Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

sněhové zpravodajství, oznámení o chystaných akcích + referáty z uskutečněných

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod fps » stř pro 28, 2011 15:04

tak to není moc dobré, jsem se těšil na tůru na sněžnicích, jak vysoko jste byli? na Smrku jste nebyli? tam ale musí bít dost sněhu?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod Sirkka » stř pro 28, 2011 16:36

Byli, však jsem to psala :)
Sirkka píše:Dnešní trasa Nové Město pod Smrkem - Streitův obrázek - Smrk - kousek Nebeského žebříku - cestou necestou k rozc. U červeného buku - chata Hubertka - Lázně Libverda.
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod fps » čtv pro 29, 2011 11:19

díky, pochopil jsem to špatně, ale ty fotky mi to upřesnili
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod Sirkka » pát pro 30, 2011 18:17

nz :)
Dnešní stav - Ještěd a okolí - od rána chumelilo a je tam krásně bílo (a místy dost foukalo) * Ale jen ve vyšších oblastech. V Liberci je taky trochu sněhu, za městem už jen poprašek. Okolo Ještědu je to momentálně na sněžnice (šlo to i bez nich), lyžaři a snowboardisté se začali pomalu objevovat (ve Ski areálu Ještěd), viděli jsme fungující jeden vlek.
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod outdoor » pát pro 30, 2011 21:04

diky za info, zitra tam nekam jedu..davam do auta lopatu, retezy a nekolik pasazeru, aby pripadne zatlacili :lol:
Poznáš, že neexistuje nic, oč by se nepokusila
lidská odvaha. Seneca
Uživatelský avatar
outdoor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 474
Registrován: stř pro 21, 2005 0:19
Bydliště: jihozápad ČR

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod Sirkka » pát pro 30, 2011 21:20

Nz :) Na Ještědu a okolí jsem viděla valnou většinu aut bez řetězů (ač tam byla značka vjezdu s řetězy), zapadlé ve škarpě bylo jen jedno. Ale lepší být připraven :wink: Užijte si Jizerky :)
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod fps » stř led 11, 2012 11:04

Stav sněhu a počasí včera 10.1.12.
Liberec Lidové sady 413 m n. m. bez sněhu, déšť, okolo 3°C.
Po modré, která je na všech mapách a navigaci, ale ve skutečnosti je to zelená, od 500 m n. m. potoky vody a sněhová břečka do 10 cm, stále déšť, to jestli zamrzne tak to bude na mačky.
Mlynářův kříž 582 m n. m. okolo 10 cm hodně mokrého sněhu, stále prší, okolo 2°C.
Nad 650 m n. m. začíná skutečná zima, všude bílo, okolo 20 cm mokrého sněhu, nasazuji sněžnice, a stále prší.
Stále po zelené, která se mění od Rudolfova na modrou.
Bedřichovská přehrada 789 m n. m. okolo 30 cm sněhu, už ne tak mokrého, ale hodně těžkého, místy naváto i více, pořád prší, okolo 0°C.
Poledník 835 m n. m. od 35 po 70 cm už docela tvrdého sněhu, už neprší, teplota okolo 0°C, a pak už na spátek do Liberce.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon bře 5, 2012 23:02

Aktualni stav. Nahore (~900 hm a vyse) snih sednul a zfirnovatel a na sneznicich je krasne nosny. Nejspis udrzi i chodce, ale asi ne vsude. Povrch je tvrdy, rozhodne to chce hroty a hodi se i gripy. Projit se da skoro kdekoliv (vzal jsem to treba od Smedavy rovnou nahoru na Jizeru), ale obcas uz je problem s potoky. Voda tece a snehove mosty jsou bud slabe nebo vubec, takze je obcas potreba slezat strme dolu (valy snehu) a brodit se. Smerem do udoli snih rychle mizi. Sneznice jsem sundaval asi v 650 m (u odbocky na Hajni kostel), tentokrat uz zadny freeride lesem. Kupodivu i na severni strane, asi ho tam bylo min. Shrnuto: skvele podminky pro toulani se daleko od bezkaru, ale asi uz dlouho nevydrzi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod aksam » úte pro 30, 2014 15:10

trasy na běžky jsou už upravené, ale v nižších polohách ještě jsou ve stopě kamínky, chtělo by ještě připadnout a bude ok, lepší je brát zatím kameňačky. Víc sněhu je z polské strany, trasy v Jakuszycích jsou zatím lepší.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pát led 16, 2015 23:49

Netusite nekdo, jak to vypada se snehem v Jizerkach? Dalo by se uz na sneznicich?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod Sirkka » sob led 17, 2015 8:38

Zeptám se Ti kamarádky, bydlí v Desné a občas courá kolem. Ale moc růžově bych to neviděla. A kolega tam jede o víkendu zkusit běžky, ale od něho budu mít info až v pondělí.
My běžky vzdali a jdeme jinam :t:t
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod Simi » sob led 17, 2015 19:36

Se snehem v Jizerkach je to tak, ze dole je toho malo. Na sneznice to nizko nebude. Nahore na hrebenech je to lepsi, ale taky ne kdovijaky zaveje. Konzistenci mimo stopu jsem nezkoumal...
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » sob led 17, 2015 23:40

Diky obema. Zatim to teda odlozim, zima sotva zacala ;-) Doufam, ze se pri obleve aspon udelal slusny zaklad a casem na to napadne.

Zajima mne hlavne, jak to vypada nahore, tak nad 900 m n.m.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod seis » ned led 18, 2015 19:44

V sobotu nad 700 m n.m. chumelilo, byli jsme na běžkách a je to dobrý, zdá se, že sněhu je dost. Ale mimo stopu jsme to osobně nezkoušeli...
Uživatelský avatar
seis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř srp 17, 2005 21:35
Bydliště: Čechy a Morava

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod Sirkka » pon led 19, 2015 9:20

No, tak kamarádka se mi neozvala a kolega nakonec nikam nejel, lenoch jeden. Informační kanály selhaly :(
Ale můžu ti podat hlášení, jak je kolem Milešovky (což ale patří pod jiné hory :-)
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon led 19, 2015 15:15

@seis: diky, uvidim, jak se to vyvine do dalsiho vikendu.

@Sirkka: nevadi :) Okolo Milesovky jsem byl vcera ;-) Od 700 m n.m. lehky snehovy poprasek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » sob led 31, 2015 5:31

Tusite nekdo, jak to tam vypada ted? Sice uz mam na nedeli rezervovane jizdenky (8 rano, chcipnu #-o) a sneznice beru, ale pro jistotu :) Myslim nahore, Frydlantske cimburi, Jizera, Stolpich atd.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod Yopo » sob led 31, 2015 21:36

Snehu je v Jizerkach dost. Bol sme dnes hore a na Rozmezi (Jeleni kamen) pri Cernej hore som nameral mimo stopu 70cm snehu. Sneh je cerstvy prachovy idealny na freeride/skialp len by to chcelo poriadne kopce. Na Oresniku oproti Frydl. cimburi som sice nemreral, ale ked som odbocil bez lyzi na vyhliadku, tak som zapadal po kolena. Sneznice sa urcite zijdu, ak pojdes mimo vychodene chodniky.
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » sob led 31, 2015 23:31

Super, diky za info. Uz mam na zitra sbaleno :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon úno 2, 2015 16:47

Tak jo :) Nad 900 m n.m. jsou sneznicove podminky dobre. Vrstva prasanu a pod nim pevnejsi snih, takze se to nijak extremne nebori a da se jit i uplne volnym terenem. Snehu je tak 50 - 70 cm, misty nafoukano vic. Niz na severnich svazich je to horsi, vrstva prasanu, ale bez zakladu, takze misty vyfoukano az na zmrzlou zem nebo skalu a misty pro zmenu zaveje. Snezice jsem nasazoval asi v 600 m a sundaval okolo 500, ale za cenu toho, ze jsem obcas nejaky kratsi usek skrtal o zem. Ale zas tam, kde snih byl, je sestup na nich prijemnejsi a zabavnejsi.

Na sneznicich jsem potkal jen jednu dvojku a i stop po nich bylo minimum. Na Smedavske hore byla mlha, a tak jsem se po jedne vydal. Bohuzel to byli nejaci zbloudilci a zasli moc daleko smerem k Smedave a prechod pres rokli Bile Smedavy nebyl uplne jednoduchy. Tak strmy svah jsem jeste na sneznicich nesel, predni hroty a ocenil bych i cepin, ale na rozdil od zloudilcu jsem nevymekl a sneznice nesundal ;-) (stejne by to bez nich bylo horsi, tam bych i bez snehu lezl po ctyrech)

Poprve po trech letech na sneznicich. Me telo s proslou zarukou dostalo zabrat jak uz dlouho ne. Puchyre na rukou, otlaky na nohou, namozene svaly po celem tele... doufam, ze nasnezi a pristi vikend jdu zas :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod booze » pon úno 2, 2015 20:03

e
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:05, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon úno 2, 2015 20:06

Jsem ty blbe hulky nemel tri roky v ruce a mel jsem mokre rukavice. Jenom male na palcich ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod booze » pon úno 2, 2015 20:41

e
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:06, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon úno 2, 2015 20:52

Diky za tip, vypadaji zajimave. Kde jsi je koupil a za kolik? U nas jsem nasel tohle, ale slozeni je trochu jine, mozna jiny model?

Rukavice je potreba vyzkouset, netusis, jestli se da nekde u nas?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod booze » pon úno 2, 2015 21:17

e
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:06, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod fps » úte úno 3, 2015 13:43

mike píše:U nas jsem nasel tohle

DexShell je docela zajímavý, Merino nepromokavé ponožky? a viděli jste ta videa http://www.dexshell.cz/videa, DexShell stojí za vyzkoušení
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » stř úno 4, 2015 17:52

mike píše:Poprve po trech letech na sneznicich. Me telo s proslou zarukou dostalo zabrat jak uz dlouho ne. Puchyre na rukou, otlaky na nohou, namozene svaly po celem tele...

Teda, abych citil nedeli jeste ve stredu se mi uz dlouho nestalo. Sneznice jsou fakt zahul. Navic mi lehce napuchnul zlomeny kotnik a to uz neudelal aspon rok. Holt si telo bude muset zvyknout :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon úno 23, 2015 17:16

Na sneznicich mne bavi, ze snih je pokazde jiny. To co bylo vcera jsem ale jeste nezazil. Sel jsem z Oldrichova na Ptaci kupy, Holubnik, Snezne vezicky, Jizeru a pak nejak (jeste nevim presne jak ;-)) dolu do Bileho potoka.

Nejdriv hromady ledu napadane ze stromu, v lese skoro souvisle pokryti kusy ledu tak 5 - 10 cm velkymi, ovalnymi. Nahore (nad 900 m) pak bylo videt, ze ceho to je, stromy tim byly na zavetrne strane uplne obalene. Zajimavejsi byl ale snih. Nahore par cm cerstveho a pod nim asi 2 cm ledova deska. Fakt cisty led, jako sklo, coz bylo videt na lomu. Pod nim premrzly prasan. Jak to mohlo vzniknout mi neni jasne, tanim tezko. Tipuju, ze muselo prset a dest okamzite mrznout.

Slo se po tom blbe. Doslap natvrdo jak na beton a pak se to prolomilo. Nekdy az pri odrazu, obcas ne. Pripadal jsem si jak ledoborec. Bez sneznic by to bylo peklo, sice cast cesty nekdo prosel, ale bylo videt, ze se propadal po kolena, mozna i hloubeji a o ostre hrany rozlamaneho ledu musel mit rozsekane holene. Vlastne jsem cekal, kdy ho tam nekde najdu lezet. Sneznice se pri prolomeni propadly tak 15 - 20 cm, zridka vic. Sel jsem po tom aspon 10 km a pekne mne z toho palily slapky, ploska nohy hned za prsty. Z tech tvrdych doslapu, neco jako jit v Dckovych botach po asfaltu. Bohuzel to odnesly i sneznice, chybi mi dva hroty a jeden grip... Jsem si jisty, ze jsem tentokrat nikde o sutr neskrtnul, to ten led.

Pri sestupu postupne krusta mizela a od nejakych 700 m byl tezky mokry snih. Pekna dorazecka, jelikoz jsem se v mlze ztratil a sestupoval nejakou neproslapnutou cestou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon bře 9, 2015 18:09

Tak a mame skoro po sezone... Dole v Bilem potoce uz vcera snih nebyl, zacinal asi v 750 m.n.m. Sneznice jsem nasazoval v 850 metrech. Nahore jeste snih je, ale ubyva, v poledne na Smrku byly 3 stupne.

Ve volnem terenu se celkem da jit, ledova deska zustala a na ni lezi 5 - 10 cm snehu. Kdyz deska drzi, jde se dobre, ale obcas prijde necekane prekvapko a clovek se propadne po kolena. Protoze pod ni je stale sypky snih. Bezkarske trare jsou rozbredle (aspon ve vychodni casti) a bezkari radej jezdi mimo stopu.

Sestupoval jsem pres Poledni kameny a jelikoz jsem spechal, bral jsem to primo dolu lesem. Slo to, jen jsem obcas zahucel skoro po pas a musel se vyhrabavat :) Sneznice jsem sundaval na ceste kus za odbockou do lesa a snih koncil nekde u odbocky na Hajni kostel.

Za tyden to uz asi moc nepujde, nic moc, ale lepsi, nez minuly rok :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » sob bře 14, 2015 1:55

Mam dotaz na znalce Jizerek. Znam to tam ze severu a zapadu priblizne mezi Bilym potokem, Smrkem, Jizerou, Oldrichovem a Libercem. Rikam si, ze bych mohl udelat zmenu a jit jednou z jihovychodu. Desna, Korenov nebo Harrachov. Ma to cenu a zvlast na sneznicich? Doprava je trochu narocnejsi. Jestli jo, jakou trasu byste doporucili? Abych nevedla moc po bezkarskych trasach, nebyly tam davy lidi a odpoledne jsem se dostal treba na Jizeru nebo ke Smrku a mohl sestoupit do Bileho potoka, pripadne Hejnic. Za den ujdu na aktualnim povrchu 25 - 30 km vcetne nastupu a sestupu bez sneznic. Na sneznicich klidne volnym terenem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Snownews