taky bych cekal, ze to casem rupne, jelikoz silikon degraduje. Nevim jak rychle, mozna to vydrzi 10, mozna 20 let :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Příspěvekod budo » čtv pro 3, 2015 23:01

Moje žebra drží skvěle. Jen popruh degradoval a je vytahany.

tapatalked ; případné překlepy prosím omluvte
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod slezacekm » pát pro 4, 2015 7:56

na eBay se dá popruh koupit za 25 Kč. Není tedy přímo originál Zebra, ale nějaký noname třípopruhový. už mi jeden letí, tak potom poreferuji
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » pát pro 4, 2015 10:30

prima :-)
po pravdě seřizování toho popruhu je podle mého názoru dost nešikovně řešeno. Fénix to má mnohem lepší.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod @Martin@ » ned pro 6, 2015 20:23

Fénix jde ve způsobu "aretace" čelovek (regulace náklonu) stále špatnou cestou. Blbý je starý způsob, i ten nový (zoubky). Zoubky se zákonitě za čas ojedou a konec. Ten starý systém tam má zase tenký plast, který se prostě časem ulomí. Všechno špatně. Jak už jsem někde psal, elegantním a jednoduchým řešením je nějaká dotahovací matice. Ale asi je to úmyslně (aneb kurvítko) pro nutnost pořizovat si cyklicky nový výrobek,...
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » ned pro 6, 2015 22:34

matice? podle mého je nejlepší řešení to, které používá Zebralight. Mluvím z vlastní zkušenosti. Mám obě a Zebra je jednoznačně odblbená a 100% funkční a nerozbitná opotřebením.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pon pro 7, 2015 1:22

@Martin@ píše:Zoubky se zákonitě za čas ojedou a konec.

No nevim, po 5.5. letech zadne ojeti nevidim a ve srovnani s temer nepouzivanou celovkou jdou uplne stejne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dundee » čtv pro 17, 2015 20:16

Chci si pořídit čelovku. Váhám mezi HL23 (1xAA) a HL30 (2xAA).
Chci ji především na turistiku pro případ neplánovaného zatmění v létě ale i v zimě, možná párkrát i na nějaký plánovaný noční výstup pro pozorování východu slunce... Možná bych ji bral výjimečně i na kolo, i když si nejsem jistý, zda by šla zkombinovat s cyklo helmou (kdyby ne, tak bych klidně uvažoval s držením v ruce, popřípadě sundání helmy...jednalo by se o nouzové řešení). Poradíte mi, která bude lepší? Resp, zda menší HL23 mi přinese nějaké výrazné výhody oproti HL30? Předem dík.
Dundee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 30, 2012 16:03

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dundee » pát pro 18, 2015 11:17

Protože čelovku využiji možná 5% času ze strávené doby trekingem, zbytek času bude mezi dalšíma krámama v batohu, tak po těžkém rozhodování mezi HL23 a HL30 jsem objednal HL23. Jeví se o něco menší, možná bude i odolnější (větší pádová výška, jiný mechanismus připevnění, lepší přístup k baterii) a bonus je, že na čele bude s bateriemi NiMh o cca 50g lehčí než HL30 (s NiMh).
Dundee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 30, 2012 16:03

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod booze » pon pro 21, 2015 13:19

@budo jak to dopadlo s DIY difuzorem?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » pon pro 21, 2015 16:39

Zatím jsem to neřešil a ani větší Zebru nekupoval. Pořád je mi líto utratit 2,5 za něco, co úplně nutně nepotřebuju, protože mi zatím dobře slouží dvě čelovky a 3 svítilny. Jo, nejspíš do ní stejně půjdu, ale má to čas. Zatím jsem samozřejmě utratil po tisícovce asi 5 litrů za drobný kraviny. Naposledy ve slevě bundu M65 se zateplovací vložkou, protože tu, co 10let mám, budu pro radost vracet kamarádovi, kterej v ní byl ve válce a potěší ho to, dneska zas světelný zdroje za 700 ... a tak podobně. Jinak nepochybuju o výhodnosti cubenu. Lehký, skladný, tak není co řešit.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod booze » pon pro 21, 2015 17:44

booze píše:Na BPL frajer pouzil spicku z kartuse od silikonu na Fenix LD02 a vypada to dobre. Ma tam i pinpongac, coz navrhoval budo. *

TOTO
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod booze » pon pro 21, 2015 21:42

oodoow píše:Ok, tak mi přišla H600w MKII
Takže pár postřehů:
- ovládání je složitý jak atomovka

jak se ti ted celovka ovlada? Naucil ses pouzivat ty podrezimy?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » pon pro 21, 2015 21:45

coe bóze, aspiruješ na nákup? :mrgreen:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod oodoow » pon pro 21, 2015 21:52

@booze: ne, používám pořád jenom ty dva a nic jinýho :D jsem děsně línej to řešit, blbý je, že ani nevím, kterej ten režim je ten druhej, ale vydrží to na něj skoro dvě noci
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod booze » pon pro 21, 2015 21:55

Jak jsem psal, asi me yebne z Fenixe. Nejak se rozdivocel a nechal me posledni dobou cca 10x ve stychu. :smt022

Zas jak nechci nic nez AA baterky, tak bych vzal i powerbanku na 18650 a nechal si misto netbooku tablet, pouzival na nabiti fotaku a mobilu atd. jen nevim, jak vyresim GPS Garmin eTrex. Proc ti kreteni neudelaji difuzor na Fenix HL23 a nezmeni rezimy na L-M-H.

Jeste premyslim nad Armytek Tiara A1 v2 XM-L2
@oodoow dekuji
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Touareg » ned led 10, 2016 21:16

Ahoj,

v první řadě díky za tip na HL23, po základním průzkumu informací dostupných na netu jsem usoudil, že v rámci svého přání koupit solidní čelovku za co nejmenší peníze dám na vás, nicméně mám jeden dotaz. Sháním čelovku hlavně na noční pochody/běhy, a vzhledem k tomu, že mám řekněme spíš užší hlavu, mi nedá se nezeptat, jestli to bez toho třetího popruhu nahoře může na hlavě dobře sedět i za běhu/prudkých pohybech (skok). Běhá s ní někdo?

Dík.
'The traveler was active; he went strenuously in search of people, of adventure, of experience. The tourist is passive; he expects interesting things to happen to him. He goes 'sight-seeing.'

Daniel J. Boorstin
Touareg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte kvě 21, 2013 8:19

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » ned led 10, 2016 21:51

Ne, že bych s ní běhal nebo skákal nějak často, ale pokud jsem nějaký akčnější pohyby dělal, nevšiml jsem si, že by nějak padala a třetí popruh jsem na ní nikdy neměl (HL20)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod JozkaK » čtv led 14, 2016 14:28

když jsem vybíral čelovku, taky jsem měl dvě varianty, nakonec jsme si řekl, že ta váha není taková, tak že ji nebudu řešit. Nicméně už jsme si několikrát řekl, že kompaktnější a lejčí by byla lepší, zvlášť když ji půjčuji něžnějšímu pohlaví, které pak skuhrá:D
JozkaK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv led 14, 2016 13:34

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky