Kalhoty pro zimní pochody

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 19, 2015 5:23

hm, to zni skoro lip ovjednat mhw:D nevim, jestli pro svadlenu neni lepsi usit nez presit. stejne to je teoreticky, abych bemusela ba ty sneznice v merinu a teplakach :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pon říj 19, 2015 16:30

Vzdyt si muzes vzit kalhoty, co mas na jaro az podzim a pod ne nejake teple spodky. Neni to idealni, ale na prvni pokusy na louce za barakem by to melo stacit ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 19, 2015 17:22

ja uz chtela nejaky kalhoty loni ale nakonec nejak nebyly potreba. Jinak to tak resim, ale neni to optimalni, protoze nejsou dimenzovany na zadek + spodky, a ted s tim zakulacovanim pri hlidani psa uz asi nebudou dimenzovany ani na ten zadek:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte říj 20, 2015 15:57


Tak ne, jsou zateplene flisem, to je k nicemu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod aksam » úte říj 20, 2015 16:27

mike....v Holešovicích outlet climbing.cz, jsem viděl tyhle http://www.outdoorresearch.com/en/mens/ ... s-f15.html

jediná nevýhoda, že mají postranní zipy, jinak můžou být pro tebe :)
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte říj 20, 2015 16:37

Pertex Endurance ma "prodysnost" 7000 g/m^2. To neni na pohyb, leda jako prevlecne vecer a to nechci.

Kdyby byly ty od Altisportu zateplene normalne, tak je beru. Zadne zipy, zadna membrana ani zater, tak to chci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod booze » úte říj 20, 2015 19:03

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte říj 20, 2015 19:05

:D kdybych chtel neco pod kalhoty, tak si vezmu normalni spodky. Chci kalhoty, pod ktere se nemusi nic davat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod booze » úte říj 20, 2015 19:07

vnejsi strana sustak-rouno-vnitrni strana sustak. Zadny zip. :-.. splnuje to tve pozadavky
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte říj 20, 2015 19:10

Nic se nema prehanet, kratky zip vepredu by byt mel ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod booze » pát lis 27, 2015 20:27

mike podivej se na kalhoty Odlo Primaloft NO LIMIT
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pát lis 27, 2015 22:02

Diky, ale maji jen 56, to by asi bylo moc... Taky bohuzel nepisou, co je to za material a nekde jsem nasel waterproof, takze asi Igelitex. Plus Dlouhé postranní dvoucestné zipy ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod paldo » pát lis 27, 2015 22:35

Ja to u mika vidím asi takto nejak: nakúpiť materiál tu tu, nájsť schopnú švadlenu a nechať si to ušiť podľa seba... :D
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pát lis 27, 2015 23:30

Si moc nedovedu predstavit, jak by to svadlena mohla zvladnout. Cokoliv jineho jo, ale jak s tou izolaci, kterou navic nesmi prosit skrz...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » sob lis 28, 2015 6:26

sikovna svadlena dokaze prosit horni plochu latek k sobe bez toho, aby prosila izolaci skrz, ale asi to bude sit rucne pravdepodobne, protoze pokud takovy masiny existujou, smrtelnik se k nim asi nedostane (oni to jinak nejak lepi? svarujou? nebo to fakt prosivaji ve firmach vyrabejicich podobny veci?) a jeste asi problem s tou sikovnou svadlenou, aby clovek nezaplakal nad nechtenym vysledkem
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod vonkreuz » sob lis 28, 2015 7:48

Co takto Columbia Passo alto heat? Klasická Passo alto jsou vynikající kalhoty, tohle je bez membrány a tak to snad zustane i prodyšné.
Podívej se i na TNF - mají tam někde kalhoty softshell se zateplením, plus myslím, že to dělá i Craft, míval jsem je kdysi na krámě.
Nebo další Columbie se zateplením.

A nebo pak velký oči a prosby a nechat si ušít od Rakoncaje jeho kalhoty Tumys, ale místo membrány si tam nechat dát materiál z Telura nebo Koteky. :-k
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod rambo518 » sob lis 28, 2015 20:08

Lidi se mi smějou, ale já si pod svoje gore kalhoty proti dešti koupil na zimu polartecový spodky a nemohu si to vynachválit. Když už to náhodou zapařím obvykle v oblasti stehen ( zas tak se mi nohy nepotěj ), tak spodky izolujou teplo i mírně vlhký, je to i tak pohodlný a nevadí mi to na těle, ale hlavně to je díky gore rychle pryč ta vlhkost. Investice 1500kc a spodky jsou luxusní i do spacáku pod širák v zimě :t:t
rambo518
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned zář 20, 2015 18:38

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod vonkreuz » sob lis 28, 2015 20:33

Já v zimě chodím: boxerky s dlouhými nohavicemi Icebreker až nad kolena, spodky technostretch Tonale od Direct Alpine a letité DA Badile (ještě s rozepínacími konci nohavic). V tom i lezu mixy. Ledy teda s membránou.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » sob lis 28, 2015 21:08

sem neska mixoval (bushwhacking gr. 3 až 4 - kdo ví, jak to vypadá ve vrchlových partiích smrku, tak pochopí) taky tak (spoďáry, dlouhé wool legíny a moje milované kordurovo-keflarové patagonie (něco jako ty badilky) a ..... rozhodně sem teda neměl pocit sucha, těpla a bezpečí.... tož tak, no k mixování...

...i dyž zase... pro mika a jeho turistiku v dolině v pěkném pičasí..... to by aji badilky budou overkil :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28130
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » sob lis 28, 2015 21:52

@vK: diky, ale ja nechci SS v zadne modifikaci. Tam by nejaky vyber byl, ale mne se nechce jit do horsiho, nez jsem byl zvykly. I kdyz uz se pomalu zacinam smirovat s tim, ze to mozna jinak nepujde :? Nez vyrobcum dojde, ze cpat membrany do vseho je kokotina, u bund jim to taky trvalo roky.

To co chci je stejna konstrukce jako primaloftka. Tri vrstvy, svrchni prodysny material, izolace typu Primaloft a prijemna tenka podsivka. Od primaloftky se lisi tim, ze svrchni material by mel byt odolnejsi tj. kalhotovy polyamid a izolace min, tak 60 g/m^2, u Primalotfu One mozna i 40. Proti SS kalhotam se to ma podobne, jako primaloftka proti SS bunde, jina trida, mnohem lepsi tepelne vlastnosti a nepotrebujes pod to nic dalsiho.

Zatepleni fleecem je zoufalstvi, to je u mne podradny material. Vsak se taky dela z odpadu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » sob lis 28, 2015 21:57

rambo518 píše:...ale hlavně to je díky gore rychle pryč ta vlhkost.

Chtel jsi napsat navzdory Gore, ne? Nebo jsi dalsi obet membranoveho marketingu? ;-)

Zadna membrana odvod vlhkosti nevylepsi, naopak. Je to dalsi bariera, ktera odvod vlhkosti zhorsuje. Lepsi a horsi membrany se lisi jen tim, jak moc to zhorsuji, ale ve stejne latce bez membrany na tom budes lip. Kdybys misto GTX mel obycejny Nylon, tak tam nejspis zadnou vlhkost nemas. Odesla by driv, nez by sis ji vsimnul. Ukolem membrany je zabranit pronikani vlhkosti zvenci, jinak vsechno jen zhorsuje.

pavproch píše:pro mika a jeho turistiku v dolině v pěkném pičasí.

Jj, v dolinach, ktere jsou vys, nez ty tve pidikopecky za barakem :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod rambo518 » sob lis 28, 2015 22:26

mike píše:Chtel jsi napsat navzdory Gore, ne? Nebo jsi dalsi obet membranoveho marketingu? ;-)

Jako asi jsem :-) Měl jsem ale na mysli gore z okruhu membrán. Když jsem na ty spodky dal gelanots, tak jsem uschnul možná tak až v autě. A nechtěj vědět, kde všude :-D
rambo518
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned zář 20, 2015 18:38

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » sob lis 28, 2015 22:32

Si to dovedu predstavit... Mam zateplene kalhoty s podobnou membranou (20k/20k), myslel jsem, ze budou pouzitelne, ale je to mnohem horsi, nez jsem cekal. Nekde jsem tu popisoval sve zazitky, voda tekouci po nohach a tak. Membrany jsou zlo, ale kdyz uz nejakou, tak ten GTX, eVENT nebo mozna i Neoshell, ale rozhodne ne zadnou neporezni PU.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod sobb » sob lis 28, 2015 22:48

mike píše:Membrany jsou zlo
ale houbelec zlo, v podstatě jsou pro své použití velice dobrým (a s časem vylepšovaným) produktem, jen mají prostě svůj daný okruh použití a jinam se nehodí, což bude asi většinou případ "kalhot pro zimní pochody", toť vše. Do deště jsou po deštníku a suché skrýši asi to nejlepší, co se dá použít :lol:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » sob lis 28, 2015 22:54

Myslel jsem obcas nutne zlo ;-) Uz jsem tu tusim nekde psal, ze jsem letos pouzil membranovku snad dvakrat a nove kalhoty ani jednou. Takze naprostou vetsinu casu je to zbytecna zatez v batohu. Zitra mozna bude potreti, podle toho, ktera predpoved vyjde...

A ano, v tech zateplenych kalhotach je to uplne mimo a proto to tam vsichni cpou ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod sobb » sob lis 28, 2015 23:09

myslel, myslel :wink:
Použití a využití holt záleží na každým a hlavně na tom kam, kdy a jak často jezdí ... já si už nedovedu vejlety bez membránovýho oblečku moc představit, respektive by to bylo hodně nepohodlné - a já pohodlíčko ráda :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » sob lis 28, 2015 23:21

Vsak ja taky taham vsude bundu i kalhoty. Mel jsem je i ted naposled v Dolomitech, kdy bylo skoro jasne, ze nebudou potreba. Rikal jsem hned na zacatku, ze to bude nejzbytecnejsi cast vybavy a taky byla.

Pouzivam membrany co nejmin proto, ze jsou mi naopak velmi nepohodlne a ja taky pohodli rad ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » ned lis 29, 2015 18:09

ale jaromíre, to neděláš dobře s těma sirkama do kapsy... pardoň, s tím odmítáním SS a membrány na kalhoty... třeba neska bylo venku naprosto ideální nečasí právě na GTX SS .... mlha, mírné sněžení, mínus čtyři a povichroň, přičemž místy sa v haferách člověk aji na prknech propadal ke kolenům a hlavně neustále sa na ně sypalo/lepilo z haluzí, jaxa prodíral hustníkem... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28130
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod vonkreuz » ned lis 29, 2015 22:33

Dneska od 2:30 do 22:00 jsem byl v tom co jsem napsal IB Boxer long, spodky DA Tonale, Badile. Lezli jsme v Tatroch a tato kombinace naprosto super. Snih/namrazu jsem mel nalepene jen pod navlekama. A to byl nastup pres kosovku a ve stěně mistama sněhu do půl stehen.
@ Miku však si někde vyzkoušej kaťata SirJoseph Tumys a pak se s Rakocajovic domluv, aby ti to ušili bez zipu a místo membrany ti dali materiál co používají na bundu Telur...Ty správné kalhoty hledáš už dost dlouho a stále nenacházíš, tak sáhni po zakázkové výrobě.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pon lis 30, 2015 0:57

@pp: myslim, ze jsem mel horsi pocasi a slo to v pohode bez SS i membranoveho SS. Nejaky snih ze stromu je proti tomu sranda, to zvladne ma primaloftka levou zadni, uz jsem to zazil mnohokrat. Membrana je na to naprosto zbytecna, holt se toho snehu nesmis tolik bat 8)

@vK: a zadna membrana ti nechybela, co? Se divim, ze si pp do snehu neporidi skafandr, co kdyby mu nahodou nejaka vlocka spadla za limec :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení