Krkonoše-zima,schudnost tras

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod BearG » čtv led 5, 2012 14:50

Zdravim,rozhodli sme se s kamošema ze vyrazime jen na kratky vejlet do krkonos-z Pece na Sněžku pak cestou Česko-polského přátelství nad Špindl a dolů do něj. Ze špindlu pak další den do Vrchlabí.
Chci se zeptat vas co máte zkušenosti se zimními Krokonošemi,jak to tam vypada s trasama. Jak jsou schudné,prošláplé (jedná se o pěší přechod,ne o běžky). Hlavně mě zajímá ten výstup po modré(z Pece pod Sněžkou) na Snězku a pak ta cesta Česko polskýho přítelství.
Díky moc za informace,v zimě sem Krkonoše nešel,ale myslim že uz nadešel čas poznat naši zimní krajinu :D
BearG
nováček
nováček
 
Příspěvky: 80
Registrován: úte pro 20, 2011 22:53

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod fps » čtv led 5, 2012 15:53

během pár dnů má napadnout až 70 cm sněhu, ale chodit se dá i ve 2 m sněhu, akorát to je hodně náročné, a hodně zdlouhavé než někam dojdeš, takže jedině sněžnice, už se těším na sněžnice na úterý do Jizerek, to bude paráda, doufám že doopravdy napadne těch 70 cm
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod kiksa » ned led 8, 2012 20:44

Sněžnice se někde hoděj, ale nejsou nutností. Jestli se chystáte po těhle profláklejch cestách, tak bych to vůbec neřešil, akorát by na vás koukali cepři jak na truhlíky. :wink: Mimo cestu to je ale jiná záležitost...
kiksa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: stř pro 3, 2008 17:55
Bydliště: kousek pod Prahou

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod BearG » ned led 15, 2012 23:02

no bude to vopravdu spis tura po cestach...nemuzu si dovolit nekde tam ztratit sve tri kamarady :D ja sam se teprve seznamuji se zimnimi přechody takze to nebudu hrotit...takze rikas ze treba cesta českopolskýho přátelství od sněžky nad špindl bude v pohode? sněžnice pro všechny připady beru....
BearG
nováček
nováček
 
Příspěvky: 80
Registrován: úte pro 20, 2011 22:53

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod Kuba Turek » pon led 16, 2012 2:07

Bude to v pohodě až na to, že vás běžkaři propíchají a umlátí hůlkama. Rozšlapané stopy nemají rádi. P.S.: Zimní tyčové značení vede trošku jinak, než po letní trase, tak se tím nenechejte rozhodit.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod Helena » pát zář 21, 2012 9:39

Ahoj, poradte někdo prosím, kde koupit dobrou membránovou bundu. #-o
Vůbec nevím, kde koupit. Mám jednu, ale je uz pár roku stara, a tu jsem dostala darem, takze nevim vůbec kde koupit
Helena
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte zář 27, 2011 14:43

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod Vachon » pát zář 21, 2012 10:09

Helena: Řek bych, že se to týká jiného tématu, i kdybys ji třeba chtěla do Krkonoš :-)
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod scinkk » pon pro 30, 2013 21:49

Tak pokud by nekoho zajimalo, tak ted jsou v Krakonosove dobre podminky pro zimni turistiku bez sneznic. Vsechno je dost premrzle, souvisle plochy jsou jak beton (pokud pod tim neni dira, klec apod.). Mozna mistama je to lehce o drzku, zledovatele. Tyka se to hlavne hrebenu po turidticky trase, pod 1200 uz to je rozbredlejsi ci jen zbytky.

Obrázek
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod apuka » pát led 3, 2014 8:50

Kurna, tam je vice snehu nez v Tatrach...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod Ricci70 » pon led 6, 2014 7:54

No, bacha na to. My byli dva dny v Krkonoších před Silvestrem, spali na polské chatě a pak přelezli hřeben od Sněžných kotlů, přes žlutou k Labské boudě a pak do Harrachova. Přímo na hřebenu OK, ale pak hrůza. Brodili jsme se ve sněhu 50-75 cm, páč sněžnice zůstaly at home. Soudruzi z HS psali na svých velevážených stránkách, že je nahoře 30 cm sněhu a nebyla to pravda.

Jinak doporučuji dvoudenní, nenáročný trek: Odpoledne vlakem z Liberce do Szklarske Poreby, odtud po červené přes nádherný vodopád "Wodospad Kamienczyka", který má 70m, vystoupat do 1200 m.n.m., kde je nově opravená, velká polská chata Hala Szrenicka, kde jsme spali zadáčo v jídelně. Druhý den jakkoli (před Voseckou boudu, nebo pramen Labe, nebo Labskou boudu, nebo Sněžné kotle) do Rokytnice, anebo Harrachova. Zpátky do LB vlakem, popř.busem.
Nahoře/na hoře nemyslím, páč nechám vše za sebou dole. To je pro mne pravý smysl, na kopci jen být...
Ricci70
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: čtv čer 28, 2012 14:21
Bydliště: Lužické hory and Earth.

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod mED » ned led 18, 2015 21:40

Chtěl bych naplánovat víkendový okruh ze Špindlu do Špindlu (to je podmínka) se sobotním přespáním nekde na boudě. Pěšky a bez sněžnic. Mate někdo tip na trasu, kde nebude přelidněno a kde nas běžkaři neumlatí hůlkama?

Jo a byli jste na hřebenech teď někdy - budou na něco nesmeky?
next!
mED
nováček
nováček
 
Příspěvky: 101
Registrován: sob čer 29, 2013 13:31

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod fps » ned led 18, 2015 22:22

no jestli budeš chtít jít po hřebenech, tam kde nebudou lidi, a běžkaři, tedy tam kde to nebude ušlapané či upravené, tak bez sněžnic to bude dost těžký, je tam už dost sněhu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod scinkk » ned led 18, 2015 22:53

V Krakonosove uz je to na sneznice, ale na hlavnim hrebenu jsem dneska nebyl. Rekl bych, ze po vsech znacenych trasach na hrebeni se prohani bezkari, takze jit jinudy, tak sneznice urcite. Nad 900m lze pocitat s 20-40cm snehu, a na hrebeni, ci spise pod hrebenem asi vic. A mistama to bez sneznic jde blbe ci vubec, ty frekvetnovanejsi pesi trasy asi budou proslapnuty, ale blbe se s tim pocita, kde jo a kde ne. Ja pristi vikend beru sneznice :)
Nesmeky se hodi, mel jsem je dnes dvakrat na hlavni nastup a pak naopak zas cestou dolu, spis tak pro jisty krok, dalo by se i bez nich... Snih je dost premrzly, celkem drzi, ale samozrejme nohou ho projedes. Na hlavni hreben po turisticke/bezkarske trase bych vzal nesmeky urcite. Muze to tam byt dost vyfoukany a udusany na led. Kor pokud budes chtit jit na Snezku. Ty sneznice podle me vyslovene nutne nejsou, ale mozna bys v nekterych mistech mohl litovat, zalezi jak naplenujes trasu, jistota by byla se drzet tech bezkarskych tras, ale netusim jak to vypada na hrebeni, kor kolem Lucni ci Labsky. Ono toho snehu je tam prekvapive dost ac by clovek cestou do Krkonos neveril :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod Vachon » ned led 18, 2015 23:07

Cesty jsou vyšlapaný a ufoukaný, mimo ně jsou samozřejmě návěje.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod mED » ned led 18, 2015 23:15

OK díky za info. Nechtely se me tahatnsneznice, ale teda pro jistotu asi vezmu. Přemýšlel jsem o trase Medvedin-Vrbatova-Labska a pak asi pres Slezské sedlo zpět...
next!
mED
nováček
nováček
 
Příspěvky: 101
Registrován: sob čer 29, 2013 13:31

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod scinkk » ned led 18, 2015 23:26

Podle me naka klasicka trasa Mevedin - Vrbatova - Labska - Vosecka (pokud by byla schudna zelena) - Snezka - Lucni a dolu, pujde s vetsi pravdepodobnosti bez sneznic, ale pokud si je vemes, par useku bys je treba umyslne i vyuzil :) Jinak to bude asi proslaple a nebo ujezdene
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod mED » pon led 19, 2015 9:33

Ještě to se sněžnicemi promyslím. Nevíš náhodou, jak je schůdná modrá z Labské boudy dolů do údolí Labe? V zimě jsem tam ještě nikdy nešel...
next!
mED
nováček
nováček
 
Příspěvky: 101
Registrován: sob čer 29, 2013 13:31

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod scinkk » pon led 19, 2015 19:38

Hm tak to ja taky ne, takze netusim. Kazdopadne jit pres Medvedin bude asi o dost jistejsi. Kolem te Labske vubec bude asi hodne snehu.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod scinkk » sob led 24, 2015 21:28

Toz dobre jsem se dnes prosel na sneznicich. Rano bylo dilema, zda jit na hreben, kde bude cely den slunko ale mraky lidi, ale rozhodl jsem se pro hrebinek z Misecek na Serin, kde bylo slunka mene ale zato jsem celou cestu nepotkal zivacka. Cestou zpet jsem sel pulku po bezkarske trase, takze tam bylo naopak lidi az moc, coz me mimojine odradilo od toho dojit na rozhlednu :) Tak jsem si dal Mechovinec dvakrat.
Jinak jsem sel od prehrady a sneznice se hodily az nahore na cervene. Kolem Cerne skaly se slo hure, je to tam hodne hrbolate (a az zas tolik snehu neni) a cesta vede casto korytkem, kde se neda na sneznicich projit, takze je lepsi tak nejak krouzit kolem cesty po hrbolech.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod scinkk » sob úno 7, 2015 18:41

Tak hrebenovka se da v pohode i bez sneznic, urcite cast mezi Spindlerovkou az po Snezne jamy, k Petrove boude je to ujezdene rolbou. Jinak je to udupane, jen sem tam vetsi hrabol snehu. Ale obecne nahore jsou uslapane ci ujezdene snad vsechy trasy. Ja se pak trochu vyblbnul na sneznich az dolu na Labskou (tim ze jsem sel lehce mimo cestu) a pak nahoru po cervene na Vrbatovo navrsi, tam tak do pulky to bylo asi jedine misto, kde by to asi bez snzenic byl problem ale po zluty by to opet slo bez nich. Zluta dolu na Misecky byla taky dost produpana, jen se v tom traverzu slo blbe.

Dokonce na hrebeni ani nebylo moc lidi a to jsem mozna potkal vic lidi na sneznicich (ci bez nich) nez bezkaru. A takoveto pocasi bych si rad objednal i na pristi sobotu :prayer:
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod scinkk » sob úno 7, 2015 20:35

nejen pro PP - aby vedel, ze i v Krakonosove bylo hezky :)

Obrázek

Obrázek
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod mike » ned úno 8, 2015 2:34

A taky jak se ma fotit ;-)

Chjo, pred par dny jsem se popral s virozou, a tak si zitra na sneznice jeste netroufam...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod GreyMouse » ned lis 29, 2015 23:01

Dnes dopoledne to mezi Labskou a Vrbatovou boudou vypadalo nějak takhle:

Labska_Vrbatova1.jpg
Labska_Vrbatova1.jpg (18.04 KiB) Zobrazeno 17894 krát

Labska_Vrbatova2.jpg
Labska_Vrbatova2.jpg (71.59 KiB) Zobrazeno 17894 krát

Na cestě mezi Vrbatovkou a Horníma Mísečkama čtyři asiati. Už zdálky vypadali neobvykle - první - tlusté bavlněné tepláky, bunda - jakoby chtěl jen nasednout do auta a zajet si do posilovny. Za ním ženská - kozačky, kabátek s kapucí lemovanou chlupama, v ruce igelitku. Další dva kusy vypadaly podobně. Nikdo žádný batoh, jen ta jedna malá igelitka. Chtěli jsme je minout, ale zastavili a "Excuse me, please, where is vodopad?" "Pančavský vodopád?" ""Yes." Začala jsem něco o tom, že jdou dobře, ale nahoře je špatné počasí. "And distance?" "About three kilometers, but..." a zase jsem to zkusila s tím, že tam, co zrovna stojíme je hezky, ale nahoře je počasí mnohem horší - silný vítr, není vidět, Vrbatova bouda je dnes zavřená... Šli dál. Naše angličtina nebyla moc kompatibilní, tak snad jim nejdál u Vrbatovky došlo, že ten výlet dnes opravdu není moc dobrý nápad a nejlepší bude rychle se vrátit to samou cestou co přišli, dokud si ještě pamatují kudy vede.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod dudy » ned lis 29, 2015 23:09

Berňák?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod GreyMouse » ned lis 29, 2015 23:13

Jj. Chtěli jsme mu trochu ukázat, jak to vypadá v jeho domovině O:)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod mike » ned lis 29, 2015 23:59

Nevypada zrovna stastne ;-)

Doufam, ze se v nasledujicich dnes neobjevi zprava o ctyrech zmrzlych Asiatech. Melas drsneji, the way is closed, access forbidden, to by je odradilo, Asiati jsou disciplinovani ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod GreyMouse » pon lis 30, 2015 0:40

To se ti zdá, my ten sníh na ksichtě snášeli mnohem hůř. Čokl radostně skákal do závějí.

Spíš až na jaře, pokud by se jim přeci jenom podařilo najít cestu k vodopádu. My tam šli včera a dnes by se mi tam opravdu nechtělo. Dnes jsme šli po silnici podle tyčí a stejně jsme si jednou vzali na pomoc mapy v mobilu. Ale snad se zasekli nejdál v závěji u Vrbatovky, ani jsem nevěděla jak se to stalo a měla jsem sněhu nad kolena.
Dobrá, příště budu drsnější a místo Vrbatova bouda is closed bude the way is closed. To první by odradilo asi spíš Němce :?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod mike » pon lis 30, 2015 0:50

Se nedivim, podle toho, jak foukalo v 700 metrech, muselo tam nahore opravdu hodne. Akorat je snih do ksichtu prijemnejsi, nez ledovy dest. O neco malo.

Jj, na Asiaty se musi prisne. Navic tady fakt hrozi pruser, zvlast kdyz to tam neznaji a nejsou zvykli, ze se v takovem pocasi musi po tycich.

Chapu spravne, ze na sneznice to jeste zdaleka nebylo a na lyzich blbne jen pavproch?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod GreyMouse » pon lis 30, 2015 1:03

Včera jsme jednu slečnu na sněžnicích viděli, ale zdálky mě vůbec nenapadlo, že je má, šla úplně lehce a po povrchu. Chůze jen v botách byla v pohodě, člověk se většinou nezabořil ani po kotníky. Dnes, jak se nahoře dělaly závěje, tak už by sněžnice význam mít mohly. Ale už kousek pod Vrbatovkou to bylo v závětří, tak tam už by byly asi spíš přítěží. Aspoň na tý cestě, co jsme po ní šli. Ale pro běžkaře dobrý.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod scinkk » pát pro 4, 2015 18:42

Vcera bylo v Krkonosich vic snehu nez jsem cekal, ale dle chmi a webkamer to hodne rychle mizi. Na hrebeni je (bylo) ruznorode 20-40 cisel. Sel jsem ze Spindlerovky po hrebeni na pramen Labe a pres Harrachovy kameny dolu pres Misecky. Bylo tam pekne, za cely den nikoho nepotkal, jeden turista a odvazny bezkar u boudy na Vysokem kole. Snih je hodne premrzly, nahore je krusta, toho snehu napadalo malo, takze mimo cesty, kde je boruvci ci klec je jen strecha a clovek to snadno proslapne na zem i na sneznicich. Hrebenovka je rozdupana par pesakama, projit se to da, ale na sneznicich se slo o dost lepe. Kolem Labsky prekvapive mnoho cest bylo nedotceno. Bezkare jsem potkal az kolem Misecek.
Nejvic jsem se nakonec vyblbnul pri sestupu o Vrbatovy do Misecek, kde na svahu lezelo az 50 cm mokreho a hutneho snehu, to bych bez sneznic jit nechtel :)

of1.jpg
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Další

Zpět na Pokec o cestování