Samonafukovačka

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod booze » čtv čer 18, 2015 11:53

booze píše: lepil jsem ji na Slovensku lepidlem Würth v pneuservise a zaplatou vyrobenou z ledvinky od vietnamce za 3E. :mrgreen:

Dalsi jeji cesta bude do popelnice.
DSC000091.jpg

DSC000101.jpg

Lepena karoska1.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Chmeld4 » čtv čer 18, 2015 13:14

wawrik píše:Nestačí. Tebe (a mikovi, lebo spáva s uscpávkami v ušiach) možno hej, ale kopec ľudí sa na nej alebo pri nej poriadne nevyspí.

Tak to jsou prd unavení ! Hybaj ještě z kopce a do kopce :twisted:
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod mike » čtv čer 18, 2015 16:18

Moje rec :twisted: Nejhorsi jsou ti, co je vzbudi kazde sustnuti a pritom odmitaji ucpavky do usi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod pipe » čtv čer 18, 2015 16:21

Tak jsme si dneska zkusil Mamuta, materiál vypadá podobně jako Prolite plus, pohodlí super, nafukování ujde, jen se víčkových ventilů bojím a Prolite vypadá že bude trochu pevnější. Vršek mají oba podobný Prolite plus je z 50d nylonu, mammut 30d (ano bylo znát, že to je slabší) ale podlážka vypadá velice podobně.
Therm a rest je prý jistota, mamut , nic proti němu prodejce neměl, jde mi o pohodlí váhu odolnost (neoair byla zamítnuta co do odolnosti)
Takže mě napadá poslední test.
Nafouknout obě, dát si na zem do jednu vrstvu horolezeckého lana, udělat si na zemi prostě takového hada, jakoby kořeny, a zkusit, která je pohodlnější, bo na koberci je to v cajku obojí... Mám totiž pořád u té 3.8 vysoké pocit, že to může být málo.
O mě si tam budou ještě léta vyprávět.
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod budo » čtv čer 18, 2015 16:34

"O mě si tam budou ještě léta vyprávět." - to asi jo :-)
Ale co, kupujes to na dlouho, tak at mas pocit, zes vybral jak nejlip to slo.
(stejne skoncis u Prolite Plus)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod mike » čtv čer 18, 2015 16:42

@pipe: 3.8 cm by ti melo stacit. Leta jsem pouzival 2.5 cm Prolite a to nejsem zadna lehka vaha a spim prevazne na boku. Stacilo mi to vzdycky a komfort proti penovce podstatne lepsi. Ted mam NeoAir XLite a to je zas o tridu vys, ale kupoval jsem ji hlavne kvuli uspore vahy, komfort je bonus navic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod fps » čtv čer 18, 2015 17:25

pipe píše:Therm a rest je prý jistota, mamut , nic proti němu prodejce neměl

já bych o jiné nafukovačce než od Therm a rest ani neuvažoval
pipe píše:neoair byla zamítnuta co do odolnosti

a to si vzal kde? ještě jsem nikde nenarazil na to že by s NeoAir byl problém z odolností, na Therm-A-Rest NeoAir XTherm jsem spal 95x, a problém z odolností žádný nemám
pipe píše:Mám totiž pořád u té 3.8 vysoké pocit, že to může být málo.

v současnosti to je i pro mě málo, ale kdysi jsem spal jenom na celtě a igelitu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod pipe » čtv čer 18, 2015 20:39

Tak asi u therm restu skončím, už jen proto, že je blbuvzdorný, jeden ventil, který se dá tuším i vyměnit, to těsnění na něm beztak i v práci máme, místo několika špuntových ventilů na mammutovi.
Osobně, chtělo by to tabulku pevnosti nylonů (google mlčí), ovšem pokud ono číslo před D značí husotu, měl by být 30D slabší než 50D a ten než 70d atd atd...
Osobně mě ještě zaujal NeoAir® Trekker, váha luxusních 480g, 3.0r (tipuju, že nebude šustit, asi je to to samé jako neo air jen bez těch alu folií uvnitř), no přečtěte si to sami, na 3 sezony by měl být v cajku:
http://www.cascadedesigns.com/therm-a-r ... er/product

Jen tady u nás to asi nikde nemají...i když možná v Alpu.... Kruci komfort, zbalitelnost váha teplo, škoda, že ta Z-Lite se tak prolehává a vydržet na ní týden je skoro tak příjemné jako spát na suti. Kor když je člověk na šutru a né někde na trávě. Asi stárnu... Jen je fakt, že to člověk nepropíchne a jak jo tak mu to je upr....

