Hannah Rider / Coleman Phad Tatra / Husky Felen

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Coleman X2

Příspěvekod Eric » pon črc 30, 2012 14:15

Coleman X2

Ahojte, nema niekto prosim dobre/zle skusenosti so stanmi Coleman Phad X2 pripadne Tauri X2? Mam za ulohu vybrat novy stan (VHT+horolezenie od 2 do 5 tisic m.n.m.) a fakt sa v nich momentalne nevyznam. Tieto stany sa mi zdaju byt parametrovo a cenovo vyhodne, len nikde som sa tu o nich nic nedocital. Dakujem pekne.
Naposledy upravil vonkreuz dne pon črc 30, 2012 18:58, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno. Zvýrazněn nový dotaz.
Eric
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: čtv led 17, 2008 7:15

Re: Coleman X2

Příspěvekod fps » pon črc 30, 2012 14:22

Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Coleman X2

Příspěvekod vonkreuz » pon črc 30, 2012 18:55

Eric píše:Ahojte, nema niekto prosim dobre/zle skusenosti so stanmi Coleman Phad X2 pripadne Tauri X2? Mam za ulohu vybrat novy stan (VHT+horolezenie od 2 do 5 tisic m.n.m.) a fakt sa v nich momentalne nevyznam. Tieto stany sa mi zdaju byt parametrovo a cenovo vyhodne, len nikde som sa tu o nich nic nedocital. Dakujem pekne.

To si děláš prd€l ne? ](*,) Větší blbost jsem dlouho nečetl. :vom:
Použij funkci hledat zde na foru a nebuď lenoch co čeká pečené holuby přímo do h... úst. V první dvacítce výsledků Phad X2 najdeš.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Hannah Rider vs Coleman Phad X2

Příspěvekod Eric » úte črc 31, 2012 11:34

Sory, vtedy som dal do vyhladavaca Tauri, lebo ten ma viac zaujal ako Phad. :( Nechcel som, ospravedlnujem sa.
Eric
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: čtv led 17, 2008 7:15

Re: Hannah Rider vs Coleman Phad X2

Příspěvekod musashi » pon dub 15, 2013 19:50

Ahoj!

Koupil jsem dneska stan Hannah Rider 2 (byl za vybornou cenu) a az nasledne zaregistroval tohle vlakno.
Stan jsem dneska zkusebne stavel a byt mi prijde fajn, musim potvrdit, ze na me nepusobi uplne nejspolehlivejsim dojmem. Nicmene to muze byt jen zdani.
Proto me zajimalo, zda tu neni nekdo, kdo ten stan ma a muze z praxe potvrdit, zda je v realu pouzitelny a nebo je to s nim opravdu o hubu?
Za mesic razim na 2 tydny do Skotska, kam ho planuju vzit a nerad bych se tam dockal nejakeho neprijemneho prekvapeni :)
Pripadne nevite, zda je nutne nove koupeny stan nejak impregnovat nebo lze spolehat na impregnaci z vyroby?
Diky za kazdy tip ci zkusenost!
musashi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon srp 29, 2011 12:21

Re: Hannah Rider vs Coleman Phad X2

Příspěvekod vonkreuz » pon dub 15, 2013 20:22

Měl by být impregnovaný z výroby. Pokud bys chtěl dodatečnou impregnaci, tak třeba Fabsil od Grange´S.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Hannah Rider vs Coleman Phad X2

Příspěvekod musashi » pon dub 15, 2013 20:32

Diky za info! Impregnovat teda zatim nebudu :)
Ted jde jen o to, zda se na nej da spolehnout ci nikoliv ...
musashi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon srp 29, 2011 12:21

Re: Hannah Rider vs Coleman Phad X2

Příspěvekod vonkreuz » pon dub 15, 2013 21:18

Proveď venkovní test před odjezdem. Když nebude pršet, polévej ho vodou.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Hannah Rider vs Coleman Phad X2

Příspěvekod vonkreuz » úte črc 9, 2013 23:00

Vývojáři z Hovnnahu "vyvinuli" nový stan Sett.
Z mého pohledu je to čistá kopie Colemanu Phad X3 až na pár drobností. :axe:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Hannah Rider vs Coleman Phad X2

Příspěvekod pepino89 » ned bře 8, 2015 16:37

Po Rideru koukám už delší dobu, hodně se mi zamlouvá ta malá hmotnost a prostornost. Ale měl bych dotaz na majitele tohoto stanu. Dá se v té předsíňce i vařit?

Jak tady pročítám příspěvky tak jsem nalomenej koupit spíše Husky flame 2, ale ten mi celkově přijde pro dva i s bagáží dost malej... Skoro se bojím tady něco napsat ale o velikosti těch předsíněk a skutečné velikosti těchto stanů jsem tady nic nenašel :oops:
Kdyby to bylo moc jednoduché, dělali by to všichni...
Uživatelský avatar
pepino89
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř dub 30, 2014 13:22
Bydliště: Plzeň

Re: Hannah Rider vs Coleman Phad X2

Příspěvekod Aggy » pon kvě 11, 2015 21:29

Ahoj, otázka směřována na majitelé stanu Hannah Rider. Z popisu vyplývá, že je 3 sezonní, zajímalo by mě ale, jestli ho někdo nezkoušel na sněhu, případně ledovci. Nejde mi o zimní podmínky. Zvažuju ho jako jednu z alternativ na náš 14 denní lezecký výlet po Kavkaze v okolí Elbrusu. Díky za info. Honza
Uživatelský avatar
Aggy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon zář 3, 2012 20:01
Bydliště: Plzeň 92% / Sušice 6% /Hodslavice 2%

Coleman Phad X3 vs Coleman Tatra 3

Příspěvekod Lusesita » pát čer 19, 2015 16:49

Coleman Phad X3 vs Coleman Tatra 3
Ahoj, měla jsem teď možnost spát ve stanu Coleman Phad X3 a byla jsem maximálně spokojená (nejsem extra náročnej uživatel a myslim, že super extrémní podmínky jentak nezažiju). A protože už dlouho přemýšlim nad tim, že bych si konečně mohla pořídit vlastní stan, tak jsem si řekla, že si pořídim tenhle. Našla jsem ho ale už jenom na jedné stránce a při hledání stanu jsem narazila na Coleman Tatra 3, který se mně laikovi jeví dost podobně jako Phad. Jediný rozdíl který mezi nima vidim je ten, že Tatra nemá podlážku v předsíňce, kterou bych teda ráda měla. Tak jsem se chtěla zeltat na rozdíl mezi stanama a jestli je možnost k Tatře tu podlážku dokoupit (nikde jsem to nenašla)?
Naposledy upravil vonkreuz dne pát čer 19, 2015 17:17, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno. Přejmenováno vlákno.
Lusesita
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát čer 19, 2015 16:40

Re: Hannah Rider / Coleman Phad / Celoman Tatra

Příspěvekod pepino89 » ned srp 30, 2015 17:28

Měl jsem tu čest se stanem Hannah Rider... Nějakou dobu po něm koukám a tak jsem si ho od kamaráda půjčil na týden do Alp. Teď už vím, že ho rozhodně kupovat nebudu... Pro dva v něm zase tolik místa není, ale hlavní důvod je ta zmiňovaná pochybná konstrukce. První noc stan přestál lehkou přeháňku v pohodě, ale druhý den začalo pršet hodně a spal jsem v mokrém spacáku. Což při 3 stupních k ránu nebylo zrovna příjemné. Jsem přesvědčený, že stan byl postavený dobře, i tak se na něm drželo dost vody a je jen otázka času než to začne lejt dovnitř. Takže hannah rider never again...

Foto zde http://josesil.rajce.idnes.cz/Hannah_Rider
Kdyby to bylo moc jednoduché, dělali by to všichni...
Uživatelský avatar
pepino89
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř dub 30, 2014 13:22
Bydliště: Plzeň

Re: Hannah Rider / Coleman Phad / Celoman Tatra

Příspěvekod pavproch » ned srp 30, 2015 18:30

Kontrolní otázka: Celoman? :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Hannah Rider / Coleman Phad / Celoman Tatra

Příspěvekod pepino89 » ned srp 30, 2015 19:32

Ne :-)
Kdyby to bylo moc jednoduché, dělali by to všichni...
Uživatelský avatar
pepino89
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř dub 30, 2014 13:22
Bydliště: Plzeň

Re: Hannah Rider / Coleman Phad / Coleman Tatra

Příspěvekod pavproch » ned srp 30, 2015 19:33

No tak to potom jo.... :mrgreen:

opraveno
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Coleman Tatra 3 nebo Pinguin Summit 3

Příspěvekod Hracek » úte zář 1, 2015 6:16

Ahoj,

prosím o radu majitele těchto stanů.
Který z těchto dvou a proč?

Přečetl jsem toho už hodně o tomto typu stanů.
Jen to potřebuji rozlousknout.

(vyloučil jsem Rider - kvalita, Fellen 2-3 - váha/kvalita, Tornado - není k sehnání/málo recenzí, Phad x3 = Tatra 3)
Kdyby tento typ stanů vyráběl Jurek, jdu do něj, ale bohužel.

Pokud jsem vynechal nějakou značku, která stojí za zmínku, sem s ní.

Děkuji.
Hracek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte kvě 27, 2014 18:48

Coleman Tatra3 nebo Caucasus3?

Příspěvekod rapl » ned bře 20, 2016 18:45

Ahoj,

chystame se jet na prechody (na tezko) v Norsku, Cervenec, Hardangervida+Jotunheimen. Mam dlouhodobe vyhlednuty Tatra3, ale ted jsem se zahledel do Caucasus a nejsem si jisty. Ma, prosim, nekdo zkusenosti s temito stany? Jestli chapu dobre, tak Tatra ma vyhodu, ze je stabilnejsi diky trojitemu prekrizeni, ale to je pro me asi vse a nevim, jestli je to az tak dulezite.. Neskryva se nekde jeste nejaky podstatny rozdil, ktery jsem prehledl? (napr. obtizne rovnani pri staveni apod.) Oba se daji stavet se zapnutym vnitrnim stanem, stejne myterialy, atd..

V Norsku i v lete "trochu" prsi - nevim jak s vetrem. Samozrejme to nebude stan na jednu akci - planujeme Madeiru, kempy v Tatrach apod., ale myslim, ze nic extremniho :-)

Pro Tatra: pevnejsi konstrukce, o 5cm vyssi loznice
Pro Caucasus: Vetsi (a docela o dost) predsin na vareni, coz bych ocenil + predsin je o 5cm vyssi, stan je lehci, byt jen o 10dkg, nizsi cena, ale ta tady nehraje az takovou roli.

Za pripadne pripominky, rady apod. predem dekuji. R
rapl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned bře 20, 2016 16:43

Re: Coleman Tatra3 nebo Caucasus3?

Příspěvekod Quido » ned bře 20, 2016 22:20

prestoze ja osobne stany s prostrkovacima tunylkama na pruty vylozene nesnasim, neni jinak coleman tatra 3 vubec spatny stan, a pokud se jeho vaha rozdeli mezi 3 lidi, tak se to da (pozor na vahu, casto je obchody spatne udavana 3,4 nebo 3,6 kg, skutecna celkova vaha je ale 3,75kg)... jeden z "bandy" ho ma a obcas ho pouzijeme, zejmena kdyz se ocekava na akci horsi pocasi, neb ve stanu se dost dobre da travit delsi doba a v predsince varit - ma vyborne vetrani
coleman ma taky vyhodu v zahranici, ze se na nej da temer vsude, v pripade potreby, sehnat temer vse...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Hannah Rider / Coleman Phad / Coleman Tatra

Příspěvekod vonkreuz » pon bře 21, 2016 13:39

@ rapl - nomen omen. [-o<
Tvuj dotaz jsem sloučil do již existujícího vlákna. No jo, jen bylo skoro na konci první stránky, tak chňápu, že bylo těžké ho najít...
Za mne Tatra - mám jeho starší vezi Phad 2 (hlavní rozdíl je v tom, že Phad má v předsíňce podlážku). Přítulka byla s mojím Phadem minulé léto na propršeném 3 týdenním tripu od Polska-Severní Evropu a zpět a co mi říkala, tak i když ho stavěla v jednom a není moc technicky zdatná, že se jí stavěl dobře. Že nepromokl ani více nocí za sebou, ani podlážka. Z dřívějších zkušeností nebyl problém poskládat se 2 lidi, dva psy /bulíci/ a věci na lezení a vaření.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Předchozí

Zpět na Stany