Jedlo na turach

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » sob úno 21, 2015 15:17

Doma varene a susne Vindaloo s kurecim masem vaha porce pred susenim 406g po suseni 125g.
Vindaloo 01.jpg

Vindaloo 02.jpg

Vindaloo 03.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » sob úno 21, 2015 15:25

Doma varena a susena Daal Masala. Pred ususenim vaha porce 378g po ususeni 92g.
Daal 01.jpg


Daal 02.jpg


Daal 03.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » sob úno 21, 2015 15:29

Krasne balicky, ktere staci zalit vodou, nechat stat cca 20min a hotovo.
Balicky.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Semo » sob úno 21, 2015 17:38

Eeech. Vyzera to az prilis dobre. To by som asi tahat nemohol. Zozral by som to prilis rychlo a prilis vela. Spravne jedlo na DLHE prechody ma byt nutricne vyzivne a chutovo nijak extra lakave. Proste aby clovek jedol, ked musi a nie, ze ma chut. Potom toho nemusi tahat zbytocne vela.
Ale na 2-3 dnovy vyletik na pohodu to je urcite super. Ibaze na taky cas sa mi nechce tahat varenie.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod axi12 » sob úno 21, 2015 17:58

@booze: máš nějaký degustační balíček na ochutnávku? popř. mi dej odkaz na eshop, kde to prodáváš :P
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » sob úno 21, 2015 18:46

Semo píše: Zozral by som to prilis rychlo a prilis vela.Spravne jedlo na DLHE prechody ma byt nutricne vyzivne a chutovo nijak extra lakave.

Rad se dobre najim. :D Prave na dlouhe prechody je lepsi mit pestrou stravu a ruzne chute. Clovek se jinak preji svinstvem. Jak dojdu domu po delsi dobe venku nechci sladke ani videt. Jidlo ti dava i vetsi moral, lip se spi...
axi12 píše:máš nějaký degustační balíček na ochutnávku? popř. mi dej odkaz na eshop, kde to prodáváš :P

jste v poradi vyckavejte,,, :wink: tak cerven mam volny, :roll:
susim pro kamarady a tech je hodne a zerou moc. Obcas zustane nejaky zbytecek a hned je to fuc. Proto ani nevim, jak dlouho to vydrzi uskladnene.
Pro inspiraci: susil jsem i lososa s koprovou omackou, srnci gulas, kovbojske chilli, spagety, ruzne vegetarianske jidla... Nejdou ususit rizky, volske oka :vom:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod axi12 » sob úno 21, 2015 21:20

Až červen? :shock: potřebuju otestovat před sezonou!!! :evil:
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » sob úno 21, 2015 21:51

booze píše:Doma varene a susne Vindaloo s kurecim masem vaha porce pred susenim 406g po suseni 125g.

Nepsals, ze se masa bojis? ;-)

Pekne, jak to pak vypada v realu? Zalejes vodou, pockas 20 minut a je to jako puvodne? Hlavne maso by mne zajimalo, konzistence. Jak to pred odjezdem skladujes? V mrazaku?

Jak to vychazi ve srovnani s TL a MH? Prijde mi, ze vahu snizis o neco min, tam to obvykle vychazi 125 g suseneho na pul kila hotoveho. Ale i takhle dobry.

BTW, vyplati se to? Myslim tu praci, co to da, jestli je to opravdu o tolik lepsi. Financne se to myslim vyplatit nemuze (suroviny, energie, cas...), ne? Trochu mi to pripomina kamaradku, ktera pred rodinnou dovolenou vzdycky zavaruje jidla do sklenic jako za sociku ;-) Pekne ji to stve, jelikoz to fakt nemaji zapotrebi, ale manzel je setrilek a jak vsichni vime, v cizine je strasne draho ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » sob úno 21, 2015 21:54

Semo píše:Vyzera to az prilis dobre. To by som asi tahat nemohol. Zozral by som to prilis rychlo a prilis vela. Spravne jedlo na DLHE prechody ma byt nutricne vyzivne a chutovo nijak extra lakave.

Tohle snad resi predem pripravene porce, ne? Proste mas jednu na den. Ja se teda snazim vybirat jidla, co mi chutnaji, a obvykle se na veceri docela tesim. Ze bych snad snedl dve mne jeste nenapadlo ;-) Brat jidlo, co mi nechutna, bych povazoval za masochismus. Naopak, i ruzne tycky vybiram a beru jen ty, co mi vylozene chutnaji. A tam da trochu vic prace ubranit se tomu, aby jich clovek nesnedl vic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod apuka » sob úno 21, 2015 22:23

booze píše:Muj jidelnicek:
Snídane:
Teply nápoj, sladka kase a drcene susene banany, kava.
V prubehu chuze: Trail mix, Snickers, zlute M&Ms :tonqe:, domaci ovocne tycinky.
Obed: Tortyly, lokše, uzeny syr, susene rajcata, olivovy olej, kokosovy olej, arasidove maslo :vom: , Pesto, dzem, med.
V prubehu chuze: Trail mix, Snickers, zlute M&Ms :tonqe:, domaci ovocne tycinky.
Vecere:mountain house, travellunch, kuskus, tunak v sacku, domaci susene jidlo, testoviny v sacku, bramborova kase a zelenina. Sladky teply napoj TANG apod.
No ja bych se s takovym jidelnickem po trech dnech asi uz nikam nevylezl :lol: Kurna, kam se to do tebe vleze, hlavne ty sladkosti pres den a obedy? Ja sice jeste nedavno jsem zvykl jist jenom jednou denne (rano zacal a vecer koncil :-)), ale na horach mi staci se dobre najist vecer, rano neco tepleho (polevka) a pres den jenom trochu orisku, "vrcholovou odmenu" (max. pulka tycinky nebo kosticka cokolady nebo neco podobneho) na vic ani nemam chut, mel bych pocit, ze by mi to bralo energii. Asi se zivim kochanim se pohledy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » sob úno 21, 2015 22:51

mike píše:Nepsals, ze se masa bojis?

Ano bojim, ale toto neni susene pro me a je to domaci maso.
mike píše: Zalejes vodou, pockas 20 minut a je to jako puvodne? Hlavne maso by mne zajimalo, konzistence. Jak to pred odjezdem skladujes? V mrazaku?

JJ v realu mam na kazdem sacku napsano, kolik vody je potreba pridat (vazeno cca pred a po). Maso chutna jako maso a je to +- jako doma uvarene. Nekolikrat se stalo, ze bylo potreba pridat vic vody, ale nezjistil jsem proc. Pred odjezdem to mam normalne v suche skrini, ale nutne POTREBUJI VAKUOVOU BALICKU. [-o< a nebudu se potom bat suseneho masa.
mike píše:Jak to vychazi ve srovnani s TL a MH?

Hodne zalezi jak dlouho to bude skladovane. Nekteri preferuji, aby jidlo bylo hotove za 10 min, tak susim jen 11 hodin. Nekdo chce vic suche, tak susim 24 hodin.
Jidlo je chutnejsi, vonavejsi, pikantnejsi, chutove vyraznejsi nez TL a MH. Varim jen z toho, co doma vyroste.
Nikdy jsem se nezajimal kolik me to stoji, muzu ti dat recept a spocitej si to. Casove to narocne neni cca 30 minut vareni a potom susicka maka sama. Elektrinu nevim nepocital jsem to a susicka stala 200kc v bazaru.Problem je, ze to suseni strasne voni a zacne ti byt z toho zle. Takze susicka je v krbu a vune odchazi kominem. :mrgreen:
,,Kamaradi" pri navratu z restaurace sezrali asi 3 porce uz sucheho jidla. Dobre indicke chipsy. :axe: No a pak jeste 3/4, ale to je jiny technicky problem. :twisted:

axi12 píše:Až červen? :shock: potřebuju otestovat před sezonou!!! :evil:

Tak si uvar a usus. Na netu je spostu DIY susicek, staci krabice od bot, ventilator z PC a radiator v panelaku.Zacne to to bavit a treba, za par let, vsichni budou jist Axi12 menu :wink: Nebo pockej, vsechno bude.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » sob úno 21, 2015 22:57

apuka píše:Kurna, kam se to do tebe vleze, hlavne ty sladkosti pres den a obedy?

To je priklad jidel, co jim a kdy. Neni to muj jidelnicek na jeden den.
Taky jsem driv zacinal ,,ranni ptace bez lahvace, moc daleko nedoskace" a potom jedno na obed a na veceri dve. Zadne jine kosmicke jidla me nezajimaly. :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mvaldo » ned úno 22, 2015 7:41

ja na tury beriem vzdy cokoladu a susene hrozienka so slivkami :)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 23, 2015 10:53

to arasidovy maslo sem si ted koupila, ze to ozkousim a je to peknej hnus teda. Asi pojedu na kakaovym masle, je to tuhy pri pokojovy teplote, takze na jaro to bude dobry jako na zdroji tuku, pac kdyz celej den zeru jen sladky tycinky tak mi je z toho akorat zle. Mozna by se dalo och*at telo vlakninovejma tabletama, pokud je to treba na 3dny, kdy asi nehrozi vyhladoveni, dat telu vlakninou signal, ze je plny a jen dohnat necim trochu ty energie?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod apuka » pon úno 23, 2015 11:11

A neni lepsi si vzit nejake orisky a semena? Idealne mandle, kesu, arasidy, pekanove, ..., semena slunecnicova, dynova, lnena, sezamova, ... - mas jich na vyber docela dost. Muzes si je davat na sladko se susenym ovocim nebo mirne na slano jen tak (oprazis je jeste doma se soli), ale to bych radeji daval seminka do slansich jidel. Vyborne pomohou iproti okazitemu pocitu hladu. Vlakninove tablety asi nebudou toprave orechove. Ja jsem je jedl (bo jsem asi divny, ale mne chutnaly - slisovane najemno mlete psenicne otruby), fajn se z toho naplnil zaludek, ale bylo treba jednak hodne vody k tomu, jinak cloveka hodne vysusovaly a jednak to po chvilce proslo a dostavil se o to vetsi hlad a nedalo se jeho zahnani opakovat mockrat za sebou. (O tom radeji nepisu, ze kdyz k nim nesnis dostatek jinych "veci", tak jak to bude vypadat s vyprazdnovanim, kdyz nema co ze strev sebou vytahnout :lol:)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 23, 2015 12:07

tak orechy samo taky. akorat rikala znama ze nekdo v rodine zral hodne orechu a pak mel nejakej problem s prebytkama tusimze zinku nebo ceho a skoncilo to par dni v nemocnici. No to je jedno, clovek to par dni prezije s cimkoli. Akorat blby, ze proste za skoro 30 let na bezny strave sem byla zvykla vozit kvaskovej chleba, vydrzelo to veky ale ted s tim bezlepkem, kdy ty polystyrenovy veci fakt mam problem vubec pozrit i treba s marmeladou nebo tak, a nejakej kupovanej chleba je hnus velebnosti a jeste to stoji majlant, tak nejak neumim jeste pracovat s moznostma.

ale nejhur tuna zrajiciho syru bude OK :D

a dik za to info k vlaknine, ja to moc neznam, jen vim, ze se to pouziva pri nepravidelny stolici a pri hubnuti
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod apuka » pon úno 23, 2015 12:50

Chleba sice ne, ale placicky z bezlepkovych obilovin muzes udelat lehce i doma a to i takove, co nejaky ten trek v pohode vydrzi - ryze, jahly, pohanka, oves, ale i treba kukurice. Se zeleninou na slano, s ovocim na sladko (nebo treba takove amasake z ryze je fajn :-)). Nemusis jenom ty polystyrenove blbosti (coz by TI v ruksaku taky zabralo pulku mista a nenajis se z toho) a drahy kupovany bezlepkovy chleb... Pokud mas pristup k vode a varic, tak treba mnou uz zminene neochucene kase od Nominalu (jahlova, pohankova, ovesna, ...), jahlove, pohankove, ryzove (radeji z hnede natural ryze), ovesne vlocky (je ty radeji ze zavodu, kde se nevyrabi z jinych obilovin, napr. z mlynu v slovenskem Sturovu - dostat to i v Cechach), kukuricna krpice ("polenta") samotne zrna jahlu a pohanky - to vsechno s minimem vareni udelas a mas to chutne tak, jak si to udelas. A kdyz takovou "kasi" nebo vlocky smichane se Sladenkou, resp., jen tak s tukem, trochou soli, seminek a jinymi prisadami upeces (pri nizke teplote, staci jen trochu nad 100 st.) spise je vysusis) v troube jako placky, tak si to muzes i natirat misto chleba. Je ten kvasek tam nebude - i kdyz to amasake je vlastne kvasek z ryze :-) (a kdyz to nechas dokysnout do konce a vypalis, mas z toho tekute sake :-)).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 23, 2015 13:04

v tomto je problem ma vybiravost, nepozru nic co ma tvar kase - podle me je ovesna kase to nejmin pozivatelny jidlo co existuje a vselijaky kase sou v zavesu. to asi snad budu radsi jist ten kupovanej hnus chleba. jo jeste se sojovkou by si to mohlo podat ruce, brrr.

zustanu asi holt u nejakych susenych sunek, masa, zrajicich syru, orisku, ovoce a nejak to pude. navic to kakaovy maslo - mnam. a k tomu se snad aspon nekdy potka hospoda kde budou mit rizek na prirodno :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod apuka » pon úno 23, 2015 13:15

Tak si precti u ty posledni vety - udelas hutnejsi kasi nebo smichas vlocky s necim, nadelas z toho placky a upeces to, resp. muzes z toho udelat i suchar. To uz kasi vubec nepripomina a ani jeji tvar nema :). Ja TI chci jenom pomoci si najit, co bys mohla.
Ale chtel bych Te videt, jak budes jist tyden susenou sunku natiranou kakaovym maslem a sypanou oriskami a syrem :lol:. Po par dnech se na to podivas a :vom: :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 23, 2015 14:06

dyz ja na plynove jednoplotynce neumim pect :-k ale jinak jo, napad je to skvelej. zapisu do poradniku co musim vyzkouset pac placky sem dycky mohla jako dite:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod fps » pon úno 23, 2015 14:25

Wiking píše:Kolik a ceho si mam vzit na 1 osobu a 14 dnu?

já to mam takhle, ráno sladkou různě ochucenou instantní kaší (krupicovou, ovesnou, jáhlovou, rýžovou, pohanková, ječnou, atd.) dva 65 g pytlíky, a k tomu 0,5l ovocného čaje, odpoledne 100g sladké tyčinky, nebo různé slané tyčinky či křupky, a večer jednou 125g Travellunch, na den cca 400g i s obalem
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod apuka » pon úno 23, 2015 14:42

Mawenzi píše:dyz ja na plynove jednoplotynce neumim pect
Ale panvici snad mas, ne? Takze muzes "pect" zpusobem "lokse", pri velice slabem plamenu a pod panvici jeste s litinovou plotnou a na obou stranach pekne opect, hlavne vypect vodu. Jde to i tak.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 23, 2015 16:05

vidis to by slo. bez toho litinovy kola se to bude asi moc palit, co
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » pon úno 23, 2015 17:35

apuka píše:kukuricna krpice ("polenta") samotne zrna jahlu a pohanky - to vsechno s minimem vareni udelas a mas to chutne tak, jak si to udelas.

Po delsim pojidani celkem ucpava, protoze vysusuje strevo.

apuka píše: mandle, kesu, arasidy, pekanove, ..., semena slunecnicova, dynova, lnena, sezamova, ... - mas jich na vyber docela dost. Muzes si je davat na sladko se susenym ovocim

trosku rozmixovat zalit kokos. olejem a vznikne flapjack. \:D/
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon úno 23, 2015 17:38

booze píše:Ano bojim, ale toto neni susene pro me...

Dobrak... :twisted:

booze píše:Hodne zalezi jak dlouho to bude skladovane. Nekteri preferuji, aby jidlo bylo hotove za 10 min, tak susim jen 11 hodin. Nekdo chce vic suche, tak susim 24 hodin.

Jaky je asi rozdil ve vysledne vaze?

booze píše:Varim jen z toho, co doma vyroste.

Ty mas doma kravu? (nemyslim manzelku ;-)) A delas si vlastni maslo/ghee, jogurt a pestujes indicke koreni? :shock:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » pon úno 23, 2015 17:55

mike píše:Jaky je asi rozdil ve vysledne vaze?

-+ 50-80g

mike píše:
booze píše:Varim jen z toho, co doma vyroste.

Ty mas doma kravu? (nemyslim manzelku ;-)) A delas si vlastni maslo/ghee, jogurt a pestujes indicke koreni? :shock:

Kravu doma nemam Jedes mi do stare? :smt071 Ghee si delam doma z domaciho masla a jogurt kupuji domaci od mistniho kravaka. Jogurt doma nedokazu udelat husty. Ta vune pri vyrobe ghee je boziii :tonqe: Pestuji: rajcata, koriandr, cesnek, cibule, zazvor. Zbytek koreni kupuji v Praze v Capati. :supz:
Finta pri vyrobe joguru pouzivana v Pakistanu atd. je, ze ho naleji do hlinene misky a ta nasaje prebytecnou vodu. Jogurt snis a misku ekologicky vyhodis. Maji to zmakle
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon úno 23, 2015 18:03

booze píše:-+ 50-80g

Hmm, na jake mnozstvi?

booze píše:Ta vune pri vyrobe ghee je boziii

Jj, ghee taky delam rad. Sice z kupovaneho, ale i tak dobry. Vzdycky, kdyz je maslo ve sleve, tak koupim aspon kilo a pak delam ghee. Jak moc tmave ho delas? Ja koncim, kdyz je na dne hrnce hneda vrstvicka a ghee lehce do oranzova.

booze píše:Pestuji: rajcata, koriandr, cesnek, cibule, zazvor.

Dobry, ja jen rajcata, na balkone, ale ta se sni, do jidla skoda.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » pon úno 23, 2015 18:12

mike píše:Hmm, na jake mnozstvi?

Tech davek, co jsem psal nahore.
mike píše:Jak moc tmave ho delas?

Spis svetle, nechavam ho dlouho v litinovce chladnout do lehce okrove barvy.
mike píše: ja jen rajcata

cca 50 keriku. Hodne zavarim a mraznicka je full.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon úno 23, 2015 18:28

Njn, ja mam ctyri keriky, vic se mi tam nevejde. Bydleni na venkove ma i sve vyhody ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » pon úno 23, 2015 18:53

Soused je prohani medenym hadem :roll:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Treking