Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát čer 19, 2015 19:14

Takze jsem mel pravdu s tim, ze to byl poplatek za vedeni uctu, ktery si sice strhli, ale nezauctovali? A tech 0.45 to same? Postupnyma iteracema by ses mozna dostal az na 0.01 ;-)

booze píše:Nemuzu dat vypoved, bez udani duvodu, tak jsem si nachal napsat nastup do vykonu trestu. Cumela, jak cerstve vyorana.

Mels dopsat "za napadeni reditelky KB" :twisted:

Slusna banka by si tohle vyridila interne a omluvila by se ti... pardon, ve slusne bance by se to vubec nestalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

poslanie CZK na EUR ucet, co najlacnejsie

Příspěvekod saiya-jin » čtv črc 23, 2015 21:22

poslanie CZK na EUR ucet, co najlacnejsie

Ahojte,
mam ucet v CR ktory idem rusit, v mBanke, a chcel by som tie prachule hodit na SVK EUR ucet. Najlahsie je vyklikat medzinarodny prenos, ten ale zoberie v uvahu aktualny interny kurz mBanky, ktory je dost nevyhodny (napr. ked bolo na yahoo finance cely den cca 27,1 CZK/EUR, vyklikany prevod pouzil kurz cca 27.9.

Je nejaky internetovy forexovy sposob, ktory by pounukal aj cesky ucet, tzn. by som poslal CZK, a pouzil nieco vyhodnejsie v ramci tohto systemu a potom spravil (lacny!!!) prevod na EUR ucet? Kedze v EU plati SEPA, tak v ramci nej su prenosy (skoro) zadara.

Toz dajte vediet ci to dava vobec zmysel co sa pytam, a rada nad to je velmi vitana :)
Naposledy upravil vonkreuz dne pát črc 24, 2015 6:38, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno s vhodným tématem. Zvýrazněno nové vlákno
saiya-jin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 97
Registrován: pon kvě 19, 2008 18:42

Re: poslanie CZK na EUR ucet, co najlacnejsie

Příspěvekod Hafi » pát črc 24, 2015 0:27

Valutomat...posles tam koruny, zpet eura...jen k tomu asi potrebujes cesky eurovy ucet. (Ale slovensky fio s ceskou koncovkou by taky mohlo fungovat...)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod vonkreuz » pát črc 24, 2015 6:43

- nevýhodný kurz - tak banka musí na něčem vydělávat, odkud by jinak financovala účty zadarmo :twisted: Doufat, že dostaneš stejný kurz jako ukazuje ČNB nebo NBS je naivní.
- podívej se na podmínky a kurz u FIO a založ si případně účet tam
- nebo fyzický výběr a směna, když potřebuji rychle z EUR na CZK a občas obráceně, tak pokud to spěchá, tak přes FIO a když to nespěchá, tak na benzínových pumpách Tank-Ono mají nejlepší kurz, protože pro ně je to jenom přidaná služba zákazníkovi a vydělávají hlavně na prodeji benzínu.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod booze » čtv srp 6, 2015 13:45

booze píše:V pondeli mi preposlou na jiny ucet 40Kc a dostanu novy papir, ze nic nedluzim.

dneska jsem sel k te svini reditelce, kde je kurv. ten papir. Svine, ze ho ma a ja jsem liny si pro nej jit. Dusovala se, jak mi bude volat a bla, bla, bla. No byla na konovi, tak jsem stahl ocas a omluvil se, ze jsem asi zayebal zmeskany hovor (mam v telefonech ultra bordel).


Ta svine vytahla papiry a zjistila, ze ma vypoved je neplatna, protoze nesedi adresa a jeste neco (porad bydlim stejne) a OP. Tak to bude trvat pul hodky a zas za to muze nekdo jiny.
To bylo neco na me, kurv. a pic. byly hned venku... Dlouho jsem si nevyrikal s nekym neco tak od srdce. Samozrejme to slysela cela bane. Komercni banka nikdy vice.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv srp 6, 2015 15:48

Jestli je to opravdu svine, tak jsi ji nastval a muze ti pekne zavarit. Nakonec ti nejake papiry da, ty je nekam zalozis a ztratis a za 10 let prijde exekutor kvuli dluhu 20 haleru, ktery s urokama a poplatkama naskace na 20 tisic ;-) Staci, kdyz to v tom jejich systemu neudela spravne, jestli to vubec spravne udelat jde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod booze » čtv srp 6, 2015 16:40

Papiry mam podepsane primo od ni. Plus papiry bonusove, ktere jsem si od ni nechal napsat a budu to resit vys, nez je pobocka.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv srp 6, 2015 16:47

Papiry si dobre schovej. Budou se ti hodit u soudu, urcite nebude trvat dyl nez 5 let, nez ho s nima vyhrajes ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod booze » čtv srp 6, 2015 16:58

ntv vubec nestras... :shock:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » pát srp 7, 2015 8:15

udelej si uz ted overene kopie, abys na nich mel nynejsi datum (bez pr...e, vazne) a nemel jen jediny original
ty dulezite se rady ztraceji
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod booze » pát srp 7, 2015 8:49

ona porad resila, ze ty papiry maji ean, at ji je dam. No nedal jsem. S tim overenim to moc nechapu? Muzes me prosim nakopnout?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » pát srp 7, 2015 11:29

SZ
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod booze » pát srp 7, 2015 11:55

:smt023
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát srp 7, 2015 15:26

Hej, proc ty tajnosti? Taky by mne zajimalo, proc je dulezite, aby mela overena kopie nynejsi datum.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » pát srp 7, 2015 21:40

Zadne tajnosti, jen neni potreba konkretni vec rozebirat verejne
Prukaznost stari dokumentu, hodne ve zkratce
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Malá Fatra 2015: 16.10 - 18.10.2015

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 10, 2015 18:35

posledne, kdyz sem posilala prachy na slovensko (ze sporky) tak krome prepocitany ceny dle kurzu tam bylo snad kilo navrch za prevod.
Naposledy upravil mike dne pon srp 10, 2015 19:07, celkově upraveno 1
Důvod: odtrzeno odjinud
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Malá Fatra 2015: 16.10 - 18.10.2015

Příspěvekod mike » pon srp 10, 2015 18:38

Vsak to Hafi psal, obskurni banky a sporka je nejobskurnejsi. Mit tam dneska jeste ucet je diagnoza ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Malá Fatra 2015: 16.10 - 18.10.2015

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 10, 2015 18:41

mike jeste 3roky vedeni uctu a poplatky zdarma (krome teda platby do zahranici) a pak se uvidi, co dal... mam na to navazanej uver a tak a je otazka, jestli nebudu moc lina to menit, ono sou banky kde je to levnejsi a za odchozi inkaso (coz na uver mam 2 polozky + jeste energie) chtej treba 20kc, vybery z bankomatu zdarma max 3, jinak 20kc a pak je diskutabilni, jesli neni lepsi stejne platit ty 200 a nemuset nic resit, nebo to naskace na tech polozkach...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Příspěvekod zonn » pon srp 10, 2015 18:49

Tohle asi Mike oddeli do patricneho vlakna;-) @ Mawe: Na podzim jsem resit zmenu banky z CS. Snad vse co jsem obesel bylo lepsi. A dneska jsou banky, kde neplatis vubec zadne poplatky, tak muzes mit druhy ucet.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon srp 10, 2015 18:57

Jj, uz jsem mel ve vedlejsim okne otevrene tohle vlakno ;-) (pozar je lepsi hasit zavcas ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod vonkreuz » sob zář 19, 2015 9:47

Čím to, že mezi jednotlivými bankami jsou u termínovaných vkladu takové rozdíly?
Příklad 12 měsícu
FIO - CZ: 0,75%
ČSOB - CZ: 0,15% (a delší vklad ani nenabízí)
mBank - CZ: 0,35%
ČesSpořka: 0,40% (neumožňuje kratší čas než 48 měsícu)
Komerčka: nemohu se prokousat k %, mají tam jenom poplatky

Nějaký jiný návrh či osobní zkušenost?
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » sob zář 19, 2015 10:10

No, z vynosu na terminovanych vkladech se z Tebe milionar asi nestane (pokud tam nedas miliardy :-)) a je jedno, u ktere banky to mas.
V soucasnosti dokonce byva obcas vetsi urok na kratsi dobu vazani vkladu jak na delsi. A vubec, vic se vyplati (teda jako penize na uctu) sporici ucty, kde mas urok +- podobny jako o terminovanych vkladu ale muzes vybrat bez penale prakticky kdykoliv (s podminkami, samozrejme, napr. u CS musis vybrat minimalne :roll: pulku penez).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod vonkreuz » ned zář 20, 2015 23:47

Potvrdí mi, prosím, někdo moje předpokoklady a výpočty? :-k

Základní údaje: vklad 10 000Kč, termínovaný vklad s automatickou obnovou, doba vkladu 1 týden, úrok 0,35%. Pokud tedy 1% z deseti tisíc je 100Kč, potom 0,35% je 35Kč. Pokud má rok (zaokrouhleně) 50 týdnu, potom 50 x 35Kč = 1750Kč.

Jiná doba vkladu 1 měsíc, úrok 0,40%. Při stejných výchozích parametrech mi vychází následující: 1% = 100Kč, 0,4% = 40Kč, 12 měsícu = 40 x 12 = 480Kč

Doba vkladu 3 měsíce, úrok 0,5%. Výpočet 1% = 100Kč, 0,5% = 50Kč, 4 období za rok = 4 x 50 = 200Kč

Všechny příklady jsem počítal jednoduchým úročením, kdy jsem nepočítal se zvýšením základní sumy o už připsaný úrok. Ale i kdybych počítal s narustající sumou, tak u dlouhodobějších účtu s vyšším úrokem není nárust nijak rapidní. Přijde divné, abych za kratší čas vydělal více než za delší čas. Nebo jsem špatně pochopil systém... ](*,)
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » ned zář 20, 2015 23:56

He? To si jako fakt myslis, ze ti timhle zpusobem da nekdo za rok 1750 Kc z 10000? Tj. 17.5% urok? Sem s tim, dam tam vsechny prachy a budu zit jen z uroku :twisted:

Tech 0.35% je urcite rocni urok. Tj. vydelas 35 Kc za rok. Za tyden 67 haleru a predpokladam, ze za pripsani si strhnou vic, takze ve finale prodelas ;-) Ty dalsi vypocty podobne, urok se vzdycky uvadi rocni.

Na urokach dneska fakt nevydelas a s 10k uz vubec ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod vonkreuz » pon zář 21, 2015 6:25

Nemyslím že by to bylo tak snadné a proto mi to prislo jako cicovina. 10 klacku je priklad, nehodlam psat sumu s kterou si nevim rady. :mrgreen: Nejraději bych nakoupil akcie těch pár firem, kde kterým mám pozitivní vztah a vím, že se obchodují. :twisted:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » pon zář 21, 2015 11:12

vK: závisí na částce a době fixace ... podívej se i na wuestenrot, měli tam (na současnou dobu) celkem přijatelný úrok
A jinak jak píše apuka - spořáky někdy nabízí víc než terminované vklady, případně SÚ + fixace za kterou je bonus. Někdy je podmínkou mít u dané instituce i BÚ.

ale žádné velké částky od toho skutečně nečekej ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » pon zář 21, 2015 11:20

a ještě k dříve diskutovanému Valutomatu - fungoval, vypadalo to nadějně (i ty dvě stovky koupené na Slevomatu za 19 Kč připsali :mrgreen:) , ale už to víceméně zabili (Valutomat končí, přechází na Valuto.com), takže jsme si to moc dlouho neužili, škoda
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte zář 29, 2015 21:09

Chjo, Fio, fio, fio... Potrebuju poslat nejake penize na svuj ucet u RB, ale tak aby prisly zitra. Z Fia to obvykle fungovalo. Takze zadam platbu:
Fio píše:CHYBA : Zadaný účet příjemce neodpovídá aktuálně nastavenému povolenému externímu cílovému účtu.

OK, mam sporici ucet a tam musi byt nekde cilovy. Fajn, zmenim ho. SMS, potvrzeno, zadam platbu znovu.
Fio píše:CHYBA : Zadaný účet příjemce neodpovídá aktuálně nastavenému povolenému externímu cílovému účtu.

Co to ma doprdele byt... po delsim hledani koukam, ze v nastaveni je u ciloveho uctu 30.9. Ze by platil az od zitrka? :-k
OK, zadam platbu se zitrejsim datem, ale aby prisla zitra, dam zrychlenou. Aha, ted uz to jde, ale:
Fio píše:Chyba Ze spořícího účtu nelze posílat zrychlené a prioritní platby.

#-o ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Olchor » stř zář 30, 2015 8:39

Mně to přijde celkem fér. Spořicí účet má trochu vyšší úrok, tak nemůžeš čekat, že bude poskytovat služby na úrovni běžného účtu. Druhá věc je, jestli se tyto omezení dají vyčíst z podmínek vedení účtu.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Miras » stř zář 30, 2015 9:33

Fio mělo zajímavé účty už drahnou dobu zpátky, teď dost těžce zaspalo a nabízí mizerný produkty se špatnejma podmínkama. Kdyby ty restrikce na spořáku vykompenzovali aspoň rozumným úrokem, snad by se to dalo pochopit, ale zůstávat u nich za daných okolností je fakt sebemrskačství :)
Chápu, že spoustě lidí se nechce měnit spořící účet kvůli pár korunám na úrocích, ale zrovna Fio je se svejma podmínkama na spořáku na dnešní dobu už fakt docela extrém, kde nemá cenu nad změnou moc dlouho dumat.

Btw: dlouhodobě mám vyzkoušeno, že platby odeslané ze spořáku AirBank ráno, jsou na účtu prostistrany v jiné bance ještě tentýž den.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

PředchozíDalší

Zpět na Pokec