Victorinox

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Victorinox

Příspěvekod stovi » úte črc 7, 2015 12:35

Ahoj,
pořídil jsem si Victorinox Forester, po několika dnech používání v horách se začali na čepeli objevovat nějaké flíčky nebo koroze, když se na to podívám pod lupou tak to vypadá jako by tam byl kaz v čepeli (porezita) kolem které to rezne. Nesetkali jste se s tím?
http://stovi.rajce.idnes.cz/FOTO/#P7063321.jpg
stovi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte bře 10, 2015 12:36

Re: Victorinox

Příspěvekod fps » úte črc 7, 2015 18:38

to by se tedy dít určitě nemělo, je to určitě originál,? není to čínský brak?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Victorinox

Příspěvekod budo » úte črc 7, 2015 19:53

prostě to běž reklamovat
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Victorinox

Příspěvekod stovi » úte črc 7, 2015 20:08

koupeno zde tak to snad čína není:
http://www.kapesni-noze.cz/inshop/obcho ... 63.MR.html
zkoušel jsem reklamovat a odepsali mi toto:
Rezavé fleky obvykle způsobují kyseliny, nejčastěji obsažené v ovoci. Po nich je vhodné nůž opláchnout, jinak už po pár hodinách vyleptají do oceli stopy. Obvykle postačí nůž vyčistit nějakou pastou vhodnou pro tento účel.

Nůž jsem po použité vždy otřel do sucha.
stovi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte bře 10, 2015 12:36

Re: Victorinox

Příspěvekod budo » úte črc 7, 2015 21:07

Ja ho vzdycky pred otrenim omeju, kdyz nemam vodu, tak ho oliznu. Jak to je po ovoci, delam to fakt poradne.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Příspěvekod zonn » úte črc 7, 2015 21:16

Tohle dela treba Opinel, ale uhlikova cepel. Nezmenil Victorinox slozeni?
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Victorinox

Příspěvekod budo » úte črc 7, 2015 21:45

to jsou uplne jiny materialy a i uplne jina zmena
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Příspěvekod zonn » úte črc 7, 2015 22:04

Nevim, jen mne to napadlo.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Victorinox

Příspěvekod stovi » stř črc 8, 2015 6:35

U mého starého nože za 300kč jsem tenhle problém nikdy neměl u Victorinoxu jsem čekal vyšší kvalitu oceli.
Budu si na to ovoce muset dávat pozor.
stovi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte bře 10, 2015 12:36

Příspěvekod budo » stř črc 8, 2015 7:44

Myslim si ze je to stejne spis vada a odbyli te. Pokud by stav cepele byl 100%, nemyslim ze by se tak rychle projevilo poskozeni po par nakrajenych jabkach ci citronech
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Victorinox

Příspěvekod vonkreuz » stř črc 8, 2015 7:53

5 roků mam forestera a cajk, k tomu už třetí kus Sentinelu a podobny problém s čepelí jsem nikdy nezaznamenal. Žádné otirani čepele, jen čas od času pikrajim slaninu/mastný salám a bordel z nože vyfoukám na benzinové pumpě.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Victorinox

Příspěvekod mifr » stř črc 8, 2015 10:43

Viděl jsem hodně Victorinoxů v různém stavu znečištění a mnoho jsem jich čistil, ale pokud neležel někde v zemi, je toto znečištění divné...Rozhodně bych trval na reklamaci, pokud neuspěješ u kapesni-noze.cz, kteří vozí Victorinoxy ze zahraničí a neberou je od dovozce do ČR, což je podle mě důvod jejich reakce na reklamaci, neboť by ti ho museli vyměnit "za svoje", tak zkus reklamaci uplatnit u dovozce http://www.rosler.cz/index.asp?menu=675 . Což ovšem může býti problematické vzhledem k tomu, že to je právě z kapesni-noze.cz, o kterých už vědí, že je obcházejí. Nicméně trval bych na reklamaci u prodejce, řekni, že jsi nůž udržoval dle návodu. Pokud se budou cukat, pohrozil bych jim ČOI. Pokud ani toto nepomůže, lze reklamaci uplatnit přímo u Victorinoxu, což bude nákladnější, nicméně levnější, než nový nůž.
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: Victorinox

Příspěvekod booze » stř črc 8, 2015 10:53

stovi píše:Rezavé fleky obvykle způsobují kyseliny, nejčastěji obsažené v ovoci. Po nich je vhodné nůž opláchnout, jinak už po pár hodinách vyleptají do oceli stopy.

Pekny kec. Nuz neumyvam a nijak neosetruji. Je uplne v hroznem stavu, ale zadna vada na zeleze. Je to asi fejk.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Victorinox

Příspěvekod stovi » stř črc 8, 2015 11:19

Ještě jedna zajímavá informace od kapesni-noze.cz :

Paradox je v tom že čím tvrdší ocel má být, tím více uhlíku musí obsahovat a tím méně odolná vůči korozi bude. Nejdražší nože které stojí řádech tisíců až desetitisíců jsou schopny zrezavět během hodin do poměrně velké hloubky. Odměnou ja pak velice odolné ostří. U nožů kategorie Victorinoxu se výrobci snaží o co nejlepší kompromis mezi odolností vůči korozi a opotřebením.
Pokud by se fleky i přes Vaši péčí objevovaly, pošlete nůž, výrobce obvykle vyhoví každé reklamaci, přestože na korozi jsme ji zatím neměli.

Čepel vyčistím a pokud se to znovu objeví tak jim ho pošlu zpět.
stovi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte bře 10, 2015 12:36

Re: Victorinox

Příspěvekod deu » stř črc 8, 2015 11:36

Popř.využít soudního znalce,obchodník by ti měl pak náklady proplatit pokud bude stížnost oprávněná.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Victorinox

Příspěvekod mifr » stř črc 8, 2015 13:39

stovi píše:Čepel vyčistím a pokud se to znovu objeví tak jim ho pošlu zpět.


Ale při čištění opatrně, aby se čepel nepoškrábala...Rozhodně nečistit klasickou houbičkou na nádobí se zelenou vrstvou - ta dělá škrábance. sice malé, ale čepel ztratí lesk.
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Victorinox

Příspěvekod S4TYR » stř lis 11, 2015 15:45

Objevil jsem cenove akce na sortiment Victorinox.. tak to snad nekomu pomuze. :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Victorinox

Příspěvekod vonkreuz » úte bře 29, 2016 11:06

Chtěl jsem si koupit Victorinox/Wenger RangerGrip 63, ale překvapilo mně, že má poměrně složité vypínání pojistky proti zavření nože. Od Victorinoxu (Forester, Sentinel) jsem zvyknutý, že pojistka vystupuje mírně mimo profil nože, takže ji zmáčknu i v tenší rukavici a mám to tak zautomatizované, že se nemusím na nuž dívat.
Ale u Rangera se musí pojistka odtlačovat nehtem uvnitř nože. Dělám někde chybu? Něco jsem přehlédl, nebo je to fakt tak na pikaču vymyšlené. :axe:

edit: Jsem trubka. ](*,) už jsem na to přišel. :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Victorinox

Příspěvekod S4TYR » úte bře 29, 2016 11:10

Spise to bude 'na pikacu' domyslene. Toto Victorinox prevzal u nozu s 130mm cepeli od Wengeru, ktery skoupil.
System pojistky, co popisujes je jen u nozu s delkou cepele 111mm :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Victorinox

Příspěvekod vonkreuz » úte bře 29, 2016 11:12

Jsem si musel najít na tvojítrubce návod. Pojistka se odtlačuje tak, že se zmáčkne znak s křížem. ](*,)
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Victorinox

Příspěvekod S4TYR » úte bře 29, 2016 11:18

:D :D :D tak to ano. Ja jsem myslel, ze resis proc tam je ta pojistka jina a ne ze ti vubec nesla povolit.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Re:

Příspěvekod Filipp » stř lis 30, 2016 23:52

Quido píše:
DaffCz píše:Zdarec lidi, chtel bych si poridit nejaky jednoduchy "jenom nuz" (bez vicero funkci), hodne se mi libi Victorinox Hunter Pro. Mate s nim nekdo nejake zkusenosti, doporucili by jste mi ho?


to se spise zeptej na nejakem mysliveckem foru, tohle neni zrovna nuz na outdoor a turistiku
:wink:

Proč by nebyl? Měl jsem možnost si ho půjčit, na tomhle zapůjčenym kousku bylo přebroušený ostří, tak nějak jak bych to udělal i na svym noži, mělo ostřejší úhel a pozvolnější sklon oproti původnímu, muselo se vzít dost materiálu. Ale to už je věc vkusu a potřeb každýho z nás :) Nůž neni žádnej šíleně těžkej a extra robustní, ale ani žádný párátko. Na každodenní nošení naprosto v pohodě i díky pouzdru ( btw vzhedem k politice Victorinoxu to chápu asi takto - nůž za 1500 a za zbytek pouzdro. 2v1 nebo nic). Pojistka čepele je jednoduchá a de těžko což je fajn, mám svý prsty rád. Rukojeť mi padne dobře, neklouže ani s umaštěnejma rukama nebo voslizlejma rybinou.. Ovladatelnost nože taky v poho, dá se s ním zpracovat lecjaký zvíře. Nakrájel jsem s nim zeleninu, ovoce, špek, salám, atd, všechno krásně, i zralý rajče :) Zrovna tak nebyl problém uříznout silnější větev, naškrabat hoblinky na podpal, králíkovým hrdlem projel jako rohlíkem, vyvrhnout, (na stahování jsem si vzal na pomoc malýho Sartana), a to porcování, to byla libovka :) Samozřejmě víme kam řezat, neporcujem to přes kosti. Slepice i 6ti kilovej tolstolobik obstáli na výbornou, ale..umej to pak zam***ný od takový monstrózní ryby :roll: Oceňuju matnej povrch čepele, nelepí se na něj např. sejra.
Je to nerez, očekávám že bude držet ostří jako ostatní Victorinoxy.

Co víc bych měl od outdoor nože očekávat?

Pořád je Hunter pro mnohem víc účelnej pro outdoor, než klasická útočná dýka, klacek jenž vídávám čím dál častěji u lidí "venku".

Edit: ten Hunter Pro se mi zalíbil natolik, že jsem si ho teď koupil. Loveckej nůž to opravdu neni, aspoň dle mýho názoru. Dlouho jsem hledal zavírací nůž, abych nemusel furt tahat pevnej. Hodně modelů jsem měl zapůjčenejch a tenhle mi opravdu vyhovoval. Koupil jsem ho k ůčelu zpracování a přípravy potravy, včetně porážky malých zvířat. Na práci vemu pevnej (teď už může zůstat v batohu). Na pouzdru je fajn, že jde připevnit vpodstatě k jakýmukoliv pásku nebo popruhu. Jde dát naležato, s plátěnym a elastickym páskem, silnej koženej do toho na ležáka nenarvete. Na stojáka neni problém ani na řemen ČSLA :). Uvidíme, jak se osvědčí časem.
Kdo jinému jámu kopá, měl by ho i zahrabat.
Filipp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř lis 2, 2016 10:10
Bydliště: The land of Nowhere

Re: Victorinox

Příspěvekod vonkreuz » pon úno 6, 2017 15:41

Victorinox na sezonu 2017 omezuje nabídku nožu "111mm", např. Nomad OneHand a ty verze, kde byl plast o dvojí tuhosti (guma + plast).
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Předchozí

Zpět na Nože