Lehký ale kvalitní stan za 5-10tis

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Lehký ale kvalitní stan za 5-10tis

Příspěvekod aragus » stř zář 16, 2015 4:22

Ahoj,
shanel jsem tak nejak ruzne po netu nejake stany ale zatim nic moc jsem nenasel

Hlavni kriteria jsou:
0) pro dve osoby + predsinka na krosny
1) Lehky (cim vic tim lip) - predstavoval bych si tak max 2,5 kg (super max 3kg kdyz to bude nejakej naslaplej stan)
2) Kvalitni materialy - kvalitni svy, oka, tyce (bude pouzivan ve velmi vetrnych podminkach), koliky, .... vysoky vodni sloupec (budu ho pouzivat v super destich - asie; tzn tropiko tak 3-5k a podlazka 5-10k .. zejmena na podmacene zemi aby neprosakoval a pri desti neprokapaval) ...
3) Cena neni dulezity.. kdyz bude dobrej stan za 12, tak ho klidne vezmu... samozrejme kdyz bude ten samej za 8 :) vezmu ten ...

nasel jsem napriklad tohle:
Rock Empire - Denali (hudy.cz)

ale porad to neni to co bych si predstavoval

hledal jsem zbezne i tady na foru ale bohuzel lehke stany se tu resi v uplne jine cenove kategorii (2tis apod ...)

ja cenu neresim, potrebuju hlavne kvalitni a odolny stan do mokra, silneho deste a silneho vetru .. v ramci moznosti pohodlnej a co nejvic lehkej (budu ho tahat na zadech dlouho)

Diky moc kluci
Meam Vitam, Meam Viam
Uživatelský avatar
aragus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv srp 28, 2014 9:29

Příspěvekod komin » stř zář 16, 2015 5:40

Mne sa teraz podarilo este zohnat Vaude power odyssee za 350eur, za tie peniaze nic odolnejsie nenajdes jedine hilleberg ale za 600eur. Len ten Vaude sa uz nevyraba, ja som ho kupoval z De a za 5dni bol doma len uz je dostupny iba oranzovy.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Lehký ale kvalitní stan za 5-10tis

Příspěvekod axi12 » stř zář 16, 2015 5:47

[url=http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?f=8&t=16243&hilit=lehký+stan]Tohle[/url] vlákno nestačí? :)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Lehký ale kvalitní stan za 5-10tis

Příspěvekod aragus » stř zář 16, 2015 6:07

axi12 píše:[url=http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?f=8&t=16243&hilit=lehký+stan]Tohle[/url] vlákno nestačí? :)


to je presne to vlakno o kterem se zminuju .. viz

Chtěl bych stan pro max. 2 osoby, cenově 2-3 tisíce.



komin píše:Mne sa teraz podarilo este zohnat Vaude power odyssee za 350eur, za tie peniaze nic odolnejsie nenajdes jedine hilleberg ale za 600eur. Len ten Vaude sa uz nevyraba, ja som ho kupoval z De a za 5dni bol doma len uz je dostupny iba oranzovy.



@komin: kde ho sezenu? zkusil bych objednat.. blby je ze nejsem v CR ale uz v ASII.. a ted do CR jedu jen na par dni :( tak nevim jestli by se to stihlo .. kdyz prijde par dni potom tak je mi to k nicemu ... poslal bys konkretni model na hilleberg prosim?
Meam Vitam, Meam Viam
Uživatelský avatar
aragus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv srp 28, 2014 9:29

Příspěvekod komin » stř zář 16, 2015 6:52

Ten Vaude mam odtial: https://www.dein-klettershop.de/zelte/2 ... e/a-12535/ a tie Hilleberg si kuk na hanibal.cz ale dvojmiestne uz pojdu asi cez 3 kg.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Lehký ale kvalitní stan za 5-10tis

Příspěvekod aragus » stř zář 16, 2015 7:02

komin: oranzova mi vubec nevadi.. mozna naopak .. za jak dlouho Ti prisel? dost mozna si ho objednam .. vypada dobre.. mas ho testovanej v nejakym velkym desti a vetru? zkusenosti?

jinak jsem nasel jeste tenhle Ferrino - Pumori 2 - co myslite?
Meam Vitam, Meam Viam
Uživatelský avatar
aragus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv srp 28, 2014 9:29

Příspěvekod komin » stř zář 16, 2015 13:08

Objednal som vo stvrtok a prisiel dalsi stvrtok a to bol medzi tym vikend a este aj v utorok sviatok, ja skusenost este nemam bral som ho koli poz. ref. su aj v tomto vlakne a prisiel mi pred 2tyzdnami.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Lehký ale kvalitní stan za 5-10tis

Příspěvekod fps » stř zář 16, 2015 14:24

Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký ale kvalitní stan za 5-10tis

Příspěvekod remy77 » stř zář 16, 2015 16:13

Ak ti nevadi ze ma len 1 predsien (rovnako ako Odyssee) tak Vaude Taurus SUL XP 2p.
Powerframe konstrukcia, 1,7 kg
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Příspěvekod komin » stř zář 16, 2015 18:43

Ak pojdes do toho Vaude tak si este niekde zaobstaraj 7 kolikov navyse lebo k stanu je 11kolikov ale ma moznost ukotvenia az 18 bodov.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Lehký ale kvalitní stan za 5-10tis

Příspěvekod aragus » čtv zář 17, 2015 3:25

fps: ten elixir ma brutalne maly hodnoty vodniho sloupce :(

remy77: ten Taurus SUL XP 2P vypada dobre... v cem se lisi od toho Odyssee? ten Odyssee se mi designove libi vic a prijde mi stejnej ...
Meam Vitam, Meam Viam
Uživatelský avatar
aragus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv srp 28, 2014 9:29

Příspěvekod komin » čtv zář 17, 2015 6:08

Ten taurus ma len jedno krizenie prutov kym odyssee az tri krat. A na hodnoty stlpca nepozeraj kazdy ma nato ine merania napr. 2000mm pri vetre 100km/h.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Lehký ale kvalitní stan za 5-10tis

Příspěvekod aragus » čtv zář 17, 2015 6:26

ja myslel ze krizeni je lepsi co se odolnosti tyce ... ja vim ze vodni sloupce jsou zavadejici ale prece jen budu vic verit 5k+10k nez 2k+3k.. tim spis ze vaude ma samo o sobe dobre jmeno

EDIT: ted koukam bliz na parametry .. a ten Taurus je o tridu vys ... jediny co beru asi jako "horsi" je ze ma slabsi pruty .. ale pocitam ze vydrzej kotel u takovyho stanu ...
Meam Vitam, Meam Viam
Uživatelský avatar
aragus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv srp 28, 2014 9:29

Příspěvekod komin » čtv zář 17, 2015 10:22

Cim viac krizeni tym vacsia odolnost proti vetru.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re:

Příspěvekod aragus » čtv zář 17, 2015 10:56

ty vado.. koukam na ten Taurus a docela se mi libi... ve vetru snad obstoji doufam taky.. hlavni vyhodou je to, ze ho maji v CR v eshopu a muzu ho mit do par dnu na obchode, kde si ho vyzkousim rozdelat i treba ....

nevite jak je na tom ten taurus s vetrem? neco urcite vydrzi ne? nikde vysoko v horach nebude ale vitr silnej ocekavam (ale max do 40-50km odhaduju.. vic snad ne :) ) ... jinak ta vaha me dost nahlodala ani ne 2kg je supr
Meam Vitam, Meam Viam
Uživatelský avatar
aragus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv srp 28, 2014 9:29

Re: Lehký ale kvalitní stan za 5-10tis

Příspěvekod wawrik » čtv zář 17, 2015 11:11

Čo keby si si prečítal to vlákno, čo ti tu odkazovali? Alebo jednoducho sám na fóre pohľadal? O odolnosti voči vetru sa tu od začiatku roka debatovalo trikrát, vrátane okecávania rôznych konštrukcií Vaude.

Vyšlo by ti, že porovnávať vetruodolnosť Power Odyssee a Taurusu sú dva svety. A k zle vypnutému Taurusu tu bolo aj video.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Příspěvekod komin » čtv zář 17, 2015 12:19

Na youtube je video od fliegfix kde stavaju ten taurus pred takym vetrakom ktory vytvara vietor 100km/h lenze to je klamlive lebo to neukazuje ako sa stan sprava v narazoch.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15


Re: Lehký ale kvalitní stan za 5-10tis

Příspěvekod remy77 » čtv zář 17, 2015 16:21

aragus:
nejde mi sem dat odkaz na youtube lebo som v robote ale ak si das !zelt test vaude taurus" tak je test s vetrom. Nie je vedeny priamo na bok ale ani spredu. Inak ta powerframe konstrukcia urcite nieco znesie..
Je pravda ze Taurus nema konstrukciu ako Odyssee ale zase aj vaha je niekde inde. Zalezi od preferencii. Na druhej strane vzdy mozes zazit vietor, co ti roztrha aj odyssee. Je otazkou, ci je lepsie ked ti vietor stan polozi a ty ho vies potom znova postavit alebo bude stan nadmieru pevnya ale nakoniec sa dostanes na hranicu, kedy nakoniec nevydrzi.
Preto najdes aj tu na fore rozne nazory. Nakoniec zalezi na tebe, k comu sa priklonis.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Lehký ale kvalitní stan za 5-10tis

Příspěvekod fps » čtv zář 17, 2015 19:12

aragus píše:fps: ten elixir ma brutalne maly hodnoty vodniho sloupce :(

aragus píše:ja vim ze vodni sloupce jsou zavadejici ale prece jen budu vic verit 5k+10k nez 2k+3k.

já spíš věřím osobním zkušenostem než číslům, i když máji stany MSR tak malá čísla, tak jsem ještě nečtl nic o tom že by do nich někdy teklo, a to jsou stany MSR docela dost rozšířený, já jsem spal v MSR Hubba cca 120x, celoročně, a mnohokrát v celonočním lijáků, nebo sněhové vánici, ale dovnitř mi ještě nikdy nenateklo
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký ale kvalitní stan za 5-10tis

Příspěvekod budo » čtv zář 17, 2015 20:02

@aragus: no to vlákno má 19 stran a rozhodně tam nejsou stany s limitem do 2 tisíc. Chce to trochu číst. To, na co se tady ptáš, se tady řešilo už mnohokrát a nejsi se svým dotazem rozhodně žádná vyjímka. Zkus se na to ještě mrknout a neskončit na posledním řádku prvního příspěvku :) :wink:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký ale kvalitní stan za 5-10tis

Příspěvekod aragus » pát zář 18, 2015 4:26

kluci, diky moc za rady.. tak nejak jsem si to prolezl, procetl a promyslel.. a nakonec beru ten Vaude Power Odyssee.. sice je o neco tezsi nez jsem puvodne chtel a polezou po nem breberky (kvuli barve) ale zase na nej urcite bude spoleh a je samonosnej ... mylsim si ze poslouzi dobre :) (budem ted hodne cestovat v asii a pak vychodni pobrezi ameriky .. az dorazi tam nejaky reference sem)

ted jen aby prisel az budu v cechach jinak se po...ru :D

jeste jednou diky moc za rady a trpelivost :) outdooru zdar
Meam Vitam, Meam Viam
Uživatelský avatar
aragus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv srp 28, 2014 9:29

Re: Lehký ale kvalitní stan za 5-10tis

Příspěvekod Michal82 » pon zář 21, 2015 8:21

Nějaký Vaude to tu asi dva týdny zpátky němčourům trochu potrhal větříček. Vím jen že to byl zelenej tunel asi 10m ode mne - typ ti neřeknu, ale byl tříprutovej a trhlo se to na hraně u šnůry. Dost řvali protože ta část se jim zbořila a museli to stavět v lijáku a druhej den tam měli presitej nejakej hadr a večer uz tu nebyli. Možná náhoda, stane se. Ale i tak bych si připlatil za Háááčko :) - měsíc a kousek na blátě, vodě a vichru a pohodička :)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45


Zpět na Stany