Syntetický spacák na Mont Blanc

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod mitau » pát led 16, 2015 10:49

@axi Ten Dynamic se asi dost špatně srovnává s běžnými spacáky, protože nemá kapucu ani zip. Oni sami teplotu srovnávají s podobným "spacákem", který má 200g peří a váží 370g viz X-lite 200.
Když vezmeš nějaký normální spacák, třeba Intense, tak u něj při 810g udávají limitní teplotu 0 při zateplení 233 g/m² nahoře (resp 167 g/m² dole). Teplotně odpovídá péřáku LiteLine300, který váží jen 640g. Když to zkusím porovnat třeba s Husky spacáky, tak množstvím izolace může odpovídat třeba Enemy-12, který má 2x120g/m² nějaké neznačkové izolace a váží 1340g. U toho Husky je udávaná limitní teplota -5, což by zhruba té 0 reálné mohlo celkem odpovídat.
Ty teploty tedy mohou být celkem reálné. Otázka je ale potom cena. V mém případě je rozdíl Intense vs. LiteLine300 30EUR, což už za tu úsporu 170g stojí. Podle mě je vidět, že i syntetické spacáky by šly dělat celkem lehké, ale protože by pak byly skoro stejně drahé jako péřáky, tak je asi nikdo moc nedělá.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod axi12 » pát led 16, 2015 11:08

No, to se mi nezdá - ta poslední úvaha. Kdyby bylo možné dělat syntetické spacáky stejně teplé při stejné hmotnosti a přibližně stejné cenně (klidně i o trochu dráž ty syntetické), tak by to bylo přeci skvělé, ne? Získal bys teplo na stejnou váhu a ještě tu výhodu syntetiky, že ji nevadí vlhkost. Myslím si, že kdyby to bylo možné, tak by to už dávno někdo začal dělat.. ale tak uvidíme.

EDIT: ještě k teplotám u Cumulusu. Když vezmu spacák Ultralight 350, který má sice o 50g víc peří, ale zase skoro o 100cuin nižší plnivost, což vyjde tedy přibližně na stejno jako můj Warmpeace Summerlite 300, tak u Cumulusu udávají komfortní teplotu -3°C. To se mi moc nezdá, vím, že s tím mojim Summerlitem jsem rád za teplotu +3°, 0°C už je dost nahraně, když se člověk hezky obleče. A myslím, že tu již nekde byla diskuze o teplotních určení Cumulusu...
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod mitau » pát led 16, 2015 11:49

Ony ty váhy lehkých spacáků jsou dost zavádějící, protože obal tam dělá strašně moc. Když si to vezmeš, tak jestli je u těch výše zmíněných spacáků stejně těžký obal, tak
SummerLite 300 má hmotnost izolace 300g (peří)
Intense má hmotnost izolace 470g (syntetika)
Z hlediska izolace je tedy syntetika pořád o víc než polovinu těžší.
U lehkých spacáků se ten rozdíl tedy tolik neprojeví, proto je taky většina letních spacáků syntetických a jak vidno, mohly by být i dobře lehké. Jen je nikdo nedělá, tak si pak pořizujeme Summerlite - taky ho mám. U třísezóního (600g peří) by byl už rozdíl 340g, u zimního 510g.
Navíc výhoda peří je i zbalitelnost - i u SL300 vs. Intense je syntetika skoro 2x větší po zbalení.

Určení teplot je vždycky problém. Toto je polský Cumulus a ne ten z UK (Criterion). Když srovnáš udávané teploty Summerlite300 (komf. 5, lim 0) vs. LiteLine300 (komf. 4, lim 0), tak jsou stejné.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod mike » pát led 16, 2015 16:41

