Stany Vaude

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stany Vaude

Příspěvekod sobb » stř kvě 6, 2015 14:22

nebojím se kvality, ale toho, aby mi vyhovoval ... respektive se snažím z těch, který by mi vyhovovat mohly, vybrat ten nejbližší mému ideálu :D proto také zkoumám rozdíly mezi Hoganem UL a SUL
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Stany Vaude

Příspěvekod wawrik » stř kvě 6, 2015 15:40

sobb píše:Ono opravdu pevné ukotvení stanu může být ve velmi silném větru možná někdy i na škodu, dřív pak hrozí roztrhání tropika nebo zlámání tyčí. Takový pružný stan, který si ve vichru lehne může vydržet i víc (tohle je pouze sobbí teorie

:D To má sobbí teorie pravdu, ale týka sa to skôr šnúr od tropika. Neprikolíkovať hlavný prút by som asi u jednoprútového stanu - čo konštrukčne Hogany sú, lebo celé bočné zaťaženie tak zachytáva jediný prút - neriskoval. U dvoj- a viacprútových to také horúce nebude, ale u jednoprútových (čo sú aj moje Tarptenty) kolíkujem hlavný prút dvoma bočnými šnúrami default, ak teoreticky hrozí vietor.

Inak sa čudujem, že sa tomu chlapovi vo vyššie spomínanom videu ten prút nezlomil, vietor síce nebol bohvieako silný, ale prehnutý bol teda parádne.

Ešte mi napadlo, čo Terra Nova Voyager? Nie je to žiadna hifi novinka, najpriestrannejší tiež zrovna nie je, ale zasa je to rokmi overený stan, váha slušná okolo 2 kg, vo vetre skvelý, tri prúty, látkový interiér, z tej stránky posielajú aj na Slovensko (teraz už tuším zadara)... Je to taký Jurek medzi lepšími stanmi :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Stany Vaude

Příspěvekod sobb » stř kvě 6, 2015 16:20

kolíkuješ opravdu na fest, anebo necháváš možnost pohybu, přilehnutí?

to by mohlo svědčit odolnosti jejich tyček, plus pro Vaude, třeba je to skryté reklamní video :mrgreen:

Tento mi zcela unikl, a to ho dokonce prodávají i u nás. Jen se teď dívám, že v Hanibalovi mají asi nějakou jinou verzi, je ještě o něco menší a o fous těžší, než ten, který odkazuješ Ty. Odolností ve větru na tom bude líp než Hogan. Netuším, jak na tom bude s odvětráním, ale to Hogan asi taky žádná hitparáda. Ale hlavně, jestli se do něj vejdem ... jsme čímdál pohodlnější a tohle už je velikostně trochu na hraně. Každopádně díky za tip, popřemýšlím.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28


Re: Stany Vaude

Příspěvekod pavproch » stř kvě 6, 2015 18:43

@sobb: Hogan UL mám, můžu ti učinit indecent proposal? :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stany Vaude

Příspěvekod sobb » čtv kvě 7, 2015 22:36

:shock: ... mé ucho Tě slyší :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Stany Vaude

Příspěvekod vonkreuz » čtv kvě 7, 2015 22:51

Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Stany Vaude

Příspěvekod sobb » úte kvě 12, 2015 16:16

Tak ve "výběrovém řízení" nakonec zvítězil Voyager od Terra Nova (díky za tip, wawriku :P ) . Konečnému rozhodnutí nakonec částečně napomohla i akce, kterou teď mají v Panda Outdoor - docela výrazné slevy na všechny stany od Wild Country/Terra Nova. Kdyby někdo sháněl stan téhle značky, tak mrkněte. Akorát Voyagera jsme vzali jediného/posledního :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Stany Vaude

Příspěvekod wawrik » úte kvě 12, 2015 16:35

Super. Aké sú prvé impresie? Daj potom vedieť, ako obstál.

Kedysi som veľmi zháňal konštrukčne podobný Vaude (keď už sme v príslušnom vlákne :-)) Power Odyssee, ale prestal sa vyrábať a bál som sa hmotnosti 2,4 kg, tak ma živé skúsenosti s týmto typom stanov vo vetre zaujímajú.
power-odyssee-t_7963A010_large[1].jpg
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Stany Vaude

Příspěvekod sobb » úte kvě 12, 2015 16:59

Zatím žádné, před hodinkou jsme ho objednali :mrgreen: . Tak doufám, že jsem to nezakřikla a opravdu dorazí :)

Dám vědět, jak se osvědčí. Semigeodetický stan mi přijde jako výborná konstrukce, jen jsem netušila, že se dá dostat na tak nízkou hmotnost, jak u toho Voyagera. Tak uvidím, co bude umět. Hlavně doufám, že se do něho nějak rozumně vejdem.

Power Odyssee má šipka a chválí si ho. Taky mi ho doporučovala, ale ten je už na nás moc těžký.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28


Re: Stany Vaude

Příspěvekod šíp » úte kvě 12, 2015 20:41

Ale pochválila:

šíp píše:Odpověděla jsem ve vedlejším vlákně, zde tedy více rozvedu.
Stan máme Vaude Power Odyssee, akorát máme o hodně decentnější, zelenou variantu. Jednalo se o jediný stan, který splňoval většinu našich požadavků na nový stan, hlavně jsme trvali na stanu se zevní konstrukcí.
Jsme z něj nadšení, přijde nám propracovanější než náš dosavadní Ferrino Syncro. Rozhodně to vypadá na lepší kvalitu šití a celkově na nás udělal dojem svými detaily. Stavba je jednoduchá s externí konstrukcí, což byl náš hlavní požadavek na nový stan. Proti starému je skoro i kilo lehčí, což je výrazně znát. Papírově je sice menší než naše staré Ferrino, ale díky odlišné, semigeodetické konstrukci má lepší využití prostoru, například do předsíňky se bez problémů vejdou dva velké batohy bez toho, že by se někde dotýkaly tropika. Ve stanu se dá posadit, což mě nadchlo, u předchozího stanu to nešlo, respektive jen uprostřed, zde se dá krásně sednout v hlavové části stanu. Nad hlavou je bezvadná vychytávka, je tam provázek na zavěšení čelovky. Možná obyčejný detail, ale já bych to nazvala velmi důležitým detailem. Ve stanu se totiž pak můžeš nejenom převlékat bez problémů, ale dá se i číst. Ocení ten, kdo musí ve stanu z různých důvodů pobývat déle. Líbí se mi, jak je vyřešené vylézání z předsíňky, kdy ještě nad ní je stříška, která zabraňuje padání sněhu a vody dovnitř. Lze tedy i mít předsíňku zcela otevřenou v dešti.
Měli jsme ho zatím na 2 akcích v ČR a 3 týdny ve Finsku. Samozřejmě celé 3 týdny jsme v něm nespali, to jen na okraj.
Rozhodně doufám, že nám vydrží zase tolik, kolik jeho předchůdce Syncro.
Přílohy
085_tabor_03_IIIIII.jpg
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Stany Vaude

Příspěvekod Tomayo » čtv srp 20, 2015 23:43

Zdar, od Ježíška jsem dostal DLOUHO vybíraný stan VAUDE Space L 3P :D
Po devíti dnech kempování ve Swiss asi nemám věc co by mi/nám na něm vadila. Hodně jsme ocenili dvě opravdu prostorné předsíňky a jejich variabilitu otevírání. Dá se v ní pohodlně i převléknout. Uvnitř spousta prostoru, kapes, dvě lanka na sušeni ručníků atd, poutko na zavěšení světla, kvalitní zipy co se dají otevřít jednou rukou, staví se najednou,jednoduše a rychle, je samonosný, ...............jediné co, tak vyšší váha stanu, ale jelikož se z 90procent veze a poveze v autě nebo v kajaku tak na nízkou váhu nebyl takový tlak.
Cena byla celkem zajímavá cca 6500,-, na Vaude hodně zajímavá a stan má rozhodně co nabídnout pokud se nechystáte do nějakého extremu si myslím.
Tomayo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon lis 17, 2014 21:32

Stany Vaude

Příspěvekod komin » pát zář 4, 2015 14:22

Tak sa mi podarilo este zohnat Vaude Power Odyssee za 350e z de. Sice uz len v oranzovej, zelena uz je asi nezohnatelna. Co sa tyka kvality sitia a celkove prevedenie je na vysokej urovni nikde nic netrci kde nema. Stan sa da ukotvit az na 18 miestach, ale kolikov je len 11 ale je zaujimavi ich tvar. Niesu do V ale ako hviezda takze budu mat vysoku pevnost.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Stany Vaude

Příspěvekod šíp » pon zář 7, 2015 15:44

Gratuluji ke koupi a potvrzuji odolnost těch originálních kolíků, přidělených ke stanu. Doplnili jsme jejich počet dalšími, a ty se dost ohýbají. Původní jsou stále OK.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Stany Vaude

Příspěvekod komin » pon zář 7, 2015 16:25

Diky a prave to som sa chcel spytat ci sa nedaju niekde zohnat origo Vaude koliky?
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Stany Vaude

Příspěvekod šíp » úte zář 8, 2015 18:45

Nevím, nezkoušela jsem.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Stany Vaude

Příspěvekod S4TYR » ned říj 25, 2015 3:17

zdravim vespolek =)
vybirame s pritulkou uz nejakou dobu vhodny stan/a zaroven i trvalejsi nahradu za hamaky (kde se za zhorsenych povetrnostnich podminek a v zime nijak extra fungovat ve dvou neda).. ale je v tom uz galimatias. Po prostudovani nekolika obsahlych temat zde na OF ohledne vyberu, aj. mam dotaz ke stanu znacky VAUDE Ferret XT 3P.
1) na strankach VAUDE pisi, ze jde o 4 sezonni stan (coz oproti tem 3 sezonnim moc rozdilu nevidim a jsou lehci), jak by obstal v zime a fakt silnem vetru?!?
2) da se rozlozit vaha stanu mezi dva lidi?!?
3) jak jsou na tom 4 sezonni stany VAUDE s kondenzaci vodnich par/s vetranim obecne?!?
4) stan budeme pouzivat celorocne, ale nikde jsem nenasel pro pouziti ciste tropika footprint, miva VAUDE toto v nabidce i pro CR trh?
Predem diky za reakce.. po shlednuti videa jsem se do toho Fretciho Vaude zamiloval, tak jsem zvedav zda stoji za to.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Stany Vaude

Příspěvekod remy77 » ned říj 25, 2015 13:32

S4TYR:
1. podla konstrukcie a poctu kotveni, by aj silnejsi vietor nemal byt problem ...
2. ak si si pozeral video, tak si si mohl vsimnut, ze sa da spalna oddelit od tropika, co znamena, ze sa da rozdelit min. na spalnu, tropiko a tycky
3. vetranie zavisi hlavne od typu konstrukcie stanu a nie samotnej znacky (umiestnenie a velkost ventilacnych otvorov, vyska tropika od zeme, pomer sietky a latky vnutorneho stanu, ich material, ci ma limce a pod.)
4. myslis takuto kombinaciu tropika a footprintu? :
msr elixir fast&light.jpg


Ak ano, tak neviem, zeby Vaude pri svojich stanoch vobec ponukalo takuto variantu stavby. Dokonca ani klasicky foorptint som na strankce Vaude konkretne pre Ferret nenasiel.
Inak na samotne postavenie tropika ti postaci trochu snury, aby sa ti nerozchadzali spodky tyciek do seba a footprint dnu si urobis hoc aj z Tyveku.


btw: Myslim si, ze pre dvoch je ten stan zbytocne velky a tazky. Este aj ta cena nie je vyhodna :)

Ak prihodis este tak 5-6 t tak mas za to Hilleberg Anjan 2 GT. Sice len 2 miesta varianta so 130 cm co aj tak bohate staci, ale s uzasnymi 2,1 kg
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Stany Vaude

Příspěvekod S4TYR » ned říj 25, 2015 14:33

@ remy77: dik za reakci =)
K bodu c. 4) jsem dostal od kamarada, co dlouhodobe pobyva v GB link. Jen to VAUDE nema jako Footprint, ale Floorprotector.

A ted k tvemu navrhu.. Hilleberg mi prijde nekrestansky predrazeny. Prvne jsme u stanu premysleli samozrejme o mnohem lehci variate. Na VAUDE doslo az pred par dny, kdyz jsem nahodou videl video tech jejich 4 sezonnich stanu a tunelova konstrukce toho Ferret XT 3P mi prisla aerodinamictejsi nez nase puvodni zamyslene kousky (viz. nize). Je docela skoda, ze ten fretci model neni i v mensi 2P verzi! Tam by i vaha mohla byt jinde.

Nasi kandidati zacinali na MSR (?) ale par veci ani jeden nesplnoval bez nadstavby.
1 - MSR Hubba Hubba HP; stan 1950g, Footprint 200g, GearShed Hubba Hubba 780g = 2.930g / cca 16.700,- (celkem a bez koliku navic)
2 - MSR Nook; stan 1420g, Footprint 200g, GearShed Nook 720g = 2.340g / cca 16.300,- (celkem a bez koliku navic)
Nevim kdo presne tady MSR vychvaloval do nebes, ale z meho pohledu je v prvnim pripade mozna slusny vnitrni prostor, ktery si vsak vyrobce u HP verze kompenzuje na cene bez pridanych hodnot. V pripade toho Nooku pak je vnitrni prostor leda pro jednoho nebo velice mrouskajici par =) a co nesplnuji bez te nadstavbove ficury oba, je moznost vareni v horsich klimatickych podminkach + ani jeden mi neprijde odolny vuci silnejsimu vetru! Stany jsou to mozna idealni pro kemping v zalesnenem prostoru, ale na svahu bych nedal ruku do ohne ani za jeden. A to mi ten Nook padl celkem do oka jako singl stan, ale za moc penez pouze ubytek na vaze neberu jako opodstatneny predpoklad ke koupi.
3 - VAUDE Ferret XT 3P; stan 3.500g, Floorprotector 780g = 4.280g / cca 13.800,- (cenu podlazky v CR nevim - na webu to je 65.00 £) - a cim me zaujal oproti MSR? Je podle vseho dost odolny povetrnostnim podminkam; prostorove prepychovy uvnitr i v predsince; v zakladu je predsinka s dvema vchody; vsechny pruchody (vnejsi/vnitrni stan) maji moznost uzavreni jak na sitovinu, tak latkou; v pripade potreby lze postavit tropiko s podlazkou/ vnitrni stan.. co me ale nemile prekvapilo, je u VAUDE obecne silena vaha =/ ale oproti dvema vyse zminovanym jsem ochoten tenhle detail pominout, protoze mi poskytne prostor k vareni a vnitrni pohodli i v pripade, ze bych vyrazil s nekym jinym nez pritulkou.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Stany Vaude

Příspěvekod remy77 » ned říj 25, 2015 18:31

Hubba a Nook su uplne odlisne stany ako ten Ferret. Nook pre dvoch je len tak tak. Ja som riesil dilemu stanu a ostal som nakoniec pri elixire 2 od msr.
Dat 14000 za 4,3 kg stan ktory je navyse pre 2 zbytocne velky je pre mna nepochopitelne. Ak to zakempujes, teoreticky este mozno, ale nenosil by som ho za toho boha. Osobne chcem este kupit Camp minima 2 sl ako maly "utocny" co sa mi Elixir zda niekedy tazky a velky...

To uz radsej ako Ferret napr. Jurek dome 2 km vo verzii lite. 3,2 kg. Priestranny, pevny, servis, mozne snezne limce... a usetris cca 5500
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Příspěvekod Michal82 » ned říj 25, 2015 19:40

Ahoj nechci nijak schazovat Vaude - možná jen náhoda - ale psal jsem to jít ve vedlejším vlákně - 3 prutovej tunel od Vaude to tu na Skye nějakým Němcům potrhal vítr u oblouku - pak tam měli ráno nasitej nejakej kus látky a pak se pakovali. Vypadalo to docela podobně jako stan co mas ve výběru - možná trochu jinej typ nekoukal sem na jejich web a samozřejmě stane se..... Zameril bych se na recenze v opravdovém větru - 120 km/h a vic zda je spolehlivej.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Stany Vaude

Příspěvekod S4TYR » pon říj 26, 2015 0:38

remy77 píše:Hubba a Nook su uplne odlisne stany ako ten Ferret...
...To uz radsej ako Ferret napr. Jurek dome 2 km vo verzii lite. 3,2 kg. Priestranny, pevny, servis, mozne snezne limce... a usetris cca 5500

Dik za postreh =) to, ze jsou oba odlisne jsem si vsimnul hned a prave proto se mi VAUDE zalibil.
Jurek je CR vyrobce, lety provereny a nic proti tem stanum nemam. Dome 2KM, Kombat, Dome 3 jsou vazne stany do hodne tezkych podminek, ale vaha tech stanu je mimo - za deset let jsem zadny HiTech nezaznamenal. Dome 2KM byl mym favoritem nekdy pred deseti lety. Pak jsem presedlal na hammaky a ve stanech moc nenaspal. S pritulkou nas ceka ale min. pulka cestovani v oblastech, kde hammaky neni k cemu kotvit =D proto ted resim stan.

Michal82 píše:- 3 prutovej tunel od Vaude to tu na Skye nějakým Němcům potrhal vítr u oblouku -

Ahoj, diky za reakci.. ted jsem asi tam kde jsem byl =D Prave ta odolnost vuci silnemu vetru, desti, snehovym vanicim je to zasadni, co by mel krom prostoru pro vareni a dva (i nemrouskajici) lidi stan splnovat. Na Ferret od VAUDE bohuzel nikde recenze nejsou, jde zrejme o letosni novinku. Prilis se mi toho dohledat o jejich modelech nedari. A kdyz se mi nejaky model zalibi, tak je uz jen ve verzi pro tri osoby.
Jeste by stal mozna za zvazeni kopulovity VAUDE Space L 3P.. jen nevim, co si myslet o tvrzeni, ze jde o 3 sezonni stan?!? Cenou je daleko k vsem vyse zminovanym a prostor nabizi slusny. Moc jsem toho o nem ale zatim nenasel.. takze nevim.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Stany Vaude

Příspěvekod remy77 » pon říj 26, 2015 18:34

HiTech za taku cenu ako ma jurek hladat budes tazko aj o 10 rokov. Ak pojdu do novych materialov, tak aj cena bude inde.
Zaujimave, ze vaha Jurka Dome 2km sa ti zda mimo (3,2kg) a das tu stan Vaude space s 3.8 kg.
Este MSR Fury:
http://www.hanibal.cz/stany/expedicni-s ... i5jR24Xuk4
alebo este za viac penazi 4-sezonny Terra Nova Voyager XL:
http://www.hanibal.cz/stany/turisticke- ... i5jnW4Xuk4
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Stany Vaude

Příspěvekod wawrik » pon říj 26, 2015 18:41

S4TYR: Také tie všeobecné reči typu vedľajší stan roztrhalo a môj nie neber bez podrobností veľmi vážne. Záleží na množstve individuálnych vecí, ktoré môžu spôsobiť, že stan nevydrží. Niekedy stačí čiastočné závetrie za iným stanom aby vydržal, alebo naopak jediná slabšie napnutná šnúra, aby nevydržal. Vedel by som ti rozprávať, ako stany Quechua vydržali slabšiu víchricu, pričom neďaleko stojaci North Face VE25 skončil rozpáraný vlastnou zlomenou tyčou - len preto, že ho tí tatrdi postavili fakt dementne, pritom je stan veľmi často používaný na vysokohorské expedície v Nepále. To sa z tých všeobecných poznámok nedozvieš.

Inými slovami, hľadaj konkrétne skúsenosti s konkrétnym stanom. Pokiaľ ich nenájdeš, poobzeraj sa inde.

Stany, ktoré spomínaš, sú úplne odlišné, pletieš dohromady ľahké stany na rýchle pochody s ťažkými priestrannými spálňami atď. Nie je mi úplne jasné, čo vlastne hľadáš a prečo musí byť tak odolný voči vetru. Vaude z tvojho výberu je vhodný skôr ako luxusná základňa, ktorú niekam privezieš autom a nemusíš ho vláčiť na chrbte.

Do vetra sú vhodné viacprútové konštrukcie s kríženiami, čím viac, tým lepšie. A zásadné je množstvo kotviacich bodov, o tyče aj o plochy. Ale čo z toho naozaj potrebuješ a využiješ... Skús sa rozpísať.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Stany Vaude

Příspěvekod S4TYR » pon říj 26, 2015 20:41

@ remy77:
ten Vaude mi ucaroval =D to priznavam.. ale to je zatim tak asi vse.

@ wawrik:
pokud vim, tak jsi zaprisahly zastance Tarptentu, ktere jsou k dostani, myslim na webu nalehko (snad nekomu nedelam reklamu). Ty stany jsem si na videu prohlizel, ale asi bych musel videt ten vnitrni prostor na vlastni oci - jevi se podle videa stejne miniaturne jako ta MSRka.
Ale k tvemu dotazu. Chceme stan, ktery bude dostatecne prostorny pro dva lidi i s vecmi, a take aby byl dostatecne odolny vuci rozmarum pocasi. Pouzivat ho budeme celorocne a bude muset zvladat jak niziny tak i vyssi polohy.
Mel jsem bohuzel tu 'cest', spat v MSR Hubba ted koncem zari. Me nadseni opadlo hned behem noci, kdy se zvedl vitr a vlacel stanem, ktery jsem na repkach ukotvil i v spojich tropika na tom Y. Prostor na prespani byl tak akorat, batoh (Karrimor Jaguar 75-95) se do predsinky nevmestnal, tak jsem ho mel pod hlavou. Odolnost vuci lijaku prokazal, ale v silnejsim vetru to byl horor. Cemu pak taky neverim, ze by Hubba Hubba HP byl na tom o dost lepe?!? A prostor nabizi v pripade, ze by nastalo pocasi jako mi behem vyskovych praci a tri dny jsem trdlil ve stanu, leda s tou nadstavbou Gear Shed.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Stany Vaude

Příspěvekod remy77 » pon říj 26, 2015 21:44

SAT4R: tak s takym vnutornym priestorom, sa ti ani necudujem :)
Pevnejsi od Hubba je Elixir, zatial mi pri vetre nepadol, uvidime casom, kde ma hranice
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Stany Vaude

Příspěvekod S4TYR » pon říj 26, 2015 21:50

To ti verim. Elixir ma na me ale prilis do oci blijici barevne podani =D to se mi zamlouva spise ten Hubba Hubba HP s GearShed jako zalohou na strejcka prihodu do dlouhodobejsi nepohody >> viz. video Nook pak jako singl na max. pozdni jaro a brzky podzim.. ale na vetrisko a zimu se mi ani jeden nezda.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Stany Vaude

Příspěvekod remy77 » pon říj 26, 2015 23:05

Farby som sa bal aj ja, ale je v poho. Ked pozries msr ju dava.coraz.viac.
Na singla napr Vaude Hogan ul Argon.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Příspěvekod Michal82 » úte říj 27, 2015 5:26

Wawrik - jak meli naple lanka ti neřeknu proste jen večer pri narazovem vetru ve volnem prostoru zadne zavetri najednou krik - pak snad hodina všelijakých vyrazu co ma Němčina nepobrala - bylo to u prostredni Tyce u vrcholu oblouku no. Sorry ze jsem nenafotil a neudelal s nimi rozhovor pro vice podrobnosti - psal sem tu o tom v jinem vláknu cca 1,5 měsíce nazpět?

S4TYR - ja hledám to co ty - maximum odolnosti pro 2 lidi. Víceméně si jdu pro Hilleberg Staika - nic odolnější a unesitelný se asi nedělá. Po zkušenostech s Aktem (pidi stan pro jednoho) a okouknutí dost jiných stanů je to pro me jediná volba. Několikaměsíční akci nehodlám ukončit pro zniceni stanu.
Sou tam asi 10,2 mm tri Tyce, opravdu samonosná konstrukce, 6 koliku pro 12 vypinacich lanek a 6 koliku na ukotveni tyci a 4 koliky na ukotveni mezi tyčemi. Keron 1800 tropiko, vnitri stan 40 nylon, podlaha 100 nylon - Akto ma 70 stoji mi pres 2 měsíce na vodě a ok.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

PředchozíDalší

Zpět na Stany