Celta...

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Yopo » úte bře 14, 2006 13:03

Kup si autoplachtu z baumaxu 2x3m a mas po probleme. K tomu nejaku snuru. Napnes ju medzi 2 stromy a cez to prehodis plachtu a mas klasicke acko (stan bez podlahy). Stoji to cca 100 Kc a nezabera to vela miesta. Pouzivam to asi 6 rokov a som s tym spokojny. Vojde sa tam jeden clovek + batoh a mas komfortny priesr. V nudzi tam vojdu aj 2 s batohmi ale je to uz natesno. Pre dvoch je lepsia varianta 3x4 m.
Naposledy upravil Yopo dne ned čer 24, 2007 7:52, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod pripluv » úte bře 14, 2006 13:15

Yopo píše:Kup si autoplachtu z baumaxu 2x3m a mas po probleme. K tomu nejaku snuru. Napnes ju medzi 2 stromy a cez to prehodis plachtu a mas klasicke acko (stan bez podlahy). Stoji to cca 100 Kc a nezabera to vela miesta. Pouzivam to asi 6 rokov a som s tym spokojny. Vojde sa tam jeden clovek + batoh a mas komfortny priestor. V nudzi tam voju aj 2 s batohmy ale je to uz natesno. Pre dvoch je lepsia varianta 3x4 m.


Souhlasím. Až na to, že pod tímto rozměrem spáváme tři až čtyři plus batohy pod hlavama...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Yopo » úte bře 14, 2006 13:22

Ja som velmy pohodlny a potrebujem okolo seba velky priestor. Pod 2x3 m toho priestoru vela nie je ale pre jedneho je to ako spat na manzelskej posteli a na to si ja potrpim. Skoda ze sa nevyraba therm-a-restka pre 2. Taku lesnu zienku by som pod svojou plachtou neodmietol :D :smt077
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod Wooden » čtv led 25, 2007 11:33

Prosím! už mě netrapte...

-Chcete jezdit s bandou lidí pod stan a mít kde chrápat?...Pak je fakt dobrá ta PE plachta. Mám s tím mnohaleté zkušenosti a je to super (když trochu fouká, tak to s tím mlátí a máte pocit, že spíte na palchetnici... :D ). Proti dešti si kupte ponča (a jestli ste sólisti, tak se dá přespat už i pod tím pončem, ale musíte ho o něco napnout - což v naší zalesněné krajině není problém... )

-No a jestli jste příznivci trampingu, tak se bez celty neobejdete...doporučoval bych kosočtverec :lol: - když máte dva, tak se z nich dá udělat stan nouzově i pro tři... a co se týče deště, nezapomeňte na hlavní trampská pravidla...:

1. výbava nesmí nikdy přeschnout...
2. v hospodě neprší!

vono trempování není o komfortu ale o stylu...chápu, že do 75l Gemy zabalíte i babičku s pletacíma jehlicema ale to do usárny nebo do telete nedáte a vo tom to je!...
Uživatelský avatar
Wooden
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 25, 2007 11:19
Bydliště: blízko Brna

Příspěvekod patentik » čtv led 25, 2007 11:43

s usarnou jsme jezdili vpohode na tydeni vandry a je pravda ze si 2x rozmyslis co a kam zabalis a netahas "zbytecnosti". precejenom klasicky batoh je vhodnejsi na putovani po horach, stejne tak stan. ja jsem vozil v usarne nemecke wermacht celty a vahove to bylo pomalu stejne jako dnesni stany pro 2. jak pises tramping je ale styl zivota a k tomu celta a usarna proste patri :wink:
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

spaní

Příspěvekod Pája03 » čtv led 25, 2007 11:52

taky rád spím v přírodě (a suchej), poslední dobou mám ale problémy se zádama. Zvyknul jsem si na HAMAKU a bez ní už nikam nevyrážím. dá se napnout kdekoli a zabalíte se do ní do takovýho kokonku, že když nad sebou natáhnete lano, na kterým zavěsíte celtu (nebo PEplachtu, je to jedno), tak jste v pohodě. A hele, objev! ani na vás neprší, ani se to nerosí. Proč? PROTOŽE TO VĚTRÁ.
PE plachta je sice fajn ale dovedete si představit, že vyrážíte na výlet a z batohu vám trčí IGELIT ? Chce se mi zvracet. Na druhou stranu, taky jsem si to zažil a je to fakt turboluxus. Nicméně ta stylovost u celty fakt stojí za to.
Za druhé (debata impregnace). S přáteli jsme se hecli a předloni vyrazili na GOTHIC SURVIVAL, aneb jak přežít na cestách v 13.století. Mám doma už léta tříčtvrtěkruhový plášt´ s kapucí a asi 5 dní jsem s ním spal po lesích, chodil v průtržích mračen a spal v dešti (v seníku - oni nebyli sebevrazi, aby spali v dešti). Není to žádnej přepych, spát na tvrdé zemi zabalenej do pláště a namlouvat si, jak jsem tvrdej Aragorn ale za pokus to stálo a letos jedu určitě zas. Jestli mi někdo tvrdí, že mu na spaní nestačí 2x3metry a že má rád manželský postele, tak ať zapomene na celtu a koupí si karavan. :roll:

dyby vás někoho zajímaly zkušenosti, můžu soukromě poradit.
SKYPE paja_03 (číslo bohužel nevím ale já myslím že si dyž tak poradíte:) )

nechť slunce svítí na vaše cesty
Pája03
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv led 25, 2007 11:37

Re: spaní

Příspěvekod mifr » čtv led 25, 2007 12:17

Pája03 píše: Zvyknul jsem si na HAMAKU...


A jakou presne tu hamaku mas?
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » pát led 26, 2007 7:20

Wooden píše:...do usárny nebo do telete nedáte a vo tom to je!...

To by ses divil, co všechno jsem tahal v teleti :wink: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod patentik » pát led 26, 2007 7:53

pokud se nepletu tak tele ma pevne dno - tam jsi nabalil co se veslo, takova usarna - co zabaleny kus to doslova original :lol:
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » pát led 26, 2007 7:56

Na usárnu jsem byl dost pintlich, žádný mrtvý děcka, to jsem byl schopnej ji dotyčnýmu i přebalit :wink: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod patentik » pát led 26, 2007 8:07

no to mi se take trumfovali ci ma lepsi tvar, kdo ma pevnejsi valec + tu usarnu muzes potom oveset jako vanocni stromecek...jo holt takova kreativita se ted u modernich batohu nemuze dostavit
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Vojtos » pát led 26, 2007 9:29

To ja jsem zas usarnu celou přešil (poutka na petku, nahoře poutka na celtu a tak) a obarvil na černo. Ale v podstatě jsem s ní přestal jezdit ve chvíly kdy jsem přestal tahat spacák dekáč.
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Tele

Příspěvekod Wooden » pát led 26, 2007 10:34

Chlapi, tak to mi možná poradíte...Chci si koupit tele. S usárnou už mě to nebaví. Mám ušitou od dědy a je to hroznej bastl...vím tedy, že jsou ročník 34 a 39. Mám zájem o ten druhej. Našel sem jednu a ta má nahoře vkládaný popruhy, takže by to měla být ta ze 34tého, říkám si ale, jestli nejdou vyměnit za minipopruh s U kroužkem, za kterej by se pak připevňovala na Ypsilonky...Vono ty popruhy sou tam připevňovaný přes takovej patentek podobnej nýtku...nevíte o tom někdo něco?...nezdá se mi to...vona je fakt podobná té ze 39tého
May the wind under your wings bears you where the Sun sails and the Moon walks.
Uživatelský avatar
Wooden
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 25, 2007 11:19
Bydliště: blízko Brna

Příspěvekod pripluv » pát led 26, 2007 11:13

Tak až tak jsem to nikdy neřešil. Měl jsem tele (mám) a to bylo všechno co jsem o tom věděl :wink: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Hafi » pát led 26, 2007 15:41

Sem s par kamarady jezdil na vodus tou igelitovou celtou asi 8x5 metru...z toho uz sel udelat slušnej obejvák :D
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Celta...

Příspěvekod Dalibor » pát led 26, 2007 21:33

norman_64 píše:bohužel v ZL není armyshop(aspon o nem nevím) tak si to nemůžu ohmátnout :ú :(*


Pokud tim ZL myslis Zlin, tak tam je takovy maly armyshop, je to na Priluku na konecne 1, kousek zpatky smerem do centra. Ma to tam ve dvore takova pohodova pani.. Celtu tam urcite nejakou mit bude ;-)
--
Dalibor Farný
http://www.scoutdoor.cz/ - internetový obchod s outdoorovým vybavením
Uživatelský avatar
Dalibor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř led 3, 2007 13:45
Bydliště: Zlín

Re: spaní

Příspěvekod Yopo » sob led 27, 2007 3:00

Pája03 píše:Není to žádnej přepych, spát na tvrdé zemi zabalenej do pláště a namlouvat si, jak jsem tvrdej Aragorn ale za pokus to stálo a letos jedu určitě zas. Jestli mi někdo tvrdí, že mu na spaní nestačí 2x3metry a že má rád manželský postele, tak ať zapomene na celtu a koupí si karavan. :roll:


Nikomu nic netvrdim a nevnucujem, prezentujem iba svoj nazor. Tiez mam skusenosti s tvrdou zemou, viem sa uskromit a dokazem prezit aj s klasickou celtou bez spacaku a karimatky. Este pred niekolkymi rokmy som takto experimentoval a vychutnaval si ten pocit, ked sa rano zobudzas do slnecneho dna, zbalis si svoju celtu, noz a nejake to zradlo a ides dalej. Boly to pekne casy. Zivot v prirode vsak nie je o extrmizme. Takyto spôsob zivota je sice dobrodruzny a lakavy, ale skryva aj negativa (huntujes si tym zdravie, ktore budes potrebovat na stare kolena). Nie kazdemu vyhovuje takyto styl zivota. A co sa tyka toho priestoru pod celtou (2x3 m), preco to nevyuzit. Kazdy si predsa moze vybrat ci bude spat na tvrdej skale v stiesnenych podmienkach zabaleby do plasta, alebo ci si lahne pod strom (v dazdi natiahne celtu 2x3, 3x4m atd.) a vyvali sa tam ako na letisku resp. manszelskej posteli. To ze vyuzivas priestor pre svoje pohodlie, na tom predsa nie je nic zleho (pokial ten priestor zanechas v stave v akom si ho nasiel).
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod Pája03 » sob led 27, 2007 17:27

šak klid Yopo, ať si každej spí jak chce...
moje záda jen nerady vzpomínají na tvrdou zem. Taky dávám přednost pohodlí. jenom myslím, že v závěsné síti, krytej celtou, je to jak pohodlný, tak stylový...
Pája03
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv led 25, 2007 11:37

Příspěvekod pripluv » sob led 27, 2007 17:35

Ze sítě mě teprv záda bolely, jak jsem byl prohlej...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Yopo » sob led 27, 2007 19:16

Pája03 píše:šak klid Yopo, ať si každej spí jak chce...
moje záda jen nerady vzpomínají na tvrdou zem. Taky dávám přednost pohodlí. jenom myslím, že v závěsné síti, krytej celtou, je to jak pohodlný, tak stylový...


Ja som v pohode :D
Spanie v hamake pod celtou je sice stylove, ale fakt s toho boli chrbat a taha od spodu na krize. V zime by som v tom urcite nespal. Ale kazdemu vyhovuje nieco ine a tak budiz. Treba vyskusat viacero moznosti a potom si vybrat...
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod Pája03 » ned led 28, 2007 11:54

Mš recht, že v zimě jsem to ještě nezkoušel a ani nevyzkouším. od spoda fakt docela táhne. vystýlám si to dekou a přes sebe dávám plášť (podšitej fleecem: :lol: )
Pája03
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv led 25, 2007 11:37

Příspěvekod Pája03 » ned led 28, 2007 11:58

taky mě ze sítě bolívaly záda, dyž jsem spal na zádech. Seš pak tak nějak blbě prohlej...
lehám si na bok a stulím se do klubíčka.
Navím no. je fakt, že nejlepší vychytávku, co jsem kdy viděl je taková nafukovací karimatka. má v sobě prej spoustu komor se vzduchem a je fakt turbosuper. Kámoš ju měl na výletě a spal na čistokrevné skále. prostě nafukovačka. na vílety trochu neskladná, ale když už, tak už,... nevím no...
Pája03
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv led 25, 2007 11:37

Příspěvekod Yopo » ned led 28, 2007 12:24

Asi mas na mysli samonafukovaciu karomatku. V sucasnosti je to asi naozaj ta najkvalitnejsia izolacia, ktora sa pre outdoor pouziva. Osobne vlastnim uz nejaky ten rok samonafukovacku Therm-a-Rest (3,8 cm) a na nicom lepsom som v zivote nespal (hlavne v zime ked je vonku poriadna kosa). Najvecsie straty tepla vznikaju totiz v miestach stlacenia izolacnej naplne spacaku (cca 50% - zavisi na mnohych faktoroch, naapr aj na tom ci lezis na chrbte alebo na boku stoceny ako jezko) kde sa znizuje tepelny odpor. Preto je potrebna kvalitna izolacna podlozka (napr. karimatka), aby nahradila stratu tepelneho odporu ktora vznikla stlacenim napne spacaku. K tej skladovatelnosti musim povedat ze je to podobne ako s klasickou karimatkou, ba dokonca lepsie. Ta moja sa da zlozit do rozmerov cca 32x15cm. :D

PS: Deka v sieti nie je bohvie aky dobry izolant, ale je to vzdy lepsie ako spat bez nej pretoze tam dochadza k odvodu tepla vedenim, ktore je podporovane prudenim vzduchu a to cini tiez poriadne straty tepla.
Naposledy upravil Yopo dne pon led 29, 2007 22:26, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod pripluv » ned led 28, 2007 12:49

Nemyslí on spíš takovou tu nafukovačku připomínající spíš lehátko? Šest trubek na nafouknutí?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod conny » ned led 28, 2007 13:03

no siet som neskusala nikdy - mam kinetozu ako svina, pravdepodobne by som mala celu noc kolotoc aj bez alkoholu. 8)

vonku nemam problem s tym, ze by mi to bolo na karimatke tvrde - taka travicka je uplne mnam :P ani ihlicie nie je marne - na dovazok, ked je sucho dobre izloluje. skor trpim v roznych utulniach na drevenej podlahe.

kosa mi byva, ale zaujimave, ze skor od vrchu.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod pripluv » ned led 28, 2007 13:06

conny píše:taka travicka je uplne mnam

A jsme doma :weedman:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod conny » ned led 28, 2007 13:08

neda sa svietit, odhalil si ma :ú
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Pája03 » pon led 29, 2007 19:03

Ne ne Přípluv. žádnejch 6 trubek. Myslel jsem přesně to čem mluví Yopo. Kdo nevyzkoušel, nepochopí, kdo neuviděl, neuvěří .... :mrgreen:

a co se týče té izolace-deky, to je moje rozežranost v půlce léta. na podzim, nebo nedej bůh v zimě jsem síť neriskoval. Ta musí mít pěkně nechtný tepelný ztráty...
Pája03
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv led 25, 2007 11:37

Příspěvekod pripluv » pon led 29, 2007 19:09

Tak to jo, samonafukovačka, to jo :ú .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Schnappi » pon led 29, 2007 19:14

Musím se Přípluva zastat, taky jsem si nebyl jistý, jestli máš opravdu na mysli samonafukovačku - "spousta komor se vzduchem" mě trochu mate :) (když se to tak vezme, i evazotka má vlastně spoustu komor se vzduchem). A zvlášť když si postěžuješ na neskladnost - protože výhodou většiny samonafukovaček je právě jejich sbalitelnost do objemu tak 1/4 (možná i míň) klasické pěnovky...
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení