Velký batoh cca 80l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod pepino89 » sob úno 28, 2015 19:51

Jasný, uvidíme... Teď ho na jaře vytáhnu na přechod Šumavy tak sem možná o tom něco napíšu...
Kdyby to bylo moc jednoduché, dělali by to všichni...
Uživatelský avatar
pepino89
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř dub 30, 2014 13:22
Bydliště: Plzeň

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod Quido » sob úno 28, 2015 20:00

rozhodne napis... jinak, pinguin te bez obav prezije :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod pepino89 » sob úno 28, 2015 20:03

Zatím je důležitý že mi sedí :-) Ale někde jsem tady četl že se pinguinu trhají popruhy... Pokud máš pravdu tak jedině dobře :-)
Kdyby to bylo moc jednoduché, dělali by to všichni...
Uživatelský avatar
pepino89
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř dub 30, 2014 13:22
Bydliště: Plzeň

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod dudy » sob úno 28, 2015 21:09

Quido píše:....pinguin te bez obav prezije ...

Vskutku?
Má zkušenost velí jinak.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod pepino89 » sob úno 28, 2015 21:15

Nemáš s Pinguinem dobrou zkušenost?
Kdyby to bylo moc jednoduché, dělali by to všichni...
Uživatelský avatar
pepino89
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř dub 30, 2014 13:22
Bydliště: Plzeň

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod dudy » sob úno 28, 2015 21:21

Ne!
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod pepino89 » sob úno 28, 2015 21:24

dudy píše:Ne!


Mohl bys to prosím trošku rozvést?
Kdyby to bylo moc jednoduché, dělali by to všichni...
Uživatelský avatar
pepino89
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř dub 30, 2014 13:22
Bydliště: Plzeň

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod dudy » sob úno 28, 2015 21:32

Kamarád ho měl.
Rok!
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod Paleccc » sob úno 28, 2015 23:48

Ani ja nemám s Pinguinom Explorer 75l dobrú skúsenosť... Nosil som ho 12 dní a úplne mi odrovnal chrbát... Celkovo batoh super (šitie, vrecká atď), ale chrbtový systém absolútne neprenáša váhu na bederák, všetko nesieš na pleciach a na konci dňa budeš rád, že batoh môžeš hodiť o zem... A okrem toho vŕzga a popruhy sa samé uvoľňujú...
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod pepino89 » ned bře 1, 2015 8:50

No to jste mě moc nepotěšili :? S tím bederákem mi to přišlo okej, snažil jsem se ty záda nastavit tak jak to má být a přišlo mi to oukej. Je fakt že jsem ho ale ještě pořádně nevyzkoušel.... :((
Kdyby to bylo moc jednoduché, dělali by to všichni...
Uživatelský avatar
pepino89
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř dub 30, 2014 13:22
Bydliště: Plzeň

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod dudy » ned bře 1, 2015 9:37

Kamarádův Explorer:
Po půl roce se začal odlupovat zátěr z komínu, za další čtvrt rok i v těle batohu a v horní kapse.
Po půl roce se rozpáraly tunýlky šňůrek.
Síťovina kapes nepřežila první šlahoun maliní.
Po roce přestaly přezkovat přezky na stahovacích popruzích a při vyšší zátěži se samovolně rozepínaly.
Hlavní popruhy ramenních tráků se začaly třepit ve stahovacích přezkách.
Gumička na hrudním popruhu dogumičkovala po necelém roce.
Následný postup:
Reklamace - Prachy - Osprey
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod pepino89 » ned bře 1, 2015 9:52

:((

Taková to mohla být krásná neděle :-D ale zajímavé je, že než jsem ten batoh koupil tak se tady někde řešil explorer 60 a v celku pozitivní ohlasy... No ještě to nevzdávám :supz:
Kdyby to bylo moc jednoduché, dělali by to všichni...
Uživatelský avatar
pepino89
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř dub 30, 2014 13:22
Bydliště: Plzeň

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod dudy » ned bře 1, 2015 10:25

Tak vono je to deset nebo kolik let.
Třeba už se polepšili.
:wink:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod pepino89 » ned bře 1, 2015 10:32

Doufám, že je to tak :-) třeba měl kamarád batoh vyrobený v pátek po obědě :-D
Kdyby to bylo moc jednoduché, dělali by to všichni...
Uživatelský avatar
pepino89
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř dub 30, 2014 13:22
Bydliště: Plzeň

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod fps » ned bře 1, 2015 12:27

taky jsem měl kdysi batoh Pinguin, asi to byl Activent (starší verze), Pinguin je druhá liga, třeba s batohy Osprey se nedají vůbec srovnávat, a to po všech stránkách
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod pepino89 » ned bře 1, 2015 12:45

Jasný, ale pinguin jsem vybral kvůli ceně. Možná, že si jednou budu drbat hlavu, ale teď je to ušetřená "trojka" a nový batoh potřebuji, protože můj 15 let starý condor už odešel do věčných lovišť... Nicméně souhlasím, že osprey nebo deuter jsou někde jinde...
Kdyby to bylo moc jednoduché, dělali by to všichni...
Uživatelský avatar
pepino89
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř dub 30, 2014 13:22
Bydliště: Plzeň

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod Paleccc » ned bře 1, 2015 13:26

Ešte nevešaj hlavu... Mne prišlo spracovanie batohu OK. Mal som ho na hrebeňovke Nízkych Tatier a prešiel somnou aj Malé a Biele Karpaty... Nikde sa mi nič nepotrhalo, všetko držalo ako malo. Zipsy fungovali ako mali, spony boli tiež OK, má dobre riešené kapsy... Vŕzganie sa dá trochu eliminovať tým, že chrbtový ABS systém prevlečieš cez viacero tých "úchytov" alebo myslím, že Quido tu spomínal, že nejaké popruhy natrel mydlom (?!) a batoh prestal vŕzgať... To že sa niektoré popruhy uvoľňujú samé, tak aj na to sa dá zvyknúť a dávať si na to pozor. Mne bolo aj ľúto ten batoh predať, ale ten chrbtový systém bol pre mňa fakt katastrofa... Ten istý batoh mal aj kamoš - tiež ho predal... Ešte ťa môže zachrániť jedna vec :) Podľa mňa je šanca, že ľuďom ktorí nie sú úplne štíhly, by ten chrbtový systém mohol zapasovať... :D
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod pepino89 » ned bře 1, 2015 13:36

Paleccc píše:Podľa mňa je šanca, že ľuďom ktorí nie sú úplne štíhly, by ten chrbtový systém mohol zapasovať... :D


Tak to abych začal nabírat :-D
Kdyby to bylo moc jednoduché, dělali by to všichni...
Uživatelský avatar
pepino89
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř dub 30, 2014 13:22
Bydliště: Plzeň

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod fps » ned bře 1, 2015 15:32

pepino89 píše:Jasný, ale pinguin jsem vybral kvůli ceně. Možná, že si jednou budu drbat hlavu, ale teď je to ušetřená "trojka"

jaká trojka, třeba Osprey Kestrel 68 se dá sehnat za cca 3700Kč http://batohy.heureka.cz/osprey-kestrel-tarn-blue-68l/, a někdy je i ve slevě za cca 3000Kč
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod pepino89 » ned bře 1, 2015 15:43

Vypadá dobře no #-o a váha jen 1,7 kg... To je fajn, ale stále je dražší :-)
Kdyby to bylo moc jednoduché, dělali by to všichni...
Uživatelský avatar
pepino89
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř dub 30, 2014 13:22
Bydliště: Plzeň

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod fps » ned bře 1, 2015 15:49

cca 1000Kč se vyplatí připlatit
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod pepino89 » ned bře 1, 2015 18:01

No snad sem nebudu po prvním delším treku psát nekupujte Pinguin :-)
Kdyby to bylo moc jednoduché, dělali by to všichni...
Uživatelský avatar
pepino89
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř dub 30, 2014 13:22
Bydliště: Plzeň

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod dudy » ned bře 1, 2015 18:45

Popř. přihodit tři kila:
http://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/22 ... -z-65#tab2
A si vo dvě ligy jinde.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod pepino89 » ned bře 1, 2015 19:40

No teď už nic nepřihodím. Před koupí jsem o Exploreru četl několik recenzí, i zde o něm bylo dost napsáno a nic vyloženě negativního jsem nenašel. Možná že jsem udělal chybu, ale rozhodně ho vracet nebudu :-) Díky za rady, možná se budou hodit :-)
Kdyby to bylo moc jednoduché, dělali by to všichni...
Uživatelský avatar
pepino89
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř dub 30, 2014 13:22
Bydliště: Plzeň

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod mike » pon bře 2, 2015 0:17

Paleccc píše:To že sa niektoré popruhy uvoľňujú samé, tak aj na to sa dá zvyknúť...

Asi jak kdo. U sveho pitomeho Ferrina jsem si nezvykl ani za nekolik let a cim je starsi, tim se popruhy uvolnuji casteji. Ramenni a ted uz je spravuju tak jednou za hodinu a porad mam chut ten kram hodit ze skaly.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod Quido » pon bře 2, 2015 10:25

Paleccc píše:Ani ja nemám s Pinguinom Explorer 75l dobrú skúsenosť... Nosil som ho 12 dní a úplne mi odrovnal chrbát... Celkovo batoh super (šitie, vrecká atď), ale chrbtový systém absolútne neprenáša váhu na bederák, všetko nesieš na pleciach a na konci dňa budeš rád, že batoh môžeš hodiť o zem... A okrem toho vŕzga a popruhy sa samé uvoľňujú...



to jsi tady uz nekde psal - podle mne je tohle individualni zalezitost, kdy zadovy systém nesedne...
ja mel Explorer 60 (nebo to bylo oznacen 65? z hlavy nevim to je jedno) přes 10 let a predaval jsem ho dal do rodiny s tim, ze byly sice patrne znamky puziti, ale nikde zadna trhlina, dira ci vada... jen trochu vrzal (taky jsem to tu uz nekde psal) a snim jsme prozil snad ty nejdelsi treky (Rumunsko, Kavkaz, Fatru, aj. i tady ty nase popecky)
:wink:
takze ja mam dobrou zkušenost - nerikam, ze nejsou lepsi batohy, ale za mne proste za ty prachy dobra volba
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod Paleccc » pon bře 2, 2015 20:38

No ved jasné, je to individuálne... Ja držím chalanovi palce, nech mu sadne :) Ale po mojich skúsenostiach tomu proste moc neverím [-X
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod Quido » pon bře 2, 2015 20:47

no... mohli se zkazit, nebyl by to prvni pripad, ja ho mel z roku 2002 nebo 3
:roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Corazon Creek 90+30

Příspěvekod zbartos » čtv bře 19, 2015 16:09

Po 25 letech jsem se rozhodl dále neriskovat případné přetržení mírně ošoupaných popruhů na své Gemmě Alpinist 75 l a hledal jsem nový trvanlivý (tj. nejlépe z Cordury) batoh o stejném objemu, přijatelné ceně a s podobným vybavením. Při prvním přiblížení mi vyšly batohy Doldy Big Horn 80+10, Corazon Rock 80 a Gemma Expedition 75.

Když jsem se ale snažil v obchodě při zkoušení přeskládat spacáky z mé staré Gemmy do Doldy Big Horn 80+10, nevešly se tam (takže předpokládám to stejné i u Corazon Rock 80) a navíc nemá Doldy ani Corazon přední kapsu na mapu a Doldy má navíc gumové úchyty na čele a síťované kapsy na bocích (což se mi nezdá vhodné). Nová Gemma Expedition 75 má již od pohledu menší objem než ta stará a navíc si nejsem jist zda je opravdu z materiálu Cordura.

Protože jsem si Doldy Big Horn 100+20 nechával jako zálohu až na konec, zatelefonoval jsem nejdříve do Corazonu, zda by mi nebyli ochotni a schopni vyrobit trochu větší batoh než je Rock 80. Paní byla velmi ochotná a nabídla mi zbytky z dodávky pro policii s názvem Corazon Creek 90+30 a poslala mi i fotky viz http://zbartos.rajce.idnes.cz/Corazon_Creek_90_30/.
Přední kapsu tento batoh sice také nemá, ale má vpředu voděodolný zip zpřístupňující ("okem", nikoliv "véčkem") hlavní komoru, pod kterým by teoreticky mapa mohla být. Navíc jsou podél tohoto zipu popruhy, takže je možné jej pojistit páskem napříč (kdyby se někdo bál, že zip nevydrží tlak hodně nacpaného).

Možná tedy bude na trhu další slušný velký batoh, nad kterým určitě stojí zauvažovat (a třeba bude časem i v lepší barvě než v té "šedošedé", která je na fotkách...).

Hore zdar !
zbartos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned pro 2, 2007 16:20
Bydliště: Brno

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod zbartos » stř bře 25, 2015 11:14

Včera mi přišel nový Corazon Creek 90+30.

Hned jsem ho nacpal spacaky a stanem, abych zjistil, zda se do nej vejde to, co do me 25 let stare Gemmy Alpinist 75 (viz http://zbartos.rajce.idnes.cz/nova_Gemma_Alpinist_75/ , kde je na fotkach videt jak vypada podle 25-26 let stareho strihu loni usita nova Gemma Alpinist 75 se zadovym systemem, ktery ma soucasna Gemma Expedition 75 http://www.gemmasport.cz/expedition-75-cordura ).

Bohuzel Creek 90+30 je i pri plne zvednutem hornim "tunelu"o neco malo mensi nez Gemma Alpinist 75 (a to nepocitam fakt, ze kapsa v hornim viku je u Gemmy take trochu vetsi a neni nutne viko posunovat na popruzich tak, ze viko pak jiz nekryje vode mene odolny material "tunelu" !!) . Creek 90+30 ma ale zase uzasne velke a genialne! pripevnene bocni kapsy, takze jsem i pri necekane mensim obemu hlavni komory tak na 90% spokojen.

Opravdu ale nerozumim tomu, proc cesti (mozna i mnozi zahranicni) vyrobci delaji batohy ve tvaru velmi! uzkeho valce, kam se dolu rukama spatne dostava a objem se dohani prodluzovanim komory nahoru za pouziti "kominu" z vode mene odolneho materialu a posuvneho vika, ktere komin vubec nekryje....

Jak vidite na fotkach, horni viko batohu Gemma Alpinist 75 pri plnem naplneni krasne zakryva horni cast hlavni komory. Pritom staci zvetsit prumer valce napr. Creek 90+30 dole o cca 5 cm a smerem nahoru ho plynule rozsirovat az na + cca 10-15 cm (komoly kuzel) a dostanete se na jeho soucasy valcovity objem i s "tunelem" a vysoko zdvizenym vikem.......

P.S. Velka kapsa na mapu (ci cokoliv jineho), kterou ma Gemmy Alpinist 75 i Gemma Expedition 75 na predni strane, take neni k zahozeni a malem jsem kvuli ni nakonec koupil Gemmu Expedition 75, i kdyz je od pohledu objemove mensi (je to valec) nez puvodni Gemma Alpinist 75 (to je spise komoly kuzel). Ve prospech Creek 90+30 ale hralo rozepinani na celni strane komory, kam bych mohl teoreticky mapu davat a material Cordura, ze ktereho je batoh usit (u Gemmy si nejsem materialem jist...).
zbartos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned pro 2, 2007 16:20
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Batohy