Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Chmeld4 » pát čer 12, 2015 18:49

@Morty: Celoročně bez footprintu :twisted:
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Morty » sob čer 13, 2015 16:48

no, tak su nasrán. Asi u MSR podcenili výstupní kontrolu nebo nevim.

Suchý zip který drží na místě légu na vchodovém zipu se už teď z půlky odpáral. Navíc mi přijde krajně podezřelé, že jedna část zipu je podlepená nepropustnou páskou a druhá je nepodlepená... jako možná to má nějaký důvod, třeba tam není potřeba...?

Teď řeším s e-shopem, jak to udělat, abych měl stan co nejdřív zpátky, a nemusel čekat měsíc :evil: . Vrátit bez udání důvodu nemůžu protože jsem použil kolíky a je to na nich poznat. Navíc by mi pak mohl přijít ten stejnej stan :twisted: .

U stanu za 9,5 tis czk bych nečekal, že si nepohlídají takovou prkotinu. A jestli to podlepení opravdu chybí, tak to je vrchol... :(( Chtěl jsem původně objednávat ze zahraničí. Ještě, že jsem si to rozmyslel. Při představě, že budu řešit posílání do zahraničí a půlku léta budu bez stanu...

@Chmeld4: mohl by ses prosím podívat, jestli je u zipu Tvůj stan podlepen na obou stranách? Já mám teda model 2015 ale tohle by se nemělo lišit... díky ;-)
Přílohy
DSCN2726.JPG
DSCN2725.JPG
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » sob čer 13, 2015 18:33

co to je za stan MSR? u cca 3 roky starého MSR Hubba není podlepená ani jedna strana zipu, jak u tropika, tak u vnitřní části stanu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Morty » sob čer 13, 2015 19:00

Je to MSR Nook 2015.
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » pon čer 15, 2015 19:53

Skorpion píše:Michal82 mi poslal super galeriu fotiek jeho noveho Hillebergu Akto. S jeho suhlasom niektore publikujem
Ako pozerám na tie fotky... Myslím, že z tej žltej farby vnútorného stanu budú mať midges veľkú radosť :twisted:
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » pon čer 15, 2015 20:50

jojo, žlutý vnitřek u Nordisk Telemark 2 mi taky vadil, i když to bylo u tohoto stanu to nejmenší co mě na něm vadilo
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod sobb » pon čer 15, 2015 21:06

zase je tam skoro sluníčkově i za deštivého dne *

mi žlutý vnitřní stan docela dost vyhovoval, navíc časem vybledl na takovou velice neutrální a neřvavou žluť, takže ani nebyl nápadný
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Michaela3 » úte čer 16, 2015 0:07

Dobrý den,
sháním stan na cestování po Norsku, jezdit budu jen s baťohem, tudíž potřebuji, aby byl co možná nejmenší, nejlehčí (do 3kg), odolný proti větru a vodě a dostatek prostoru pro dvě osoby (holka 164cm a kluk) a baťohy. Taky aby se snadno dal postavit i v jednom člověku.

Mám poměrně hodně vyhlídnutých stanů a pořád se nemůžu rozhodnout zda ten či onen je lepší a proč, stan jsem doposud žádný nevlastnila a moc se v tom nevyznám. Uvítám jakékoliv rady.
Stany které mám vyhlédnuté:

MSR Elixír 2
The North Face Talus 2
Pinguin: Arris Extreme, Echo 2, Aero 2
Ferrino: Spectre 2, Lightent 2, Chaos 2
Husky: Sawaj 2, Bret 2

Budu moc vděčná za jakoukoliv radu ohledně těchto stanů nebo alespon mezi kterými si mám vybírat, všechny mi totiž přijdou v podstatě stejné. Děkuji a přeji hezký den :wink:
Michaela3
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon čer 15, 2015 23:57

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » úte čer 16, 2015 6:32

sobb píše:mi žlutý vnitřní stan docela dost vyhovoval, navíc časem vybledl na takovou velice neutrální a neřvavou žluť, takže ani nebyl nápadný
O nápadnosť ani tak nejde, ale o atraktivitu pre hmyz. V Landmannalaugare raz testoval nejaký outdoorový časopis stany, a ako ich tam mali pekne pokope, bolo skvelo vidieť, že tá lietajúca háveď ľúbi žlté a oranžové farby.

Obzvlášť midges, tie sa (vraj) idú po žltej zabiť :-D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Chmeld4 » úte čer 16, 2015 7:01

@Morty : Asi takhle. Muj stan žádnou légu nebo suchej zip na vchodu nezná :D
Naposledy upravil Chmeld4 dne úte čer 16, 2015 7:02, celkově upraveno 1
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » úte čer 16, 2015 7:01

Dost ve větru stabilní stan je Vango Banshee, kterej byl i oceněnej (viz. popis). Kdysi jsem ho chtěl koupit, pak jsem ho viděl na výstavě ŠPATNĚ VYPNUTEJ a udělal blbý rozhodnutí a koupil místo něj Pinguin Aero 2. Ten není špatnej, ale pro 2 lidi až příliš rozměrnej a oproti tomu Banshee i těžší. Podle mého je super výhodou toho Banshee i to, že se dá postavit bud jen tropiko (lehčí a víc prostoru) nebo komplet stan, který se ale staví už s vepnutou ložnicí (výhoda při stavbě v dešti). Stany, které uvádíš, jsou dražší. Dáváš tím najevo plánovaný rozpočet?
Pinguin dělá kopie jiných úspěšných stanů, takže Aero2 je kopií MSR Hubba Hubba, Echo2 je kopií Vanga Banshee,.... Rozdíl je v použitých materiálech a detailech. Není to špatný, ale znáš to .... originál je originál. Husky tě může překvapit příjemně, ale i nepříjemně. Asi to je někdy kus od kusu, ale názory na Husky jsou tady dost "rozporuplné" a asi ti je nikdo tady moc nedoporučí. Ani já i když u mne jde o preventivní nedůvěru a ne osobní špatnou zkušenost. Obecně ale Husky směrem k zákazníkům nekomunikuje v celém svém marketingovém konceptu tak seriózně, jako jiní osvědčení výrobci a jistě ví proč. Ale to je už jiný příběh.

U Ferina jsem zde zachytil nějaké výhrady k (ne)kvalitě podlážky.
MSR ti udělá radost a spolehlivou službu, je tam hodně funkčních detailů a vychytávek a taky to zaplatíš.
Osobně bych volil mezi ním v případě vyššího rozpočtu a Vangem u nižšího, kdy za míň peněz získáš imho super poměr cena/výkon/variabilita/spolehlivost.

EDIT: videa
https://youtu.be/KdT2cJVxElY
https://youtu.be/8P07H17KpQw?t=40m40s


Taky mi přijde dost zajímavý Vango Mirage 200. a ještě víc Vango Nemesis. Ale to už je taky skoro za 6k a je to stan do horších povětrnostních podmínek.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod TimTaylor » úte čer 16, 2015 10:14

to Michaela3
řešíš víceměné to stejné jako já, během 14 dní vyrážím do Prahy na výstavu stanů - http://www.vystavastanu.cz/vystava-stanu-2015 - a tady si finálně vyberu naživo. Kandidáti jsou
MSR Elixir 2/3, pak Pinguin Aero 2/3 a nakonec chci mrknout i na ty stany zn. Vango, ale zatím jsem na 80% rozhodnutý pro to MSR Elixir 2/3. Jak tu už zaznělo, Pinguin kopíruje (velmi úspěšně, nutno říct) jiné výrobce, a nabídne o trochu horší parametry než originál, ale většinou za 60% cenu než original. Někdo si radši připlatí, většině to ale (bohatě) stačí.
Moje požadavky jsou taky - váha max. 3kg (čím méně tím lépe), pohodlí pro 2 dospělé + bagáž, sem tam možnost přespání 2 děti + 1 dospělý, když bude stan zelený je to plus, ocením i více křížení prutu (plánuju s tím vyrazit na pár dní třeba do Rumunska nebo Norska). Cena hraje mírně roli, max. je +-7000,-Kč, když to ale bude 5000Kč nevadí:D.
Zkoukl jsem všechny možný videa, přečetl recenze a to MSR zatím vychází jako vítěz ve všem kromě ceny :-#
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Michal82 » úte čer 16, 2015 12:28

Hele hmyz vnímá hlavně pohyb a pachy a barvy mu sou ve směs putna..... Pro většinu zvířat je barva putna.
Všechny stany od Hillebergu sou uvnitř sluníčkové * a pokud někde rozhoduje barva pak na venkovním stanu a ne na vnitřním - komárů na to lítá stejně jako na cokoliv jiného.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod TimTaylor » úte čer 16, 2015 12:32

add barva:
minimálně 5 let mám Jurek Dome 3 a jeho vnitřní stan je uvnitř žlutý jak citron, ale nikdy jsem s tím neměl závažnější problém, mušky na to letěli stejně jako na jiné barvy (vyzkoušeno po celé střední Evropě). Důležitejší je pro mě barva vrchního (horního) stanu než vnitřního, třeba červený bych nebral, fakt je to vidět na dálku a to se mi sem tam vůbec nehodí
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » úte čer 16, 2015 12:55

No, v kempe pri Mývatne („Komárom jazere“) na Islande si násobne väčší počet tých kúsavých mušiek a komárov všimol úplne každý, kto mal stan v žiarivých farbách. A bolo úplne jedno, či vonkajší alebo vnútorný, keďže vonkajší bol aspoň pár minút otvorený, keď sa človek ukladal na spánok. Pre poriadok - žiarivá červená na tom bola z nejakého dôvodu o niečo lepšie, ako žltá a oranžová.

Michal82 píše:Hele hmyz vnímá hlavně pohyb a pachy a barvy mu sou ve směs putna.....
Farba mu putna fakt nie je, no presviedčať ťa nebudem. Zjavne si ešte na Skye nespal v stane so žiarivo žltým interiérom.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Michal82 » úte čer 16, 2015 13:15

wawrik - dle přírodovědeckých studií mu barva vesměs putna je - podstatnější jsou pro hmyz jiné faktory, které zase třeba nedokáže vnímat člověk - takové propocené věci, které se tobě zdají, že nesmrdí jsou pro komáry lákadlo daleko větší, neb ten hmyz tvou přítomnost pozná. To je podobné jako třeba žralok, který pozná krev na kilometry daleko a spousta dalších příkladů. To že na jeden stan jdou více než na druhý je třeba o tom, že jedno barvivo ze stanu jim voní víc než to druhé nebo, že se o něj někdo otřel.
Komáři po tobě půjdou ať budeš ve žlutém, zeleném, nebo černém.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Michaela3 » úte čer 16, 2015 13:28

Děkuji za odpovědi. Co se týče rozpočtu, tak bych chtěla stan tak do těch 6 tisíc, samozřejmě čím mín, tím líp. :D

Ten MSR Elixir je super, ale rozměr sbaleného stanu uvádí 51x17, což mi už na nošení v baťohu přijde docela velké.. Na výstavu stanů v Praze se chystám tento víkend, mrknu se tam zřejmě tedy na ten stan Vango Banshee a ty tři stany od Pinguina (Aero, Echo a Aris Extreme) ačkoliv ten Aero na mě asi působí nejlíp :wink: Ještě se mi zamlouvá ten The North Face Talus 2, máte s ním někdo zkušenosti? Nikde se mi nepodařilo najít jeho rozměry když je sbalený.. :/
Michaela3
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon čer 15, 2015 23:57

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » úte čer 16, 2015 13:47

Michal82 píše:Komáři po tobě půjdou ať budeš ve žlutém, zeleném, nebo černém.
Píšem o tom, že po určitých farbách idú viac. Nie že nepôjdu.

Napríklad bežné európske komáre - fakt neviem, aká čeľaď to je, ale nie je to ten ázijský import - reaguje na modrú (sorry za link, nechce sa mi hľadať dôveryhodnejší). Nočný hmyz takisto.

A škótske midges zasa ľúbia žltú. Je o tom kopec príspevkov na fórach o stanoch, skúsení turisti z tých oblastí sa žltej vyhýbajú...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Michal82 » úte čer 16, 2015 15:02

wawrik píše:A škótske midges zasa ľúbia žltú. Je o tom kopec príspevkov na fórach o stanoch, skúsení turisti z tých oblastí sa žltej vyhýbajú...


A proto firmy z UK jako RAB dělají žluté a oranžové stany ;)

Mám žlutý batoh a triko a že by na mě šli s batohem víc než bez něj a s jiným trikem sem si opravdu nevšiml - ale až rozepnu venkovní stan tak určitě komáři z poloviny ostrova tu žlutou uvidí a vrhnou se na mě :mrgreen:
Spousty UK turistů má žluté stany nebo oblečení a u vnitřního stanu to nemá smysl řešit. :drinkers:

Je to stejná kravina jako že býka rozzuří červená :wink:
Naposledy upravil mike dne úte čer 16, 2015 15:36, celkově upraveno 1
Důvod: citace ma byt citace a ne kopie!
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » úte čer 16, 2015 15:42

Michaela3 píše:sháním stan na cestování po Norsku

já bych koupil Hilleberg Rogen nebo MSR Elixir 2, k němu budeš muset dokoupit MSR Reflective Utility Cord Kit a MSR MiniGroundhog Stake to není v základním balení, určitě bych nekoupil nic od Pinguin, Ferrino, Husky, Coleman, Loap, Hannah
Naposledy upravil fps dne úte čer 16, 2015 16:00, celkově upraveno 3
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mike » úte čer 16, 2015 15:48

Michal82 píše:Hele hmyz vnímá hlavně pohyb a pachy a barvy mu sou ve směs putna

Proc teda nejsou kvety zelene? ;-)

Omitka domu, kde bydlim, je zcasti zluta a zcasti cervena. Na podzim jsou na zlutych plochach spousty berusek, na cervenych skoro nic. Jeden balkon mam v cervene casti, tam skoro nic nebyva, druhy par metru od nej v zlute a tam jsou jich mraky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » úte čer 16, 2015 15:49

TimTaylor píše:řešíš víceměné to stejné jako já, během 14 dní vyrážím do Prahy na výstavu stanů - http://www.vystavastanu.cz/vystava-stanu-2015 - a tady si finálně vyberu naživo.

byl jsem tam loni, tam bych si tedy stan nevybral, všechny stany na jednoroční použití, žádný MSR, Hilleberg, Jurek
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Morty » úte čer 16, 2015 16:12

ad výstava stanů: např. MSR Nook na výstavní ploše nebude, zjišťoval jsem si to u pořadatelů. Je potřeba si ověřit co tam bude a co ne, než se třeba zbytečně táhnout přes půl ČR :wink: .

ad barvy: nevím co studie vědců, ale mám dva stejný dresy na kolo, jeden je žlutej a druhej bílej. Oba smrdí po nějaké hoďce v sedle stejně a ten žlutej co se týče much, komárů a různejch potvor jednoznačně vede. Ve žlutým dresu jsem pro muchy jak terč...

@Chmeld4: neuvěřitelné :mrgreen: . Tak asi v MSR inovovali a technologii zabezpeční légy proti ohrnutí ještě zcela nedoladili :wink: .
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod TimTaylor » úte čer 16, 2015 16:40

to fps

letos na té výstavě stany od MSR prodávají, stejně jako nařp. The North Face, Vango, Coleman, Terra Nova atd., kdy se na fakt rád mrknu, takže proč stan nekoupit přímo tam? Určitě si ho zkusím i hned postavit (tam před koupí), chci si ho osahat, vlézt do něj a mrknout se jak je co udělané atd.
Jinak dotaz - proč "budu muset kupovat" i MSR Reflective Utility Cord Kit a MSR MiniGroundhog Stake"? Kolíky ke stanu nějaké asi dostanu, pak jich asi 20ks doma mám (bude to můj třetí stan, tak je případně jen přehodím dle potřeby k MSR, když ho vezmu ne?) a "MSR Reflective Utility Cord Kit" jsem doteď netušil že existuje, takže netuším ani proč ho "musim dokoupit"? Neříkám že třeba ty kolíky vypadají dobře, ale že je musel koupit, to zase fakt ne...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod remy77 » úte čer 16, 2015 17:51

to TimTaylor:

presne tak isto som to riesil ja k Elixiru. Koliky "poziciavam" od druheho stanu co mam doma a v zeleziarstve kupil 3mm repku za par centov. Ta od MSR je v prepocte na 1 m draha ako jednoduche dynamicke lano ](*,)
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » úte čer 16, 2015 19:22

TimTaylor píše:chci si ho osahat, vlézt do něj a mrknout se jak je co udělané atd.

k tomu je výstava stanů dobrá, když tam tedy MSR Elixir (nebo jiné stany MSR) budou, když ho uvidíš na vlastní oči, tak vůbec nepochybuji o tom že si MSR Elixir 2 koupíš, stany MSR jsou oproti stanům Pinguin, Ferrino, Husky, Coleman, Loap, Hannah dílenskou kvalitou někde jinde, a tím pádem i životností

TimTaylor píše:dotaz - proč "budu muset kupovat" i MSR Reflective Utility Cord Kit a MSR MiniGroundhog Stake"? Kolíky ke stanu nějaké asi dostanu, pak jich asi 20ks doma mám (bude to můj třetí stan, tak je případně jen přehodím dle potřeby k MSR, když ho vezmu ne?) a "MSR Reflective Utility Cord Kit" jsem doteď netušil že existuje, takže netuším ani proč ho "musim dokoupit"? Neříkám že třeba ty kolíky vypadají dobře, ale že je musel koupit, to zase fakt ne...

u MSR (krom expedičních) stanu nejsou v základním balení napínací šňůry, a kolíky k nim, ty potřebuješ když víc fouká, tak aby byl stan stabilnější, proto je budeš potřebovat dokoupit, ale když máš jiné napínací šňůry nebo kolíky, tak nic nebudeš muset dokupovat, jenom jsem tě upozornil na to, že nejsou v základním balení
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod remy77 » úte čer 16, 2015 20:56

Michaela3:
U MSR Elixir 2 ak konstrukciu a koliky das solo, tak zvysok stanu v tom obale splostis, prelozis na polovicu a mas z toho kvader 24x24x10 cm, co v poho das do batoha.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » úte čer 16, 2015 22:03

Morty: tak to nekde udelali soudruzi z NDR chybu. Aspon teda u zlutyho trikotu vedouciho jezdce :D

Co takhle nastrikat zlutej stan repelentem? Nebudete se muset dohadovat o tom, co je rozumnymu cloveku jasny a zaroven budete mit po problemu - po mouchach. Jestli teda neprijde nekdo s tvrzenim, ze repelent nefunguje na barvach, protoze barvy jsou hmyzu ukradeny :D
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » úte čer 16, 2015 22:10

fps píše:
Michaela3 píše:sháním stan na cestování po Norsku

já bych koupil Hilleberg Rogen nebo MSR Elixir 2, k němu budeš muset dokoupit MSR Reflective Utility Cord Kit a MSR MiniGroundhog Stake to není v základním balení...


Jako vzhledem k cenovymu okruhu Michaelou uvadenych stanu jsi to s tim Rogenem perfektně trefil, myslím, že je po tvojí radě definitivně rozhodnutá :lol: A dost to pomohlo i mně, zrovna jsem sháněl kousek provázku za rozumnou cenu :mrgreen: :wink:
Nemáš tam ještě nějaký další prima tipy?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Morty » stř čer 17, 2015 8:43

budo: já to pořád říkám, že žlutej dres na tdf je proto, aby to ten nejlepší neměl tak snadný ;-)
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

PředchozíDalší

Zpět na Stany