Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoAir)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pro majitele TaR NeoAir: mate/meli jste na karimatce vadu, ktera je/byla na reklamaci?

Ano
14
36%
Ne
25
64%
 
Celkem hlasů : 39

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod Mawenzi » ned led 18, 2015 16:04

tak sice jen jedna noc na z-lite ale celkem v poho i na boku a na relativne tvrde udusane hline (v lese to obecne byva mekci) nemam ani otlaceny boky. Ja su spokojena :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod Jery01 » úte led 20, 2015 18:11

To jsem teda čekal lepší postřehy než jedna noc a nejsem otlačená.. :D pořád se rozhoduju, zda z-lite sol a nebo trail scout (ale o té jsem teď četl, že je ze slabého materiálu co navíc šustí.. néé, že by mi ta šustivost vadila, to spíš ten matroš :)) u samonafukovačky mě láká větší koeficient tepelného odporu, skladnost a možná ten 0,5cm navíc zzzz .. Zase z-lite nepotřebuje žádnou péči, sbalím hned, můžu jí hodit na zem, bla bla... Jen mě ještě zajímá ta srážlivost potu v prohlubních? Je to nějak "znát"? Spacák mám syntetiku. A taky bych si chtěl pomoct - komfort, izolace ( i když oproti obyč pěně to bude v každém případě).
Jery01
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: čtv črc 24, 2014 0:33

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod booze » úte led 20, 2015 20:17

f
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 19:54, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod Mawenzi » stř led 21, 2015 12:18

nemam ani obyvak, ani tv, takze to by asi neslo :D A celkem odmitam v pracovnim tydnu spat na zahrade :D

ja teda moc nechtela jet testovat ani o vikendu do krasu, no ale kdyz byl takovej hic... ja si zadny srazeny vody nevsimla, ale nekde vys je psano, ze je to OK a ze to nesnizuje tepelnej komfort. Mela sem vnejsi spacak syntetiku a navlhlej ze strany karimatky nebyl.

tak recenze z nalehko by snad ohledne z-lite (prip. i ridgerest) mela celkem splnovat to, co by clovek chtel vedet.

akorat sem doma zjistila, ze v tech "okach" sem si domu donesla nejaky kaminky akuratni velikosti :roll: tak to bude chtit priste vyklepnout.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod Jery01 » ned úno 8, 2015 21:33

Nějaké nové zkušenosti/zážitky? zzzz
Jery01
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: čtv črc 24, 2014 0:33

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod booze » pon úno 9, 2015 8:45

s
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:15, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 9, 2015 14:47

ja myslim, ze tady toho obecne k nejakymu zakladnimu nazoru bylo npapsano moc - obecne ode me nic novyho nebude, pac fakt nehodlam jet na mesic nekam do ciziny i kdyz ne ze by to bylo k zahozeni takova moznost :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod Morty » pon úno 9, 2015 19:08

Já mám Ridgerest a přítelkyně Z-lite.

Z-lite je o hodně pohodlnější, menší po sbalení. Papírově do menší zimy než Ridgerest, ale spali jsme oba každej na svojí karimatce i v zimě (ve stanu, cca mínus 15 venku) a v pohodě oba.

Z-lite se zdá, po 40 nocích trochu zploštělá - ani se mi nechce psát slehlá, protože to je moc silný slovo. Prostě je poznat, že se na ní spává.

Ty důlky a vlhkost - je to pravda, opravdu v těch důlcích je ráno voda, ale je to voda, která by jinak byla v náplni spacáku, takže vlastně dobrá vlastnost. Prakticky to žádnej problém není.

Ridgerest je taky dobrá, ale podle mě je lepší Z-lite a reálně jsou bych řek do stejných podmínek. Příště bych si koupil Z-lite, ale to se nestane, protože Ridgerest je nesrmtelná...
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod axi12 » pon úno 9, 2015 19:12

Super! Díky za porovnání obou z praxe! :-)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod Morty » pon úno 9, 2015 19:26

Ještě asi důležitý dodatek k životnosti - přítelkyně má 50kg a karimatku nosí v obalu (prej aby se jí neodrbala skály a tak, to já neřeším). Takže počítám, že u 90kg chlapa by asi bylo opotřebení znát víc a dřív, jak se píše třeba v recenzi na nalehko.

+ ještě dodatek k tomu zimnímu spaní (venku -15 podle teploty ve nejbližší dědině)
- já - ridgerest, SJ Rimo 600 + starý 1kg hvězdář spacák ;
- přítelkyně - Z-lite, Marmot angel fire + prima tulák)
- stan Jurek Vandr 1 bez sněhových límců, dost do něho fouká větracíma otvorama v rozích a zakrývat se mi to nikdy nechce...

Oba celou noc bez problémů, jen ženě bylo večer zima na nohy, což je vždycky, tak jsem nalil čaj do hliníkové flašky a použili jsme ji chvíli před pitím jako termofor :mrgreen: .
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod S4TYR » pát úno 20, 2015 11:52

Zdravim ve spolek,
nechci zakladat novy topic,tak pisu sem. S pritelkyni mame dve nafukovacky ve verzi Regular - novou radu r.2015. Mam dva (mozna pro nekoho absurdni) dotazy na zdejsi majitele Term-A-Rest Neoair XTherm.

- K nafukovacce se dodava krom obalu a zakladni opravne sady,nafukovaci rukav. Zajimalo by me,jak se vam dari za pomoci pouze teto ficury nafukovacku nafouknout celou?
Netusim uz kde jsem cetl,ze pri nafukovani usty zustava uvnitr vydechovana vlhkost,kterou nejde dostat ven - tim pak nafukovacka degraduje?!?

- Pritelkyni leze krkem sustot nafukovacky pri hemzeni se.. a to podotykam, ze nez usne,tak meni polohu skoro kazdych 15s :mrgreen:
Je mozne ze nova rada susti vic? prip. susti tak rusive i vam?

Dekuji za odpovedi ;)

@SGN_3
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod fps » pon úno 23, 2015 15:50

na Therm-A-Rest NeoAir Xtherm jsem spal cca 90x i v cca -20°C, nafukuji jenom pusou, a problém žádný nepozoruji, šustí o něco více, ale jak je na ní spacák, tak si to už ani neuvědomuji, jsem si asi zvyk
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod scinkk » pon úno 23, 2015 19:16

zkousel jsem a ani jednou se mi to tim rukavem nafouknout nepovedlo, takze na to dlabu a radsi to naplnim teplejsim a o neco vlhcim vzduchem :)
Ta hlucnost me celekem stve, asi jedina nevyhodna tohldle vyrobku, ale v drtive vetsine jezdim sam, takze me to moc netrapi a ve spacaku je ta hlucnost o poznani nizsi.
Ve spolecnosti se aspon snazim rotovat co nejmene :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod mike » pon úno 23, 2015 19:19

Ucpavky do usi, univerzalni reseni vseho hluku ;-)

Taky nafukuju pusou, nekdy je to docela vykon :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod wawrik » pon úno 23, 2015 19:29

mike píše:Ucpavky do usi, univerzalni reseni vseho hluku ;-)
Jo, akurát to je príjemné asi ako spávať s rektálnou sondou :D No, niekomu to nevadí :twisted:
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod mike » pon úno 23, 2015 19:33

Neodkazu posoudit, s rektalni sondou jsem jeste nespal ;-)

Teda, mne vadi spousta veci, ale u tohodle jednoznacne prevazuji klady. Ani nevim, jak dlouho jsem si na ne zvykal, mam pocit, ze to slo docela rychle a bez nich bych nejspis uz davno umrel na chronicke nevyspani ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod scinkk » pon úno 23, 2015 19:55

Neodkazu posoudit, s rektalni sondou jsem jeste nespal


:lol:

Ucpavky pouzivam a nevadi mi. Ale na bivaku je tak nejak nerad pouzivam jaksi principu, proste nemam rad predstavu ze nekde lezim sam znacne ohlusen :) Na druhou stranu docela nesnadno usinam, takze obcas neni jina moznost :)

Jinak ta hlucnost vadi hlavne vuci spolunocleznikum. Samotnemu s tim problem nemam a myslim, ze me to nebudi ani kdyz rotuji, respektive to vyrazne nevnimam, pac kdyz se clovek otaci, tak se asi lehce vzbudi tak jako tak aniz si to uvedomuje.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod booze » pon úno 23, 2015 20:14

s
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:42, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod S4TYR » pon úno 23, 2015 20:39

Diky moc za reakce. Na mobilu jsem se na nocni neproklikal nikam a ted vidim, ze to tu docela ozilo..
booze píše:Nafukovani usty uplne v pohode.

Podle reakci na nafukovacky TAR se ma nafukovat prave tim prilozenym 'rukavem'. Netvrdim vsak, ze by se mi to podarilo naplnit uplne. Dalsi veci je, ze se mi nezda prilis prakticke pouziti tohoto zpusobu na vetsich trecich, kde den co den menim misto noclehu a s tim pak i mordovani vecer s nafukovackou a rukavem, kdy jeste ke vsemu resim jine veci, jako ohen, jidlo.. :ú to asi fakt vyrobce nedomyslel..

mike píše:Taky nafukuju pusou, nekdy je to docela vykon :roll:

Primo pusou jsem se ji jeste nafouknout nesnazil. Ted jsem byl navic v praci vic casu nez bych rad, ale stale mam pocit, ze to je s tim 'rukavem' na hlavu postavene.
Hlucnost - pokud budeme v oddelenych hamakach a kazdy se bude hnizdit na svem, tak at si susti, jak chce kdo chce. V kampu, nebo s nekym ve stanu to ale bude asi pro citlivejsi usi horor.. :mrgreen:
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod mike » pon úno 23, 2015 20:52

booze píše:Zajdi na kolonoskopii

:shock: Sheldone? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod booze » pon úno 23, 2015 20:56

s
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:43, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod S4TYR » pon úno 23, 2015 20:58

Jeste me tak napada.. :) vsichni se tvarite s pouzitim TAR vice nez spokojene, vystacite si s velikosti Regular a danymi padesati centimetry sirky?
S ohledem na nase vyuziti doufam, ze nebude problem ji tou sedou stranou nejak rozumne naskladat do hamak a kryti bocnic pak moc neresim (to profukovani plastem hamaky se myslim uz resilo i nekde jinde tady na OF). Jde mi vyhradne o komfort teplotni rezervy odspod!
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod mike » pon úno 23, 2015 21:07

@S4TYR: no, vystacime... co nam zbyva ;-) Ve spacaku je to tak akorat, holt se nesmis moc kroutit. Jde o zvyk, 60 cm postel by mi byla malo, ale tohle staci.

@booze: super, ani to nezkousej ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod S4TYR » úte úno 24, 2015 13:17

@mike ;)
dik za reakci. Dnes jsem pritulku donutil, aby se sem regla, tak se mozna pozdeji vyjadri sama.
Nastal mensi problem. Vcera si zkusila TAR nafouknout rukavem a nevim, jak dlouho ji to trvalo, ale rano byla nafukovacka poloprazdna. Myslel jsem si, ze jen nedotahla ventil. A nic. Tak jsme se bavili opetovnym nafukovanim a po chvili zase objem utekl.
Az zkouska s vodou ukazala, kde je chyba - hrana nad ventilem propoustela vzduch a kdyz jsem nafukovacku prohlizel, tak se objevila i dira v tom zlomu/ohybu jak se sklada a kompresuje.
ObrázekObrázekObrázek
:-) nezbyva nez se smirit s reklamaci.
Zaroven jsem se chtel zeptat, jestli ma smysl si nechat poslat letosni model v te vetsi verzi, nebo zustat u dvou shodnych velikosti? Mam 178cm a TAR je mi tak akorat.

@SGN_3
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod booze » úte úno 24, 2015 16:54

s
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:46, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod S4TYR » úte úno 24, 2015 18:17

booze píše: To mas stesti, ze jsi na to prisel doma. Nekde venku, by to byla neprijemna noc.

Netvrdim, ze ne.. ale presto me to ve vysledku sere! Dat pomalu pet tisic za nafukovacku, co je od vyroby samo-vyfukovackou a navic vice nez dirou v lemu propousti ventilem, je asi k zamysleni!
booze píše:Vetsi velikost, na tvou vysku postavy, bych neresil, je to spis pro vyzrane Amiky. Nekdy se nestacim divit, co potrebuji.

Amiky neresim vubec! Jsem stihly az mi to misty prijemne neni a vyspal bych se vice mene urcite i na te Regular. :-) S ohledem k vyhradne visicimu nocovani, me ale zajimalo, jestli by ta Large verze nemohla byt vyrazneji pohodlnejsi v hamace?

Hamaky jsou pak kapitola sama pro sebe.. :lol: Cekame na novou zasilku ze Skotska a pritulka na rozdil ode mne jeste v zadne nespala.

@SGN_3
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod booze » úte úno 24, 2015 18:58

s
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:47, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod scinkk » úte úno 24, 2015 19:08

ale presto me to ve vysledku sere!


chapu ze to nepotesi, ale od toho je zaruka, pac eliminovat vsechny vyrobni vady asi neni mozne a je jedno zda to je karimatka za pet ci auto za mega.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod S4TYR » úte úno 24, 2015 19:32

booze píše:Znas forum http://www.hammockforums.net zeptal bych se tam.

Neznam, bohuzel se ani v aj nijak extra nevyznam a na polemiku v TAR u vyrobce je i translatorGoogle kratky - preklada bludy.

- v hamakach hodlame behem 1-2 let spat v prubehu cesty, kde bude mozne.. ona neni nijak omezena na kotveni k dvema pevnym bodum nad urovni zemskeho povrchu ;-) ObrázekObrázek
Lze ji pouzit jako takovou, s maximalnim komfortem a pak se v pripade, kdy chybi zachytne body, natahnout na zem. :-)

@SGN_3
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod booze » úte úno 24, 2015 19:47

s
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:48, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky