Péřové rukavice TNF, Millet, SirJoseph a jiné...

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Péřové rukavice TNF, Millet, SirJoseph a jiné...

Příspěvekod pavelkriz » úte led 6, 2015 18:09

Ahoj,

rád bych si koupil péřové palčáky na lyže, protože v klasických prstových je mi často zima. Docela mě zaujaly rukavice od TNF NUPTSE MITT http://shop.neverstopexploring.cz/zbozi-nuptse-mitt-56881 , které se teď prodávají za docela zajímavou cenu. Jen mám trochu strach, jak je to s voděodolností. Jestli zvládnou takovej ten celodenní mokrej sníh s deštěm. Nemaj žádnou membránu ani zátěr, jen jsou z výroby, dle slečny prodavačky, lehce impregnovaný... To ale ve mně nevzbuzuje moc důvěru, spíš naopak. Nemá s tím někdo nějakou zkušenost? Nebo návrh na obdobné rukavice, které by voděodolnost lépe splňovaly?

Díky za odpověď/názor
Naposledy upravil vonkreuz dne úte led 6, 2015 22:00, celkově upraveno 1
Důvod: Editován název vlákna podle vývoje diskuse.
pavelkriz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob čer 7, 2014 20:36

Re: Péřové rukavice TNF

Příspěvekod vonkreuz » úte led 6, 2015 18:16

Péřovky jsou do mrazu a jak název napovídá jsou určeny na vrcholy. Proto membránu nemají. Takže mokrou jarní sračku nevydrží.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Péřové rukavice TNF

Příspěvekod pickard » úte led 6, 2015 19:01

Špatný nápad, viz Vonkreuz.

Správné řešení jsou opravdu kvalitní lyžařské rukavice, napriklad:

https://www.kjus.com/en-us/product/men-bt-glove

Pokud je v nich zima, tak ještě pod ně druhý tenký vlněný nebo polartecový.

Pokud je stále zima, tak kvalitní lyžařský palčáky, například:

http://www.pocsports.com/en/product/2014/wrist-mitten-big

Pokud je v nich zima, tak do nich prstový silnější polartecový (nebo podobný) rukavice, například:

http://www.salomon.com/others/product/escape-glove.html

Znám lidi, kteří trpí na strašný a velmi bolestivý promrzání prstů a všem fungujou ty první Kjusovky bez ničeho + tenká vlna, když je minus 20.
Lyžování je zimní outdoorový sport, zima na ruce je jeho součástí, zcela vyřešit to nejde, je třeba trénovati odolnost.

Péřový palčáky jsou nefunkční nejen kvůli promokavosti, ale zpravidla i kvůli mechanický odolnosti. Bejvaj to takový měkoučký polštářky z nějakýho pertexu nebo něčeho. Bych na lyžích zničil za den.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Péřové rukavice TNF

Příspěvekod mike » úte led 6, 2015 19:14

pickard píše:Lyžování je zimní outdoorový sport, zima na ruce je jeho součástí, zcela vyřešit to nejde, je třeba trénovati odolnost.

S tim si dovolim nesouhlasit, zima na ruce byt fakt nemusi. Kvalitni lyzarske rukavice, treba ty, jak pises, a pro extremni zmrzliny neco dovnitr. Nalyzoval jsem se docela dost, rukavice jsem mel bez membrany (v mladi kozene zateplene, pak nejake Zanier nebo Zainer) a zima mi nikdy nebyla. Ale zas je pravda, ze jsem si nedavno v nejstudenejsim dni lonskeho roku (tj. pod -17) vystacil s PWS rukavicema ;-)

Jinak souhlas a navic si nedovedu moc predstavit lyzovani v palacakach. V tom by se musely blbe drzet hulky, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Péřové rukavice TNF

Příspěvekod pickard » úte led 6, 2015 19:18

"Zima být nemusí" je velmi subjektivní kategorie, která u lidí osciluje mezi "když se zamyslím, cítím nekomfortní chlad" a "možná budou omrzlinky".

:)
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Péřové rukavice TNF

Příspěvekod mike » úte led 6, 2015 19:40

Tva horni hranice u mne odpovidala tem PWS v -17, ale u lyzarskych rukavic bych ji bral jako dolni resp. mezni dolni ;-) Popravde, mel jsem je v batohu jako zalohu a v nich by mi bylo teplo. Ale uznavam, ze je to individualni, kdyz se nekomu spatne prokrvuji koncetiny, tak to ma blbe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Péřové rukavice TNF

Příspěvekod pavelkriz » úte led 6, 2015 20:00

Na palčácích trvam, z logiky jsou teplejší než prstový.
Nejsem žádnej profi lyžař a důležitější je pohodlí. Mam vyzkoušeno že v palčácích se dá jezdit stejně dobře jako v prstovejch. Nabízené varianty Kjus a Wirst jsou sice zajímavé, ale úplně mimo s cenou.
Peří jsem chtěl kvůli lepším izolačním vlastnostem. Samozřejmě jsem zkoušel i tenčí rukavice a na ně klasické, ale tepelně to stejně nebylo ono a navíc se mi v nich drží hůlky hůř než v palčácích - prsty už nejdou vůbec ohnout.
pavelkriz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob čer 7, 2014 20:36

Re: Péřové rukavice TNF

Příspěvekod Quido » úte led 6, 2015 20:14

mezi pocitem chladu a hrozicim umrznutim prstu je velky rozdil ...
:mentor:
ja bych ty peraky na lyze zase tak nezatracoval, kdyz budes jen drzet hulky a jezdit lanovkou, tak jim tolik neublizis... horsi je to na pomne ci kotve, kde beres stale tu tyc do ruky, to je muze odrovnat
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Péřové rukavice TNF

Příspěvekod vonkreuz » úte led 6, 2015 20:16

Millet a SirJoseph dělají péřáky s membránou, dlaně a další části zpevněné kuží.
Millet Down Mitten - spíše tenší materiál, starší verze bez zpevnění dlaní šla dost rychle do kytek
Millet Expedition Mitt - silnější matroš, více vyderží
SirJoseph 8000 Down Mitts - silnější matroš, více vydrží (švagrová je už pár roku nosí celou zimu, vozí v nich kočátek s harantama, tahá sáňky, nosí plné nákupních tašky jako správná žena v domácnosti :twisted: )
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Péřové rukavice TNF

Příspěvekod mike » úte led 6, 2015 20:27

pavelkriz píše:Nejsem žádnej profi lyžař a důležitější je pohodlí.

Tomu nerozumim. On je tu snad nejaky profi lyzar? Samozrejme, ze pohodli je dulezite.

pavelkriz píše:Peří jsem chtěl kvůli lepším izolačním vlastnostem.

Peri sice izoluje lip, ale jen kdyz ma loft. Coz muze byt v rukavicich problem. Bud budou z mekkeho materialu a pak rychle odejdou nebo ze silnejsiho a pak loft nebude. Nemluve o tom, ze je pri drzeni hulek zmacknes.

Jake rukavice jsi zkousel? Opravdu nejake solidni lyzarske? Co treba takovehle? V tehle dobe uz mivaji slevy ve Sportisimu, kde Zanier maji a dobre se daji koupit okolo 1000 - 1500 Kc. Mivaji i palcaky, neco jako tohle. Chce to ale osahat, jednak poznas, jak jsou teple a jednak se hodne lisi mekkosti. Levne jsou tuhe a neohebne a ani izolace nic moc, lepsi jsou mekke a hrejive. Mam dvoje, jedny snad 15 let, druhe membranove (spis na sneznice) tak 5 a naprosta spokojenost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Péřové rukavice TNF

Příspěvekod pickard » úte led 6, 2015 20:33

Je to smutný, ale skvělá rukavice je drahá.

Různý gatě a bundy tak jdou vylepšit podvlíkačkama a tričkama a svetrama a jánevimco, ale rukavice moc ošulit nejdou. Kdo je na to nachylnej, musí spořiti.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Péřové rukavice TNF

Příspěvekod booze » úte led 6, 2015 20:48

Pohledej vyhřívané rukavice dělají se i pletené levnejsi. Můžeš použít jako vnitřní. Na lanovkach potkavam dost lidi, co jim ,,sviti`` rukavice.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Péřové rukavice TNF

Příspěvekod pavelkriz » úte led 6, 2015 21:15

Tomu nerozumim. On je tu snad nejaky profi lyzar? Samozrejme, ze pohodli je dulezite.
Narážím na to, že v palčácích se prý drží hůř hůlky. A nejsem takovej nadšenec abych potřeboval mít perfektní cit v prstech, kterej beztak nebudu mit, pač budu zmrzlej :)

Jake rukavice jsi zkousel?

Rukavic jsem zkoušel nespočet, od noname rádoby lyžařských rukavic přes nějaké Blizzardy a snowboardové palčáky Burton. U nich jsem zjistil, že palčáky by mohly bejt dobrý řešení.

Ale rád si necham poradit. Zatim se mi docela zamlouvaj SirJoseph 8000 Down Mitts.
pavelkriz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob čer 7, 2014 20:36

Příspěvekod komin » úte led 6, 2015 21:21

A co tak nejake len nepremokave navleky a do nich ci uz vlnu, pws alebo aj perie.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Péřové rukavice TNF

Příspěvekod mike » úte led 6, 2015 21:37

pavelkriz píše:A nejsem takovej nadšenec abych potřeboval mít perfektní cit v prstech...

Nejde o cit v prstech, ale abys hulky vubec udrzel ;-) Ale jestli to v palcakach zvladnes, tak proc ne.

Zatim se mi docela zamlouvaj SirJoseph 8000 Down Mitts.

Hmm, co myslis, ze znamena to cislo 8000 v nazvu? ;-) Teplotni urceni je -30 a SJ bych veril. Jelikoz jsi na zacatku zminoval dest a mokry snih, tak v takovych podminkach se IMO uvaris i kdybys mel opravdu poradnou poruchu prokrveni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Péřové rukavice TNF

Příspěvekod pavelkriz » úte led 6, 2015 21:50

Hmm, co myslis, ze znamena to cislo 8000 v nazvu?

No asi, že si je mužu vzit i na osmitisícovku...

Možná bych svý požadavky trochu přehodnotil, péřový palčáky na velkou zimu, klidně bez membrány, ale z nějakýho odolnějšího materiálu (vzhledem k tomu, že jsem teď v rusku a je tady právě -20, tak by to nebylo uplně mimo) a na mokrej sníh by mi mohly stačit nějaký standardní nepromokavý lyžařský (-20 a mokrej déšť asi jen tak nebude). Půvdně jsem myslel že vystačim s nějakejma univerzálníma, ale takle by to bylo asi lepší.
pavelkriz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob čer 7, 2014 20:36

Re: Péřové rukavice TNF

Příspěvekod mike » úte led 6, 2015 21:55

Jo, tohle zni rozumne. Ze jsi v Rusku jsi nepsal, na to by se ty SJ hodit mohly. Myslel jsem, ze lyzujes tady a v Alpach a tam teplota pres den malokdy jde pod -10 (kdyz nejsi fakt hodne vysoko a v lednu).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Péřové rukavice TNF, Millet, SirJoseph a jiné...

Příspěvekod vonkreuz » úte led 6, 2015 22:00

Změnil jsem název vlákna, protože se tady probírá více výrobcu.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Péřové rukavice TNF

Příspěvekod wawrik » stř led 7, 2015 9:30

mike píše:Jo, tohle zni rozumne. Ze jsi v Rusku jsi nepsal, na to by se ty SJ hodit mohly. Myslel jsem, ze lyzujes tady a v Alpach a tam teplota pres den malokdy jde pod -10 (kdyz nejsi fakt hodne vysoko a v lednu).
Na lyžovačke? :shock: To je na svahu pod -10 °C snáď každé ráno...

Inak moje skúsenosti sú, že kombinácia dvoch rukavíc (tenšia v hrubšej) je často horšia, ako len jedny - tie hrubšie. Mám prsty na chlad veľmi citlivé a kombinovať rukavice som už prestal, vôbec nezáležalo, aký typ alebo model rukavíc som skúšal, vždy som došiel k tomu istému - v jediných rukaviciach ma prsty začínajú bolieť neskôr.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Péřové rukavice TNF, Millet, SirJoseph a jiné...

Příspěvekod Vachon » stř led 7, 2015 10:31

Já v péřovejch palčákách i slaňuju a lezu ledy...
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Péřové rukavice TNF

Příspěvekod fps » stř led 7, 2015 10:47

pavelkriz píše:Ale rád si necham poradit. Zatim se mi docela zamlouvaj SirJoseph 8000 Down Mitts.

já tyhle rukavice používám když je pod -20°C, když je tepleji, tak se mi v nich potí ruce, jsou to hodně robustní rukavice, jsou to rukavice do extrémních podmínek, když je cca -5°C až -20°C, tak používám Direct Alpine Thermo Mitt
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Péřové rukavice TNF, Millet, SirJoseph a jiné...

Příspěvekod scinkk » stř led 7, 2015 11:33

Ja si letos koupil tusim tyhle tenoucke rukavice a zatim jsem s nimi moc spokojen i pri -10°C :) Puvodne jsem je koupil, ze by se obcas mohly hodit na teploty nad nulu :) Jen to samozrejme neni do silneho vetru a na lyzovani to taky nebude dobra volba :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Výběr expedičních péřových rukavic

Příspěvekod pavlinalaskoradova » čtv lis 12, 2015 20:44

Zdravím,

předem bych Vás chtěla seznámit s mým problémem - špatné prokrvení končetin, ruce mám ledové i ve 25 stupních, v zimě mám ve vlněných palčácích zmrzlé ruce během minuty, vyzkoušela jsem snad všechny materiály, a tak mě napadlo, co si takhle na outdoor i na lyže koupit expediční rukavice? Někomu se to může zdát určitě zbytečné, ale dle mých zkušeností to bude asi jediná možnost.

Poprosím tedy o doporučení nějakých rukavic, jelikož jsem v tomto oboru naprostý laik. Našla jsem si rukavice Sir Joseph Mitt 8000 Down, ty se mi zdály docela slušné.

Ruku mám drobnou, takže bych potřebovala nějaké, které se vyrábí i ve velikosti S, nejlépe XS.

Děkuji moc za všechny příspěvky,

Pavlína.
pavlinalaskoradova
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv lis 12, 2015 20:30

Re: Výběr expedičních péřových rukavic

Příspěvekod mike » čtv lis 12, 2015 21:52

Neda se nejak resit problem s prokrvenim? Zensen, gingko apod.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr expedičních péřových rukavic

Příspěvekod oodoow » čtv lis 12, 2015 22:17

A zkoušelas vyhřívané rukavice? To by mohlo spíš vyřešit tvůj problém. Pokud se ruce takhle špatně prokrvují, tak asi ani expediční palčáky nepomůžou.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr expedičních péřových rukavic

Příspěvekod vonkreuz » čtv lis 12, 2015 22:20

Jsou 3 možné cesty řešení studených rukou:
1, to co navrhl Mike - tedy lékařsko, medicínsko, šamanské řešení (myslím, že to používá zdejší člen PP, který až je velký sněhomil, tak trpí zimou na haxny víc jak ženská)
2, teplé rukavice, právě např. SirJ. 8000mitt. Má je moje švagrová, které je koupil muj bratr, aby ji nebyla zima když vozila kočárek s potomkem, ale i do města. Ona si je velmi chválí. Ale! Pokud jsi ty sama studená, tak ani tyto rukavice nemusí fungovat. Protože rukavice jenom izolují, tedy to teplo musí vyjít od tebe, ty musíš produkovat teplo, která díky izolaci zustane v rukavici a nemizí pryč do okolí.
3, proto je vhodné uvažovat o rukavicích, které nejen izolují od okolí, ale i teplo dodávají - tedy rukavice s externím zdrojem energie. Např. rukavice Therm-Ic, které dováží fy. Sidas.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Péřové rukavice TNF, Millet, SirJoseph a jiné...

Příspěvekod apuka » pát lis 13, 2015 8:13

JJ, VK to dobre shrnul. Jen bych k tomu pridal, ze ponekud pomaha i to, kdyz (dalo by se rict za kazdou cenu) budes co nejcasteji, idealne neustale nejak hybat prstama. Nevim, jestli jsou na to specialni cviky nebo pomucky, ale postaci i jen je ohybat, po jednoum, po dvou, zatnout pest a uvilnit, "hrat na piano", atd. Toto prohreje svaly a ty otom generuji alespon trocha tepla do tech rukavic, aby meli co izolovat. Ale bacha - je dulezite to delat od zacatku, ne az Ti zacnou umirat prsty od zimy, to je uz pozde!
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr expedičních péřových rukavic

Příspěvekod pavlinalaskoradova » pát lis 13, 2015 9:50

mike píše:Neda se nejak resit problem s prokrvenim? Zensen, gingko apod.

Zdravím, ano ano problém řeším, gingko beru už pár měsíců, ale u mě bez výsledku. Doktorka říkala, že musím přibrat, ale tak znáte to, jsem ženská a do toho se mi tolik nechce :-)) , to si raději pořídím pořádné rukavice.. :-)
pavlinalaskoradova
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv lis 12, 2015 20:30

Re: Péřové rukavice TNF, Millet, SirJoseph a jiné...

Příspěvekod vonkreuz » pát lis 13, 2015 9:50

apuka píše: idealne neustale nejak hybat prstama. Nevim, jestli jsou na to specialni cviky nebo pomucky, ale postaci i jen je ohybat, po jednoum, po dvou, zatnout pest a uvilnit, "hrat na piano", atd. Toto prohreje svaly a ty otom generuji alespon trocha tepla do tech rukavic, aby meli co izolovat.
Muj děda si vždycky na podzim na vycházce dal do každé kapsy 3-4 kaštany a s nima si celou zimu točil v kapse, tím si prohříval stále prsty. Měl to takto v každé bundě a kabátu. Jeho to prej naučil jeho děda. Já to taky tak dělám a je to fajn.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr expedičních péřových rukavic

Příspěvekod pavlinalaskoradova » pát lis 13, 2015 9:55

oodoow píše:A zkoušelas vyhřívané rukavice? To by mohlo spíš vyřešit tvůj problém. Pokud se ruce takhle špatně prokrvují, tak asi ani expediční palčáky nepomůžou.

Ano ano, měla jsem nějakou levnější verzi z teleshoppingu ( ano sama vím, jak to blbě zní a že to nebyl zrovna dobrý nápad ) :-), a ty nejsou špatné, opravdu vůbec ne, ale velikost S byla obří a jsou mi opravdu extrémně velké. Do lesa si je klidně vezmu, ale na sjezdovce se v nich uplně necítím..

Máš nějaké dporučení kvalitních vyhrívaných rukavic, které by nebyly moc velké ? Nejlépe v té velikosti XS, maximálně S, Děkuji :-)
pavlinalaskoradova
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv lis 12, 2015 20:30

Další

Zpět na Oblečení