Kdyby to nestálo takový balík, tak to neřeším, za litr bych to vzal prubnul, nevyhovuje, střelil za půlku a koupil druhou...

FPS: ta odolnost mi byla dána pocitem na omak, i slovy prodejce, i když je pravda, že kdyby nešustila, pocit by byl jiný, nafouklá už mi nepřišla tak "křehká", dokud nezašustí, posity jsou k***y :-D.
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod mike » čtv čer 18, 2015 20:55

pipe píše:Osobně, chtělo by to tabulku pevnosti nylonů (google mlčí), ovšem pokud ono číslo před D značí husotu, měl by být 30D slabší než 50D a ten než 70d atd atd...

D neni hustota, ale v podstate sila vlakna. Je to vlastne vaha 9000 metru vlakna v gramech. Jinak mas v zasade pravdu, 50D je ze silnejsich vlaken, nez 30D, a tak by mel byt pevnejsi (a tezsi).

Teda vlastne, ona to hustota je, ale linearni... proste takova divna jednotka, ale znamena to, co pisu vys. Viz treba tady.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod booze » čtv čer 18, 2015 20:57

Taky porad zvazuji, jestli koupit novou a nebo zustat u Z-Lite (je vylezena, ale porad funguje super) dival jsem se na TOTO
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod paplik » sob čer 20, 2015 17:00

Zdravím, nemohu se rozhodnout, jakou karimatku koupit. Samozřejmě vím, že čím lepší, tím dražší, existuje mezi tím nějaký poměr? Nebo prostě vítězí karimatky drahé?
Co od karimatky čekám: Samozřejmě větší pohodlí (dosud jsem používal 1cm PE karimatku :).
Použít bych ji hodlal jak na dvoudení tak třeba i 4 dnení výpravy po českých kopcích, tak do budoucna na VHT, gramy nehoním, ale nějakou těžkou krávu taky nechci nosit, když si řeknu, kolik vážila pěnovka.
Mám nějaké tipy:
http://www.sportisimo.cz/camping-outdoo ... ky/#loap=5
http://www.kbsport.cz/outdoor-a-camping ... -mm#usual1
http://www.kbsport.cz/outdoor-a-camping ... rail-scout
http://www.kbsport.cz/outdoor-a-camping ... trail-lite

Samozžejmě bych mohl pokračovat v cenách vzhůru, ale dal jsem si limit na karimatku těch 1600,- , kdo ví, kolik to vlastně vydrží, než se to prodře.Plánuji 3 sezoní použití. Mluvil jsem se známým a ten říkal, že na jeho místě jedině thermarest, ale tam mi zase trochu chybí ten protiskluzový materiál
Jo a podmínka není, že to musí být z KB sport ;).

Tvar karymatky bych bral radši obdelníkový a tloušťku max do 3,6cm,
Hodně se mi líbila ta thermarest scout, i když není protiskluzová, tak má přijatelnou váhu, cenu a dá se koupit ve větší velikosti, než je obvyklé. (s mými 189cm je výběr karimatky trohu těžší).
Mohli by jste mi kdyžtak nějakou poradit?
Díky moc za rady.
paplik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte říj 21, 2014 9:29

Příspěvekod budo » sob čer 20, 2015 18:34

S kazdym nove prichozim se opakuje stejny dotaz a stejne odpovedi. Doporucuju si to tady procist.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod fps » ned čer 21, 2015 9:01

paplik píše:Mluvil jsem se známým a ten říkal, že na jeho místě jedině thermarest

Therm-a-rest ti doporučí každý kdo už ňákou tu nafukovačku měl, tedy i já, jinou než Therm-a-rest bych nekupoval, kterou už záleží jenom na tobě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » ned čer 21, 2015 17:48

Tak jsem dnes provedl důkladnou kontrolu karimatky a žádná dírka nenalezena. Je možné, že se jedná o nějakou únavu vnitřní náplně? Je to totiž armádní verze.

Ještě mě napadla jedna věc. Nevím, jestli je to u karimatek běžné, ale přide mi, že ta moje má "přetlakový" bazmek. Pokud se dostanu s foukáním do určité fáze a chci dofouknout ještě víc, začne z boku ventilu ucházet. Ale to jen od určitého tlaku.

