Tip na lehký skialp někde v Totes Gebirge nebo Dachstain

pokec o bílých místech na mapě, kde sice nejsou levi, ale zato se tam lyžuje/sáňkuje/bobuje a kouluje

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Tip na lehký skialp někde v Totes Gebirge nebo Dachstain

Příspěvekod Zdéňa » pát bře 27, 2015 10:17

Ahoj, chtěl bych o víkendu někam na skialpy. Jsem skoro začátečník, takže něco lehkého, klidně někde u sjezdovky. Máte nějaký tip? Napadnul mě Hintestoder nebo Dachstain West. Něco pochodit a posjezdovat klidně na upravené sjezdovce. Nechci do volného terénu, budu sám. Děkuju :wink:
PS: jak je to s chozením nahoru po sjezdovce, není to zakázané?
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Příspěvekod zonn » pát bře 27, 2015 11:08

Koukni na Otscher a Hochkar, tam skialpinisti slapou nahoru po sjezdovce bezne, je to kousek.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Tip na lehký skialp někde v Totes Gebirge nebo Dachstain

Příspěvekod Zdéňa » pát bře 27, 2015 11:36

Díky, ještě mě napadnul ten areál Wurzeralm, to taky nevypadá špatně. Ještě kdyby to počasí nemělo být tak špatný :-k
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Tip na lehký skialp někde v Totes Gebirge nebo Dachstain

Příspěvekod trebbler » pát bře 27, 2015 19:14

Wurzeralm je super. Chtějí tam nějaký poplatek za výstup po sjezdovce ale pak je to OK. Pak se dá pokračovat na Rotewand (nahoru a doleva - hodně lehká tůra) nebo na Stubwieswipfel (nahoru a doprava - trosku težší). Všechno se dá absolvovat i bez parťáka, protože o víkendu tam určitě nebudeš sám :). Doporučuju, akorát to počasí teď...
trebbler
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned bře 11, 2007 20:51

Re: Tip na lehký skialp někde v Totes Gebirge nebo Dachstain

Příspěvekod Zdéňa » pát bře 27, 2015 20:30

Četl jsem 4 éčka za parkovný. Počasí není ideální, já mám ale volný víkend a pak už se tam asi nedostanu :(( Respektive nevím, jak dlouho tam sníh ještě vydrží. Každopádně dík za tip, to vypadá asi nejlépe :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Tip na lehký skialp někde v Totes Gebirge nebo Dachstain

Příspěvekod FilipMitter » úte bře 31, 2015 21:48

Nemáte chlapi nejakou zkušenost s autobusem v rakousku? Hledam pres http://www.postbus.at/de/ . Objednává se to předem nebo nemám stresovat a v klidu si koupit lístek na místě :D Chci jet z Linze do Hinterstoderu.... asi nejak takhle http://fahrplan.oebb.at/bin/query.exe/d ... 15&time=15. Díky za rady od zkušených,obstřílených "outdooristů" :D
FilipMitter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob bře 14, 2015 12:15

Re: Tip na lehký skialp někde v Totes Gebirge nebo Dachstain

Příspěvekod mike » úte bře 31, 2015 22:02

Mame a hodne ;-) Predem nic neres, ledaze bys cekal, ze nebude misto (nikdy se mi nestalo). Normalne prijdes, reknes ridici kam jedes, on ti vyjede listek a na displeji se ti zobrazi cena. Takze ani nemusis umet nemecky.

Proc chces jet busem? Vzdyt tam jede primy vlak, kterym je to pohodlnejsi i rychlejsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Tip na lehký skialp někde v Totes Gebirge nebo Dachstain

Příspěvekod FilipMitter » stř dub 1, 2015 9:25

Vážně? Tak ten mi asi unikl... Já našel vlak jen do Hinterstoder ale ktera je cca 22 km od chaty prielschutzhaus (takže štreka jako prase,jako tlustý prase :D). Můžeš poslat nějaký odkaz? Předem moc díky za ochotu a čas :)
FilipMitter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob bře 14, 2015 12:15

Re: Tip na lehký skialp někde v Totes Gebirge nebo Dachstain

Příspěvekod apuka » stř dub 1, 2015 9:58

FilipMitter píše:Chci jet z Linze do Hinterstoderu....
Vážně? Tak ten mi asi unikl... Já našel vlak jen do Hinterstoder
:roll: :((

Navic ve Tvych spojenych ten prvni je prave ten primy vlak a potom "mistni" autobus dal... U ostatnich se jenom odvezes vlakem jinam a sednes si na tu samou linku autobusu jinde.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tip na lehký skialp někde v Totes Gebirge nebo Dachstain

Příspěvekod FilipMitter » stř dub 1, 2015 10:53

No právě,já se potřebuji dostat do Hinterstoder Gemeindehaus (a tam co jsem zatim pochopil vlak asi nejede...) Ne do Hinterstoder,kudy podle mapy vedou koleje...
FilipMitter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob bře 14, 2015 12:15

Re: Tip na lehký skialp někde v Totes Gebirge nebo Dachstain

Příspěvekod apuka » stř dub 1, 2015 11:23

Ja to pochopil, jen jsem naznacil, ze je vhodne se vyjadrovat presneji - tys psal jenom o obci, ne o konkretni zastavce... To se potom nemuzes divit, ze se Ti nedostane ocekavane odpovedi.

Jinak potvrzuji mika - bud si u ridice koupis jizdenku, reknes nazev zastavky a zaplatis (cenu si muzes vypocitat i predem vetsinou na webu lokalniho dopravce, maji vetsinou zonovy tarif). Muzes taky koupit v Linzi kombinovanou jizdenku (melo by to jit) primo do zastavky a potom jen ukazes pri nastupu. Pokud jdes prvnikrat, je dobre mit vytisteny jizdni rad i se zastavkama a potom kontrolovat, abys vystoupil dobre. Casto ridic hlasi zastavky, ale kdo neumi nemecky, ne vzdy porozumi :-). Kdyz zastavi nekde, podivat se na nazev zastavky venku (pokud to tam je). Gemeindehaus bude neco jako obecni urad, tj. asi na nejakem namesticku a trochu vetsi budova s nejakou ceduli.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tip na lehký skialp někde v Totes Gebirge nebo Dachstain

Příspěvekod MartinSarna » stř dub 1, 2015 12:55

Zdravím , ve spojení do Hinterstoder Gemeindehaus z Linzu se prvně jede vlakem a pak nastupuje na autobus, na ten vlak se daji jizdenky koupit na nadraži v linzu ne ? a pokud by nevychazel čas daji se koupit přimo ve vlaku ? a pokud ano je zde i zvíšena cena jak u nás ? díky za odpověď :tonqe:
MartinSarna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř dub 1, 2015 12:46

Re: Tip na lehký skialp někde v Totes Gebirge nebo Dachstain

Příspěvekod mike » stř dub 1, 2015 15:48

Nejsem si jisty. Jizdenka ve vlaku se kupuje normalne, ale nevim, jestli to neni jako u nas tj. bez prirazky jen z neobsazene stanice. Uz se mi ale stalo, ze na nadrazi odmital spolupracovat automat a vypravci mi rekl, at si jizdenku koupim ve vlaku a bylo to bez prirazky aniz bych neco musel vysvetlovat. Co nefunguje jsou mezinarodni jizdenky, jen po hranice (jednou jsem to s pruvodcim resil, snazil se, ale neslo to).

Jinak v Linzi je na nadrazi spousta automatu, takze jizdenka se da koupit asi tak za pul minuty. Zvladaji i bankovky a platebni karty a umi komunikovat i cesky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Tip na lehký skialp někde v Totes Gebirge nebo Dachstain

Příspěvekod mike » stř dub 1, 2015 15:57

apuka píše:Ja to pochopil, jen jsem naznacil, ze je vhodne se vyjadrovat presneji - tys psal jenom o obci, ne o konkretni zastavce... To se potom nemuzes divit, ze se Ti nedostane ocekavane odpovedi.

Tak.

apuka píše:Pokud jdes prvnikrat, je dobre mit vytisteny jizdni rad i se zastavkama a potom kontrolovat, abys vystoupil dobre. Casto ridic hlasi zastavky, ale kdo neumi nemecky, ne vzdy porozumi :-). Kdyz zastavi nekde, podivat se na nazev zastavky venku (pokud to tam je).

V novejsich busech je LCD panel, kde se zobrazuje nazev dalsi zastavky. Na hlaseni od ridice se moc spolehat neda, nekdy hlasi, nekdy nehlasi. Na casy taky ne, jsou to busy a nejsou presne (+/- 5 minut je na delsi trase normalni). Pocitat zastavky taky nepomaha, jelikoz kdyz ridic vi, ze tam nikdo nevystupuje a nikdo venku nestoji, tak nestavi. Neni ale problem se zeptat bud spolucestujicich nebo ridice.

apuka píše:Gemeindehaus bude neco jako obecni urad, tj. asi na nejakem namesticku a trochu vetsi budova s nejakou ceduli.

Jo, tohle by melo byt snadne a tam urcite stavit bude.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Tip na lehký skialp někde v Totes Gebirge nebo Dachstain

Příspěvekod booze » stř dub 1, 2015 18:18

@ Zdeňa byl jsi o vikendu na tom Wurzeralmu?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Tip na lehký skialp někde v Totes Gebirge nebo Dachstain

Příspěvekod MartinSarna » stř dub 1, 2015 18:28

diky moc , hodně mi to pomohlo , ja kse tak koukam na ty busy tak je u nich napsané tohle (Bedarfshaltestellen Hinterstoder Bahnhof (Vorplatz) und St. Pankraz Bundesstraße/Abzw Ort: Anmeldung mind. 30 Min. vor Abfahrt unter Tel. +43 7564 5159) že prej rezervace alespon 30 minut před odjezdem ,nevim co tohle znamena je tam napsana jedna zastavka kterou projedem
MartinSarna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř dub 1, 2015 12:46

Re: Tip na lehký skialp někde v Totes Gebirge nebo Dachstain

Příspěvekod mike » stř dub 1, 2015 18:42

To prvni tipuju na zastavky na znameni. To druhe, ze kdyz chces rezervaci, tak si ji musis udelat nejpozdeji 30 minut pred odjezdem, ale jisty si nejsem. Jinak koukam, ze ten prestup je docela naslapany. Vlaky sice jezdi celkem presne, ale 2 nebo 3 minuty na prestup na bus mi prijde jako loterie. Mozna proto ta rezervace, treba pak bus pocka. Jestli umis nemecky, tak bych tam byt tebou zavolal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Tip na lehký skialp někde v Totes Gebirge nebo Dachstain

Příspěvekod Zdéňa » stř dub 1, 2015 19:18

Nakonec jsem byl v sobotu na Hinterstoderu a v neděli na Wurzeralmu. V neděli se to pak už zkazilo, tak jsem vylezl jen těsně pod vrchol Rotewandu. Chvílemi pršelo, chvílemi sněžilo. Jsem vážně téměř začátečník, po třetí na skialpech, ale musím říct že to bylo fajn. Skoro bych se tam ještě po Velikonocích vrátil, kdyby něco dosněžilo a bylo přijatelný počasí :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Tip na lehký skialp někde v Totes Gebirge nebo Dachstain

Příspěvekod booze » stř dub 1, 2015 19:40

V sobotu rano 7.30 byla nekonecna mlha. Potom zacal trosku padat nejaky bordel dest se snehem a bylo -1°C jak se oteplilo na +3°C tak se nedalo. ](*,) Dneska pripadlo cca 10 cm a mrzne. [-o<
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Tip na lehký skialp někde v Totes Gebirge nebo Dachstain

Příspěvekod Zdéňa » stř dub 1, 2015 19:42

Ty jsi někde tam? V sobotu to pěkně povolilo a nebylo to nic extra. Dobře se lyžovalo až tak od 1500+. Hlavně že něco ještě dosněží..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Tip na lehký skialp někde v Totes Gebirge nebo Dachstain

Příspěvekod booze » stř dub 1, 2015 19:53

Ano. Ted se divam na kamery a vypada to pekne. Na Velikonoce idealne
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Tip na lehký skialp někde v Totes Gebirge nebo Dachstain

Příspěvekod Zdéňa » stř dub 1, 2015 19:59

To dá do víkendu půl metru novýho určitě :wink: S tímhle sněhem se tam zkusím se tam letos ještě vrátit..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Tip na lehký skialp někde v Totes Gebirge nebo Dachstain

Příspěvekod booze » stř dub 1, 2015 20:10

Pocasi.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56


Zpět na Hic Sunt Leones