Jak se sbalit na 2 - 3 dny

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » stř led 7, 2015 14:17

tak to byl priklad, chtela sem tim rict, ze chlapi to muzou mit trochu posunuty vahove ale blby, ze zensky toho potrebujou stejne moc, maximalne usetri par gramu na obleceni pokud nemaj 2metry, takze v tomto je to trochu nevyhoda.

kdyz mam ledovy nohy, cela se fakt klepu a dokazu proklepat pez zavreni oci celou noc. Samozrejme to neznamena, ze zmrznu a zdravotne me to asi neposkodi. Ale pocituju jistou vyhodu, kdyz v noci spim a ne, ze se trepu jak ratlik tim, ze pocitova zima me nenecha spat.

jeste se mi nikdy nestalo, ze s pribranim napr. perove vesticky, kdyz mi byla zima, mi zacala byt vetsi zima, naopak vetsinou pak uz usnu jako spalek a pokud se vzbudim teplem, tak ji vyslecu nebo pootevru spacak (se mi jeste nikdy nestalo teda)

Podle me spacak nebude fungovat nejak vyrazne jinak, nez perina, ne? kdyz vlezu v tilku do periny s holyma nohama a dve hodiny cekam, nez usnu pac mi je kosa od noh a pak teda konecne usnu, nebo si vemu teply ponozky a usnu vyrazne driv, tak proc bych proste chodila jen v tilku?

navic se dost rika, ze mastnota z tela ti znici perovej spacak a to ja zas chci, aby vydrzel dlouho. A i kdyz se nebudu potit v noci, pres den pravdepodobne spina, nejakej pot na tele ulpi a to si vsechno utirat do spacaku nechci
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod scinkk » stř led 7, 2015 14:32

taky spim v peraku vzdy komplet obleceny - krom zivotnosti peraku to beru tak, ze nemusim mit dlouho duvod ho prat. A taky pak v nem snadneji rotuji :) Ale pokud v tom nekdo stravi tolik noci, ze ho za rok muze vymenit za novy, tak je to asi jedno :)
Hmotnostne to oblekani je trochu pitome, pokud uz se clovek obleka kvuli zime, tak by bylo lepsi a lehci mit vic peri ve spacaku :) Ale zas to obleceni clovek muze vyuzit i mimo noc, kdyz je treba.
Osobne je pro me zasadni dlouhy triko, pac dokud to jde, mam ruce venku a mam na nich hlavu. Nepatrim bohuzel mezi ty, co lehnou a do minuty spi a za noc se ani nepohnou :)

V lete mi samozrejme spani ve spodkach nevadi pac mam letni spacak (200g). A pokud je mi i tak teplo tak jsem z casti adekvatne vylezlej (bo nemam zip)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » stř led 7, 2015 14:39

@Mawenzi:
sak rikam - je treba trenovat - par probdelych noci pod celtou v lese byl taky trenink...
a proti nespavosti je pak ta slivovica nebo rum (namisto Listerinu) - ale jo, taky prvni den v prirode skoro nespim, je jedno jestli zimou, nebo ze mne vsecko tlaci :lol:
kdyz je to akce na vikend, tak nevadi, vyspim se pak doma, kdyz je to vicedenni akce, tak kazdy dalsi den pak padnu zbity unavou a spim a spim...
... a spat se musi :)

mastnota z tela znici perovy spacak - to rika jako kdo ? :roll:
(no, tak jako, cas od casu vyprat by se melo vsechno...)
:wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » stř led 7, 2015 14:46

scinkk píše:....
V lete mi samozrejme spani ve spodkach nevadi pac mam letni spacak (200g). A pokud je mi i tak teplo tak jsem z casti adekvatne vylezlej (bo nemam zip)


spacak 200g - na co to je, to jako vlozka do spacaku? :roll:

ze zkusenosti vim, ze je celkem jedno jestli spis ve spacaku obleceny nebo ne (a je lhostejno, zda je perovy), hlavnim zecistovatelem je vlhkost z potu - zasmrádne - tak nebo tak... daleko vice pomuze, kdyz ho po kazde akci vyvesis a nechas vyvetrat a ne ze se necha sbaleny... a prani spacaku se opravdu odviji od cetnosti pouziti
:supz:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » stř led 7, 2015 14:51

no vzpominam si na tabory, kdy sem celych 14 dni klepala kazdou noc kosu a neprislo mi, ze po tech 14ti dnech by to bylo lepsi, hlavne byl clovek z nevyspani fakt utahanej a projevovalo se to pak i pres den.

ja prvni den spim dycky dobre, pak se otlacim tak, ze druhej den uz je to horsi:D

nevim, jestli to rika nekdo konkretne, ale docetla sem se v minulosti ze to mastny muze nasaknout do peri a to ztrati loft. muze to byt blud, no, budu si to muset nejak projit a nastudovat.

ja myslim, ze sbalenej spacak snad nenechava nikdo? ja ho dycky nechavam teda par dni venku na susaku na pradlo, nez ho soupnu do postele, abych mela i jistotu, ze kdyby byl navlhlej, tak proschne
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod scinkk » stř led 7, 2015 14:51

mastnota z tela znici perovy spacak - to rika jako kdo ? :roll:
(no, tak jako, cas od casu vyprat by se melo vsechno...)


Mana rikala, ze to neni smeroplatny... :)
cas od casu - no jde o ten interval v zavislosti obleceny/neobleceny bosy/obuty tak :)

taky prvni den v prirode skoro nespim, je jedno jestli zimou, nebo ze mne vsecko tlaci


tak tak, je mi teplo i pohodlne ale proste trva dlouho nez zaberu nebo se casto budim. Nasledujici noci je to lepsi a lepsi ale momentalne u me prevazuji ty vikendove akce :) Ne ze by ta mensi davka spanku vadila, spis je to takovy protivny a zvist, tem co lehnou a spi. A v horsim pripade rusim spolunoclezniky rotovanim na Xthermce :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod scinkk » stř led 7, 2015 14:53

spacak 200g - na co to je, to jako vlozka do spacaku?


mysleno spacak 200 g peri * :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » stř led 7, 2015 15:19

Quido píše:cokoli do 10 kg v dobrym batohu pohoda
kazde kilo nad 10 kg je poznat
a kazde kilo nad 15 kg je uz jen zvetsovani trapeni

mam to cca taky tak, v létě mam základ bez vody a jídla cca 8kg, cca 10kg to mam v zimě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » stř led 7, 2015 15:44

takze tech 10 kg zda se je takova uni pohodlba vaha evidentne pro vic lidi. no a ja muzu ubrat leda tu vodu a pripadne bagl, no... asi fakt vemu od deu tu jeho lidl variantu na testy.

taky mozna zvazim kestrel 28 a uchylim se k nenavidenemu karosku na batoh...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » stř led 7, 2015 16:00

asi jo - mezi 8 az 10 kg se bude dneska pohybovat vetsina lidi, pokud jě to bez stanu...
ja mam treba lehci batoh, ale zase tezsi s pacak (ten teplejsi), v lete pak lehci neco pod kilo

jo, byt tebou se zamyslim nad tou vodou, jinak to mas myslim uz skoro UL
:wink:


@scinkk:
ty mas peri na leto?
:roll: :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 8, 2015 7:03

tak rozdil v kestrelu 28 a 48 je cca 360g podle specifikace, coz by stalo za zvazeni, ale zas to ma hacek - karimatku a plastenku. Asi zas budu OT (a jeste se zkusim mrknout po foru), kdyz karosku pridalam "ze predu" na batoh, nebude mi to menit nejak teziste a nebude pak konecnej efekt asi stejnej jako tezsi bagl s karoskou uvnitr a nicim venku?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod budo » čtv led 8, 2015 8:07

tak si ji dej na viko to Téčka
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 8, 2015 8:13

jasny, tak umistit ju je nejmensi problem, akorat na tom viku ja ji nerada:D tak se jen ptam, jestli to nema vliv, jinak asi nahoru prijde.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » čtv led 8, 2015 8:30

jeje, mam dojem ze jsme to uz resily, ty tve batohy
:-..
mas neucelenou radu - chybi ti 38
:lol:

:-$
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 8, 2015 8:34

quido ti prozradim, ze do 38 by se mi karimatka stejne nevesla :D kdyz se do 48 vlezu presne se vsim vevnitr, tak do 38 se mi stejne logicky nevejde NECO, vetsinou karimatka, pripadne spacak, ale predpokladam, ze vetsina lidi nosi venku karimatku a ne spacak, protoze je to proste pohodlnejsi, lehci a min tomu vadi odlozeni na vlhkou zem, sprska, atd :D

navic ja su se svyma batohama spokojena, aspon mi vydrzej 3x dyl kdyz je budu stridat:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod axi12 » čtv led 8, 2015 8:49

@Quido: taky používám v létě podobné množství peří... Ty nepoužíváš v létě peří?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mitau » čtv led 8, 2015 11:05

Chápu, že když ti Kestrel sedí, tak u něho chceš zůstat, ale i když velké Kestrely jsou velmi pěkné, ten Kestrel 28 mi na tak velký batoh nepřijde zrovna lehký. Když už chceš odlehčovat batoh, proč nezkusit Talon 33 (karimatka by musela být nahoře) nebo ještě spíš Talon 44? Ten má posuvné víko, tak by se mohla vejít karimatka i dovnitř (i když osobně k tomu nevidím důvod). Zádový systém je hodně podobný, cena také, dostupnost na vyzkoušení také.
Jinak karimatku nosím zpravidla pod víkem, protože vše, co běžně během dne potřebuji se mi vejde do horní kapsy (resp. přední pružné kapsy). Umístění karimatky na batohu podle mě moc velký vliv mít nebude, protože je to malá váha, tak nevadí, že bude dál od těžiště. Naopak alespoň zbylé (tj. těžší) věci budou k zádům blíž.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » čtv led 8, 2015 11:21

Quido píše: já se s vařením, ale bez jídla a vody, pod 8,5 kg nedostanu... :roll:

Nechces napsat svuj seznam vybaveni? *
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 8, 2015 11:41

než sem kupovala loni kestrela 28, zkoušela sem v RP i jiny modely, asi i ten talon v te litrazi +/- 25. Primarne sem ho na akce se spacakem ani nikdy neplanovala, ale vyjimecne ted jednou asi bych zkusila a proste ten kestrel mi sedel nejlip.

kdyz sem loni dala trojku za ten kestrel, moc se mi nechce kvuli jedne akci za trojku kupovat jeste talon :D jinak asi na bezny vandry budu furt tahat 48, ale prece jen na beznejch vandrech nepocitam s kilometrazi pres cca 55km za ty dva dny a navic me netankuje fakt, kdyz me rozboli koleno na 40tym a proste si dojdu na nejblizsi vlak a dlabu na to. AKorat na tyhle jedny akci mi de o to neodvarit si koleno hned a selsky predpokladam,z e cim nizsi zatez, tim vyssi dojezdnost :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » čtv led 8, 2015 12:54

Podivej se na batoh Lowe Alpine Cloud Peak 35 po stranach jsou ocka, ktere muzes pouzit na podelne pripevneni karosky. Na bederaku dve kapsy na bombony gps fotak ...
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » čtv led 8, 2015 22:10

booze píše:
Quido píše: já se s vařením, ale bez jídla a vody, pod 8,5 kg nedostanu... :roll:

Nechces napsat svuj seznam vybaveni? *


ne ze bych nechtel, ale uz jsem to tu nekde psal, je mi blbe to tu opakovat
:oops:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pát led 9, 2015 7:32

booze nevypada ten bagl blbe, ale nechci skoncit jako nekdo ve vlakne s batohama, ze tam ma snad kazdou litraz spesl :D nadhodila sem vecer muzi, ze s novym baglem usetrim proti 28ce cca 350g a dival se na me trochu jak na magora (ono asi fakt, ze sem nekdy od 16ti taky nasbirala solidni varku toho, co se za par supu z brigady dalo rozumne koupit:D Mrknu se po nem, jestli se to da sehnat v brne a zauvazuju, naslepo ale urco nee.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod dudy » pát led 9, 2015 7:59

To jako myslíš Dudyho?
viewtopic.php?p=403881#p403881
:D
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pát led 9, 2015 8:08

jo, toho presne myslim O:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » pát led 9, 2015 12:37

Mawenzi píše: nadhodila sem vecer muzi, ze s novym baglem usetrim proti 28ce cca 350g a dival se na me trochu jak na magora

Na ten pohled si po letech zvyknes... :wink:

dudy píše:To jako myslíš Dudyho? :D

To ses dobra partie. Takovou vybavu u chlapa si preje kazda. :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » pon led 26, 2015 11:34

zkoušel jsem to naíit, ale nenašel, takže přecejen to tu hodím (takže 2-3 dny na jaře) - BTW, jaro je IMHO pro čundry to nejhorší období:
batoh 1520g
spacák (3sezona) 1550g
karimatka 460g
hygiena + ručník (malé balení) 250g
žďarák nebo plachta 750g
vaření 520g
trekové hůlky 485g
os. věci + nůž 425g
čelovka 205g
náhr. hadry 300g
na spaní 250g
mikina 450g
soup. do deště 800g
miska pro psa 60g
mapa 200g
------------
celkem na zádech bez jídla 8 225g a něco na sobě...
Naposledy upravil mike dne pon led 26, 2015 16:02, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecne citace
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pon led 26, 2015 11:37

nosis nahradni hadry + hadry na spani?

hole ani nemam zvazeny, ty mam vetsinou v rukach a nepocitam do vahy, nebo je neberu, pokud mam pocit, ze nebudou treba.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » pon led 26, 2015 11:41

jo, aspoň jedno triko (160g), když se moc zpotím, a to já se vždycky zpotím, a pak nějaký trenky a ponožky náhradní... jako těch 300g je asi maximum, v zimě nebo na jaře, v létě to bude tak polovina... v nejhorším bych tedy cca 150g ještě odečetl, ale to není zásadní :wink:

hůlky skoro vždy beru - v rukách je mam dle terénu...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod scinkk » pát led 30, 2015 19:41

Davkujte dle potreby

1f35740360bf8dd09f2034a53e059f7e.jpg
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod budo » pát led 30, 2015 20:30

Seš Hustej ! hned si to du vyzkoušet :D)))

EDIT:
Vyzkoušeno: .... tak to je naprosto uzasnej format, je to fakt super !
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

PředchozíDalší

Zpět na Batohy