Když ji vyfouknu (měl jsem ji teď dva dny vyfouklou), nemá tendece se sama nafukovat (při zavřeném ventilu) z toho usuzuji, že by tam žádné dírky mít neměli ne?
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod paplik » ned čer 21, 2015 20:09

Dobře, dobře taky jsem se rozhodl pro termarestku, ale může mrosím někdo říct, jaký je rozdíl mezi termarest scout a termarest trail lite. Když je srovnám, tak mají stejný tepelný komfort, sterjné rozměry, jen scout je lehčí a levnější, proč teda všichni kupují trail lite? Prolite nechci, četl jsem hodně špatných recenzí na příliš tenký materiál.


A jak funguje u termarestu doživotní záruka?
paplik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte říj 21, 2014 9:29

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod ita » ned čer 21, 2015 20:36

Mám prolite 2,5 a nevidím v problém. Vyspím se i na šutrech.
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod mike » ned čer 21, 2015 23:41

Taky tak. Ted uz ji teda nepouzivam, ale je porad v pohode. A to urcite vazim vic, nez Ita (i kdyz ... jeden nikdy nevi ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Miras » pon čer 22, 2015 7:16

paplik píše:...jaký je rozdíl mezi termarest scout a termarest trail lite.

Nedobře si srovnával, Trail lite je tlustá 3,8cm, tedy pohodlnější, než Trail Scout s 2,5cm :wink:
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Erse » pon čer 22, 2015 23:12

Ahoj, chci si koupit karimatku ale resim problem jakou velikost.
Zatim vede thermalite Scout, ale porad nevim jakou velikost. mam +-185 a 80kg
a bohuzel Regular verze ma rozmer 183x51 a nejakejch 650g
ale Large uz ma 196*63 a snad 900g
Tedka mam uz asi 3 roky penovou co ma rozmer 193*55 a velikostne by mohla byt i kratsi.
Pouzivam ji hlavne od kvetna do rijna, nejvie ve stanu, nejakych pristrescich, obcasne nekde pod sirakem. (zadny extremni podminky)

Myslite ze ta kratsi bude stacit ? jde mi hlavne o vetsi skladnost a mensi vahu po sbaleni.
Erse
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon čer 22, 2015 22:53

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod zdenki » úte čer 23, 2015 5:54

Ahoj, vem tu Regular. Mám taky 185 a v pohodě stačí. Ty 2cm vůbec nevadí...
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod budo » úte čer 23, 2015 6:10

pod nohy si vzdycky muzes hodit neco, co ti par centaku dozene .... treba batoh
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod TimTaylor » čtv čer 25, 2015 13:40

to Erse
verze Regular bohatě stačí, mám 180cm/85kg a no problém Therm-A-Rest ProLite Plus Regular, po 4 letech užívání žádný problém, širší verze je podle mě zbytečná, akorýá poneseš větší váhu a zbytečný balík
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod booze » ned čer 28, 2015 21:24

Ma nekdo prosim zkusenost s karimatkou YATE GUIDE 183x51x3.8 cm
Materiál: Polyester 30D
Hmotnost: 650 g
Rozměr: 183x51x3,8 cm
Rozměr balení: 14x26 cm
Tepelný odpor: 3.9
Zajimaji me spis ZAPORY. Mela by slouzit "senior" turistce, ktera aktualne poutiva Yate 2,5 EVA.
Popripade doporuceni na jiny produkt od YATE. Dekuji *
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod budo » pon čer 29, 2015 8:02

Parametry i cena vypadají velice lákavě :-) Tak doufám, že se najde někdo, kdo ji bude moct pořádně ohodnotit.

EDIT:
Koukám, že když si pořídíš za 50 Turistykartu, tak na Yate tu karošku koupíš ještě s 12% slevou.

EDIT II: Jo, akorát mi připadá podezřelý, že všechny samonafukovačky Yate mají uvedený naprosto stejný R 3,9. To je fakt nějaký divný.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod booze » pon čer 29, 2015 8:56

No prave, mame ve fabrice nejakou slevu a nadrazeny rikal, ze to pouzijeme, at vsichni neco vyberou a supneme to na jeden nakup.
Strasna pruda nekam jet a zjistovat, jaka je. Jeste zvazuji, ze bych koupil jednu i sobe :-k
Pokud koupim tu co uz mel Jaros, tak k tomu muzu dat hlasku, ze pri nafukovani je to jako libat se s nim :lol:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod budo » pon čer 29, 2015 10:37

Zavolal jsem do Yate a na čísle 603 185 993. Pán na mne udělal velmi dobrý dojem, věnoval se mi ochotně, odpovídal na dotazy i nadnášel sám související myšlenky. TaR připodobnil k Mercedesu, Yate k Otavce. Guide má 4 roky a je s ní spokojen. Radek Jaroš prý bral jejich Guide zprvu jen do základního tábora, ale později začal brát samonafuk i do výškových. Největší problém s opotřebením se prý dříve projevoval kvůli nafukování pusou a vlhkosti uvnitř karimatek, kde pak bujely plísně a když začala po čase karimatka ucházet, ukázalo se, že jde třeba i o stovky malinkatých díreček. Později provedli inovaci vnitřního materiálu a dnes již problémy s nafukováním pusou nejsou. Když jsem se zeptal, jestli dělají něco na foukání, zmínil pumpu a vodotěsný obal s nafukovacím ventilem. Ten se mi hodně líbí a protože foukání pusou nesnáším, je pro mně dost zajímavou položkou, o jejíž koupi budu uvažovat. Stejně tak jako o karimatce Guide. Zmínil příběhy, kdy si jejich karimatku koupil třeba horský vůdce, denně ji rasil někde na kamenech a pak nevydržela. Takže se dostal ke komentáři, kterým připomněl, jak je důležitá četnost používání a způsob zacházení s karimatkou. Na můj dotaz ohledně četných špatných zkušeností uživatelů samonafukovacích karimatek ne-TaR obecně s poškozením v oblasti ventilu odpověděl, že takové poruchy nezaznamenávají. S doživotní (správně doživotnostní vzhledem k životnosti materiálu) zárukou měli špatné zkušenosti a již ji nedávají. Životnost jejich samonafukovacích karimatek vidí na 7-8 let. Snad jsem na nic nezapomněl.

A ty booze nakupuj a hodně testuj, ať vím, jestli si ji mám taky koupit nebo jestli mám přišetřit na Prolite Plus W. :mrgreen:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod booze » pon čer 29, 2015 11:41

Diky, diky, diky :prayer: :prayer:

To s tim materialem a dirkami pise pan na nalehko TADY, je to rok stary prispevek a nevim zda jsou schopni, tak rychle zareagovat na napravu ve vyrobe.
Ten vodotesny obal jsem videl u TaR a dost me nadchl, asi si koupim karimatku. 8) Jeste sustici a klouzaci test.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Dundee » pon čer 29, 2015 15:11

Zvažuji koupi samonafukavací karimatky. Jelikož ji zamýšlím především do kempu (vedle auta), ročně využití cca 10dnů za rok (možná méně), tak neřeším hmotnost ani velikost, spíše bych ocenil pohodlí a spolehlivost (současně mám pouze 6mm pěnovky a plánuji letos procestovat norsko, převážně s noclehem ve stanu).
Cenový limit je cca 1500,- ale možná bych šel i přes.

Zaujaly mne například tyto:
Pinguin Nomad 38 (3,8cm - 1350g, 198x63cm)
Pinguin Nomad 50 (5cm - 1690g, 198x63cm)
Therm a Rest Tail Lite Large (3,8cm - 1110g, 196x63cm) ...ale ta je již docela drahá

- zajímáme mne, zda platí čím silnější tím pohodlnější? Mám trochu obavu aby 5cm nebyla už moc měkká a člověk se do ni příliš nebořil (mám 191cm a 95kg).
- Nemáte zkušenost s pinguinem Nomad 38 nebo 50? Je poměrně těžká, bude tedy odolnější? Nebo je těžká a navíc málo odolná (např ve srovnání s uvedenou Therm a Rest)
Dundee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 30, 2012 16:03

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod sobb » pon čer 29, 2015 17:25

pokud nevadí, že je užší, než Tebou předvybrané, tak bych šla do vojenské od Artiach
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod budo » pon čer 29, 2015 18:39

Tak tu muzu vrele doporucit. Mel jsem nekolik let dve. Jednu jsem pak prodal bratranci a jednu si nechal. Jinak 5cm mekky nebude. Necha se to dost nafouknout do tvrda.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky