Svitilny Fenix

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod nebulus » úte úno 10, 2015 22:02

Aj povolene zavitu je riesene, ale osobne by som sa bal ci nedojde k situacii ze pri transporte sa zavit neuvolni az moc a neodpadnu casti celovky do hlbin batohu. Krabicka ma este drobnu vyhodu ze tam mozu byt nahradne baterie, adapter a podobne. Zrovna ta krabicka ktoru mame ma velkost akurat na celovku.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod mike » úte úno 10, 2015 22:12

U te me staci povolit jen trochu a zavit porad docela drzi. Nosim ji takhle roky a jeste se zavit neuvolnil. Mivam ji ve viku batohu, abych nemusel hledat, kdyz padne tma. Obvykle po celovce saham, kdyz uz neni nic videt.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod Hafi » úte úno 10, 2015 23:15

nebulus píše:- chýba blokovanie tlačidla proti nechcenému zapnutiu v batohu, takže je radšej nosíme v plastovej krabičke od syra Lučina :D

Stalo se ti někdy, že se rozsvítila? Resp. viděl jsi ji někdy svítit omylem, když jsi ji vyndal z batohu? Nebo jen byla vybitá, tedy jsi předpokládal, že se zapnula a vybila? Mám totiž problém s mou, ale pokusem jsem zjistil, že se prostě sama vybíjí ikdyž je zhasnutá, teď to zkoušíme proměřit a příp. budem řešit s distributorem. Ale předpokládal jsem, že problém je v konkrétním kuse...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod mike » úte úno 10, 2015 23:42

Noo, mne se to stalo. U HL20, jednou mrtva a podruhe jeste trochu svitila. Od te doby povoluju zavit a baterky se nevybiji ani kdyz mi celovka lezi tyden na policce s dotazenym zavitem.

Coz samozrejme nic nerika o tom, jestli mas nebo nemas vadnou celovku. Jen ze je dobre se zapnuti v batohu nejak branit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod booze » úte úno 10, 2015 23:48

Hafi píše:Stalo se ti někdy, že se rozsvítila? Resp. viděl jsi ji někdy svítit omylem, když jsi ji vyndal z batohu? Nebo jen byla vybitá, tedy jsi předpokládal, že se zapnula a vybila? Mám totiž problém s mou, ale pokusem jsem zjistil, že se prostě sama vybíjí ikdyž je zhasnutá, teď to zkoušíme proměřit a příp. budem řešit s distributorem. Ale předpokládal jsem, že problém je v konkrétním kuse...

Neni, u me se deje to same. Resil jsem to s distributorem a nedoresil, protoze nenameril nic. Coz jsem vyhodnotil jako spatnou baterku. Od te doby (cca 1rok) me to vypeklo 3x. Celovku nosim v batohu s povolenym zavitem s baterii Sanyo Eneloop. To jsem rad, ze nejsem sam. Vidim svetlo na koci tunelu. Tolikrat jsem je otravoval na mail, ze u meho jmena maji napsano neodepisovat.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod mike » úte úno 10, 2015 23:52

Mate oba HL50 nebo neco jineho?

@booze: proc to nezkusis zmerit sam? Tohle by melo byt jednoduche.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod booze » úte úno 10, 2015 23:55

mike píše:Coz samozrejme nic nerika o tom, jestli mas nebo nemas vadnou celovku. Jen ze je dobre se zapnuti v batohu nejak branit.

Jednou jsem ji nechal u nas ve vyvoji premerit. Jednou mereni OK a jednou KO. Nikdo nedokazal rict, proc se to deje. Mame v rodine asi 3ks HL 20, ostatni dve jsou OK, baterka vydrzi i mesic. Ta jedna strajk.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod dudy » úte úno 10, 2015 23:56

Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod booze » stř úno 11, 2015 0:00

@dudy potrebuji prachy :twisted: moc me nezaujala.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod mike » stř úno 11, 2015 0:04

booze píše:Jednou jsem ji nechal u nas ve vyvoji premerit. Jednou mereni OK a jednou KO. Nikdo nedokazal rict, proc se to deje. Mame v rodine asi 3ks HL 20, ostatni dve jsou OK, baterka vydrzi i mesic. Ta jedna strajk.

To je blbe... Pak se nedivim, ze distributor nic nenameril. Mozna to zalezi na predchozim rezimu, sile stisku tlacitka, skvrnach na slunci apod. Asi by se dalo experimentovat a snazit se problem vyvolat (my programatori vetsinou nic jineho nedelame ;-)), ale asi to nestoji za to.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod dudy » stř úno 11, 2015 0:05

To nebylo v reakci na Tě.
To jako že zas maj novinku.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod mike » stř úno 11, 2015 0:08

booze píše:moc me nezaujala.

Mne jo. Maximalni dosvit 123 metru pri 900 lumenech, zatimco HP11 mela 154 pri 277 lm a HP30 ma 233 pri 900 lm. Zase siroky kuzel ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod booze » stř úno 11, 2015 0:11

ano, firma fenix potrebuje penize a produkuji stale vice a vice pro me nezajimave celovky.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod dudy » stř úno 11, 2015 1:06

Dosvit je príma věc, ale esli vono to nejni trocha jako s těma megapixélama a kilometrama vodního sloupce.
Vono totiž dosvit potkávaček u auta je cca 60m.
Takže 123m mi přijde slušná hodnota.
Takže možná tlačíte tu káru připomínek blbym směrem.

http://www.vutbr.cz/www_base/zav_prace_ ... e_id=38847

P.S.: Ostatně mi nejni moc jasný, jak třeba hledat na 120 metrů značku, kterou stejně na 60m (protože je to prostě daleko) nevidim ani ve dne.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod mike » stř úno 11, 2015 1:34

123 m je pri 900 lm. Kolik budes realne pouzivat? Tipnul bych maximalne 150 a kolik bude dosvit? 20 metru? A kolik pri 50, coz pouzivam u HL20 standardne (nasel jsem, ze HL21 ma 93 m pri 97 lm)? Na znacky si obcas prisvitim a uz se mi stalo, ze tech 93 metru nestacilo. V horach, kdyz jsem hledal cestu neznacenym terenem.

Z tech sirsich kuzelu jsem zkousel akorat HL30 a nestacila. Ma 40 m pri 200 lm a ty novejsi maji zrejme kuzel jeste sirsi. Tohle proste jde spatnym smerem, vykon dobry, ale spatne vyuzity. Nepotrebuju pri chuzi videt okolo sebe, ale pred sebe. Kdyz chci videt okolo sebe, pouziju difuzor. No, proc je potreba vetsi dosvit jsem jim psal a odpoved jsem daval nekde vys; novy difuzor je ve vyvoji, tak se snad dockame neceho rozumneho.

Jestli nevidis na 60 m znacku za svetla, tak by to asi chtelo bryle. Nedelam si srandu, 60 m neni zadna dalka a znacky bezne byvaji dal od sebe.

123 m by mi stacilo, ale tak pri 120 lm a 233 pri 900 (HP30) by bylo skvelych pro pripad nouze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod Hafi » stř úno 11, 2015 8:38

booze píše:Neni, u me se deje to same. Resil jsem to s distributorem a nedoresil, protoze nenameril nic. Coz jsem vyhodnotil jako spatnou baterku.

Nechal jsem proměření na kolegovi, bo na to nemám to nádobíčko. Prý když to bylo vypnuté, tak odběr nenaměřil nic, resp. méně než byla citlivost přístroje. Když jsem remcal, že když tam dám novou baterku a nechám to ležet na poličce tak za 14 dní ani neblikne, tak zkusil do toho dát baterku a jednou až dvakrát za den měří pokles napětí na baterce, což už ukazuje, co jsem tvrdil, bo to klesá cca o 0,1V/24h. Já to zkoušel 2x s různými AA a 1x s CR123, on nevím co tam teď měl, ale asi AA. Až ho někdy potkám, tak mi to dá a začnem to řešit s Kroniem. Pokud to není jen problém mé HL50, tak je to ještě zajímavější.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod dudy » stř úno 11, 2015 8:49

Já mám v HL50 CR123A už dva měsíce.
Málo svítím a povoluju jen do báglu.
Furt dává i plnej kotel.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod Hafi » stř úno 11, 2015 8:57

tj. že když ji doma vyndáš z báglu, tak ji mezi výlety zas utáhneš? V tom případě paráda, je tedy problém v mém kuse.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod dudy » stř úno 11, 2015 9:17

To samozřejmě ne, ale stačí abych hledal druhej den pod postelí fusekle a do krabičky s čelovkama už jí nepovolím.
Téka sem koukal, že mna tu jednu baterku nejedu dva, ale skoro čtyry měsíce, konkrétně od 23.10.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod deckardph » stř úno 11, 2015 10:16

