Kolik je nás rybářů?

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kolik je nás rybářů?

Příspěvekod vonkreuz » čtv říj 1, 2015 21:12

Wobler je napodobenina živé rybky, ruzné zbarvení a velikosti a tvary a také hmotnosti kvuli výtlaku a pohybu v určité výši pod hladinou, podle toho na jakou cílovou rybu pomýšlíš. Tažení za kajakem, kanojí bude moc pomalé. Na druhou stranu - pomalá a nepravidelná jízda wobleru by mohla evokovat raněnou a dodělávající rybku. Chceš to do Skandinávie? To už bude lepší nějaký malý prut, nebo raději pytlačka (kotouč vlasce, splávek, oluvko, háček a na háčku mňamka jako je červík, žížala nebo užmoulaný kousek chlebového těsta).
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Kolik je nás rybářů?

Příspěvekod šíp » čtv říj 1, 2015 21:14

Chci to do Finska, což Skandinávie není, tam leží jen Norsko a Švédsko, Finsko je regulérní kontinentální Evropa :wink:
Říkáš pytlačka? Nad tím jsem už uvažovala taky.
Co je wobler teoreticky vím, strávila jsem nad tím už dost času pátráním po netu.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Kolik je nás rybářů?

Příspěvekod vonkreuz » čtv říj 1, 2015 21:16

Spíše bych se na wobler vykašlal, protože jeho vztlak a celkové chování mu nejlépe udělíš tak, že ho budeš navíjet na prut. Mrskneš wobler daleko od sebe od břehu a pak ho navijákem s vlascem přitahuješ zpět k sobě. Za kánoí to bude na draka.

Tady je to videt: https://www.youtube.com/watch?v=Qimyr9VMb7k
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Kolik je nás rybářů?

Příspěvekod vonkreuz » čtv říj 1, 2015 21:19

Zvolil bych pytlačku, vlasec cca 15-22. Takto relativně tenký proto, že když budeš mít silný a chytíš velkou rybu, tak vlasec to vydrží a muže ti popálit prsty, a budeš se s tou rybou zbytečně mordovat. Tenký je jako pojstka, že když to bude nějaká velká kráva, tak si ušetříš boj.

edit: na vyndávání háčku aspoň 2 peany
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Kolik je nás rybářů?

Příspěvekod JohnyFK » čtv říj 1, 2015 21:21

Na kanoi by asi nebylo příjemný něco většího chytit. I taková střední štička by vás pěkně potahala. :)

A taky bych se být vámi bál o loď, jestli pojedete s tim Scoutem - ty trojháčky jsou dost "lepivý".
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá
User is Online!

Re: Kolik je nás rybářů?

Příspěvekod šíp » čtv říj 1, 2015 21:25

Jo, obavy o rozervání vlastní lodě jsou dost na místě :oops:
OK, takže můj nápad nebyl až tak dobrý, dík za reakce. Tímto jsem tedy opustila myšlenku vléct za sebou wobler při sjíždění finských řek a jezer :prayer:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Kolik je nás rybářů?

Příspěvekod petrbw » pát říj 2, 2015 11:40

Ahoj, tahat wobler nebo jakoukoliv nástrahu rovnou za lodí je na nic. Teda bez prutu, protože ten právě když u se ryba chytí zajišťuje vypružení vlasce aby to neutrhla.Na fotce je třeba štička která zabrala právě na woblera- ta by to utrhla jedním škubnutím.Pokud by nebyl ještě za woblerem ocelový návazec, tak rovnou ukousla. Navíc se většinou nechytí úplně sama, je potřeba v okamžiku záběru přiseknout. To nemluvím o tom, že právě chod nástrahy se ve vodě tvoří navíjením, ne jen taháním.
Lépe, když už tedy něco, tak večer kde budete nocovat na silný silon a pořádný háček/dvoj nebo trojháček napíchnout mrtvou rybku nebo kousek ryby co se dá chytit do ruky pod kamenem, možná nějakého červa... hodit přes noc do vody a konec pevně uvázat k nějaké pružné dlouhé větvi z keře u vody. Ale neznám místní zákony lovu ryb, je to jen diskuze.
Přílohy
P1020117 – kopie.JPG
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Kolik je nás rybářů?

Příspěvekod šíp » pát říj 2, 2015 19:28

Kluci dík moc za rady, jsem Vám vděčná.
Co byste nám doporučili jako naprostým, úplným a neposkvrněným rybářům? Raději mi to naservírujte polopatě. Preferujeme něco jednoduchého jak na převoz, tak na ovládání. Woblery jsem opustila.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Kolik je nás rybářů?

Příspěvekod vonkreuz » pát říj 2, 2015 20:01

Tak jak jsem psal ja i Petr, pokud chytat aktivne, tedy že u toho budete, na což ale během dne asi nebude čas, tak malý skladný prut, naviják, spíše tenší vlasec, splávek, oluvko, háček(kurzívové vícekrát pro jistotu). Pokud staticky, tak jak to popsal Petr. Duležité je přivázání vlasce na pevnou pružnou větev. Kdybys to dala na pevno k např. železnému kolíku, tak ten nepruží a vlasec se přetrhne.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Kolik je nás rybářů?

Příspěvekod šíp » pát říj 2, 2015 20:06

OK dík. Určitě pak po návratu poreferuju, jak to probíhalo. Akorát si říkám, že možná bude lepší nic nechytit. Protože kdo rybu zabije a vykuchá? :((
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Kolik je nás rybářů?

Příspěvekod vonkreuz » pát říj 2, 2015 20:45

Postup najdi na tvojitrubce. q
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Kolik je nás rybářů?

Příspěvekod šíp » pát říj 2, 2015 20:49

To už jsem zkoumala, ryba se kuchá od řitního otvoru :wink:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Kolik je nás rybářů?

Příspěvekod S4TYR » čtv dub 7, 2016 23:59

šíp píše:OK dík. Určitě pak po návratu poreferuju, jak to probíhalo...

Jak to vase rybareni na severu nakonec dopadlo?
My premyslime taky o nejakem 'blbuvzdornem' vybaveni na ryby. Tedy ultraskladnem prutu a navijaku s dalsimi proprietami. U nas jsem pytlacil jako prcek, ale ted neni bud cas nebo chut. :)
Prijde mi, ze se to v cizine muze fakt hodit a ryby jime oba s chuti.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Kolik je nás rybářů?

Příspěvekod šíp » pát dub 8, 2016 4:08

Zatím nijak, do Finska odlétáme za pár týdnů a vyřešeno to nemáme :ú
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Kolik je nás rybářů?

Příspěvekod Ryba » pát dub 8, 2016 6:32

Vrazi! Parchanti nenažraní!
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Kolik je nás rybářů?

Příspěvekod KastanD » pon srp 10, 2020 11:02

Ahoj všem, koukám, že rybářů je nás tady spousta. Momentálně mě nejvíce oslovil rybolov přívlačí. Jedná se o umělé nástrahy, zde bych hlavně zmínil, že se jedná o zálibu chyť a pusť! Ze začátku jsem zkoušel pouze třpytky, ale časem jsem pochopil, že to pro mě není až tolik atraktivní a vydal jsem se cestou woblerů a gumových nástrah, kde se dá nástraha více oživit a vdechnout jim "život". Přidávám i fotku z minulého víkendu. Co mohu doporučit tak jsou crankové nástrahy a - spam link smazán i podruhé a udělen ban - jich mají opravdu spoustu, vždy mi i skvěle poradí, když si nevím rady.

IMG_1297.JPG
Fotka
Naposledy upravil KastanD dne čtv srp 20, 2020 9:59, celkově upraveno 1
KastanD
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon srp 10, 2020 10:44

Re: Kolik je nás rybářů?

Příspěvekod mike » pon srp 10, 2020 15:46

Prvni post, link do kramu, spam indikator hodne vysoko. Post (zatim) necham, link jsem smazal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Vodní sporty