Zkušenosti s Yate

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Zkušenosti s Yate

Příspěvekod tata_FIDO » čtv črc 10, 2008 5:54

Ahoj, jakou máte zkušenost se samonafukovačkou
model Extrem Lite 183x51x3,8 cm ?

diky za info
tata_FIDO
účastník
účastník
 
Příspěvky: 258
Registrován: stř črc 2, 2008 11:36
Bydliště: HK

Re: Zkušenosti s Yate

Příspěvekod šíp » čtv črc 10, 2008 6:49

tata_FIDO píše:Ahoj, jakou máte zkušenost se samonafukovačkou
model Extrem Lite 183x51x3,8 cm ?

diky za info


jen ty nejhorší- totéž ti řekne odsud i Rujir.
2x reklamace vždy stejný problém. netesní závit
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod jonza » čtv črc 10, 2008 7:31

No ja treba takovy problem nemam. Tedy s tou slabsi verzi.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Zkušenosti s Yate

Příspěvekod tata_FIDO » čtv črc 10, 2008 7:33

šíp píše:
tata_FIDO píše:Ahoj, jakou máte zkušenost se samonafukovačkou
model Extrem Lite 183x51x3,8 cm ?

diky za info


jen ty nejhorší- totéž ti řekne odsud i Rujir.
2x reklamace vždy stejný problém. netesní závit


a kdy byla samonafukovacka koupena, treba od te doby zmenili dodavatele na ventil, jak probehla reklamace? bez problemu?
tata_FIDO
účastník
účastník
 
Příspěvky: 258
Registrován: stř črc 2, 2008 11:36
Bydliště: HK

Příspěvekod air » čtv črc 10, 2008 8:08

osobni zkusenost s Yate mam akorat s Evazotkou :mrgreen: ale pokud chcete samonafukovacku, tak na delsi treky bych doporucil urcite 3,8 cm - je to fakt rozdil.
jinak kdyz jsem shanel na netu info o Yate, vetsinou v diskusich a nebo v hodnoceni na eshopech jako je bartsport apod. tak jsem nasel spoustu pozitivnich reakci ale taky par negativnich (ze unikal vzduch).
u thermarest v podstate same pozitivni... i kdyz stoji vice... otazkou je konkretni rozdil ceny, treba Trail lite je bomba a nestoji az o tolik vice nez Yate.
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Příspěvekod šíp » čtv črc 10, 2008 8:27

ha mea culpa, ta opakovaně reklamovaná byla 3,8cm
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod omik » čtv črc 10, 2008 8:31

Zatial ju mam len dva tyzdne, z toho tyzden som ju pouzival a unik vzduchu ventilom som zatial nezaznamenal... inak ok.
omik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 194
Registrován: úte led 22, 2008 16:36
Bydliště: Praha, ked nie tak Martin (SR)

Příspěvekod Vojtos » čtv črc 10, 2008 8:43

Mám starší model 2,5 cm a kdybych hji někde mikroskopicky nepropích používám ji do teď. Vydržela mi asi 6 let.
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod Rujir » čtv črc 10, 2008 8:46

Ja by som ani nereagoval, ale ked uz ma Sipka spomenula... Ano. Skusenosti negativne, od Yate by som nikdy nic viac nekupil (este aj ta reklamacia im trvala neskutocne dlho a nakoniec to na seba zobral Hanibal).
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod air » čtv črc 10, 2008 9:40

ja myslim, ze je dulezite tu karimatku v zarucni dobe pouzit alespon na 30-40 noci (samozrejme cim vice tim lepe), poradne ji "vylezet", tak se ukaze jestli ma z vyroby nejake slabsi mista a nebo jestli bude slouzit tak jak ma... Kdyz to vydrzi bez problemu, tak myslim ze muzete byt klidni. Myslim, ze Yate neni spatna firma, ktera by prodavala nekvalitni zbozi jako Vietnamci na trzistich, ale proste v ramci snizovani nakladu maji slabsi vystupni kontrolu, vetsi zmetkovost nez treba Thermarest, ale diky tomu taky dosahuji v nekterych pripadech o dost nizsich cen. Treba cena ultralight karimatky Thermarest vs. Yate je dost odlisna. U standardnich verzi ala Trail lite se snazi Thermarest nabidnout "good value" vyrobek, protoze si je vedoma vyssi konkurence v soucasnosti a vyssich marzi dosahuje prave az u drahych ultralight karimatek Prolite, novinky Toughskin, pohodlnych Basecamp modelu apod.
Takze pokud tu Yate v zarucni dobe radne vyuzijete a prozkousite, nebal bych se toho. Kdyz se bude vyfukovat, vratite ji a kdyz to vydrzi tak bude treba v pohode fungovat jako Vojtosovi 6 let
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Příspěvekod Rujir » čtv črc 10, 2008 10:40

air píše:Takze pokud tu Yate v zarucni dobe radne vyuzijete a prozkousite, nebal bych se toho. Kdyz se bude vyfukovat, vratite ji a kdyz to vydrzi tak bude treba v pohode fungovat jako Vojtosovi 6 let


Absolutny suhlas az na jednu drobnost. V mojom pripade Yate nielenze vyuzili plnych 30 dni na vymenu vyrobku, ale im to dokonca trvalo este dlhsie. Takze postup vyzera takto:
1. Kupim karimatku, fuci, reklamujem, cakam 30 dni na novu.
2. Nova karimatka opat fuci, reklamujem, cakam 30 dni na novu.
3. Je koniec leta, cele leto som cakal na karimatku, mam novu a ktovie ci mi niekde na horach nezacne fucat. 30-40 noci je pre mna rocna davka mojho spania na horach, takze skor ako za rok nezistim, ci nemam zmetek.

Diiik, ale to si radsej priplatim za Therm-a-rest. Ked si ju nechas poslat z US, tak ten rozdiel nie je taky vyrazny. Zaruka je dozivotna a jedine na co musis cakat, je posta, lebo Therm-a-rest posiela novy vyrobok obratom.

Ma to len jediny problem - lobby zafungovala a Therm-a-rest uz patri medzi vyrobky, ktore je zakazane posielat z US. :((
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod matob » čtv črc 10, 2008 11:17

air píše:ja myslim, ze je dulezite tu karimatku v zarucni dobe pouzit alespon na 30-40 noci (samozrejme cim vice tim lepe), poradne ji "vylezet", tak se ukaze jestli ma z vyroby nejake slabsi mista a nebo jestli bude slouzit tak jak ma... Kdyz to vydrzi bez problemu, tak myslim ze muzete byt klidni. Myslim, ze Yate neni spatna firma, ktera by prodavala nekvalitni zbozi jako Vietnamci na trzistich, ale proste v ramci snizovani nakladu maji slabsi vystupni kontrolu, vetsi zmetkovost nez treba Thermarest, ale diky tomu taky dosahuji v nekterych pripadech o dost nizsich cen. Treba cena ultralight karimatky Thermarest vs. Yate je dost odlisna. U standardnich verzi ala Trail lite se snazi Thermarest nabidnout "good value" vyrobek, protoze si je vedoma vyssi konkurence v soucasnosti a vyssich marzi dosahuje prave az u drahych ultralight karimatek Prolite, novinky Toughskin, pohodlnych Basecamp modelu apod.
Takze pokud tu Yate v zarucni dobe radne vyuzijete a prozkousite, nebal bych se toho. Kdyz se bude vyfukovat, vratite ji a kdyz to vydrzi tak bude treba v pohode fungovat jako Vojtosovi 6 let


Kludne ju vyskusam, neni problem, ale ked nahodou sklame a bude to v zime, tak som dost v pr...ciciach, nemyslis? Rujir by ti povedal...
Uživatelský avatar
matob
účastník
účastník
 
Příspěvky: 327
Registrován: úte kvě 23, 2006 15:59
Bydliště: Senica(SK)/Praha(CZ)

Příspěvekod pripluv » čtv črc 10, 2008 11:18

na zimním přechodu MF jsem tři dny spal na vyfouklým mokrým hadru ... nechcu
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Zkušenosti s Yate

Příspěvekod Rodriguez » čtv črc 10, 2008 13:26

tata_FIDO píše:Ahoj, jakou máte zkušenost se samonafukovačkou
model Extrem Lite 183x51x3,8 cm ?

diky za info


mám s touto karimatkou jen dobré zkušennosti,kupoval jsem ji loni cca v červnu a používal během léta i na podzim,letos jsem ji už taky vytáhl a vše je ok,žádný vzduch nikam neutíká a to vážím skoro 100kg!! osobně ji můžu doporučit,vyspím se na ní jako doma v posteli.
Rodriguez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: úte srp 7, 2007 14:15

Příspěvekod air » čtv črc 10, 2008 13:29

matob píše:Kludne ju vyskusam, neni problem, ale ked nahodou sklame a bude to v zime, tak som dost v pr...ciciach, nemyslis? Rujir by ti povedal...

to mas pravdu... chtel jsem to dopsat jeste k predchozimu prispevku, ale pokud chcete spat v zime (kdy jde uz o zivot) tak bych volil jen opravdu spolehlivy vyrobek (tzn. bud uz odzkousenou karimatku a nebo jit do thermarestu). Pokud to nevim jestli tomu vyrobku muzu verit (casta chybovost), tak v takovyhle podminkach bych bral radsi klasickou tlustou karimatku nebo treba evazotku 14mm.
K tomu posilani z US - nevim od kdy to je, ale jeste cca pred pul rokem jsem tohle resil a z eBay to normalne nekolik eBay obchodniku posila... Pokud jde o posilani primo z fabriky Thermarest, tak tomu se vuuubec nedivim... holt si musel oficialni dovozce vydobyt pri tomhle brutalne levnem dolaru tenhle zakaz... mimo to, ono to takhle funguje pri mnoha vecech... oficialni dovozci si casto vydupou zakaz posilani vyrobku do jejich zemi. Namatkou treba Apple computers to takhle dela - nikdy ti levny Macbook do CR neposlou. Kolo ti z USA vyrobci taky neposlou (treba kola Specialized vyjdou na cca 1/2 toho co v Evrope) a dokonce uz jsem si zjistoval, ze i bezni prodejci v USA to maji zakazane (jinak by jim tam firma prestala dodavat, protoze by jim kazili firemni politiku). Je to celkem hnus, jak si nekteri drzi svoje koryto i kdyz jejich "servis" v CR (kterym se ohaneji) je mnohdy diskutabilni a vztahuje se mimo zarucni opravy (stejny servis dela i vyrobce ve sve zemi) jen na prelozeni manualu do cestiny :mrgreen: to je mnohdy jejich jedina investice...
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Re: Zkušenosti s Yate

Příspěvekod tata_FIDO » čtv črc 10, 2008 14:02

Rodriguez píše:
tata_FIDO píše:Ahoj, jakou máte zkušenost se samonafukovačkou
model Extrem Lite 183x51x3,8 cm ?

diky za info


mám s touto karimatkou jen dobré zkušennosti,kupoval jsem ji loni cca v červnu a používal během léta i na podzim,letos jsem ji už taky vytáhl a vše je ok,žádný vzduch nikam neutíká a to vážím skoro 100kg!! osobně ji můžu doporučit,vyspím se na ní jako doma v posteli.


Diky vsem za info, je to 1/2 na 1/2 :-) asi si zajdu jeste primo do Yate a necham si jich par predvst primo na miste a hlavne zjistim jak s reklamacemi primo u nich, treba bude fungovat sluzba 1 vyrobek vratis a druhy hned dostanes :-)

kazdopadne cena kterou avizuji od 19.7 je docela zajimava, takze mam jeste par dni na rozhodnuti
tata_FIDO
účastník
účastník
 
Příspěvky: 258
Registrován: stř črc 2, 2008 11:36
Bydliště: HK

Příspěvekod Rujir » čtv črc 10, 2008 15:12

air píše:K tomu posilani z US - nevim od kdy to je, ale jeste cca pred pul rokem jsem tohle resil a z eBay to normalne nekolik eBay obchodniku posila...


Ake je to nove netusim, ale zial, prave vcera som hladal nejakeho obchodnika, co by mi poslal MSR koliky ku stanu a nenasiel som. Kym este dva mesiace dozadu nebol problem ani s Therm-a-rest, ani s MSR, tak teraz uz vsetci svorne pisu, ze cokolvek od Cascade Desings (MSR, Therm-a-rest plus tri dalsie ktore sa tu nepredavaju) "do not sell outside of USA anymore". Takze tak. :((
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Zkušenosti s Yate

Příspěvekod BuddyO » pát led 23, 2015 11:26

Zdravím, poslední dobou pokukuji po zimním spacáku. Pročítám si všechny možnosti a nemožnosti a jsem si v podstatě vědom všech faktů peří vs. vlákno. Nicméně to vypadá, že půjdu spíše do syntetiky i přesto, že tepelný komfort půjde postupně dolů. Pokud bych nehleděl na cenu, bral bych spacák od Primy. Každopádně jsem při svém pátrání narazil na spacák od firmy Yate a zajímalo by mě, zdali máte s touto značkou na poli spacáků nějaké zkušenosti. Papírové parametry jsou nadstandartní (comort: -12 :^o ), váha přijatelná, cena fantastická.

http://eshop.yate.cz/spaci-pytel-peak-zip-levy-detail-NWZ0000101.aspx

Je celkem zajímavé, že této značce propůjčil svůj obličej Radek Jaroš. :D
Přílohy
2015-01-23 11_17_47-YATE.png
Uživatelský avatar
BuddyO
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 15, 2015 9:31
Bydliště: Brno

Re: Zkušenosti s Yate

Příspěvekod tata_FIDO » pát led 23, 2015 11:31

Jestli to nebude tím, že Radkovi dodali veškeré karimatky, včetně nafukovaček, které na expedicích použil
Co tě nazabije, to tě posílí.
horezdar.webnode.cz
tata_FIDO
účastník
účastník
 
Příspěvky: 258
Registrován: stř črc 2, 2008 11:36
Bydliště: HK

Re: Zkušenosti s Yate

Příspěvekod budo » pon črc 20, 2015 16:25

O VHT ani Radkovi Jarošovi nic nevím - jsem laik. Ale skoro bych se nebál domnívat při nákladech s expedicema spojenýma, že holt šerpové nesou třeba úplně novou samonafukovačku značky XY, na které horolezec ani spát nehodlá, protože má pro bezpečné použití s ohledem na svůj život nějakou úplně jinou, ale pak tu XY při hezkém počasí rozbalí, pěkně se s ní vyfotí a má na rozpočet výpravy vyděláno třeba 60 nebo 100 tisíc. A ani si na ní nelehne a pak ji tam třeba nechá nějakému šerpovi jako prezent. Tož takhle moje domněnky o původu mnoha reklamních fotek. Něco jako Forrest Gump a pálka na ping-pong.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Zkušenosti s Yate

Příspěvekod pickard » pon črc 20, 2015 18:10

Fotkám horolezců s vybavením věřím jen tehdy, pokud je to vybavení loňskej a starší model a je vodrbaný a hnusný. Jinak je to zcela nesměrodatná fotka a může bejt reálná i fake.

S Yate bohužel zkušenosti nemám. Pamatuju si ale, že jejich výrobky jsou k vidění krom expedic Radka Jaroše též v sekci camping u nás v Globusu. Takže to, že se s tím vyfotil Radek Jaroš, bohužel nic neznamená.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Zkušenosti s Yate

Příspěvekod budo » pon črc 20, 2015 20:17

Tak už by to ten, co mi onehdá psal, ať to s těma karimatkama Yate neříkám, mohl říct sám... :wink:
(prostě bych to nekupoval)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Zkušenosti s Yate

Příspěvekod booze » pon črc 20, 2015 20:24

Ja bych to taky nekupoval =; Nafukovacky a samonafukovacky. Zbytek OK
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zkušenosti s Yate

Příspěvekod davidF2 » ned srp 2, 2015 16:09

Ahoj, jsou tu zkušenosti s http://eshop.yate.cz/spaci-pytel-ultral ... 00101.aspx
??
hledám spacak na léto např do Krkonoš :) mám od yate spacak Nepál a je mi v tom hrozny vedro..
davidF2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 54
Registrován: stř zář 4, 2013 16:22

Re: Zkušenosti s Yate

Příspěvekod fps » ned srp 2, 2015 19:06

na komfort +3°C u něj zapomeň, spíš bude mít komfort cca +8°C, na léto by měl stačit
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zkušenosti s Yate

Příspěvekod budo » ned srp 2, 2015 21:13

http://www.pinguincz.cz/cs/zbozi/micra/p-4478
přinejhorším tohle http://www.pinguincz.cz/cs/zbozi/tramp/p-76 - ten mám a na léto bohatě stačí a přitom je levnější a lehčí, než ten Yate, co odkazuješ. Spíš Ti ale doporučím tu Micru.
A jinak letní spacák, co má 1150g, není podle mne UL.
Jestli chceš UL letní spacák, kterej je navíc levnej, tak mrkni na tohle http://katalog.intersport.cz/product/mc ... ight-600-w - Těch +12°C Tcomf to asi mít může, v Krkonoších můžeš asi v létě potkat i nižší teploty, ale měl jsem ten spacák v ruce a je úžasně malej a lehkej a navíc na omak velice příjemnej a pokud bys některou noc klepal, tak si přioblíkneš věci, co máš stejně s sebou. Podle mého je to spacák, co stojí za pokus.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Zkušenosti s Yate

Příspěvekod davidF2 » pon srp 3, 2015 5:01

Tak půjdu dO toho micra, když mám nějakých 173 cm mám si koupit ten 175 nebo 185?
davidF2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 54
Registrován: stř zář 4, 2013 16:22


Zpět na Spacáky a karimatky

cron