Vychazel bych ciste z gramaze izolace, vaha spacaku zalezi na spouste jinych veci a ten Dynamic vypada opravdu maximalne vylehceny. Ovsem s 134 g/m^2 Climatexu je podle mne limit +3 nerealny. Proti tomu Intense s 233 g/m^2 (dole min, ale na tom moc nezalezi) a limitem 0 uz realne vypada. Zvlast kdyz ho srovnam s Prima Tulakem, ktery ma 200 a ma mit limit -7, ovsem po korekci do reality taky 0.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod fps » pát led 16, 2015 16:55

axi12 píše:EDIT: ještě k teplotám u Cumulusu. Když vezmu spacák Ultralight 350, který má sice o 50g víc peří, ale zase skoro o 100cuin nižší plnivost, což vyjde tedy přibližně na stejno jako můj Warmpeace Summerlite 300, tak u Cumulusu udávají komfortní teplotu -3°C. To se mi moc nezdá, vím, že s tím mojim Summerlitem jsem rád za teplotu +3°, 0°C už je dost nahraně, když se člověk hezky obleče. A myslím, že tu již nekde byla diskuze o teplotních určení Cumulusu...

jojo, Sir Joseph Koteka 290 s komplet PWS je u mě hranice cca +7°C, kdybych měl v něm zvládnout -3°C, tak bych musel mít na sobě péřovou bundu, péřové kalhoty, péřové papuče
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod mitau » pát led 16, 2015 17:05

@fps: To se ale už bavíš o tom, jak ty normované teploty odpovídají těm, které ten konkrétní člověk potřebuje. To si musí každý nastavit sám a pak podle toho spacáky pořizovat. Norma opravdu nemůže být taková, aby odpovídala pocitu všech lidí.
Když se podívám na normované teplotní určení Koteky, tak to Cumulusům celkem odpovídá.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod Aldo » pát led 16, 2015 18:10

Mormy na teplotní určení spacáku .... no to mě podrž jestli se ještě někdo podle toho orientuje. Tohle píšu samozřejmně s mírnou nadsázkou. Jen svou dlouholetou zkušenosti reaguji na diskuse výše. :((

Dle mého názoru existují nějaké základní postuláty ohledně závislosti gramů peří ve spacáku a teploty ( u syntetik nevím ) a pokud si někdo myslí, že výrobce nějakým kouzlem vydojí z jeho výrobku více než konkurence, ( ... a že to zkouší ) a nebo nedej bože, když si někdo koupí spacák s 850 cuin a myslí si že to bude výrazně lepší než s 750 cuin, tak to se prostě mýli.

Když bude mít spacák s 300g - 800 a výše CUIN o proti 750 cuin peří a oba budou mít teplé švy, tak nejsi schopen rozpoznat který izoluje míň a který víc. Prostě to nejde !! ... a můžeš se postavit na hlavu. Už jenom proto, že tepelný konfort je silně o osobním pocitu a ten se každou chvíli mění, a to i hodinu od hodiny. Stačí větší průvam v místě spánku, mírný chlad od okolní podlahy ( nemyslím zpod karošky ale okolo), trochu více tekutin v močáku, větší vlhkost prádla co mám na sobě, mírná nebo větší únava, psychická rozladěnost, strach, hlad ... a co já vím ještě a už máš úplně jiný pocit ze spánku.

Jiné to je u spacáků expedičních, které mají výplň od 1000g nahoru. Tam už můžeš laborovat s dvěmi řadami komor nad sebou nebo jednou, šít X nebo H švy nadvakrát a tak podobně. Tam už peří s lepší plnivosti zhodnotíš precizněji bo ho máš více a můžeš se dostat na zajímavé hodnoty o proti konkurenci. Narůstá tím ale samozřejmě cena. U spacáku do 500-600 g peří si myslím moc kouzla neuděláš. Mluvíme o PROFI firmách s propracovanou technologii, ne o garážovém šití !!!

Co se plnivosti peří týče, tak když si koupíš spacák s třeba 750 cuin tak po několika vypráních nebo i třeba po ročním intenzívním používání máš cuin vyšší než na začátku. Peří se začíná dělit na menší částečky a rozpadá se. To není nic jiného než zvyšování jednotky plnivosti. Opak byly spacáky co jsme si začínali sami šít za komančů. Peří z duchny nebylo opravdu to pravé ořechové a nakonec slehlo :)

U peřáku který bych si vybíral by mě hlavně zajímalo :

Jaký je použitý materiál na obal. ( jestli mám 300g náplň a spacák váží ke kilu, tak je něco špatně, RIPSTOP začíná být standard )
Jestli je plnivost mezi 750 -850 cuin ( nutný standard ale ani jedná krajní hodnota není vyloženě špatně Kvůli vyššímu číslu bych ale do výrazně vyšší ceny moc nešel )
Jak je a kde je šitý ( myslím tím kvalita zpracování - PRC nebrat!!!)
Jaká je možnost servisu a to i pozáručního. ( Už mi prošlo rukama dost spacáku potrhaných od psích ťapek a spálených od vajglů :roll: Spacák je třeba doplnit peřím a kvalitně zašít aby v místě opravy nepelichal )

Vše ostatní jsou pomíjivé zbytečnosti, které můžou cenu spíše zvyšovat ale teplotní efekt mít moc nebudou. Už i stahovací límec je věc hodně diskutabilní. Rád bych věděl kolik lidí si dobrovolně stáhuje v noci šňůrku kolem krku aby nemohl vytáhnou ruku a poškrábat se na nose nebo utřít sopel. #-o
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod mike » pát led 16, 2015 18:51

Aldo píše:...když si někdo koupí spacák s 850 cuin a myslí si že to bude výrazně lepší než s 750 cuin, tak to se prostě mýli.

Nebude, je to jen o 13% lepsi, coz az takova slava neni.

Aldo píše:Vše ostatní jsou pomíjivé zbytečnosti, které můžou cenu spíše zvyšovat ale teplotní efekt mít moc nebudou. Už i stahovací límec je věc hodně diskutabilní. Rád bych věděl kolik lidí si dobrovolně stáhuje v noci šňůrku kolem krku aby nemohl vytáhnou ruku a poškrábat se na nose nebo utřít sopel. #-o

Ja jo a ze to u me Koteky hrozi uskrcenim ;-) Delam to proto, ze rozdil je pri nizsich teplotach vyrazny. Bude to mozna tim, ze spim ve zdaraku, malokdy je uplne bezvetri a utesnit je potreba. Kdyz spim nekde na bivaku, tak i kdyz je zima (plechova budka), tak obvykle limec nezatahuju.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod dudy » pát led 16, 2015 19:10

I Dudy zatahuje.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod Aldo » pát led 16, 2015 19:24

mike píše:Nebude, je to jen o 13% lepsi, coz az takova slava neni.

Čím měřeno že to máš na takové jednotky? Pocitem? :D
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod mike » pát led 16, 2015 19:30

850/750 ;-) Cuin je objemova jednotka, takze 850 bude mit pri stejne vaze o 13% vetsi objem, nez 750. Zas je pravda, ze by to fungovalo jen u stejneho spacaku, kdyz bude jeden uzsi, tak se muze rozdil uplne smazat nebo i otocit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod Aldo » pát led 16, 2015 20:28

Jak jsem psal výše, vyspíš se v 750 cuin a budeš spokojený. Druhý den vlezeš do 850 cuin a předtím se nasereš nebo se před lehnutím více napiješ vody ( studené ? teplé? ) ... a bude to zase jinak. Více vypotíš nebo třeba zase něco jiného. Prostě nejsi schopen to porovnat a o to jde. Spočítáš skoro všechno ale reálný skutek utek. Předpokládám že se bavíme o reálném životě, ne o teoretických chimérách, které s tímto nemají nic společného. =;
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod pavproch » pát led 16, 2015 20:39

taktak, stejný spacák, stejné místo, stejná těplota, jednu noc mi je zima, druhou noc není... a fčíl babo raď.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod mike » pát led 16, 2015 21:00

@Aldo: to mas sice pravdu, ale o spacakach z toho nic nevyplyva. Jen to, ze v ruznych podminkach a stavu se budes citit jinak, coz snad vsichni vime. Ale kdybys mel teplejsi spacak, tak se budes citit o neco lip a naopak. Tj. kdybys v druhem pripade vlezl do 750 cuin, tak ti bude jeste vic zima. Kdyby sis dlouhodobe delal zaznamy, tak by ti melo vyjit, ze v 850 ti bylo casteji teplo, nez v 750. Cisla nerikaji nic moc o tom, jak ti bude konkretni den, ale umoznuji jednotlive spacaky porovnat. U peri spis nez hodnota cuin zmerena cisla podle normy, ale jen za predpokladu, ze byla zmerena stejne a spravne, coz jak se zda muze byt taky problem.

Vlastne nevim, o cem se bavime, s tim cos napsal na zacatku souhlasim. Cisla pomahaji jen pro orientaci a kdyz uz mam zkusenost s nejakym jinym spacakem.

S cislama u peri to neni jednoduche. Cuin je objemova jednotka, ale hrejivost spacaku zalezi (u peri!) na loftu. A stejna vaha stejneho peri nemusi znamenat stejny loft, zalezi na sirce a konstrukci spacaku tj. do jak velke plochy se ten objem rozlozi. Takze klidne muze byt uzky spacak se 750 cuin teplejsi, nez siroky s 850. U umeliny je to jinak, udava se gramaz izolace, coz je plosna jednotka, takze se da porovnavat primo. Sirsi spacak se stejnou gramazi izolace bude tezsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod Aldo » pát led 16, 2015 21:53

Já Ti taky v podstatě neodporuju, jen jsem reagoval na některé diskuse ohledně peří a tepelných konfortů. Prostě tyhle detailní debaty jsou úplně vedle. Nic neřeší ale chápu, že to spoustu lidí baví a naplňuje. Jen jsem chtěl napsat svůj názor podložený nějakou svou zkušeností. Mám mnoho let jen péřové spacáky. :lol:

Ještě k tomu CUIN. Obecně platí, že peří se v čase drolí a dělí. Takže z CUIN 750 budeš mít časem CUIN 850 ale z CUIN 850 dostaneš vyšší číslo a to už je v podstatě špatné peří, takže čím vyšší číslo plnivosti v začátcích, tím kratší životnost spacáku. Tím nechci odrazovat od koupi, ve startu kvalitnějších produktů. Bohužel ale je to tak. Kvalitní špičkový péřový spacák má kratší životnost než stejně ušitý a stejně opotřebovávaný spacák který má ze startu peří s nižším CUIN. Tohle je třeba si uvědomit, když už se bavíme o těhle detailech.
Nicméně je samozřejmé, že spacák, který má plnivost někde kolem 820-850 je prostě lepší než ten s 750 ale ...... všechno má své ale. Pokud bych měl za takový spacák s vyšším číslem dát poměrně více peněz ( třeba +15% navíc ) tak bych do něj asi nešel protože platí to co jsem napsal v tom horním příspěvku. Ten spacák nebude až tak lepší/teplejší, pokud všechny další atributy ( kvalita zpracování, značka, servis atd..) budou stejné. Prostě užitná hodnota nebude zdaleka vyvážená zvýšením ceny.
To je vše.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod booze » pát led 16, 2015 22:00

dudy píše:I Dudy zatahuje.

Taky si taham pred spanim za snurku. Jinak citim pruvan.
Aldo píše: ( nemyslím zpod karošky ale okolo), trochu více tekutin v močáku,

muzes napsat vic? docela me to zajima.

Aldo píše:U peřáku který bych si vybíral by mě hlavně zajímalo :
Jak je a kde je šitý ( myslím tím kvalita zpracování - PRC nebrat!!!)

Siti se hodne zlepsilo a nite taky.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod Aldo » pát led 16, 2015 22:28

@ DUdy : Lidské tělo je sfiňa a dělá si většinou co chce. U tepelného konfortu to platí dvojnásob. Stačí aby ses neprozřetelně napil před spaním více vody nebo čaje a jakmile se Ti bude jen trochu chtít čůrat a... venku bude kosa, Ty nebudeš mít flašku čuračku, tak je veškerý tepelný konfort v prdeli. Prostě ti bude více zima protože budeš nasraný a svým tělem budeš ohřívat ještě volnou tekutinu v močáku. Další tepelná zátěž pro organismus.
Základ dobrého spaní je perfektní izolace od spodu, to je snad jasné. Tam kde ležíš je výplň spacáku stlačena a neizoluje. Takže kvalitní matraci. Nicméně taky záleží na tom kde ležíš. Když budeš spát v zimě na betonovém parkovišti pod Glocknerem, tak Tě bude ochlazovat i namrzlý beton okolo a to asi nebude nic příjemného, takže určitě se líp vyspíš za těmi dveřmi na schodišti, kde se sice bude při každém pohybu rozsvěcovat to světlo ale bude tam jistě od země tepleji :)

Tím se vracíme zpět k tomu močáku. Napil ses, vlezl jsi do spacáku a snažíš se usnout. Venku kosa jak prase a najednou se ti chce čůrat. Čím více se Ti chce čůrat, tím více seš nervózní. Čím více seš nervózní tím více si uvědomuješ, že ten beton okolo je studený jak prase. No a to se točí furt dokola až se rozhodneš vstanout a vychcat se. Jenomže to vyvětráš všechno teplo, které sis tam naprděl. Pak znova zalezeš do spacáku a znova se ho snažíš vyhřát, jenomže když jsi šel čůrat, tak si samozřejmně zase trochu prochladnul. Je ti zima a snažíš se zahřát jenomže ten beton kolem je studený jak sfiňa ale to už nevnímáš, protože se Ti zase chce čůrat a tak pořád dokola až ten kolotoč zastaví svítání. Předpokládám, že to znáš. :rolleyes: :drinkers:

Hele já mám jeden spacák s 1000g kvalitního peří a klepal jsem pod stanem kosu když bylo venku +10 st. A to jsem měl super nafukovací karošku skorem 4 cm tlustou a pod ní ještě ALUmatku. Naopak dva dny předtím jsem spal jak mimino při -15 v 6000 m n m jen v PWS oblečku.

Prostě tyhle uvedené tepelné parametry je třeba brát jen jako orientační a nenechat se zmást výrobcem, který udává u určitého spacáku vyšší konfort než konkurence u relatívně stejného. Pokud to tak je, je třeba se ptát výrobce, jak k těmto hodnotám přišel. Jestli prostým měřením ve výzkumáku nebo jestli je to dlouhodobé zkoušení a laborování.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod Aldo » pát led 16, 2015 22:33

Ještě k těm PRC výrobkům, hlavně ke spacákům. Pokud to všechno drží pokupě, tak je to super ale jakmile budeš potřebovat něco opravit, doopravit, přešít, tak je to špatné a péřák se většinou kupuje nadlouho a díra v něm není ještě jeho konec. Oni používají systém "ušij rychle" a ten se mnohdy neslučuje se systémem "oprav mi to". V tomhle oni nejsou kompaktabilní. Plošné materiály a technologie mají špičkové o tom žádná, ale o kvalitě peří a systému ušití bych asi trochu polemizoval.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod booze » pát led 16, 2015 22:48

Jsem se o PRC trosku zajimal. Oni si vyberou, kdo je bude v eu zastupovat a znacku si muzes vymyslet jakou chces. Podpori te v reklame a prezentaci zbozi na verejnosti. Vzorky se plati a dodavku zbozi mas zarucenou do tydne. Reklamace kus za kus. Jsi jen prodlouzena ruka dabla v EU a proti zmenam v materialu a siti se muzes stavet na hlavu. Oni vlastne prezentuji svou firmu pres NEKOHO a davaji si dobry pozor na kvalitu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod mike » pát led 16, 2015 22:59

@Aldo: v podstate souhlas, ale je to taky otazka priorit. Pro nekoho bude zvyseni ceny rozhodovaci faktor, pro jineho zanedbatelna polozka a bude resit jine veci. Nejlepsi to maji zensky, ktery se rozhoduji podle toho, jestli je spacak cerveny :twisted:

Aldo píše:Stačí aby ses neprozřetelně napil před spaním více vody nebo čaje a jakmile se Ti bude jen trochu chtít čůrat a... venku bude kosa, Ty nebudeš mít flašku čuračku, tak je veškerý tepelný konfort v prdeli. Prostě ti bude více zima protože budeš nasraný a svým tělem budeš ohřívat ještě volnou tekutinu v močáku. Další tepelná zátěž pro organismus.

Tekutinu ohrivat nebudes, ta uz ma telesnou teplotu a je uvnitr tela, takze nema jak vychladnout. Ohrivas tu, cos do sebe puvodne nalil, kdyz to nebyl teply caj. Jinak znam az moc dobre, kdyz jdu v noci jen jednou, povazuju to za uspech. Ale zas jsem zvykly a neresim to, kdyz je potreba, tak proste vylezu, rozhodne se kvuli tomu nenasiram, to by nemelo zadny smysl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod Aldo » pát led 16, 2015 23:02

Já vím jak tenhle systém funguje. Vím taky, že jejich výrobní technologie jsou vynikající ale jak jsem psal, systém šití a následný servis je špatný. Nechci kupovat ani prodávat věci, které jsou vyrobené tímto způsobem.
Ti lidé vyrábějí něco o čem nemají ani páru a tohle mi nesedí. Mají sice kvalitní materiály ale neví vo co GO. Navíc to peří bych jim asi nevěřil. Šusťáky na povrchy, to jo ale s peřím si nejsem jistý.
Nicméně stejně s tím nic nenadělám, své kupce si to vždycky najde.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod Aldo » pát led 16, 2015 23:07

mike píše:Tekutinu ohrivat nebudes, ta uz ma telesnou teplotu a je uvnitr tela, takze nema jak vychladnout. Ohrivas tu, cos do sebe puvodne nalil, kdyz to nebyl teply caj.


No chlapíku, s tím bych taky trochu polemizoval. Jednoznačně se tělo snaží zvýšenou produkci tepla vytopit spacák a jestli je v organismu ještě něco navíc, tak to musí ohřát i to (chcanky) aby to mělo tu správnou teplotu, takže ohřívám ještě něco navíc. K tomu by se ale mohl fundovaněji vyjádřit někdo z oboru.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod mike » pát led 16, 2015 23:14

Na chcankach neni co ohrivat, maji telesnou teplotu uz kdyz se vytvori. Stejne jako krev, ze ktere byly odfiltrovane ledvinama. Telo musi ohrat akorat puvodni tekutinu, co do sebe nalejes, proto neni dobry napad pit pres spanim studenou vodu, ale radej teply caj. Unika mi, co je na tom k diskusi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod dudy » sob led 17, 2015 1:22

Já v noci nechčiju.
Si dám dvanáct piv, před spaním se viščím, zatlačím tak, že se mi s toho srolujou fusekle a pak du až ráno.

P.S. Mě se chce chcát po teplym té víc, než po studený vodě.
Ale o možná bude ten tejn.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod mike » sob led 17, 2015 1:52

A pak vyzdimas spacak? :twisted:

Bud rad, je to otrava, ale neda se s tim pry nic delat. Jednou za noc je to dobry, desetkrat spatny. Zvlast venku, kdyz je kosa. Ale zas diky tomu znam hvezdne nebe v Alpach, jinak bych ho prospal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod dudy » sob led 17, 2015 1:57

Bych musel spíš ždímat matrace doma.
Ale neždímám.
Halt asi eště nemusím žrát Prostamol uno.
:twisted:
Á propos, to Uno je jako že jedno vychcání?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod mike » sob led 17, 2015 2:51

Netusim, tyhle veci nepotrebuju. Zeptej se sveho gynekologa :twisted:

Ted mne napadlo... tys sem napsal to slovo na m, co tak pritahuje spamery. Doufam, ze nenalezou i do tohodle vlakna :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod booze » sob led 17, 2015 12:24

Aldo píše: Ti bude jen trochu chtít čůrat a... venku bude kosa, Ty nebudeš mít flašku čuračku

Ted uz spim s flaskou vody na rano a flaskou bagovackou, nerad bych si to rano spletl a udelal urinotee :mrgreen: Na prelety PG se pouziva hadicka vyvedena za sedacku. To by bylo reseni.

dudy píše:Já v noci nechčiju.Si dám dvanáct piv, před spaním se viščím, zatlačím tak, že se mi s toho srolujou fusekle a pak du až ráno.

:shock: 12 piv? Bych zemrel na otravu chlastem.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod mvaldo » sob led 17, 2015 15:06

synteticke spacaky Cumulus rozoberaju tu ;)
tiez im to nejak "nesedi"
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod axi12 » sob led 17, 2015 15:08

@mvaldo: dík za odkaz! super počtení! =D>
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky