Péče o nohy

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Péče o nohy

Příspěvekod vici » stř dub 29, 2015 5:37

Potěší, že nejsem v tom sám. :D

Ještě ke krému. Chci všechny poprosit o trpělivost. Dostávám objednávky a vše je vykoupeno. Posílalo se teď hodně do Norska a Finska. Každopádně koncem příštího týdne, mám slíbeno, budou krémy vyrobeny a připraveny.
Děkuji za pochopení. :oops:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Péče o nohy

Příspěvekod vici » čtv kvě 28, 2015 5:45

Zdravím.
Krémy jsou už vyrobené a k dispozici. :smt023
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Péče o nohy

Příspěvekod apuka » čtv srp 13, 2015 13:48

Chci se zeptat (asi hlavne mika), jaky kalciovy krem ted kupujete?
Ten od Zentivy byl moc dobry, ale stahly jej a uz se (asi) nevyrabi. Ty ostatne, co jsem sehnal obsahuji ruzne vylepsovatka (mandlovy olej, lanolin, atd.) a hlavne vice vody a uz nejsou tak dobre vyuzitelne (nejsou tak nevstrebatelne mastne) na ochranu pat proti vydreni pri chuzi do kopce...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Péče o nohy

Příspěvekod mike » čtv srp 13, 2015 15:03

Pouzivam jedine tuhle od Herbacos. Ta od Zentivy mi nevyhovovala, sice je temer stejna, ale je tam jako rozpoustedlo nejaky vyssi alkohol, ktery priserne pali na cerstvych odreninach. Tahle ne, naopak uklidnuje.

Navic je krome 30 gramove v umelych tubach, ktere jsou lehci a hlavne nepraskaji. Takze si do te mensi davkuju podle potreby (delky treku) a vydrzi roky. Tj. kupuju 100 gramove tuby a "prelevam" do 60 gramove.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Péče o nohy

Příspěvekod scinkk » čtv srp 13, 2015 19:24

"prelevam" do 60 gramove


do jake?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Péče o nohy

Příspěvekod mike » čtv srp 13, 2015 19:35

Do te same, tady: http://www.sleky.cz/calcium-pantothenic ... bacos-60ml.

BTW, kdyz uz jsme u toho, nemate nekdo tip na male prazdne tuby, ktere by se na tohle daly pouzit? Lehke, umele, tak 20 - 50 ml. Posledne jsem schvalne vazil kremy pred a po a vysla mi spotreba asi v takovych mnozstvich.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Péče o nohy

Příspěvekod scinkk » čtv srp 13, 2015 19:46

jo aha, v tom obchode z prvniho linku jsem 60g nenasel. Zrovna mi kalciovka dochazi, tak zkusim tuhle, kor kdyz je v te plastove tube. Skoda, ze 30g neni v plastu, ta by se mi do lekranicku do batohu hodila :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Péče o nohy

Příspěvekod mike » čtv srp 13, 2015 19:53

Jo, ta hlinikova tuba je uplne nahouby. Proto bych rad nejake mensi tuby, na posledni 8 denni akci jsem spotreboval 37 gramu kalciovky (a to jsem mel vetsi spotrebu, nez obvykle) a 15 gramu Indulony.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Péče o nohy

Příspěvekod apuka » pát srp 14, 2015 7:00

A nakolik je huste mastna ta od Herbacosu? Bo od Zentivy mi prave kvuli promasteni vyhovovala konzistence a vsechno, co jsem u nas nasel, jsou mnohem "tekutejsi". Mozna ty nove dokonce lip leci pokozku, ale ja jsem tuto mast pouzival na celodenni promasteni pat (kdyz se pri vystupu hybe, v botech nedokazu plne zabranit pohybu), aby mi klouzali pod ponozkou a ta od Zentivy to takto vydrzala cely den, tyto nove tak max. pul hodinky, hodinu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Péče o nohy

Příspěvekod booze » pát srp 14, 2015 8:02

Nez mi dosel krem od Sportique, tak jsem dostal od kamose WELEDA CALENDULA BABYCREME funguje lip nez kalciovka. Uz mam temer dopatlany Sportique, tak asi budu pouzivat weledu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Péče o nohy

Příspěvekod mike » pát srp 14, 2015 15:21

@apuka: nedokazu posoudit, uz je to hodne davno, co jsem tu od Zentivy mel. Mam pocit, ze konzistence byla priblizne stejna, jako u Herbacosu, ale ruku do ohne bych za to nedal. Kalciovka od Herbacos mastna je, celkem trva, nez se vstreba. Jestli ale bude fungovat takhle nevim, na to neni urcena. Asi to budes muset vyzkouset sam.

Na promasteni kuze, aby klouzala, jsou jine veci, treba ten Sportique Riding Cream. Pripadne cisty lanolin, nejake protipuchyrove tycinky... U kalciovky je ucelem, aby se vstrebala a pomohla poskozene pokozce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Péče o nohy

Příspěvekod mike » pát srp 14, 2015 15:52

@booze:
velmi jemný kosmetický přípravek, který je určen k péči o citlivou pokožku miminka v oblasti zadečku. Od prvního dne života kojence.

:-k :twisted:

Funguje lip nez kalciovka v cem? Nemichas taky jako Apuka dve ruzne veci? SRC ma chranit proti vzniku odrenin, kalciovka je naopak leci.

Sportique Riding Cream pouzivam, na ten smrad uz jsem si zvyknul. Docela funguje proti odreninam na zadech, pod pazema (i z plavani) a proti vlkum. Vyskousel jsem ho jednou i na nohy a tam prusvih. Nevim, jestli to nebyla shoda okolnosti, jelikoz trasa byla celkem narocna, ale do te doby byly nohy uplne v pohode, v podstate ani nepotrebovaly vecer mazat a to byl minimalne jeden den jeste narocnejsi. Po namazani jsem mel vecer odrene paty a dokonce i plochu pod kotnikem z boku, to se mi snad jeste nestalo. Pekne to palilo a az do konce akce jsem to musel slozite lepit. Prislo mi to jako kombinace podrazdeni kuze s odreninou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Péče o nohy

Příspěvekod apuka » pát srp 14, 2015 16:28

Mesickovy krem od Weledy je jeden z nejlepsich (a docela siroko pusobicich), co znam. Jeste lepsi byl ten puvodni, bez privlastku "Baby" nebo "Kids", atd, bohuzel jej museli stahnout, bo meli napsane, ze se to hodi i na slunce a nemelo to meritelny UV index.
Funguje vyborne i na hojeni pokozky (i na nohach), na podrazdenou i popalenou (i od slunce a to i hodne silne) pokozku, je to prevece (i lecba) nabehu na plisne na nohou, nechtech, atd. (jen) S tim puvodnim jsme se natirali nekolik let v Alpach, dva tydny cele dny na slunci a nic, zadne spaleniny, jen hezky rovnomerne opalena kuze. Popravde receno, fungovalo to minimalne jako Daylong, ale clovek nebyl bily. Nevim, jak by v tomto smeru zafungovalo nove baleni - za ty roky, co jej nebylo u nas dostat, jsme si zvykli na kremy na opalovani. Rozhodne funguje mnohem lip, jak vetsina jinych mesickovych produjktu co jsem kdy zkousel.
Alespon u nas doma to tak funguje, coz nemusi znamenat, ze bude stejne fungovat u vsech (stejne jako cokoliv jineho).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Péče o nohy

Příspěvekod JohnyFK » pát srp 14, 2015 19:58

booze píše:Nez mi dosel krem od Sportique, tak jsem dostal od kamose WELEDA CALENDULA BABYCREME funguje lip nez kalciovka. Uz mam temer dopatlany Sportique, tak asi budu pouzivat weledu.


Používám stejný. Nakoupil jsem nedávno tuším že v DMku "vzorky" po 10ml.
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 263
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Péče o nohy

Příspěvekod scinkk » pát srp 14, 2015 21:13

Ted dodelavame tuhle kalciovku a prisla mi prave hodne mastna a pomalu se vstrebavajici, ale nemam ted zadne porovnani
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Péče o nohy

Příspěvekod booze » sob srp 15, 2015 8:48

mike píše:
Funguje lip nez kalciovka v cem? Nemichas taky jako Apuka....

mel jsem nechutnou mokvajici odreninu "tam i onde" namazal jsem a do rana byla zahojena (vytvoril se strup) Zazrak * kalciovka to nedala po dva dny ve vrste pocitove "posrany".
pak jsem ji vyzkousel misto sportique, pocitove lepsi, nevadi mi, bez odrenin a na trislech je lepsi, ze se nezaparuje... :oops:
Ne nemicham 8)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Péče o nohy

Příspěvekod apuka » sob srp 15, 2015 9:39

mike píše:... Nemichas taky jako Apuka dve ruzne veci?...
Pri mem pouziti ani moc nepletu. Na natirani preventivni si totiz vetsinou spomenu az druhy den rano po natirani lecebnem, kdy jsem si patu uz sedrel ](*,) . Tehdy by se stejne mela pouzit jeste i kalciovka a tolik casu nemam, abych pockal, az se vstrebe a dal jiny krem - a michat na sebe radeji nechci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Péče o nohy

Příspěvekod apuka » sob srp 15, 2015 9:42

@booze: pokud dobre vim, kalciovka na mokvajici rany moc neucinkuje, IMHO stejne jako vetsina jinych beznych masticek. U te mesickove Weledy se ucinku zase nedivim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Péče o nohy

Příspěvekod booze » sob srp 15, 2015 9:47

kalciovka stav zhorsila
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Péče o nohy

Příspěvekod Mawenzi » sob srp 15, 2015 15:39

pouzivam maly tuby ze vzorku napr. z lekarny nebo v dm se dajj koupit nejaky maly tuby s obsahem. obsah vupotrebuju/vyhodim, proplachnu, umyju, vyschnu a pak tam natlacim z jine tuby. zmacku malou aby tam nebyl vzduch a pretlacim cokoli, pastu, opalovak, krem. nekde se daj koupit I maly krabicky zvlast, treba lehky sroubovaci.


jinak fakt se da necim spolehlive zabranit odreninam/otlakum? asi si to tady poradne proctu, pac treti den s baglem uz byl kvuli odreninam /modrinam narocnejsi, pristi rok bych chtela zkusit neco tydenniho a tak je nutny experimentovat zavcas. (mam dycky desne otlaceny klicni kosti pod popruhama a monclaky, vetsinou tomu raminko od podprdy nepomaha ale ani vyrazne nezhorsuje... problem je asi spis vaha, kdy bagl na vandr to zpusobi vzdy po par hodinach)

OT diskuse na tema nastaveni batohu odtrzena sem. mike
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Péče o nohy

Příspěvekod mike » sob srp 15, 2015 21:10

Mawenzi píše:pouzivam maly tuby ze vzorku napr. z lekarny nebo v dm se dajj koupit nejaky maly tuby s obsahem. obsah vupotrebuju/vyhodim, proplachnu, umyju, vyschnu a pak tam natlacim z jine tuby. zmacku malou aby tam nebyl vzduch a pretlacim cokoli, pastu, opalovak, krem. nekde se daj koupit I maly krabicky zvlast, treba lehky sroubovaci.

Takhle nejak to delam taky, ale myslel jsem prazdne tuby, ktere by mi usetrily praci... Nasel jsem tohle, ale to je spis pro prumyslove pouziti, kde maji stroj na svareni koncu. Nekde jsem nasel, ze se to da udelat doma zehlickou, nezkouseli jste nekdo?

Mawenzi píše:jinak fakt se da necim spolehlive zabranit odreninam/otlakum?

Odreninam ano, otlakum tezko, tam fakt jen trenink, telo si casem zvykne. Kdyz jsem zacinal chodit natezko, mival jsem otlacene kycelni kosti od bederaku. Postupne se to lepsilo az to prestalo (coz bude castecne tim, ze jsem si okolo vypestoval polstrovani :?). V poslednich letech se mi zacaly delat odreniny na zadech pod bederakem tam kde konci kalhoty. Coz bylo hodne neprijemne, jelikoz tam steka pot a dost to pali. Na to promazani kremem od Sportique pomaha.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Péče o nohy

Příspěvekod apuka » sob srp 15, 2015 22:39

Na ty tuby se zajdete zeptat do nejake lekarny, kde sami pripravuji nektere kremy. Mozna neco prodaji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Péče o nohy

Příspěvekod mike » sob srp 15, 2015 22:41

Zajimavy napad. Myslel jsem, ze v lekarnach pouzivaji jen kelimky a lahvicky... zeptat se ale muzu.

K tem batohum: prsni popruh nepouzivam, vadi mi, hur se dycha. Ale u vsech batohu, kde byl, se dal posouvat nahoru a dolu v rozsahu aspon 15 cm.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Péče o nohy

Příspěvekod mike » sob črc 22, 2017 5:06

Dam to sem, jelikoz se to tu resilo...

Netusite nekde, kde se da v Praze v obchode koupit Century Riding Cream? Kupoval jsem ho v jedne prodejne v Holesovicich, ale podle recenzi na Heurece se s ni stalo neco hodne spatneho. Web existuje, podle nej kamenna prodejna taky, ale v tech recenzich psali, ze je zavrena...

No a jak na to koukam, tak co se stalo s Century Riding Creamem? U vyrobce maji na strankach jen nejakou limitovanou unisex edici, ktera je mensi a tudiz drazsi a pak zenskou verzi. To ma byt nejaka diskriminace? :evil:

Pripadne jestli muzete nekdo doporucit nejakou odpovidajici nahradu? Neco, co vydrzi celodenni turu a nebudu (moc) odreny ani v horku. Tohle celkem fungovalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Péče o nohy

Příspěvekod booze » sob črc 22, 2017 13:29

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Příspěvekod zonn » sob črc 22, 2017 17:06

Bepanthen Care
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Péče o nohy

Příspěvekod mike » sob črc 22, 2017 22:54

My si asi nerozumime. Nepotrebuju krem na odreniny, ten mam (kalciova mast). Potrebuju krem na prevenci odrenin. Neco mastneho, co vydrzi mastne cely den, neosoupe se a nesmyje potem. A nepotrebuju to na prdel, ale hlavne na zada, v poslednich letech tam mivam bez prevence odreniny od batohu. Kdyz se to stane, tak je to dost a dlouho neprijemne, proto je potreba prevence. Century Riding Cream na to vetsinou stacil (na 40 km v 35 stupnich uz ne).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Péče o nohy

Příspěvekod JohnyFK » sob črc 22, 2017 23:01

Bílá lékařská vazelína.
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 263
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Péče o nohy

Příspěvekod mike » sob črc 22, 2017 23:17

Jo, ale od ni je zas vsechno mastne a dlouho nevydrzi, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Péče o nohy

Příspěvekod booze » ned črc 23, 2017 6:41

mike píše:Neco mastneho, co vydrzi mastne cely den
JohnyFK píše:Bílá lékařská vazelína.
mike píše:Jo, ale od ni je zas vsechno mastne

Tak to si asi nerozumime.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví