Ankogelgruppe

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Ankogelgruppe

Příspěvekod fps » pát čer 5, 2015 20:44

Sníh je skoro pryč, webová kamera Ankogel - Hochalm, pohled směrem k Ankogelu, tak bych chtěl koncem června projít Ankogelgruppe, jde mi zase o obtížnost, jde o turistické cesty 528 › 520 › 502 › 539 › 511 › 526, na mapě nevidím žádný obtížné úseky? jestli tedy koukám na maps.kompass.at dobře?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » pát čer 5, 2015 21:09

Muzes nekam naklikat trasu? Pozdeji se ti na to kouknu, je slusna sance, ze jsem aspon neco z toho sel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod fps » sob čer 6, 2015 11:38

tady je trasa, podle obtížnosti, času, a chtění bych se kouknou ještě na Ankogel který není v odklikané trase, šel bych přes Kleinhapscharte › okolo Lassacher Kees › Kleiner Ankogel › Ankogel
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » sob čer 6, 2015 23:46

To vypada jako rozumna trasa. Zacatek nevim, sel jsem dolu pokazde pres Hannoverhaus a po sjezdovkach. Myslim, ze nahoru pres Seebachtal sel na podzim nahoru wawrik. Dal je to v pohode, akorat sestup od rozcesti Fallboden k Osnabruckerhutte je zpocatku trochu strmejsi a mam pocit, ze v jednom miste je i nejake zelezo, kousek lana a par stupu myslim. Nic tezkeho, ciste kvuli tomu, aby clovek neujel. Od chaty k prehrade je to cesta pro rodiny s detmi a podel prehrady siroka cesta. Zajimavy muze byt prechod pres Kleinelendcharte, severni cast je na AV mape carkovana az po kotu 2460 m, coz ma znamenat neco jako "znacena cesta bez cesty" ;-) Pocital bych tam se snehem (nebyl jsem tam).

Jestli nechces spat na chate, tak by mohlo byt zajimavejsi nesestupovat k prehrade, ale vzit to od Fallboden okolo Schwarzhornu po 538 a 539. Nesel jsem tam, ale kdyz jsem na to koukal shora pri ceste na Ankogel (pres ledovec), tak jsem si rikal, ze bych si to i nekdy prosel.

Ankogel zkus. Az na Kleiner Ankogel je to v pohode, akorat se musis dostat pres vetsi snehove pole, coz je vlastne zbytek ledovce Lassacher Kees. Snih tam byva i na podzim a ted bych ho tam cekal vic a urcite neudelas chybu, kdyz si vezmes nesmeky, vysvih na hrebinek je trochu strmejsi. Hrebinek je bez problemu, je dost siroky. Na hlavni vrchol pak uvidis podle situace. Nejdriv se musis dostat pres uzsi hrebinek nad ledovcem, coz neni problem bez snehu, ale se snehem tezko rict. Pak vede cesticka celkem strme na hlavni vrchol. Zadne lezeni (aspon si nevzpominam), ale kdyby tam byl zmrzly firn, tak by to mozna chtelo macky. Spis bych ale cekal proslapnutou cesticku, po ktere to pujde. Uvidis sam, i kdybys vylezl jen na maly, tak to stoji za to.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod fps » ned čer 7, 2015 13:33

- jak je obtížná 538 která vede od Ankogelu k 539? to je po Kleinelend Kees? když jsem sám, tak po ledovci chodím hodně nerad
- že bych nesestoupil až k Hauptspeicher Kölnbrein uvažuji, to si ještě rozmyslím, zda z 502 neodbočím na 539, 539 vypadá jako lehká turistická stezka?
- na mapě to vypadá od Fallbodenu po Loch na pěkné místo na přenocování, je tam taková rovina jako to vypadá na mapě?
- taky pěkné místo na přenocování vypadá na 539 u Steinkarboden, když si šel po 538, jak se ti tohle místo ze z hora pozdávalo na přenocování?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » pon čer 8, 2015 0:58

fps píše:- jak je obtížná 538 která vede od Ankogelu k 539? to je po Kleinelend Kees? když jsem sám, tak po ledovci chodím hodně nerad

Na zacatku lezecka II (kousek, ale exponovany), pak ledovec. Ted bych tam bez jisteni (asi) nevlezl ani ja, sel jsem to na podzim (opacne), kdyz uz trhliny byly videt a nejake na trase byly. Ted budou pod snehem a nebezpecne. Jestli nahore bude snih, tak i to lezeni bude o hubu, jelikoz jsou to takove uzke listy. Z toho, cos psal driv, bych rekl, ze je to nad hranici toho, co jsi ochoten a schopen dat.

Tady mas fotku, pokracuje se po hrebinku za tim chlapkem a pak po skalach doprava az k tem lidem na ledovci. Nejtezsi pasaz je myslim sestup z konce toho rovneho hrebinku nahore doprava na spodni cast. Takhle zespoda to nevypada nijak zvlast tezke, ale fotka z tohodle uhlu zplostuje a vsimni si, jake maji ty plotny pod vrcholovym hrebinkem uhel. Po nich se prave musis dostat a dolu je to tezsi. Takhle nejak.

Fotek je tam vic: ledovec. Vidis ty trhliny? Je to v zari a jsou videt, ted nebudou. Stezka je obchazi, ale co jestli tam zadna nebude? Treba pres tuhle cast?

fps píše:- že bych nesestoupil až k Hauptspeicher Kölnbrein uvažuji, to si ještě rozmyslím, zda z 502 neodbočím na 539, 539 vypadá jako lehká turistická stezka?

Tezko rict, zacatek po 538 po rozcesti s 539 byl v pohode a na mape nevidim nic, co by mne odrazovalo.

fps píše:- na mapě to vypadá od Fallbodenu po Loch na pěkné místo na přenocování, je tam taková rovina jako to vypadá na mapě?

Jo, jestli se da nekde spat, tak tam. Uplna rovina to neni, je to zvlnene, ale rovne misto se myslim najde. Akorat je to dost na rane, ze stezky tam je vsude videt. Mam pocit, ze dobre misto je primo u rozcestniku ;-) Ha, nasel jsem fotku, pamatuju si to spravne, mista spousta.

fps píše:- taky pěkné místo na přenocování vypadá na 539 u Steinkarboden, když si šel po 538, jak se ti tohle místo ze z hora pozdávalo na přenocování?

Na to to bylo uz moc daleko a hluboko, nejspis jsem az uplne dolu z ledovce ani nevidel.

Myslis, ze za jeden den zvladnes vylezt z Mallnitz na Ankogel a dojit az k Steinkarboden? Spocitej si prevyseni, jen na vrchol je to pres 2000 m. Budes rad za Fallboden. Zvaz Celler Hutte, tam nejspis nikdo nebude (je to bivakovaci chatka). Druhy den bys pak mel zvladnout dojit az na Kleinelendschrate a tam je Ali lanti bivak. Ani na jednom jsem nebyl, ale kdybych planoval tenhle prechod, tak spis takhle.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod fps » pon čer 8, 2015 16:13

- tu 538 vynechám, jenom si mě utvrdil v tom, že to je na mě moc obtížné a nebezpečné
- tu 539 si projdu, času budu mít dost, když tak se mohu vrátit, a jít po 502 okolo Hauptspeicher Kölnbrein
- od rozcestníku Fallboden po Loch to je podle mapy cca 1500 m, tam se někam bude dát zašít, abych nebyl moc na ráně, a byl co nejdál od stezky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » pon čer 8, 2015 16:41

Myslim, ze budes rad, kdyz vylezes na vrchol a pokracovat pres ten hrebinek te ani nenapadne ;-) Psal jsem to spis proto, abys nahoru zbytecne netahal batoh, lepsi je nechat vetsinu veci dole a vybehnout si tam nalehko.

Dal od stezky se asi dostanes, ale ta stoupa po uboci nahoru a bude na tebe videt. Navic si myslim, ze cim dal proti proudu, tim vic tam bude mokro, potok vyteka z ledovce a urcite tam jeste bude snih. Ale zas tam ted asi nebude moc lidi, takze v pohode. Muze byt i hur, kdysi jsem spal nekde (Grimming?) ve zdaraku primo na stezce, jelikoz jinde to neslo, a rano mne lidi prekracovali :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod fps » ned čer 21, 2015 13:03

je tam nově trochu pocukrováno webová kamera Ankogel - Hochalm, pohled směrem k Ankogelu, ale jinak to zatím vypadá že by mi nemuselo ze z hora nic moc padat
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » ned čer 21, 2015 23:23

Kdy chces jet? Zatim predpoved nic moc a pocasi ma byt cely tyden velmi nestale. Bojim se, ze jeste pripadne (utery nebo streda).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod fps » pon čer 22, 2015 15:46

jedu od 25.6. do 30.6., když něco napadne, tak to roztaje, v cca 2500 m n. m. je stále nad nulou, v úterý má napadnout 20 mm, ale pak už nic, tak doufám že jim to vyjde
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod wawrik » stř črc 1, 2015 12:09

Vie mi niekto povedať, ako priechodné sú ľadovce okolo Hochalm Spitze? Sú bezpečné pre sólo turistu? Skúšam vymyslieť nejaký 2,5-dňový okruh z Mallnitzu a chcel by som vidieť nádrž Kölnbreinspeicher, ale nejako sa mi nedarí.

Ešte ma zaujíma zostup z Winkelscharte na západ na chodník č. 519 k Celler Hutte.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod booze » stř črc 1, 2015 12:43

Ledovce jsou docela dobre schudne. Minuly tyden snezilo.
Musis mit nastupni misto v Mallnitz? Zimni trasa je z Malta pres Hochalmspitze na lanovku Ankogelbahn PODOBNE TOMUTO. Letni nevim, ale asi bych kopiroval tu zimni. Pohledej ve starsich cislech Alpin magazinu jsou tam letni trasy i casy.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod wawrik » stř črc 1, 2015 12:59

Jo, chcem štartovať z Mallnitzu. Po prvé viem, kde prespať, keď tam v noci prídem autom, po druhé mi tam končí mapa (resp. nádržou vpravo hore) :-)

Ako záložný plán mám 502 z východu na západ a z Feldseescharte dolu naspäť k autu, ale z toho hrebeňa sa kdekoľvek ľahko a rýchlo dá zísť nadol - to by som si radšej nechal, keď tam prídem s malým.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod remy77 » stř črc 1, 2015 16:54

Tiež by ma zaujímal stav snehu okoli Hochalmspitze a na Detmoldergrat.
Wawrik: plánuješ aj vrchol?
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod wawrik » stř črc 1, 2015 17:01

Zatiaľ vôbec neviem, pre mňa je podstatné dostať sa k Osnabrucker hutte, je mi jedno kade.

Ale zatiaľ to vyzerá, že sa budem musieť popozerať v inej časti Ankogel gruppe.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » stř črc 1, 2015 17:12

wawrik píše:Vie mi niekto povedať, ako priechodné sú ľadovce okolo Hochalm Spitze? Sú bezpečné pre sólo turistu.

Sel jsem to jednou na podzim opacnym smerem (Sauleck - Detmolder grat - vrchol - Osnabruckerhutte) a trhliny tam byly. Prislo mi to min bezpecne, nez vystup po ledovci na Ankogel. Zalezi na stavu stareho snehu. Muze tam byt dobry firn a pak v pohode, ale taky uz muze byt slaby a na nem vrstva noveho snehu a pak to bude o hubu.

wawrik píše:Skúšam vymyslieť nejaký 2,5-dňový okruh z Mallnitzu a chcel by som vidieť nádrž Kölnbreinspeicher, ale nejako sa mi nedarí.

fps ho vymyslel ;-)

wawrik píše:Ešte ma zaujíma zostup z Winkelscharte na západ na chodník č. 519 k Celler Hutte.

Videl jsem to akorat shora a nevypada to pekne. Pry je to nejhorsi trasa v oblasti. Potkal jsem tam lidi, co sli nahoru a pry se jim to dost nelibilo. Co si vzpominam, tak rikali neco o zmrzlem bahne, potrhanych dratech a ze jim to trvalo nekolikrat tak dlouho, co pocitali. Ted to asi bude vysnezene, coz se ti nebude libit, jelikoz nahore je to dost strme. Dole je pro zmenu zbytek ledovce s trhlinama. Kdybych tohle mel jit, tak jedine zespoda nahoru.

I na sestup z HA mas blby smer, Detmolder grat neni uplne jednoduchy (znaceny jako ferata C/D) a lip se jde opacne. Neni to zadna hruza, ty bys to dal, ale jestli budou lana pod snehem, tak to muze byt obcas zajimave. Na konci (resp. zacatku) je traverz strmeho firnu, ktery mi dal zabrat nejvic, ale to proto, ze byl tvrdy jako sutr, ted to mozna bude bez problemu.

Osobne si myslim, ze na HA solo v tehle dobe neni dobry napad. Bud driv, dokud je dobry firn, nebo pozdeji, kdyz uz je pryc a trhliny jsou videt.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod wawrik » stř črc 1, 2015 18:02

mike píše:fps ho vymyslel ;-)
Ale to nie je okruh a väčšina trasy ide mimo výhľadov. Navyše je tak na 1,5 dňa, ja chcem 2,5.

mike píše:Osobne si myslim, ze na HA solo v tehle dobe neni dobry napad...
No jo, však som si to aj myslel... No nič, vyleziem pod Ankogel a pôjdem po 502 na západ. A v Feldseescharte uvidím, či zleziem, alebo sa vrátim protiľahlým hrebeňom okolo Bösecku. Za deň by som ten južný hrebeň mohol stihnúť, nie? Čo hovorí tvoj bedeker na túto trasu, prekvapí ma tam niečo?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » stř črc 1, 2015 18:19

wawrik píše:Ale to nie je okruh a väčšina trasy ide mimo výhľadov. Navyše je tak na 1,5 dňa, ja chcem 2,5.

Je to okruh, 13 minut vlakem fakt neni zadny problem ;-) Za 1.5 dne bych te chtel videt, spocitej si prevyseni. A kdyby prece jen, tak muzes jit z Bad Gasteinu zas nahoru a vratit se do Mallnitz s druhe strany.

mike píše:A v Feldseescharte uvidím, či zleziem, alebo sa vrátim protiľahlým hrebeňom okolo Bösecku. Za deň by som ten južný hrebeň mohol stihnúť, nie? Čo hovorí tvoj bedeker na túto trasu, prekvapí ma tam niečo?

Kouknu se, ale mam pocit, ze to uplne zadarmo neni a zdrzis se tam vic, nez si myslis.

Jeste mne napada jedna moznost: Mallnitz - Celler Hutte - Winkelscharte (aspon reknes, jake to je ;-)) - Giessener Hutte - A.v.Schmid Haus - Mallnitz. Z chaty bys to mohl vzit pres Kaponigtorl a vylezt na Tristn, pripadne az na Reisseck nebo to vzit ze sedla po hrebeni na Sauleck. Tam je sice taky jedno zajistene misto, ale lehci, nez na HA a v tomhle smeru vyhodnejsi, jelkoz bys lezl nahoru (dolu to bylo hnusne, jelikoz kramle byly poohybane a ulamane). Casy jsem nepocital.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod wawrik » stř črc 1, 2015 18:48

mike píše:Za 1.5 dne bych te chtel videt, spocitej si prevyseni.
Koľko? Podľa mapy odhadujem tak 3-3,5k. A na Ankogeli bývam do dvanástej bez naháňania, pritom podľa fpsovej trasy by som išiel dolu kopcom... Ale to je jedno, mne aj tak ide o výhľady.

mike píše:Jeste mne napada jedna moznost: Mallnitz - Celler Hutte - Winkelscharte (aspon reknes, jake to je ;-)) - Giessener Hutte - A.v.Schmid Haus - Mallnitz.
Jo, nad tým som tiež uvažoval, ale v opačnom smere - mohol by som potom pokračovať po 502, až pokiaľ čas dovolí. Ale to sedlo ma odradilo, bohvie, ako to tam teraz vyzerá. A tiež sa celkom málo ide po hrebeni - a ja tie výhľady proste chcem :-)

Pôjdem tú 502 a prípadne po 143 naspäť, ccw direction. Veľa možností, veľa výhľadov, málo stúpania. A keď vravíš, že Mindener hutte je samoobslužná chata a nie tá bežná rakúska králikáreň, tak snáď tam ani nebude veľa ľudí.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » stř črc 1, 2015 19:14

wawrik píše:Koľko? Podľa mapy odhadujem tak 3-3,5k.

Pravda, bez vrcholu to neni tak hrozne, spis ty 3, mozna o neco min.

wawrik píše:Jo, nad tým som tiež uvažoval, ale v opačnom smere - mohol by som potom pokračovať po 502, až pokiaľ čas dovolí. Ale to sedlo ma odradilo, bohvie, ako to tam teraz vyzerá. A tiež sa celkom málo ide po hrebeni - a ja tie výhľady proste chcem :-)

Do sedla bys mohl pres Sauleck a po hrebeni, tam jsou vyhledy pekne. Ale sestupu ze sedla bych se bal a to mi strme snehove svahy az tak nevadi ;-) Blbe je, ze kdyby to neslo, tak moc variant neni. Pres vrchol HA a sestup k Osnabruckerhutte, ale tam je ten ledovec. A taky cas, spal jsem na A.v.Schmid Hausu a na Osnabrucker Hutte jsem byl myslim po jedenacte vecer, je to fakt dlouhe, mel jsem to za 12 hodin ciste chuze a stan se da postavit mozna tak pul hodiny pred chatou. Mozna by to slo na ledovci, tesne pred Preimlscharte, tam je to plossi. Jo a z Mallnitz by to bylo 2600 m prevyseni, coz na den neni uplne malo.

wawrik píše:Pôjdem tú 502 a prípadne po 143 naspäť, ccw direction. Veľa možností, veľa výhľadov, málo stúpania. A keď vravíš, že Mindener hutte je samoobslužná chata a nie tá bežná rakúska králikáreň, tak snáď tam ani nebude veľa ľudí.

O vikendu bych s malo lidma nepocital, zvlast jestli uz jezdi lanovka (nevim).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » stř črc 1, 2015 19:30

Koukam na ty casy. Hannoverhaus -- Hagenerhutte 6.5 hodiny, 16 km, 700 m nahoru, 900 dolu. Hochalpine, velmi narocne, pri snehu a ledu narocne. Problematicke jsou useky, prechazejici skalni zebra. Dalsi usek po Feldseescharte 2 hodiny, velmi narocne.

Pro porovnani usek ze sedla po Duisburger Hutte 2.5 hodiny, narocne. Podle meho logu jsme to sli o trochu pomaleji (~2.75).

Velmi narocne znamena v jejich stupnici, ze to jeste neni lezeni ani za I, takze horsi turisticka stezka. Nic, co by te melo rozhazet.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod wawrik » stř črc 1, 2015 19:38

Super, rátal som trochu viac... A o 143 píšu čo? To vyzerá byť náročnejšie, možno by bolo rozumnejšie začať tou, a po 502 sa vrátiť naspäť.

Pre istotu zoberiem nesmeky, aj keď to sú všetko južné svahy...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » stř črc 1, 2015 19:50

O 143 nic, lezi mimo trasu a neni ani jako varianta. Zkus si hodit jeji jmeno do Googlu... Maji tam jen prvni vrchol ze sedla (Feldseekogel) a tam to ma byt lehke. Asi je lepsi napad jit tudy nahoru, jednak to muze byt zajimave a jednak v nejhorsim prespis na bivaku v sedle, kdyby ses hodne zdrzel.

Nesmeky bych vzal urcite uz jen kvuli te 143, ktera traverzuje severni svahy. Uvazoval bych i o cepinu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » stř črc 1, 2015 20:14

Tady pisou o Böseckhütte:
Aufstieg: Mallnitz-Häusleralm-Bergstation (1900m) über Lonza Gehzeit: 3 Stunden
Aufstieg: Hagener Hütte über Feldseescharte Gehzeit: 5 Stunden

Takze mozna to s tim spanim na bivaku v sedle bude i realne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod wawrik » stř črc 1, 2015 20:14

mike píše:Nesmeky bych vzal urcite uz jen kvuli te 143, ktera traverzuje severni svahy.
Kde? Na mojej mape vidím len jeden - asi 400-metrový traverz za Böseckom. Severný zlez z Feldseekopfu nerátam, ten bol pohodový, aj keď bol celý pod firnom.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » stř črc 1, 2015 20:20

Jo, presne ten. Jestli bude nekde snih, tak tam. Navic to mam na AV mape teckovane, coz znamena Route mit Kletterstellen. Jediny takovy usek v cele oblasti, asi nebude od veci zkusit najit fotky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod wawrik » stř črc 1, 2015 20:24

Tak na 143 sa tentokrát vykašlem. Vybehnem si na Ankogel a zoberiem to expedične, na 2,5 dňa to nejako natiahnem.

Dík :prayer:
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod booze » stř črc 1, 2015 20:26

Trosku jsem se v diskuzi zamotal a jelikoz nemuzu dohledat mapu, tak jen strucne.
Pokouset se o vrchol ted z jihu neni rozumne. Na skalach/ledovci bude cca 10-20 cm noveho snehu, ktery bude srackoidni pres obed. Detmolder Grat je kamenolom spatny na orientaci.

Co psal mike je pekne: Jeste mne napada jedna moznost: Mallnitz - Celler Hutte - Winkelscharte (aspon reknes, jake to je ;-)) - Giessener Hutte - A.v.Schmid Haus - Mallnitz. Z chaty bys to mohl vzit pres Kaponigtorl a vylezt na Tristn, pripadne az na Reisseck nebo to vzit ze sedla po hrebeni na Sauleck. :supz:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » stř črc 1, 2015 20:31

wawrik píše:Tak na 143 sa tentokrát vykašlem. Vybehnem si na Ankogel a zoberiem to expedične, na 2,5 dňa to nejako natiahnem.

Pockej, nechtel jsem te odrazovat, nevim, jak to tam vypada. 143 mi prijde dost lakava a treba to nebude nic tezkeho.

booze píše:Detmolder Grat je kamenolom spatny na orientaci.

Jak to myslis? S orientaci jsem tam nemel problem ani ja a to je co rict ;-) Proste porad po hrebeni a kde to sleza pod nej, tam se jde po drate. Od firnoveho traverzu do sedla je to znacene a dobre (coz nemusi byt vyhra jestli je tam snih ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Další

Zpět na Alpské státy