koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » pon říj 19, 2015 20:45

Proc kupovat drahy spacak?
Koupite laciny treba na leto a na hory pridate do spacaku jednu vec z tohodle:
http://www.armed.cz/kapesni-ohrivace/c-1154/
to hreje a neni zima v tom :)
Kamarad to dokonce ma na elektriku a rika ze jako 20w (mozno az 40w) nehreje zadna stara :D
Kovova kostka, udelal si v praci...dva vykonovy odpory v krabici od zdroje a ventilator.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pon říj 19, 2015 21:01

Skvela vec, kdyz mas ve spacaku zasuvku :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » pon říj 19, 2015 21:08

... a ty nemáš? Nevozíš sebou zásuvku?
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pon říj 19, 2015 21:11

A jo, ze mne to nenapadlo driv #-o Vezmu zasuvku a mam vareni i topeni vyreseno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » pon říj 19, 2015 21:16

Kamarad ma elektriku, ale rikal ze bez EL by to udajne slo pouzit viz odkaz vis. Za 28kc.
http://www.armed.cz/ohrivac-rukou-ekolo ... s/d-94868/
Uvital bych samozrejme dalsi zkusenosti, pokud to nekdo vzal treba na ty hory.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » pon říj 19, 2015 21:17

Kdyz vezmes televizni, tak i zabavu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pon říj 19, 2015 21:18

@ripper6: hledej. Zkusenosti s podobnyma vecma tu jsou, dokonce i se spalovacima ohrivackama.

@booze: TV nemam ani doma, natoz abych ji bral do hor [-(
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » pon říj 19, 2015 21:19

Nepotrebuje ten ohrivaci sacek proudici vzduch?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » pon říj 19, 2015 21:25

Nespletl si někdo ekologii s elektrikou?
... akorát do toho spacáku aby mi v letním bylo teplo i v zimě, bych potřeboval těch ohřívačů asi hodně :)
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » stř říj 21, 2015 4:28

Netusim kolik tech pytlicku by bylo treba napr u teploty -10 v mrazu a spacak s limitem do 0.
Mozna by mohlo poslouzit tohle:
http://www.armyshoplancer.cz/zbozi/ohri ... u-us-army/
ale bohuzel clovek se toho vic nedocte a i pri prohledani tady, taky nikdo moc nenapsal jak vytopil spacak pomoci kolika pytlicku :mrgreen:
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » stř říj 21, 2015 8:31

@ripper6: Hele, nechci tě odradit od snahy vymyslet nějakou šikovnou vychytávku, ale obávám se, že tenhle tvůj nápad spadá spíš do kategorie "bylo to dál, zato horší cesta". Hřejítko do spacáku jsem zkusila, když mi byla zima na nohy. Bylo to sice fajn, ale teplo jsem cítila opravdu jenom na místě, kde jsem se ho dotýkala a o nějakém vytápění spacáku nemohla být řeč. Já bych jich potřebovala řádově desítky a ještě bych si k nim musela vyrobit nějakou deku s kapsama, kam bych je nastrkala, protože jinak by na mně nedržely. Jedna sada hřejítek by na noc asi nestačila, jednorázových by člověk musel táhnout hrozně moc, ty na opakované použití by se musely vařit... Takže by tohle řešení bylo o dost těžší a nakonec možná i dražší než zimní spacák :? .
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » stř říj 21, 2015 8:39

Co se hřejítek týče, tak se mi osvědčilo jen jediné. Večer uvařím "spolehlivou" pet láhev horkého čaje a dám si ji do spacáku ve kterém spím. Čaj nějakou dobu hřeje ( pokud se nevylije do spacáku #-o ) a ráno na snídani mám vlažný čaj, který podle situace jen ohřeju nebo nechám tak.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » stř říj 21, 2015 15:27

@GreyMouse: tak bych to nejak cekal, jaky asi muze mit takovy pytlicek vykon... Funguje to, co pise Aldo, potrebujes akorat plyn navic. Akorat to chce nejakou odolnejsi flasku, klasicka nesnese varici vodu ani velmi horkou vodu, zmekne a svrkne se. A ten caj byl druhy den extremne hnusny. Stredne horky se da, tipuju nejakych 60 - 70 stupnu, vlastne jsem to chtel nekdy doma vyzkouset...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » stř říj 21, 2015 15:40

mike píše:... vlastne jsem to chtel nekdy doma vyzkouset...

Bezbarvé jsou prý lepší, měknou při vyšší teplotě. Alespoň to říkali lidi, co je plnili horkým moštem.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » stř říj 21, 2015 15:43

No, já ji nikdy úplně horkou neplnil.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » stř říj 21, 2015 15:48

@GreyMouse: zmekla mi prave bezbarva (od Dobre Vody), jine na delsi akce ani neberu. Horkym mostem? Bych se docela bal. Ten caj byl tenkrat tak hnusny, ze i kdyz jsem nemel vodu, tak jsem ho nedokazal vypit a radej mel pul dne zizen, nez jsem na nejakou narazil. Z PETu by se teoreticky snad nic uvolnovat nemelo, ale praxe vypadala jinak. Navic je most kysely a horka kyselina je docela agresivni.

@Aldo: ja jen jednou ;-) Ale zas cim teplejsi, tim dyl hreje...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » stř říj 21, 2015 15:57

@mike: Tak to můžeš otestovat na všech láhvích, co seženeš (aspoň nebudeš sedět furt u kompu :wink: ). Ten mošt se nevaří, zahřívá se jen na 70 a něco, takže když ho lili do láhví měl spíš pod 70. Do spacáku je to i tak dost, ne? Já bych se asi netiskla k něčemu, co má 90 stupňů [-(
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » stř říj 21, 2015 16:05

To muzu, ale chemickou laborator doma nemam a jestli se do vody neco uvolnilo nepoznam. Bezpecne by asi bylo nosit s sebou jednu flasku navic jen na vyhrivani a vodu obetovat (plyn ne, rano je to maximalne vlazne). Klidne bych dal do spacaku i varici, nez tam vlezes, tak trochu vychladne a spacak vyhreje.

Co je spatneho na sezeni u kompu? [-(
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 21, 2015 18:24

je nejaka bezna petka, co zvladne horkej obsah?

Jinak v zime to delam taky, ale ja mam takovou tu plastovou litrovku s tlustym hrdlem, tam horka voda v poho a ve spacaku to kraaasne zahreje :D

jinak me ty ohrivatka vyhouvjou, mam vetsinou problem s ledovejma nohama takze ten pytlik do ponozky a pohoda, ale ze bych chtela mit letni spacak na podzim plnej tech pytliku nebo lahvi, to asi nee:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Příspěvekod Michal82 » stř říj 21, 2015 19:51

Tohle bych nedal tahat sebou nějaký topítka :D
Snad mám spacák na určitý podmínky a pokud sem na limitu tak se poradně obleču a vlezu tak do spacáku - pomalu bych byl i příznivce spani ve spacáku oblecenej - od určitého limitu spacáku je to stejně nutný a hlavně když se vám pak v noci ukrutně chce..... rozhodujou vteřiny :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » stř říj 21, 2015 20:06

Vstal jsem od kompu a udelal test (dostanu odmenu? ;-)) Pouzil jsem dve 1.5 litrove lahve. Cirou od Dobre vody a zelenou od Mattoni. Vazi stejne, takze predpokladam stejnou silu materialu. Naleval jsem vzdycky tesne nad zuzeni tj. asi litr vody, coz simuluje terenni podminky (nebudu varit dvakrat). Mereno bimetalovym teplomerem z sunkovaru.

50 stupnu: obe flasky OK
60 stupnu: cira OK, zelena OK, ale po vyliti vody zmlecnela
70 stupnu: cira na dotek mekci, ale jinak OK, zelena mekne, ale jeste vyrovnava deformace. Po vyliti vody zelena divne smrdi.
75 stupnu: cira mekci, ale vyrovnana deformace, zelena plastictejsi. Smrdi obe, zelena vic.
80 stupnu: cira mekne, ale deformace vyrovnava, po vyliti vody ztuhnou deformace zpusobene podtlakem. Zelena plasticka, deformace zustavaji, lehce se zmensil prumer dna.
85 stupnu: cira mekka, deformace jeste trochu vyrovnava, po vyliti uz ne. Prumer dna zustava. Zelena mekka a viditelne se zmenila vyska i prumer.
90 stupnu: cira mekka, deformuje se a lehce se zmensuje prumer dna. Zelena se hrouti, po vyliti je znatelne uzsi a nizsi.

Dal nema cenu pokracovat, stejne uz v horach voda vari. Vypada to, ze barevne opravdu vydrzi min, asi tak o 10 - 15 stupnu. Hranici pro cirou bych videl na 65 - 70 stupnich, kdybych z ni nepil, tak 75 - 80.

Objem po skonceni testu:
- zelena 1077 ml, vetsina jde na vrub scvrknuti flasky
- cira 1263 ml, vetsina jde na vrub deformacim po vyliti vody

Flasky po skonceni testu, pro srovnani netestovana Magnesia (stejne vysoka):
flasky.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 21, 2015 20:28

ja je nosim na par denni akce celkem rada, i jako nouzovka v lekarnicce to je supr. Nekdy se stane, ze si nekdo koupi spacak komfort -5 a kolem nuly klepe kosu, nemuze zabrat a po nekolika hodinach v chcancu sou horni vrstvy promoceny a neni co dalsiho oblict... parkrat sem je uz pouzila, vycerpanej zmrzlej clovek co podcenil spacak i o par stupnu si jeste rad pritiskne pytlik na zada nebo do ponozek... a ja se svyma vecne ledovyma nohama kdy i v lete nemuzu usnout, protoze mi je od ledovejch noh zima a nemuzu tak zabrat je ocenim v zime. i kdyz si zadrepuju a tak, nohy mam jak kostku ledu a pak proste "mrznu".

navic teda nevim, ale kdyz me to vyjimecne prepadne v noci, tak je jedno jestli stahnout jedny kalhoty nebo dvoje na sobe, to de furt jednim stejnym pohybem a az oblikani je narocnejsi ale tam to neva:D

mike :smt023
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Příspěvekod Michal82 » stř říj 21, 2015 20:53

No jde spíš o to ze situace - spím jen v tričku spodary - musím - venku chčije fouká vítr hroznej - natáhnout ponožky, natáhnout kalhoty, natáhnout bundu, obout boty - v takové situaci uz ty boty mohu vynechat je stejne pozdě :D
Co se tepla Tyce mam ozkouseno pri cca 5 stupních ze je pro me stejný spat neoblecenej a oblecenej - kol 10 je mi oblecenymu vedro - kol 0 tusim bude vyhravat varianta oblecenej. Ale 0 tady nemam ozkouším v CR.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » stř říj 21, 2015 21:33

Ted jsem si vsimnul, ze zelena flaska je zase cira, zmlecneni zmizelo. Zajimave, ze by rekrystalizace?

@Michal82: s chozenim ven v noci mam bohuzel bohate zkusenosti, jelikoz musim aspon jednou pokazde. Spis vickrat. Nikdy jsem si u toho nenatahoval ponozky, nechapu, proc bych to mel delat ;-) Kdyz jsem nekde na bivaku, mam na podlaze nachystane boty, do kterych jen vklouznu. Plus nekde perovku nebo bundu, kterou na sebe hodim, kalhoty obvykle neoblekam ani kdyz hodne fouka. Kdyz spim ve zdaraku, tak na sobe kalhoty mam (nebo neni zima), takze si sednu, vezmu na sebe perovku nebo bundu (nachystanou v pytli vedle), vysoukam se ven a obuju boty. Nic moc, ale co nadelam. Na vetsi zimu (nez nejakych -5) to mozna bude chtit specialni flasku do spacaku...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » stř říj 21, 2015 21:34

GreyMouse: tak asi bych mel upresnit proc jsem to resil. Ja mam spacak cca do 0 limit a da se vzit klidne i -2 az -4.
Zimni tolik neuziju abych napr zakoupil perak za 10k (do -15). Kamos ma obyc nakej (za 200kc), kde kdyz uz chtel preckat -12 tak dejcha do spacaku a da to. Jenze to je situace, kdy tam proste za zachumle. Ne kdyz postavi venku kino a ted chce koukat na film. Na to vyrobil pro sebe takovou kostku, das do elektriky (centrala na benzin) a to hreje hodne ze mu to skutecne ten spacak vyhralo pri 2+ nad nulou. Rikal ze kdyz zvedne vykon na 40w, tak to da v poho i v mrazech. Jenze ja tu kostku nemam.
Poradil me ze koupim neco tak (viz ty ohrivace), zabalim do kovovej krabicky, zapalim to uvnitr a to me bude tez hrat. Jenze podle toho jak koukam, tyhle pytlicky jsou casto na ruce, nohy a nebo hrejou max leda 6h.
Tudiz podle poctu, nevim kolik bych toho musel mit aby to zmaklo 12hodin a vyhralo velkej spacak.
Pokud budem chtet postavit zimni kino v -15 napr v Unoru, tezko mi pomuze i treba 5 pytlicku co hrejou 6hodin na celou noc :D
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » stř říj 21, 2015 21:50

No jestli myslíš ten CUMULUS co jsem ti prodal, tak zajdi do supermarketu, kup ten nejlevnější nejtenší syntetický spacák (teď jsou výprodeje) a ten péřak dej do něho. Budeš mít krásný zimní spacák "hybryd" do našich podmínek, co jsou v cca 80 ti % z celé zimy. Těch zbylých 20% prostě nepojedeš ven a máš to vyřešené. Navíc ještě ochranu peří před vlhkostí.
Teď si vzpomínám, Ty jeden takový máš ne? Tak co řešíš? Sendvič je nejlepší.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » stř říj 21, 2015 22:00

GreyMouse píše: Ten mošt se nevaří, zahřívá se jen na 70 a něco, takže když ho lili do láhví měl spíš pod 70 [-(

konecne nekdo z dediny 8) po dobu dvaceti minut a pak plnit. :mrgreen: jen zapominate, ze na zavarovani mostu jsou primo petky co snesou 80°C bez deformace. Jablecny most zahraty na 70° spolehlive sezere zelezny pozinkovany plech. :-({|=
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » stř říj 21, 2015 22:10

Link? Nemuzu nic takoveho najit, na treky by se to mozna hodilo.

Neni lepsi dat most do skla?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » stř říj 21, 2015 23:04

Dobře, mike :smt023. Dělals to sice hlavně pro sebe, ale i tak získáváš malé bezvýznamé plus :wink: .

@booze: Zapomínám sice stále, ale o spešl PETkách na mošt jsem snad nikdy neslyšela (používám sklo). Tak kdybys věděl, kde je koupit, sem s tím.

mike píše: Na vetsi zimu (nez nejakych -5) to mozna bude chtit specialni flasku do spacaku...
Tak hlavně si ty flašky ráno nepopleť, pokud si budeš ve spacáku přitápět čajem :D

@ripper6: O zimním kině slyším poprvé, to by na mě nebylo, já se klepala zimou i v letním :)
Naposledy upravil GreyMouse dne čtv říj 22, 2015 7:39, celkově upraveno 1
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » čtv říj 22, 2015 0:45

Aldo: Ano je to tak :) Jo mam 9+ komfort a limit 4+ u toho syntetickyho. Je fakt ze se to zdvoji, tak to uz by nejakou zimu mohlo dat. Ja jeste zapomel dodat, mam taky velkej vojenskej ale ten taky neni do super mrazu... to spis do nej dat.
http://www.army-airsoft.cz/spaci-pytle- ... undeswehr/
:mrgreen:


GreyMouse: Jo kino funguje za kazdyho pocasi. Stacil me kdysi blesk co prepulil vetev a to jsem malem skoncil na mesici :D
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky