Péřové rukavice TNF, Millet, SirJoseph a jiné...

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr expedičních péřových rukavic

Příspěvekod pavlinalaskoradova » pát lis 13, 2015 9:59

vonkreuz píše:Jsou 3 možné cesty řešení studených rukou:
1, to co navrhl Mike - tedy lékařsko, medicínsko, šamanské řešení (myslím, že to používá zdejší člen PP, který až je velký sněhomil, tak trpí zimou na haxny víc jak ženská)
2, teplé rukavice, právě např. SirJ. 8000mitt. Má je moje švagrová, které je koupil muj bratr, aby ji nebyla zima když vozila kočárek s potomkem, ale i do města. Ona si je velmi chválí. Ale! Pokud jsi ty sama studená, tak ani tyto rukavice nemusí fungovat. Protože rukavice jenom izolují, tedy to teplo musí vyjít od tebe, ty musíš produkovat teplo, která díky izolaci zustane v rukavici a nemizí pryč do okolí.
3, proto je vhodné uvažovat o rukavicích, které nejen izolují od okolí, ale i teplo dodávají - tedy rukavice s externím zdrojem energie. Např. rukavice Therm-Ic, které dováží fy. Sidas.

Zdravím :-)

1) řešení opravdu zkouším, ale zatím bez výsledku :/

2) To je právě ten problém, to bych si musela vzít rukavice už doma ( před tím se nahřívat x minut na topení ) a už rukavice nesundat, takhle to praktikujeme, ale jakmile si je někdy sundám, tak je to průšvih, muž mi pak rukavice zahřívá jak jen může a já je mám zase po minutě studené... Ale zase mám rukavice LEKI za cca 3tisíce, u kterých mě prodavač ujišťoval, že v tomto mi ruce zmrznout nemohou, no mohou, leží mi doma a nenosím je.

3) Na ty jsem právě už koukala, nevíš jak se to pohybuje cenově ? Když o tom tak přemýšlím, potřebovala bych i vyhřívané vložky do lyžáků i do outdoorových botek, ale to zas tak nehoří... Ale příští rok to asi zase hořet bude :-)
pavlinalaskoradova
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv lis 12, 2015 20:30

Re: Péřové rukavice TNF, Millet, SirJoseph a jiné...

Příspěvekod vonkreuz » pát lis 13, 2015 10:00

Therm IC, konkrétně model Power Gloves mitten. Ty se dělají ve velikosti XS, cena 300€ za pár, tj zhruba 8000Kč.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Péřové rukavice TNF, Millet, SirJoseph a jiné...

Příspěvekod pavlinalaskoradova » pát lis 13, 2015 10:03

vonkreuz píše:
apuka píše: idealne neustale nejak hybat prstama. Nevim, jestli jsou na to specialni cviky nebo pomucky, ale postaci i jen je ohybat, po jednoum, po dvou, zatnout pest a uvilnit, "hrat na piano", atd. Toto prohreje svaly a ty otom generuji alespon trocha tepla do tech rukavic, aby meli co izolovat.
Muj děda si vždycky na podzim na vycházce dal do každé kapsy 3-4 kaštany a s nima si celou zimu točil v kapse, tím si prohříval stále prsty. Měl to takto v každé bundě a kabátu. Jeho to prej naučil jeho děda. Já to taky tak dělám a je to fajn.

Určitě super nápad, jak jsem už řekla výše, já s prsty neustále cvičím, zavírám pěst atd., ale stačí chvíli necvičit, sundat rukavice a je zle..
pavlinalaskoradova
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv lis 12, 2015 20:30

Re: Péřové rukavice TNF, Millet, SirJoseph a jiné...

Příspěvekod pavlinalaskoradova » pát lis 13, 2015 10:06

vonkreuz píše:Therm IC, konkrétně model Power Gloves mitten. Ty se dělají ve velikosti XS, cena 300€ za pár, tj zhruba 8000Kč.

Jak už tady bylo řečeno v nějakém vlákně, tady už určitě na duši zahřeje ta cena :-)

Ještě chci doplnit, že mám rukavice, ve kterých cvičím a i bez toho, aniž bych je sundala mi ruce mrznou - viz ty LEKI na doporučení... Takže potřebuji některé, ve kterých bych nezmrzla ba dokonce mě i hřály ( což nejlepší varianta budou asi vyhřívané rukavice ), nevím jak je to teď, ale mně na těch vyhřívaných rukavicích hrozně vadila velikost a mohutnost. Jsem drobná ženská, takže potřebuji rukavice nějaké užší a ne tak mohutné.
pavlinalaskoradova
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv lis 12, 2015 20:30

Re: Péřové rukavice TNF, Millet, SirJoseph a jiné...

Příspěvekod oodoow » pát lis 13, 2015 11:45

Co jsem se díval, dají se sehnat i levnější od AlpenHeat třeba tady za čtyřku. Mohutnější a těžší to ale bude vždycky.
Ještě jsem kdysi narazil na tohle cvičení, mělo by to fungovat na studené ruce, tak můžeš zkusit.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Péřové rukavice TNF, Millet, SirJoseph a jiné...

Příspěvekod booze » pát lis 13, 2015 12:46

Na vyzkouseni si kup TYTO pokud ti budou fungovat tak se mrkni na TYTO

Pokud nechces investovat do celych rukavic, tak se daji koupit jen panely se zdrojem do rukavic. Prodavaji to shopy pro motorkare TOTO
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr expedičních péřových rukavic

Příspěvekod mike » pát lis 13, 2015 17:32

pavlinalaskoradova píše:Zdravím, ano ano problém řeším, gingko beru už pár měsíců, ale u mě bez výsledku.

Ke gingku mam osobne (spatna zkusenosti) docela neduveru, co zensen? Na tebe asi korejsky, ten nemuzu, protoze mne prohriva az moc (takze beru sibirsky). Doktor ti ho asi nedoporuci, protoze ho nemuze predepsat, ale na tohle by fungovat mohl. Resp. jestli ne on, tak uz asi nic :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Péřové rukavice TNF, Millet, SirJoseph a jiné...

Příspěvekod apuka » úte bře 12, 2019 14:42

Mate nekdo zkusenosti s lehkymi, dobre skladnymi perovymi palcakami z Aliexpressu (nebo ebay)? Tip na slusneho prodejce tam? Samozrejme, idealne i co nejlevnejsi, ale preferuji dobre zkusenosti (alespon s prodejcem) pred cenou.

Potrebuji je pro manzelku, aby si mela v cem zahrat ruce, kdyz si da dole normalni rukavice, napr. prace s mackami, kdy ji hodne vychladnou prsty a v beznych PL rukavicich si je nedokaze zahrat, ma problem s prokrvenim prstu. Tehdy by si je vytahla, tam si je zahrala a pote by je vymenila za normalni. Nechce dalsi bezne rukavice, pouze "zalohu" na tyto prilezitosti. Tj. nepotrebuje ani velkou odolnost, ani extra vodeodolnost, jen "prirodni teplo" a bude rada, kdyz ji zaberou min mista nez normalni. Bohuzel, v tomto smeru zadny Primaloft nebo jina synt. izolace ji dobre neslouzi.

Prosim, zadne rady ohledne Zen-senu, gingka a pod leceni nepiste. Jeji problem to neresi, je to o dost slozitejsi a lekari s tim moc pomoct take nevedi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Péřové rukavice TNF, Millet, SirJoseph a jiné...

Příspěvekod FrantaKrajta » úte bře 12, 2019 15:47

Žádný ženšen zmiňovat nebudu, neboj :D

Na ty Aegismaxí jsem kdysi koukal (na webu), ale mají málo peří a nevypadaly moc teple a hlavně ani prošitě, bude to spíš jedna velká komora s trochou peří, co se brzy sesype na stranu. Ostatně zmiňovaly to i ty recenze na Ali.

Koukal jsi na Decathlon? Mají od Simondu už trochu poctivější péřové palčáky bez membrány asi za litr. A můžeš je aspoň vyzkoušet.

Případně mrkni na Black Diamond Stance (ale ty jsou z primaloftu, což jsi psal, že ne).

SJ a spol. už jsou předpokládám na takovéto použití pro ni moc objemné, co? Sice mi stejně většinou visí na karabině na báglu, ale chápu, taky by mi nevadily nějaké čistě převlečné nebo záložní lehčí.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Péřové rukavice TNF, Millet, SirJoseph a jiné...

Příspěvekod apuka » úte bře 12, 2019 16:20

Prave neco podobneho jako Stance Mitt by to chtelo. Ty manzelka dokonce zkousela, ale jednak kdyz mas studenou ruku, tak nezahrejou, kym si je nezahrejes sam - to sice musis i v perovych, ale kupodivu to "prirodni" pomaha zahrati mnohem vice. Druhy problem u Stance Mitt bylo, ze samotna rukavica na cislo hrozne siroka ze by se ji tam vesly obe ruce a jeste zbylo mista dost, zato "vstup" je uzky, ze se do nej ledva nasoukala dlan. Ja jsem s nima (ale s prstovyma a samozrejme vetsima) mel uplne stejny problem.

Simondy jsme koukaly alespon na webu, jednak u nas je v dobre velikosti nemaji a jednak ty uz jsou zbytecne bytelne, plnohodnotne druhe rukavice. Navic uz pry konci a bude nova verze, kde pry odstranili nektere nedostatky. Tak uvidime, stejne tato sezona pomalu konci.
SJ je uz kanon na vrabce.
Myslim, ze ani neni treba tolik moc peri, tam nejde o problemy pri -20 a niz, staci k tomu teplota kolem nuly. Idealne by bylo neco jako OR Transcendent. Ty se ale u nas hodne tezko shaneji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Péřové rukavice TNF, Millet, SirJoseph a jiné...

Příspěvekod aksam » stř bře 13, 2019 11:16

Apuka podívej se po Rab xenon mitt nebo Mammut thermo mitt, oboje lehké palčáky zateplené primaloftem, dobře sbalitelné.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Péřové rukavice TNF, Millet, SirJoseph a jiné...

Příspěvekod Pierre111 » stř bře 13, 2019 11:33

A co vyzkoušet ty chemické ohřívače do rukavic ? Je to levné a zahřeje to hned.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Péřové rukavice TNF, Millet, SirJoseph a jiné...

Příspěvekod fps » stř bře 13, 2019 11:38

já do cca -15°C používám Direct Alpine Thermo Mitt, jak klesne teplot ještě níže, tak používám SirJoseph 8000 Down
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Péřové rukavice TNF, Millet, SirJoseph a jiné...

Příspěvekod apuka » stř bře 13, 2019 12:20

Pierre111 píše:A co vyzkoušet ty chemické ohřívače do rukavic ?
Mam pro ni doma nekolik jednorazovych. S nima je jediny problem - si na ne vzpomene(me) az kdyz by prave byly treba :twisted: ](*,). S rukavicemi je to jednodussi - precejen se skladuji na jednom miste. Ty ohrivace prece nemohou byt vedle rukavic ve skrini na satstvo :twisted:.

Jinak, prosim, berte na vedomi, ze nehledam zadne "plnohodnotne" druhe rukavice ale skladne lehke perove na konkretni prilezitostne a kratkodobe pouzivani, psal jsem, ze Primaloft a jina syntetika ji nezahreje - kdyz ma ruce uz teple, tak izoluji dobre, ty jeji funguji dobre, ale vychlazene si v PL nezahreje.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Péřové rukavice TNF, Millet, SirJoseph a jiné...

Příspěvekod GreyMouse » stř bře 13, 2019 12:55

apuka píše:Mam pro ni doma nekolik jednorazovych. S nima je jediny problem - si na ne vzpomene(me) az kdyz by prave byly treba :twisted: ](*,)

Tak to je opravdu těžký případ :D. Zkus manželce strčit hřejítko do každého batohu, který v zimě používá ;-)

Nezvládla by tu "bezrukavicovou" činnost v nějakých tenoučkých rukavicích, které by ji aspoň trochu ochránily? S mačkama zkušenosti nemám, ale na přidělávání/oddělávání sněžnic nebo nesmeků používám asi předchozí verzi těchto z Decathlonu. Při pohybu mi stačí i při teplotách lehce pod nulou, dá se v nich i trochu ovládat dotykový mobil (občasné foto nebo kouknutí na mapu), poslední dvě zimy jsou to moje nejoblíbenější. Dcera zase při přezouvání do lyžáků, manipulaci s lyžema apod. používá tenké fotbalové. Silnější lyžařské pak oblékne i na ně, pokud je zima.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Péřové rukavice TNF, Millet, SirJoseph a jiné...

Příspěvekod mitau » stř bře 13, 2019 13:12

Taky mi prijde nejschudnejsi (a vlastne mozna i nejlepsi) reseni to resit vnitrnima rukavicema, ktere clovek nesundava. Ja zvladam opravdu temer vsechno v PWS rukavicich. Mozna by s tim mohl pomoct wawrik, ale ten na OF uz nechodi (mel myslim nejake od Gore Wear, ktere si pochvaloval).
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Péřové rukavice TNF, Millet, SirJoseph a jiné...

Příspěvekod mike » stř bře 13, 2019 21:51

Mne taky. Uz jen proto, ze kdyz cloveku opravdu prochladnou ruce, tak ani silne rukavice nepomuzou. Stalo se mi to v zivote jen parkrat, ale stalo to za to. Jednou bylo asi -20, hodne foukalo a potreboval jsem se napit. Uz v te chvili jsem mel ruce ve slabych rukavicich studene a navic mne nenapadlo nic blbejsiho, nez si je sundat a napul zmrzlou flasku s vodou drzet v holych rukach a jeste prstem prorazet zamrzle hrdlo. Pak to bylo spatne, ruce vylozene bolely a nepomohly ani silne lyzarske rukavice. Pomohlo az kdyz jsem ruce strcil do podpazi a i tak trvalo dost dlouho, nez se zahraly. Od te doby davam prednost prevenci a PWS rukavice ve vetsim mrazu nesundavam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Péřové rukavice TNF, Millet, SirJoseph a jiné...

Příspěvekod Pierre111 » čtv bře 14, 2019 8:45

Proto mě právě přijdou ideální ty ohřívací pytlíky. Dělají se myslím i rukavice, které mají uvnitř místo a kapsu na ten pytlík. To by možná pomohlo s tím zapomínáním. Pokud ne, tak bych doporučil na hlavu opět to ginko :D. Já si ty pytlíky koupím a dám si je do lékárny. Taky se mi občas při lezení stane, že ruce vymrznou. Když se držíš křečovitě cepínů, tak se spatně prokrvují.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Péřové rukavice TNF, Millet, SirJoseph a jiné...

Příspěvekod Pierre111 » čtv bře 14, 2019 11:35

Když jsme nakousli ty ohřívače rukou nemáte někdo zkušenosti s tím ohřívačem a benzím od Zippo ?
http://www.zippo.cz/41063-zippo-ohrivac-rukou/
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Péřové rukavice TNF, Millet, SirJoseph a jiné...

Příspěvekod mike » čtv bře 14, 2019 17:49

Tohle se tu nekde resilo pred mnoha lety, zkus pohledat.

Taky se myslim delaji elektricky vyhrivane rukavice, ale ty se zas musi nabijet nebo menit baterky :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Péřové rukavice TNF, Millet, SirJoseph a jiné...

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv bře 14, 2019 19:22

Sir Joseph ještě na ISPO představil lehčí verzi péřových palčáků, 4000 DOWN. Taky možnost, v podstatě poloviční oproti těm expedičním.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Předchozí

Zpět na Oblečení