Syntetický spacák na Mont Blanc

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod mike » sob led 17, 2015 23:43

@booze: tak to abyste si s dudym prohodili nicky ;-)

@mvaldo: da se z toho udelat nejaky zaver pripadne strucny vytah? Polsky nerozumim a z automatickeho prekladace lezou zverstva ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod tocak » ned úno 1, 2015 11:49

Mám Cumulus X-lite 200, trochu jiný než je na webu výrobce tady je, je šedý, má kapucu a váží 405g.
Koupil jsem ho na inzerát za 2800,- spal jsem v něm letos v říjnu při cca 8 tupních ve flesové mikině a kalhotách a bylo mi hrozné vedro. A v listopadu při cca 2 stupních a to jsem podcenil karimatku a vzal jsem si na zkoušku tuto nafukovací matraci :D lehátko a to mi přes noc 2x utekla, takže mi bylo od spodu zima. Jednou jsem v něm spal v -1 na Velké deštné ve ždáráku, tam už mi byla trochu zima, karimatka mě studila od spoda a vítr jak lomcoval se ždárákem tak mi vyfukoval teplo, ale ne až tak velká, že by se nedalo spát.
Takže za mě se dá teplotám od Cumulusu věřit alespoň u peří. Jen ty jejich kompresní pytlíky jsou fakt malé, nedoporučuju do nich spacák mačkat, ano vejde se tam, na machrování dobrý, ale leze z něj pak o dost víc peří.
Jinak pokud můžu ještě porovnat peří co mi vylezlo ze spacáku(WP 600cuin) a bundy (Haglofs 800cuin, WP 600cuin), tak na Cumulusu bylo fakt vidět, že je tam odpovídajcí plnivost, ale to může být tím, že z ostatních výrobku lezou jen malá pírka :lol:
tocak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: ned úno 23, 2014 10:08

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod axi12 » sob lis 28, 2015 5:14

axi12 píše:...
EDIT: ještě k teplotám u Cumulusu. Když vezmu spacák Ultralight 350, který má sice o 50g víc peří, ale zase skoro o 100cuin nižší plnivost, což vyjde tedy přibližně na stejno jako můj Warmpeace Summerlite 300, tak u Cumulusu udávají komfortní teplotu -3°C. To se mi moc nezdá, vím, že s tím mojim Summerlitem jsem rád za teplotu +3°, 0°C už je dost nahraně, když se člověk hezky obleče. A myslím, že tu již nekde byla diskuze o teplotních určení Cumulusu...

Tak jsem dnes spal v Warmpeace Summerlite 300, v noci bylo -1,5°C. Na sobě SJ Koteka, péřové papuče, PWS kalhoty, PWS čepice a teda dobrý až na ty nohy. Tím myslím stehna a holeně. Tam jsem kolem půl 5 cítil chlad. Jinak jak v bavlnce :ú
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod mike » sob lis 28, 2015 22:11

axi12 píše:Jinak jak v bavlnce :ú

Ale v 5:14 uz psal prispevek :twisted: Nic si z toho nedelej, v tom by mrznul skoro kazdy ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod axi12 » sob lis 28, 2015 22:47

Protože jsem v 6 odjížděl #-o hele, až na ty stehna dobrý :twisted:
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod wawrik » ned lis 29, 2015 5:52

Ja si v kose balím stehná do UL páperovky. Btw, aj to je jeden z dôvodov, prečo radšej nosím 180-gramový sveter Montbell namiesto PWS roláku.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod Mawenzi » ned lis 29, 2015 7:13

zatimco viking a vetsina perovych spacaku maj peri rovnomerne, tak cumulus co mam ja ma vyrazne vetsi podil peri mahore a dole jen aby se nereklo, kdyz to dtejne tim, ze ns tom clocek lezi nema zadnej loft a tudiz minimalne izoluje. uz sem to tu nekde pssla, a pro tento duvod se mi cumulus libi podstatne vic a podle fotek z webu bych rekls, ze nejen muj traveler ale i ty ostatni rady budou takhle reseny. ale ty ceny proti napr vikingum, ze...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37


Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod remy77 » ned lis 29, 2015 9:05

Wawrik:
Zalezi ako sa davas na bok. Ci so spacakom, alebo sa len pretocis v nom.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod Mawenzi » ned lis 29, 2015 9:06

ja taky spavam 90% na boku a neprijde mi to teda vubec jako peklo, ale to muze byt tim, ze su mala, a porad asi ocenim mit vic peri na te casti tela, ktera nelezi na zemi, nez aby mi byla zima na zada a pod sebou rolovala 500g peri. Ale to chce asi ozkouset co komu sedi...

nicmene ja su naucena se tocit ve spacaku, protoze driv, kdyz sem se jako decko dost tocila se spacakem, tak sem nemohla najit zip a to je nekdy pak vetsi problem se z toho spacaku dostat, kdyz potrebujes rychlou akci:D (nemyslim zachodovou:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod remy77 » ned lis 29, 2015 9:15

Mawenzi píše:ale ty ceny proti napr vikingum, ze...


Zase je tam lepsie perie, lepsi vrchny matros...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod wawrik » ned lis 29, 2015 9:19

remy77 píše:Wawrik:
Zalezi ako sa davas na bok. Ci so spacakom, alebo sa len pretocis v nom.

Ako sa dá pretočiť bez spacáku? Veď keď sa otočíš na bok a spacák ostane, ako bol, máš xicht vnútri kukly, nie? Aj keď sa snažím otočiť len kuklu, tak to zoberie minimálne polovicu spacáku so sebou a na kríže ťahá.

Mne to vadí aj na mojej Koteke alebo Treksporte, že sa mi tam dostane tá utlačená vrstva a chvíľu trvá, kým sa zasa nafúkne.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod grco » ned lis 29, 2015 9:39

Mawenzi píše:nicmene ja su naucena se tocit ve spacaku, protoze driv, kdyz sem se jako decko dost tocila se spacakem, tak sem nemohla najit zip a to je nekdy pak vetsi problem se z toho spacaku dostat, kdyz potrebujes rychlou akci:D (nemyslim zachodovou:D


To by ma zaujimalo aka to moze byt teda rychla akce, ze potrebujes rychlo otvorit spacak :)
Naposledy upravil mike dne pon lis 30, 2015 1:12, celkově upraveno 1
Důvod: zkracuj citace, woe ;-)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod Mawenzi » ned lis 29, 2015 17:37

nejaky prepadovky na taborech a tak:D pripadne kdyz jinej pes drazdi toho myho tak, az praskne karabina voditka:D

jinak ja si teda kapucu nikdy neutahuju uplne tak moc, aby mi lezly jen voci a nos, takze tohle netusim, ale napohodu se otocim vevnitr ve spacaku...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod mike » pon lis 30, 2015 1:15

Hmm, zrovna jsem uvazoval o zimnim spacaku od Cumulu, ale jestli to ma taky takhle, tak to asi nepujde :(( Taky spim na boku a otacim se se spacakem, u Koteky to ani jinak nejde.

Chjo, proc porad vsichni vymysleji pitomosti ](*,) KISS, KISS, KISS!
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 30, 2015 6:01

tak urcite by slo zjistit, jak to ma kterej model. me naopak vyhovuje. ze netaham pul kila vahy, kterou nepotrebuju, navic.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod remy77 » pon lis 30, 2015 8:51

wawrik píše:Ako sa dá pretočiť bez spacáku? Veď keď sa otočíš na bok a spacák ostane, ako bol, máš xicht vnútri kukly, nie? Aj keď sa snažím otočiť len kuklu, tak to zoberie minimálne polovicu spacáku so sebou a na kríže ťahá.


Ze nespim s kapucnou utiahnutou okolo hlavy. Vezmem ciapku a ak este cítim chlad, tak si upravim kapucnu aby mi trochu kryla hlavu.
V -20 to asi mozne nie je ale v takej kose nespavam. Zatial.
A tocim sa tak prave preto, ze ked mam na chrbte zlezane perie, presne ako ty, cítim chvilu chlad.
Ked mi naposledy celu noc pre vietor trepalo so stanom, tak som nevedel poriadne spat a prehadzoval som sa snad 50 krat. Keby ze sa tocim so spacakom, bola by mi na chrbat viac kosa ako teplo, co by sa mi perie prisposobovalo.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod wawrik » pon lis 30, 2015 9:23

remy77 píše:Ze nespim s kapucnou utiahnutou okolo hlavy. ...V -20 to asi mozne nie je ale v takej kose nespavam.
Aha, možno ide o toto. Ja spávam skoro výhradne v mrazoch, resp. občas mierne nad (ale zasa v trojsezónnom spacáku, takže som na hrane). To cítim chlad cez každú medzierku, preto mám kapucňu stiahnutú.

Keby som spával tak v 5-10°C, tak by som kuklu neuťahoval, ale to by mi zasa ani nevadila tenšia vrstva na chrbáte, lebo by bolo dostatočné teplo...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 30, 2015 9:53

ja ji neutahuju teda taky skoro vubec ale min jak -5 sem zatim pod sirakem nespala... vetsinou to resim cepkou (nebo mam spaci merino s kapuci), ono i kvuli psovi, kdyby cokoli, nez bych povolila kapucu, kolem ramen, zip, takhle resim jen ramena a zip a nemusim nekde bez brejli tapat, navic si do kapuce nacpu treba bundu nebo neco, kdyz se melu a posunuju, at se polstar posunuje se spacakem a je tak dycky pod hlavou
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod komin » pon lis 30, 2015 10:57

Mike: pred tyzdnom som si bol v Outdoorline po Cumulus Prestige a popri tom som obzeral Cumulus Tenequa 850 a nemal som pocit zeby bolo v spodnej casti menej peria ako na vrchu.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod deckardph » pon lis 30, 2015 11:25

Vtipny :lol:
To ze nekdo napise do vlakna Synteticky spacak na Mont Blanc, ze pri spani nepouziva kapuci u spacaku a pak z nej vypadne, ze vlastne nikdy nespal v zime, me dnes opravdu pobavilo :lol:
Ja pri spani mam na hlave vzdycky neco, v lete kdyz je fakt teplo tak buff, prevaznou cast roku cepici a velkou cast kapuci od primaloftky + kapuce spacaku (to mam uplne nejradsi, krasne si to sesteluju abych mel jen malej otvurek)
Jinak min peri na spodni casti bych taky nechtel, protoze se casto probouzim na brichu s hlavou do boku.
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 30, 2015 11:50

ja sem jen chtela poukazat na to, v cem muze byt ten rozdil komfortu zrovna pri srovnani s kumulem, jinak sem vam sem do toho vubec nechtela zasahovat, to pak az pri dalsi debate vyplynulo, takze to prosim vesele ignorujte vsechno ostatni.

muze to byt i pripadne model od modelu mozna. ze by to v mym pripade byla vyrobni vada se mi uplne nezda
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod remy77 » pon lis 30, 2015 11:55

Deckardph:
Skor ide o to, ze kazdy inak spava. Kedysi som kapucnu spacaka vyuzival, neskor mi zacala vadit. Teraz pouzivam len ciapku, ak je vacsia kosa, tak paperku aj s kapucnou.
Zase by som nedokazal spat v lete v teple s bufkou. Zato spavam v dlhom rukave aj spodaroch.
100 ludi, 100 chuti.

mike:
Tusim nie vsetky Cumulusy maju taky rozdiel v naplni hornej a dolnej casti.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod mike » pon lis 30, 2015 16:26

komin píše:Mike: pred tyzdnom som si bol v Outdoorline po Cumulus Prestige a popri tom som obzeral Cumulus Tenequa 850 a nemal som pocit zeby bolo v spodnej casti menej peria ako na vrchu.

Diky, zrovna na ten jsem koukal. To by bylo fajn, ale bude to chtit overit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod remy77 » pon lis 30, 2015 18:36

mike:
oprasil som polsky jazyk a presiel polske fora. Cumulus Teneqa je plnena v pomere 60/40 a niektori uzivatelia pocitovali chlad odspodu z bokov (tj. na jednej strane dolu od zipsu a na druhej od pozdlzneho svu), kedy vrchna strana spacaka nesiahala na bokoch az po karimatku.
Da sa tomu trochu predist roztrepanim peria viac na boky, alebo si poniektori davali prisypavat priamo u vyrobcu perie (120-150 g), pripadne upravit pomer plnenia 50/50.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod mike » pon lis 30, 2015 18:43

Diky :) Zajimave, pomer 60:40 mi nejprijde az tak velky a necekal bych, ze to bude tak poznat. V tom pripade bude reseni 50:50, ten spacak je stejne podle parametru teply az moc a koukal jsem kvuli tomu i po 700 verzi.

Trochu mi to pripomina VW problem s emisema... Rozdilnym plnenim se vylepsi teploty pri mereni podle EN normy, jelikoz se meri figurina, ktera predpokladam lezi na zadech. Jenze prakticky je to pak pro (znacnou?) cast lidi nevyhoda...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 30, 2015 18:56

treba ja bych si toho pocitove nikdy nevsimla, kdyby to na tom spacaku proste neslo poznat, ze vrsek je "naducanejsi" a co sem se divala, je to taky 40:60
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod remy77 » pon lis 30, 2015 19:22

Podla vsetkeho, by mali 60/40 davat do vsetkych spacakov Cumulus. Potom zalezi len ako su rozlozene a plnene komory. Napr. Cumulus Excuistic by mal mat este aj v spodnej casti po bokoch nieco ako pozdlznu listu, ktora ma rovnake plnenie ako vrch a tym padom nevytvara chladne miesta, ako to poniektori zaregistrovali pri Teneqe. Je mozne, ze to tak maju aj niektore ine a u niektorych to "zabudli" resp. komory do V su len v Alaske 900 a Teneqa 700 a 850. Panym, MT maju trapez a Alaska 1100, 1300 a Excuistic maju dvojite H.

Tych 60/40 je mozno poznat pri takych teplotach, kedy vrch este "stiha" a boky uz nie.

Ten VW "syndrom" je mozno dobry na PR, tak ako kedysi uvadzane teploty (polemicky dolny komfort) Cumulusa, ktore su uz teraz realne.

PS: mozno by si sa mohol vo svojom veku uz vykaslat na embryonalnu polohu :lol:
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod remy77 » pon lis 30, 2015 19:23

remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod remy77 » pon lis 30, 2015 19:25

Mawenzi píše:treba ja bych si toho pocitove nikdy nevsimla, kdyby to na tom spacaku proste neslo poznat, ze vrsek je "naducanejsi" a co sem se divala, je to taky 40:60


Mozno to je v tvojom pripade vydarenejsia konstrukcia, ak to mas pocitovo nerozoznatelne
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky