Odřené paty, otlaky, puchýře

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod booze » úte čer 23, 2015 9:34

vyzkoušel jsem několik druhů vložek do bot a vždy jsem se vrátil k původním do Hanwagu. Ve Scarpach mám nějaké kožené od Hanáka a jsou tak jiné, až je to příjemné.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod fps » úte čer 23, 2015 9:45

apuka píše:Miku, podle Tvych reakci na doporuceni vlozek i v jinem vlaknu bych rekl, ze nemas zadne zkusenosti s jinymi jako origos vlozkamy do pohorek.

on asi zná pouze jenom Hanwag Alaska, do kterých se nadají dát žádně pořádné vložky jako třeba Sidas nebo Meindl Vakuum, to by se pak v Hanwag Alaska už vůbec nedalo chodit, jak by byli šíleně odpružený, i takhle je to z tou cca milimetrovou originální vložkou/nevložkou pěkná trampolína, obzvlášť v lese
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod mike » úte čer 23, 2015 16:14

Ale houby, znam i jine boty. V Alaskach chodim, protoze mi maximalne vyhovuji a jine vlozky opravdu potreba nejsou. Ale to ani u jinych, treba u Meindl Islandu jsem musel strhnout z vlozek mechovou gumu pod patou, protoze mi desne vadila (nebyla po cele plose a tlacila).

Spis vychazim z toho, ze vyrobce dal botam nejaky tvar a ten by se s pouzitim silnejsich vlozek zmenil. Ano, nekdy to muze byt nutne, ale neprijde mi, ze je to prvni vec ktera by se mela zkouset. Zvlast v pripade, ze se dotycnemu paty nezvedaji. Proste se snazim resit pricinu problemu a tady si podle popisu myslim, ze bude jinde.

Uz jsem mel boty, kde jsem vlozky menil, ale ted radeji kupuju takove, ktere mi sedi a vyhovuji i beze zmeny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod apuka » stř čer 24, 2015 6:45

Jo, jenze tady se odiraji paty a to v uvedenych botecvh znamena jedine - pata se v bote hybe. Boty v teto kategorie jsou v patni casti vyztuzene, aby se nehybala, tj. neni to tim, ze se bota v nejakem ohebu opakovane zatlaci do paty - jo u nekterych bot se to deje, ale trocha vys, u achilovky a to je potom pekny pruser se zanetem achilovky, ale ne odrena pata... To neni dane nezachozenim boty, neni dano nezvykem - je to proste pohybem paty. Takze prvni, co je treba zkoumat je, jak patu zafixovat, aby se nehybala a tady vhodna vlozka (nebo nekdy i ta podpatenka, kdyz je oblouk boty u paty vys nez ma clovek patu) je mnohem uspesnejsi jako mazani, zalepovani, atd. Ty neresi prvotni pricinu, ale snazi se resit (i preventivne) dusledky.
Takze za mne je poradi pro nalezeni reseni nasledujici:
1) Dvoje vhodnych ponozek, vrchni hruba vlnena s frote upravou vevnitr, hlavne aby byla hruba cast i v oblasti paty
2) Zmena zpusobu zavazovani
3) Zmena vlozek (pripadne nejdriv zkusit podpatenku)
4) Vymena boty
Mezitim se muze pouzivat preventivni i nasledne mazani a oblepovani, ale jen jako pomocny prostredek.

Mimochodem, Tys musel mit ty Islandy uz hodne davno, jejich vlozky uz mnoho let nemaji zadnou mechovou gumu pod patou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod apuka » pát čer 26, 2015 7:14

Vcera jsem si v RP vzal do ruky Ty HW Nazcat (navenek hezke botky) a je mi uz uplne jasne, proc ma tazatel sedrene paty. Tam asi nepomuze mazani, podpatenka ani vlozky, mozna na chvili nekolikanasobne oblepeni...
Ty boty zevnitr uplne po...kakal vyrobce - GTX vnitrni boticka je sesita po cele vysce boty uprostred v patni casti ](*,) ](*,) ](*,) . Plochym svem, pouzita je hodne tvrda nit, jen projit po tom siti prstem je neprijemny pocit. Takze ten sev je asi pricinou odrenin.
V tomto pripade, pokud boty jinak funguji dobre bych videl dve reseni: 1) co nejhrubsi vrchni ponozky (ale ty se svem sedrou) 2) nechat si celou patni cast oblepit bud kusem GTX podsivky (nevim, kdo to ma moznost udelat, ze by Restday?) nebo jemnou kuzi, tak aby nebylo citit sev.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Stani » pát čer 26, 2015 14:19

Zošitie vnútornej botičky (lining) je bežná vec. Aj plochými švami, ako to používa Asolo (napr. Astrid), či Grisport (More). Nič netlačí, nedre, model Astrid má tiež použitú tvrdšiu niť a povrch vnútornej časti päty je tvrdý. Ak Hanwag použil nejaký "povraz", jasne, to môže drieť, no myslím či problém nebude asi viac v tvare pätového kalicha.

Edit: ja som sa tak vytrápil s bežeckými Asics. Ide mi len o príklad - všetci, že aké sú super a mne jednoducho v pätnej časti nesedeli. X vložiek a ponožiek, podpateniek, gelových náplastí...nič nepomohlo.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod wawrik » pát čer 26, 2015 15:12

apuka píše:Ty boty zevnitr uplne po...kakal vyrobce - GTX vnitrni boticka je sesita po cele vysce boty uprostred v patni casti ](*,) ](*,) ](*,) . ... Takze ten sev je asi pricinou odrenin.
Všetky moje trekové topánky, ktoré som kedy mal, boli zošité rovnako. V tom (alebo len v tom) to nebude.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod mike » pát čer 26, 2015 16:05

Nebude. Nebyla by odrena ani tak pata, jako achilovka. Paty byvaji odrene z boku, pri problemu se sitim byva odrene nebo otlacene misto uplne vzadu bud na pate nebo na achilovce.

Prvni Alasky jsem poslal na vymenu podrazek k Restday a zaroven jsem chtel spravit vnitrni kuzi v limci, jelikoz se rozpadla (tohle uz Hanwag vyresil, pouziva tam silnejsi kuzi). Dali mi tam novou, ale siti k vnitrni latce olemovali pomerne tuhou paskou. A ta mi prave odirala achilovku (jeden z duvodu, proc boty radej posilam k vyrobci).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod vici » pát čer 26, 2015 17:56

Za mě výborně fungují dvoje ponožky (jedny tenké z umělotiny a na tom jedny hrubé bavlněné), dobrý mastný krém na nohy, kvalitní vložky do bot a zavázat boty tak akorát :wink:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod mike » pát čer 26, 2015 22:05

apuka píše:Jo, jenze tady se odiraji paty a to v uvedenych botecvh znamena jedine - pata se v bote hybe. Boty v teto kategorie jsou v patni casti vyztuzene, aby se nehybala, tj. neni to tim, ze se bota v nejakem ohebu opakovane zatlaci do paty - jo u nekterych bot se to deje, ale trocha vys, u achilovky a to je potom pekny pruser se zanetem achilovky, ale ne odrena pata... To neni dane nezachozenim boty, neni dano nezvykem - je to proste pohybem paty.

Ne nutne. Chapu, ze mas takove zkusenosti, ale ja mam jine. Zvedani paty poznas uz pri zkouseni na naklonene plose. Nic takoveho nepsal, a tak predpokladam, ze se to nedeje.

V mem pripade, jak jsem psal vys, se taky pata nezvedala a bylo to ciste nezvykem. Pri stoupani se proste noha oprela do vyztuhy paty a jak kuze nebyla zvykla, udelal se tam za chvili puchyr. V tech botach jsem chodil 5 let, prvni roky to bylo peklo a ke konci uz jsem naplasti nepotreboval vubec. Pak jsem si koupil jeste dvoje stejne, stejne cislo, nosil jsem stejne ponozky, vlozky jsem nemenil a puchyre nemel. Noha si proste zvykla.

apuka píše:Mimochodem, Tys musel mit ty Islandy uz hodne davno, jejich vlozky uz mnoho let nemaji zadnou mechovou gumu pod patou.

Kupovane na jare 2010. Standardni vlozky, akorat mely pod patou nalepeny kus gumy asi jako tyhle. Fakt stupidni napad.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod sobb » sob čer 27, 2015 11:25

mike píše:Standardni vlozky, akorat mely pod patou nalepeny kus gumy asi jako tyhle. Fakt stupidni napad.
stupidní pro Tebe, jinému vyhovující :wink: Ty si to odděláš, ten komu to vyhovuje, to tam nechá. Jednoduché *
moje Meindlí vložky to také měly a v ničem mi to nevadilo
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod mike » sob čer 27, 2015 22:41

Stupidni proto, ze to bylo blbe udelane. Kdyby byla guma po cele plose, tak v pohode, ale ten nalepeny kousek uprostred se mi zamackl do polystryrenu a udelal na vlozce hrbol. Z cehoz mne pri delsich trasach docela bolely paty. Ty jsi (porad jeste ;-)) lehci a asi nechodis takove vzdalenosti, a tak se to neprojevilo. Meindly to ale napadnout melo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Mawenzi » ned čer 28, 2015 7:19

mike podobnej problem sem mela u inovovanych teva terra - na pate spesl odpruzena cast zhruba ve velikosti toho tvyho odpruzeni... zasadne sem mela obtisklej obrys v pate a fakt to pri delsi chuzi bolelo, az sem sandale dala kamosce a sla rychle shanet puvodni model... kamosce to kupodivu vubec nevadi a to sme stejna vahova kategorie.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod apuka » sob črc 4, 2015 19:52

apuka píše:Vcera jsem si v RP vzal do ruky Ty HW Nazcat (navenek hezke botky) a je mi uz uplne jasne, proc ma tazatel sedrene paty.
Vcera jsem jeste jednou zkusil ten sev RP, ted byl vystaveny jiny par a svete div se, ten mel mnohem mekci nite na se, to by se dalo. Takze ted si uz myslim, ze asi na nejakou serii pouzili u HW nevhodne nite, bacha na to, mohlo by se to objevit i jinde.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Miso1982 » úte zář 8, 2015 9:56

Zdravím všetkých,
po dlhšej dobe som sa dostal do hôr a vyskúšal som všetky vaše rady. Vymenil som vložky do topánok(Hanwag Nazgat) kúpil som v Rocpointe, teraz neviem presnú značku ale boli na päte zdvihnuté a o dosť mäkšie ako originál a to mi vyhovuje... Teraz mi v nich lepšie sedí noha... Ďalej som vyskúšal tyčinku na mazanie pät... (Tej by som velkú vážnosť neprikladal, pretože keď som začal prudko stúpať päty som začal cítiť aj keď menej.) Potom ako som ich začal cítiť som ich oblepil ako ste mi radili. Otlak sa mi spravil iba na kraji kde som to nemal zalepené. Na ďalšiu túru som si to oblepil ešte na väčšiu plochu a bolo to v pohode... Takže osobne si myslím, že pomohlo každé riešenie a možno aj topánky sa viac rozchodila... Ale konečne som nechodil v bolestiach :D . Ďakujem všetkým za rady :)
PS: Túry som absolvoval v Polských Pieninách a v Tatrách jednu (výstup na Kôprovský štít).
Miso1982
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát čer 19, 2015 8:04

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod nebulus » stř zář 9, 2015 7:41

Tá tyčinka u mňa nemala skoro žiaden efekt, poriadny leukoplast to vždy istí :t:t
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod booze » stř říj 28, 2015 17:02

:mrgreen:
dailym.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod sobb » pát říj 30, 2015 13:59

mike píše:Stupidni proto, ze to bylo blbe udelane. Kdyby byla guma po cele plose, tak v pohode, ale ten nalepeny kousek uprostred se mi zamackl do polystryrenu a udelal na vlozce hrbol. Z cehoz mne pri delsich trasach docela bolely paty. Ty jsi (porad jeste ;-)) lehci a asi nechodis takove vzdalenosti, a tak se to neprojevilo. Meindly to ale napadnout melo.
Tou váhou by to opravdu být mohlo, hrbol do vložky boty se nedělá ani mně, ani Laďovi. A to jsme zrovna teď oba měli Meindlí boty na měsíc chození v kuse. A kdysi dávno jsem jiné Meindly se stejným typem vložky měla na půlročním výletu, kde byly na nohách taky skoro denně. Asi Meindl nepočítá s tlusťochama :wink: :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod mike » pát říj 30, 2015 17:33

Si to povime za 10 let :fuj: :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 30, 2015 18:39

mike nechcu byt indiskretni, ale kolik je tak uz ta vaha, kde to muze delat problem? abych pripadne vedela do budoucna, cemu se vyhnout a co jeste muzu koupit:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod mike » pát říj 30, 2015 19:53

U mne s batohem prescent ;-) Pocitam, ze to bude individualni, jak mas citlive paty. Jinak to proste serves jako ja, je tam proste nalepeny kousek mechove gumy, Cinani by to neudelali hur ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 30, 2015 20:14

me to hrozne vadilo na inovovanych teva tera sandalech, mivala sem nejakej starsi model a pak sem koupila novejsi a tam byla na pate takova vec "tlumici" pri chuzipod patou... mela sem presne obrys toho ctverce vyrazenej v pate a bolelo to pri delsi chuzi tak desne, ze sem se bot zbavila. pritom ten starsi model to mel podobne, ale tam je to uplne v pohode. Kamosce to vubec nevadi, a je s nima moc spokojena
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod sobb » pát říj 30, 2015 22:20

mike píše:Si to povime za 10 let :fuj: :twisted:
nima problema :finga:
akorát za deset let už doufám vlastníky žádných Meindlů nebudem, teď doděláváme zbytky z dob, kdy mi ta firma ještě byla sympatická :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod mike » sob říj 31, 2015 1:45

Zatim ne, ale do 10 let na tebe prijdou hormoni a zacnou ti s vahou cvicit :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Lipon » sob říj 31, 2015 9:06

mne Teva vylozene nesedla
dlouho jsem hledal nahradu za Bufo Xapatany, ktere mi fungovaly naprosto spolehlive
Tevy maji tak blbe udelanej ten suprcuprneopren pasek na pate, ze mi vzdycky po vice jak 20 minutove chuzi sedre kuzi na achilovkach
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Drox » ned lis 8, 2015 3:32

Co říkáte na toto? :)
Nové boty, jen je rozchodit... druhá noha paráda, pohodlné, žadný problem.
Problém nastal po chvíli chození ve městě. Původně jsem měl puchýř-otlak, ale i přes bolest jsem šel další ven chodit a asi prasknul (tj boty 2x venku). Nyní když chodím, ze začátku to bolí, ale chodím dál a poté už bolest necítím.
Původně jsem nosil boty typu Nike - běžecké tenisky.
Jednou tvrdé boty Salomon outdoor. Napadá mě, ne prokaždého každý typ boty jest. Dát tomu šanci a nebo outdoor kategorii už příště raději ne?

Prává noha viz foto...
http://someimage.com/IOug8Qa

http://someimage.com/9zub7fo

boty - Prabos nanga s10423
http://someimage.com/TfQUhEq
http://someimage.com/dCCNx6L

U jiných bot, podobně tvrdé - outdoor, přesně prává noha při chůzi jako když se bota vyzouvá, divný pocit a pozděj to samo přestalo.
Nějaká vychytávká byla by?
Rozchodí se ta bota? Kamarád říká, máš hold křivé a špatné haxny. Vracet / nevracet boty do obchodu? :?

pozn. Pata se zde nehýbe, noha je pevně fixována v botě, použitý silné ponožky
Drox
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned říj 11, 2015 15:10

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod Mawenzi » ned lis 8, 2015 9:12

ja bych to preventivne oblepila, za to, ze ti bota dela puchyr na pate ti nikdo boty zpatky neveme. Divnej pocit se da resit mozna trochu jinym vazanim.

Jinak s puchyrema to tak byva, jak vylezes z domu, boli ale kdyz neni nejak hroznej, tak se to po chvili zlepsi.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod apuka » ned lis 8, 2015 10:20

Co tak si precist tohle vlakno? Mas tam nekolikrat odpovedi na Tve problemy, za par desitek minut se muzes dozvedet vsech o, co Ti kdo tady dokaze poradit.
A promin , ale vracet uz nosene boty proto, ze delaji puchyre na na to nezvykle nohy, to snad nemuzes myslet vazne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod S4TYR » ned lis 8, 2015 11:07

@ Drox: mam dojem, ze potiz bude urcite jinde nez v botach.
Pri koupi novych bot a jejich nasledovnem rozchazeni je vzdy lepsi si nohy osetrit preventivne naplasti - nakremovat a vubec tem puchyrum predchazet preventivne, jak ti tu psala i Mawenzi.
Na vraceni bot :) s uvedenim hlavniho duvodu jako puchyre na pate pri jejich rozchazeni a podobne veci takoveho razeni, jsi mel nasmerovat prispevek adresneji! Je tu na to primo aktivni tema.. zni mi to podobne ujete, jako kdybys s rymou bezel omrknout nejblizsi marnici, jestli tam nahodou neni plno * tak asi tak..
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Odřené paty, otlaky, puchýře

Příspěvekod mike » pát led 20, 2017 2:12

Pridam ke staremu tematu, nevim, jestli se to uz nekdy neresilo...

Nemam problem s puchyrem, ale opacny. Na palci na noze se mi delaval zespodu z vnejsi strany puchyr, ktery se postupne transformoval do kusu ztvrdle kuze. Coz bylo fajn, uz to netravovalo, ale ztvrdle kuze porad pribyvalo a ted uz zacala vadit. Uz po par km zacne trochu bolet kuze pod okrajem te ztvrdle. Puchyr se tam neudela, ale citit to je. Potreboval bych se te ztvrdle zcasti zbavit, ale zas bych nerad, aby se tam zase delaly puchyre. Co s tim?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Boty