HL 55
Tak uz sem s ni neco malo zazil a muzu trochu popsat svuj pohled:
Co se tyce negativ, tak oproti predchozim celovkam co jsem mel, je i se zalozni baterkou a paskem pres hlavu dost tezka a objemna v batohu, ale vysoka vaha je znat i pri pouzivani na cele, kdy je trochu neprijemny rozlozeni vahy moc na predek. Kuzel svetla je neuveritelne sirokej, takze dosvit i pres dost silnej vykon neni nijak extremni.
Dost me chybi dioda s indikaci stavu baterie, protoze kdyz uz me to nepusti do silnejch rezimu, tak je pozde (zalozni baterii taky nemam porad).
Docela me stve umisteni tlacitka, byl sem zvyklej na tlacitko zezhora a ted si lamu ruku a stinim si s ni kdyz chci prepnout rezim sviceni.
Kdyz nebudu pocitat ty testy doma, tak se me jeste nepodarilo, aby me v praxi prastila do nosu, tak jak tu nekdo tvrdil s konstrukcne podobnou celovkou. Na druhou stranu uz me jednou slítla z hlavy, kdyz sem hodil krysu na bezkach (nastesti nezapadla nekam hluboko).
Sirka kuzele bude asi fakt dost zasadni pri vyberu a kazdej preferujeme neco trochu jinýho, me ten sirokej kuzel dost vyhovuje, protoze na dalku stejne prd vidim (jako dudy :D ) a na bezky/lezeni/chozeni me vyhovuje videt do sirky a kdyz budu hledat cestu i tak me pride lepsi sirokej kuzel, protoze v BOOST modu pobere vetsi prostor a umoznuje lepsi orientaci...
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod nebulus » stř úno 11, 2015 14:48

Mne sa raz, dvakrát zapla v batohu HP10 a to má takú kvázi ochranu proti zapnutiu. Takže s HP50 som neriskoval.
Ohľadom šírky toho svetelného kužela by bolo ideálne mať zoom, známim som kúpil pár lacných čeloviek z číny za 11 eur a zoom robí divy.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod kohai » čtv bře 5, 2015 22:35

Pomalu mi dosluhuje Led lenser H7 a uvažuju o něčem výkonnějším.
Použití chůze, běh. Chci přejít na jednu 18650.

Jako nejpoužitelnější se mi jeví HL55, kde mám strach ze špatného rozložení váhy moc na čelo. Druhá možnost je HP 12, která je sice celkem těžší, ale s baterkou vzadu by to mohlo být na běh lepší.

Otázka zní:
Máte někdo zkušenosti s použitím některé z nich na běhání? Ideálně srovnání s LL H7.
Běhá někdo se Zebrou H600, či Armytekem - neskáčou moc na čele? Ideálně opět srovnání s LL H7.

Díky
kohai
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř říj 29, 2008 17:53

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod Lipon » pát bře 6, 2015 9:24

běhám s Armytekem Tiara Pro A1 Pro a na čele se to trochu netřese, chce to ale trochu utáhnout pásek - chce to chvilku laborovat s utažením, aby to na hlavě netáhlo, ale zas nebylo volný a netřepalo se, ale jde to, cca. 5 min pobíhání :-)
na střední svit se s tim dá v pohodě běhat
alkalická AA v tom moc nevydrží (po hodině a půl se to přeplo na minimální svit), teď jsem tam dal Eneloop a zatim OK
srovnání mam akorát se stařičkou Tikkou (a je to nesrovnatelné)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod @Martin@ » sob dub 18, 2015 19:28

Jak psal mike o několik příspěvků výše. Vysoká svítivost (zvyšování počtu lumenů) při snižování maximálního dosvitu je věc velmi kontraproduktivní a dle mého je to jednoznačný krok zpět. Jak psali jiní - "vraťte nám difuzory"!

Konstrukčně mě zaujaly Fenixy HP 12, HL 55. Zklamal ovšem ten dosvit,... U Fenixů s dalekým dosvitem, jako jsou HP 11, HP 15, HP 20 (která se už nevyrábí) mi zase nevyhovuje jejich křehká konstrukce. Sytém polohování (naklápění) reflektoru je příšerný. Čelovka mi jednou spadla z hlavy a při tom vyletěl ten malý plast pod "bočním víčkem" aretace. Prostě to, co má na starosti "krok" naklopení. A ta jedna jeho "packa" praskla. Ve firmě Kronium mi ho zdarma vyměnili (klobouk dolů a díky). Ale - vydrželo to přesně do prvního opětovného použití. Jak se ta to boční "víčko" jednou vyklochtá, tak už to moc nedrží. To způsobilo, že "packa" plastového kroužku aretace uvnitř praskla znova. Prostě je to celkově nešťastné a příliš křehké řešení. Aretaci to chce vyřešit úplně jinak. Ani aretace u HP 12 a HL 55 není ideální. Jednou se ty plastové výstupky opotřebují a konec. Chtělo by to asi klasickou kovovou matici (křídlovou). Takže celkově zklamání a přemýšlím, co dál,...
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod booze » ned dub 19, 2015 7:45

Hafi píše: Až ho někdy potkám, tak mi to dá a začnem to řešit s Kroniem.

Jak to dopadlo?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod paplik » úte dub 28, 2015 8:22

Zdravím, doporučuji velmi tuhle svítilnu http://www.kaidomain.com/product/details.S023919
je tak dobrá jak píší. hliníkové tělo, nepřehřívá se, reálně naměřených 1000 lumenů. Už jsem jich koupil asi 5 pro sebe i členy rodiny. Poštovné je zdarma a zatím vše přišlo v pořádku. Hliníkové tělo, leštěný reflektor taky hliníkový. má to 5 módů svícení. Velmi kvalitně zpracováno. spadla mi ze 4 metrů ze stromu na hlínu a nic se ji nestalo. Mám ji už 3 roky a nemohu si ji vynachválit. Pokud sháníte klvalitní a levnou svítilnu, tady je. Cena je božská :))
PS: není to reklama, ale jen mi je líto těch lidí co koupí za 1500,- svítilnu co má sotva 200 lumenů.

Jinak doporučuji všechny svítilny s LED značky CREE. Jsou to nejvyspěleší a nejkvalitnější ledky co jsem kdy měl.
paplik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte říj 21, 2014 9:29

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod Hafi » úte dub 28, 2015 9:09

booze píše:Jak to dopadlo?

mailová korespondence + výměna v Kroniu kus za kus. Nová to už nedělá (ikdyž taky mám podezření, že se samovybíjí rychlejc než by měla...ale zatím jsem neměl čas ji nechat ležet dostatečně dlouho)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod mike » úte dub 28, 2015 16:16

paplik píše:Zdravím, doporučuji velmi tuhle svítilnu http://www.kaidomain.com/product/details.S023919

Fajn, ale proc to davas do vlakna o svitilnach Fenix?

paplik píše:Jinak doporučuji všechny svítilny s LED značky CREE. Jsou to nejvyspěleší a nejkvalitnější ledky co jsem kdy měl.

Obrázek
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod mike » úte zář 29, 2015 4:15

Nova Fenix HL35.

Zas mi jednou chybi smajlik bezmocne rozhazujici rukama... 90 stupnu uhel, hladky reflektor a zadny hotspot. Dalsi varianta tehoz, tentokrat na 2 AA baterky, pripadne 2 14500 Li-Ion, coz pokrok je. Ale furt nic pro nas, co potrebujou videt jak do dalky, tak okolo sebe... vratte mi difuzor :prayer:

Mozna by byla dobra pro pavprocha. Ma moonlight/petzl/bludicka mod ve kterem vydrzi svitit az 600 hodin a nikdo nepozna, jestli jeste sviti nebo uz chcipla 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod toblakai » pon lis 9, 2015 22:17

ahoj, pár měsíců jsem majitelem HP12 a tak jsem se rozhodl podělit o pár postřehů:

1) jak už bylo zmíněno, má relativně široký kužel - to je výhoda při běhání (obecně při rychlejším pohybu) a v nepřehledném terénu (orienťáky, jízda na kole, běh lesem, ...), naopak v horách, kde je dost daleko vidět a člověk třeba při sestupu hledá kudy dál, by se hodil užší kužel (z hlediska mechanické odolnosti by byl asi lepší zoom než difuzor)
2) čelovka je z těch těžších (145g bez akumulátoru), ale díky rozložení hmotnosti se mi s ní pocitově běhá příjemně - čelovka po troše štelování drží dobře a neposkakuje
3) HP12 vypadá dost odolně, jak to je ve skutečnosti ukáže až neúprosný zub času, zatím má za sebou prudký liják, kde jsem ocenil její nepromokavost
4) v režimu 150lm vydrží asi 10 hodin, což ocení příznivci nočních pochodů a různých ultra trailů, když je plně nabito, stačí na noční část jeden akumulátor (mám Fenix 3400mAh)

Při koupi jsem se rozhodoval ještě mezi čelovkami Armytek a Led lenser. Fenix vyhrál díky kombinaci rozložení váhy a vysoké svítivosti.
toblakai
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon lis 9, 2015 21:18

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky