Syntetický spacák na Mont Blanc

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod ideaface » pon led 5, 2015 13:04

Ahoj,
pročetl jsem si všechny diskuze tak dva roky zpět na téma spacák pro letní VHT a nikde se pořádně nepsalo o spacácích se syntetikou, z 90% se píše pouze o peří. V červenci se chystám na Mont Blanc, je to nárazová akce, spacák si ale půjčovat nechci, rád bych se v něm párkrát vyspal v našich horách abych věděl co si s sebou mám na Mont Blanc zabalit. Taky je možnost že se mi třeba někdy v budoucnu ještě bude hodit, použití tak jednou do roka. Také nechci za spacák dát víc jak 4000,-. Peří pro mě nemá smysl. Péřový spacák mám třísezónní.

Prosím tedy o radu/tip, co by se dalo pořídit?

Díky.
Cestuji, tedy jsem.
Uživatelský avatar
ideaface
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: ned říj 11, 2009 17:38
Bydliště: Hradec Králové

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod pickard » pon led 5, 2015 13:36

No to zní dost jako neřešitelnej problém, podle mě... Spacák za 4.000,- na MB. Jako jistě může být hezky a já mám dlouhodobě dobrý zkušenosti s Jurkem Polar, kterej je spolehlivej a odolnej.

Ale na MB bych si ho nevzal ani za zlatý prase. Je velkej, těžkej a pod nulou je v něm kosa. Udává komfort -6. Jak víme, to je velmi individuální, jak to bude kdo vnímat. Osobně bych ho nenasadil do studenějších podmínek než je krkonošskej hřeben v mírný zimě.

Můžu se plést, ale podle mě umělej spacák, kterej by šlo rozumně doporučit na MB neexistuje, a pokud existuje z hlediska teplot, tak pak bude těžkej jako kráva, že ho nepůjde doporučit z důvodu hmotnosti... a pokud by vyhovoval teplotně a hmotnostně, nemůže v žádným případě stát 4.000,- korun, ale tak 14.000.

Ale možná se pletu. Pokud někdo ví, taky si ho rád koupim.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod Simi » pon led 5, 2015 13:50

Problém v syntetickým spacáku na letní VHT nevidím. Dřiv jsem tak x-krát byl, než jsem si pořídil první peří. Pokud nebudeš mít nějakou starou slehlou hrůzu, ale takovou tu klasickou třísezóní syntetiku vážící cca 1,8kg, tak se do něj v nejhorším trochu víc nabalíš, ale vyspíš se. Důležitější je spíš pořádná karimatka, zvlášť pokud budeš spát třeba na ledovci u Midi.
Že vetšina lidí(včetně mě) nosí péřáky je hlavně proto, že jsou lehčí a míň objemný. Viz třeba moje Koteka 500 je na tom teplotně tak podobně jako výš zmíněný syntetický spacák. Jen váží zhruba polovinu a objem je maximálně tak poloviční.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod vonkreuz » pon led 5, 2015 13:51

Ideaface - projdi si vlákno Příprava na Mont Blanck.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod Chmeld4 » pon led 5, 2015 14:24

Rozumím dobře že nemáš zimní spacák, což naznačuje že spaní v horských podmínkách neprovozuješ (možná to bude tvůj první opravdu velký kopec) a chceš si odskočit vyběhnout Blanc? :shock:
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod fps » pon led 5, 2015 16:35

to je slušný dotaz, o VHT neví nic, ví jenom to že chce spacák z umělotiny, a to ještě rovnou na MB

ideaface píše:nikde se pořádně nepsalo o spacácích se syntetikou, z 90% se píše pouze o peří

proč asi
ideaface píše:rád bych se v něm párkrát vyspal v našich horách abych věděl co si s sebou mám na Mont Blanc zabalit

na naších horách nezjistíš nic o tom co si máš sebou vzít na MB
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod mike » pon led 5, 2015 16:54

Pridam se ;-)

Jestli chce nekdo na MB, tak uz by mel mit v horach takove zkusenosti, ze by se na spacak nemel ptat. Taky hodne zalezi na tom, jaky je plan. Jak vysoko se bude spat, v cem se bude spat (chata, bivak, stan, zdarak...) a kolik noci. Souvisi to taky s vahou nesenou na zadech, cim vic, tim hur, a proto neni spacak se syntetiky dobra volba. Ono je totiz dost rozdil mi na zadech 15 kilo na Snezce a ve 4000. Min kysliku, mensi vykon a dokud si to clovek nezkusi, tak nevi, o kolik mensi. Je to velmi individualni (jsou lidi, co v te vysce sotva lezou), zalezi na aklimatizaci a i na tom, kolik ma clovek nachozeno ve vyskach pres 2500 - 3000 v predchozich letech.

Podobne dotazy ohledne MB se pravidelne opakuji, viz vlakno odkazovane vK, a bojim se, ze to jednou skonci spatne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod pickard » pon led 5, 2015 17:43

Co ty lidi na ten MB furt táhne... je ta normálka aspoň hezká? Já tam nikdy nebyl a podle popisu mi to připadá nic moc právě...

Jako třeba na Biancograt na Berinu taky táhnou davy, ale tak tam je to boží, to chápu. Ale ten MB?
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod progym » pon led 5, 2015 17:48

...kdo chce kam....... ](*,)

Těžko někomu vysvětlovat jeho vlastní hloupost.
Za dobře mířenou radu je člověk mnohdy špatný. :-k
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Příspěvekod komin » pon led 5, 2015 17:51

Preco sa vsetci trepu na Gerlach batizovkou ked je plno krajsich ciest na ine vrcholy, aby si mohly odskrtnut ze tam boli.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod mike » pon led 5, 2015 17:53

@pickard: nejvyssi hora. Udelaji si carku, ze tam byli. Pochybuju, ze vubec dopredu vedi, jak ta normalka vypada.

Vis jake davy lidi lezou na Grand Paradiso, protoze je to ctyrtisicovka a relativne snadno dostupna? Pockaji si pul hodiny nebo hodinu ve fronte na vrchol, vyfoti se s Madonou a jsou spokojeni. Pritom okolo je spousta jen o neco nizsich a peknejsich hor, kam nechodi skoro nikdo.

MB mam v planu uz roky, ale nijak na to nespecham, az jednou budou podminky kdyz zrovna budu v GP a slusne aklimatizovany. Pak bych to sel z Italie a dolu do Francie.

(nez jsem to dopsal, tak uz jsem treti ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod ideaface » úte led 6, 2015 8:21

Tak abych to upřesnil:
S VHT moc zkušeností nemám, ale co není může být. Do teď jsem jezdil hlavně na kole i extrémní přejezdy jako je závod CRAFT 1000 MILES ADVENTURE. Nemám okolo sebe moc známých kteří by VHT lezli. Takže lezu akorát tak po českých horách sám. Do toho jsem dostal nabídku na MB od kamarádky mé ženy a jejího manžela kteří s VHT také nemají moc zkušeností. Jen byli párkrát v tatrách a jednou za doprovodu horolezce Jaroslava Lukáše se kterým byli maximálně spokojení a rozhodli se s ním jít na MB. Ještě před MB určitě dám s tímto horolezcem kurz v tatrách, takže bych měl být technicky připraven. Fyzicky budu určitě.
Váhu samozřejmě řeším a to hodně syntetiku bych taky nebral, ale právě od Lukáše mám informaci že na MB se často může stát že spacák promokne a nejde ho nikde usušit pak je rozhodně lepší syntetika i když se pronese. Spát budeme ve stanech, případně v té plechové boudě někde pod vrcholem. MB je pro mě jako každý jiný vrchol, ale často takové nabídky nedostávám, takže jsem o tom dlouho nepřemýšlel.

Dle info do Lukáše je potřeba spacák alespoň do -30.

Než jsem si koupil třísezonní péřovej spacák, tak jsem měl syntetiku od loopu, to už je hodně dlouho a tem byl fakt těžkej a velkej takže vím o čem mluvím.
Cestuji, tedy jsem.
Uživatelský avatar
ideaface
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: ned říj 11, 2009 17:38
Bydliště: Hradec Králové

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod progym » úte led 6, 2015 8:46

Ideaface:

promiň, musím reagovat.
Je od tebe hezké, že přiznáváš, že nemáš vlastně žádné zkušenosti s VHT.
Co je strašidelné, že se dáváš do party s lidma co také nemají žádné zkušenosti s VHT a byli pouze párkrát ve VT. ](*,)
Myslím, že si můžete zadělat na slušný průser.... :-k
Pokud nikdo z vás nebyl nad 3000m tak netušíte jak Vaše tělo reaguje na vyšší nadmořskou výšku. Nemáte páru o tom co je to aklimatizace, kterou na MB prostě potřebujete.
Neumíte se zřejmě jistit, neznáte pohyb po ledovci, pokud se někde propadnete, tak zřejmě nemusete se umět vyprostit..... [-X
Slovo "choďák" zde nebývá trochu jiných rozměrů pro neznalého !!!
Pokud se chcete aklimatizovat až po cestě nahoru, tak to nebude výlet na který budete chtít často vzpomínat.
Taky se Vám tato cesta může změnit na noční můru s tragickými následky. :-({|=

Někdo tady nedávno napsal hezké úsloví:
Kdo chce chodit trojky, měl by být jako doma na dvojkách, kdo chce chodit čtyřky-měl by být jako doma na trojkách.

Btw. ta plechová bouda pod vrcholem (Valotka) je nouzový bivak. Není určená pro standardní nocleh.
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod ideaface » úte led 6, 2015 8:56

Jdeme v pěti lidech 4+průvodce Jaroslav Lukáš: http://www.horolezec-lukas.estranky.cz/ ... 2015-.html

Ještě v březnu nás s ním čeká cca týdenní kurz VHT v tatrách.
Cestuji, tedy jsem.
Uživatelský avatar
ideaface
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: ned říj 11, 2009 17:38
Bydliště: Hradec Králové

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod aksam » úte led 6, 2015 9:33

ideaface ....pořídil bych si hlavně pojištění Alpenverein a k tomu dobré cestovní s vysokými limity ,pokud se stane průser aspoň Vás to nezruinuje. By mně zajímalo kolik si za výstup účtuje ve srovnání s profi horským vůdcem?
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod ideaface » úte led 6, 2015 9:36

Tohle vše už mám podchycené, jde mi fakt jen o ten spacák. Vzhledem k nulovým odpovědím ale soudím že dobrá syntetika prostě neexistuje.
Cestuji, tedy jsem.
Uživatelský avatar
ideaface
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: ned říj 11, 2009 17:38
Bydliště: Hradec Králové

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod aksam » úte led 6, 2015 9:43

když máš péřák sice třísezónní, nebude lepší vzít žďárák navrch proti případné vlhkosti a když bude kosa prostě přidáš případně něco na sebe. Mammut dělal syntetiku do mrazu, ale spacák měl 2,5kg
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod vonkreuz » úte led 6, 2015 10:12

V případě podobné "sebevražedné" mise bych ani zimní spacák nekupoval. Stačí ti 3sezonní a sebou stejně máš péřovou bundu nebo vestu nebo aspoň teda syntetickou bundu. Teda aspoň doufám že něco takového máš sebou. :-k Takže budeš spáše v bundě/vestě.

Nedivme se mu, dneska je normální, že lidi si vyjdou na Slavkovský štít, k tomu Rysy, Lomničák. Na tajňáka a na zapřenou (bol by se to nemělo) si dají od Sedielka dvojkový Malý a Velký ľadový štít. A pak už jen Mt. Blanc. Lehké kopce a tury v Alpách vynechají, protože se už vidí na nejvyšším kopci. S tím se pojí pocit, že např. nové Hanwag Alaska už jim nestačí a musí si koupit LS Nepal Evo GTX.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod ideaface » úte led 6, 2015 10:54

Alpy už jsem si samozřejmě také nějaké dal. Jak na kole tak pěšky. Péřovej spacák mi navlhl i ve žďáráku, nevím jak ho pak v té zimě budu sušit. Koncem října jsem byl v NP poddyjí na 3 dny, spal jsem venku ve spacáku, pod sebou karimatku ultralight od k-lymitu, postupně jsem si musel oblíknout úplně vše co jsem měl a stejně mi byla zima. Nejsem sebevrah. Samozřejmě nechci lézt za každou cenu. Rád si to zkusím když to nepůjde, tak zůstanu dole. Všechno je jednou poprvé, někde ty zkušenosti člověk nabrat musí. Vím že začínat s MB není zrovna ideál, ale klidně můžu vylézt do 3000 a když to bude špatný tak se vrátím.
To co do sil a výšky. Vše na co se připravit dá se připravím.
Cestuji, tedy jsem.
Uživatelský avatar
ideaface
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: ned říj 11, 2009 17:38
Bydliště: Hradec Králové

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod Simi » úte led 6, 2015 10:55

Teda dovolím si trochu rejpnout do Mr. Lukáše. Ten chlapík provozuje regulérní živnost horského vůdce, ale mezi vůdci v ČR ho nevidím. I kdyby nakrásně měl papír pro horského průvodce z ministerstva školství, tak tě stejně vede nelegálně. Když bude průser, jsi tam jen a jen za sebe...
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod progym » úte led 6, 2015 11:13

Nechtěl jsem to psát, ale ......ano.
Myslím, že na lezci už na něho byli docela v inzerci nasraní.
Nesnižuju jeho kvality, ale gajdovat načerno je jedna věc a druhá až se něco posere.....tak jeho odpovědnost :-k
Samozřejmě žádná.....
Pokud bere lidi "na kámošsko" a pokud si za to nechá platit :axe:
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod aksam » úte led 6, 2015 11:18

Karimatku by to chtělo upgradovat, do sněhu k-lymit ideální nebude, lepší bude pěnovka od therm a rest nebo nějaká nafukovačka nebo samonafukovačka, dle peněz. Záleží jaký ždárák, použil bych třeba jenom jako přehoz tyvek kondenzovanou vlhkost ze stanu udrží, pokud máš nějaký zátěrový tak je jasné , že spacák v něm navlhne. Vyrazil bych si udělat u nás zimní bivak, když bude -15 nebo -20 uvidíš jak bude spacák fungovat
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod pickard » úte led 6, 2015 11:37

ideaface píše:Péřovej spacák mi navlhl i ve žďáráku, nevím jak ho pak v té zimě budu sušit.


Stejně jako všichni ostatní horolezci - nijak. Ačkoli péřák má tu nevýhodu, že hůř funguje, když navlhne, přesto tam 99% - 100% lidí bere právě péřák. Buď jsou to blbci nebo to má důvod. Jelikož si takhle počínají i osoby staré a zkušené, je rozumný předpokládat, že to úplní blbci nejsou.

Princip je ten, že základem bezpečného pohybu po vysokých horách je rychlost. Pak taky rychlost a ještě k tomu rychlost. Takže na čtyřtisícovku typu MB, zvláště pak normálkou, nikdo nejede kempovat., aby mu tam navlhl spacák a von v tom tejden mrznul.
MB přes Goûter je, pokud se nepletu, PD a je to na jednu noc a ještě s lanovkou, ne? Tak jaký vlhnutí spacáku? Vylezu, vyspim, vylezu, vypadnu.

Podle mě je to umělej problém, upřímně. Problém s navlhnutím je jistě dobrý řešit na dlouhým treku v mokrým prostředí, ale ne tady. Shánět a tahat umělou krávu, co bude velká, těžká a nebude fungovat, podle mě nemá smysl, a proto to taky nikdo nedělá.
Jestli máš slušný třísezónní peří, vzal bych to, dobrou karimatku, žďárák a teplý voblečení. IMHO lepší než umělotina. Jak už tu ostatně někdo napsal.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod mike » úte led 6, 2015 22:43

Takze podle ocekavani dalsi dil nekonecneho serialu Nemam zkusenosti s VHT a v lete jedu na Mont Blanc ;-)

Se vsim, co bylo psano vyse, souhlasim. Ale ciste pragmaticky. Jedou se (snad) zkusenym horolezcem a pokud ma aspon trochu soudnosti, tak zadne velke nebezpeci nehrozi. Kdyz pujdou nahoru v rozumnych podminkach a s dobrou predpovedi, tak je v nejhorsim sunda vrtulnik, turisty tam zachranuji bezne. A to i kdyby doslo jen na horskou nemoc a vycerpani, pojisteni jsou. Pujdou po vyslapane stezce s dalsim milionem lidi a kdyby se nekdo propadnul, bude na lane a ostatni s vytazenim pomuzou. Takze pravdepodobnost opravdoveho pruseru neni moc velka, zavisi ovsem hodne na panu Lukasovi. Puvodne jsem se bal, ze jde o dalsi akci mejdan klubu, tohle je prece jen o neco lepsi.

Podstatne pravdepodobnejsi je, ze to nebude pekny zazitek a ze si hory na dlouhou dobu znechuti. Tohle se asi neda vysvetlit, jelikoz zkusenost je neprenositelna. Sam jsem mel takovou akci kdysi v planu, taky naprosto bez zkusenosti, ale nastesti jsem z ni vycouval. A teprve po letech mi se zkusenostma postupne dochazelo, jak velka blbost to byla a co by to se mnou asi udelalo; asi bych uz na hory nejezdil. Nekteri ucastnici zajezdu tak dopadli (mozna by se to dalo nazvat i posttraumatickou poruchou).

K tomu spacaku:
pickard píše:Princip je ten, že základem bezpečného pohybu po vysokých horách je rychlost. Pak taky rychlost a ještě k tomu rychlost. Takže na čtyřtisícovku typu MB, zvláště pak normálkou, nikdo nejede kempovat., aby mu tam navlhl spacák a von v tom tejden mrznul.
MB přes Goûter je, pokud se nepletu, PD a je to na jednu noc a ještě s lanovkou, ne? Tak jaký vlhnutí spacáku? Vylezu, vyspim, vylezu, vypadnu.

Jo, jenze na to musi byt clovek aklimatizovany a to se bojim, ze nebudou a budou se chtit aklimatizovat pri vystupu. Coz je samozrejme blbost a v oblasti se da aklimatizovat i rozumne se spanim na chatach, kde navlhnuti spacaku nehrozi. Chce to ale nejaky cas a neco naslapat. Asi nejrychleji se to da zvladnout za 3 dny v oblasti GP, ale i to bude pro nezkusene lidi asi moc rychle.

ideaface píše:Dle info do Lukáše je potřeba spacák alespoň do -30.

Co si pan Lukas predstavuje pod spacakem do -30? Synteticky spacak s limitem -25 (a jeste nejspis nerealnym) vazi 2.6 kila. Kdyby mel mit limit -30, tak bude vazit tri kila a zabere cely batoh. Nebo snad mysli neco takovehodle? To by o zkusenostech moc nesvedcilo, extremni teplota je nepouzitelna hodnota a jako urceni spacaku ji uvadeji jen neseriozni vyrobci, viz zde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod ideaface » pát led 9, 2015 17:54

Dnes jsem si s panem Lukášem psal, dostal jsem z něj, že on sám má peřák, syntetiťák doporučuje jen kvůli ceně. On se s ním ale nahoru nepotáhne.
Tak děkuji za vyjasnění a upřesnění před MB mě čeká minimálně jště Gerlach nebo něco podobného, tam se rozhodnu zda mám na Mont Blanc žaludek nebo ne.

Tomáš.
Cestuji, tedy jsem.
Uživatelský avatar
ideaface
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: ned říj 11, 2009 17:38
Bydliště: Hradec Králové

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod fps » pát led 9, 2015 18:03

ideaface píše:před MB mě čeká minimálně jště Gerlach nebo něco podobného, tam se rozhodnu zda mám na Mont Blanc žaludek nebo ne.

nic co je ve VT ti neukáže jestli máš na MB, chce to jít výš
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod mike » pát led 9, 2015 18:32

ideaface píše:Dnes jsem si s panem Lukášem psal, dostal jsem z něj, že on sám má peřák, syntetiťák doporučuje jen kvůli ceně. On se s ním ale nahoru nepotáhne.

Dobrak :twisted:

fps píše:nic co je ve VT ti neukáže jestli máš na MB

Ale opacne jo. Jestli nebude mit zaludek na Gerlach, tak na MB uz tuplem ne. Aspon neco.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod booze » sob led 10, 2015 15:32

Jaky mas perak? Jaky zdarak? Ve stejnou dobu, na stejnem miste, jsem byl v rijnu. Vlhkost si nepamatuji a brodil jsem Dyji (jak rikaji mistni Dyju).
Porid si dobre pojisteni.
Nepodcen aklimatizaci. Fyzicky zdatny muzes byt, ale zdravotni stav pro aklimatizaci je mnohem dulezitejsi. Nastuduj si vyskovou nemoc.
Porid lepsi karosku.
Zabal si co nejmin zbytecnosti.
V cervenci tam bude dost lidi. Tak si to uzij.
Doma zkousej techniky, ktere te nauci na kurzu. Dokud je nebudes schopny delat poslepu.
Preji hodne stesti
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod fps » sob led 10, 2015 16:26

booze píše:Nepodcen aklimatizaci. Fyzicky zdatny muzes byt, ale zdravotni stav pro aklimatizaci je mnohem dulezitejsi. Nastuduj si vyskovou nemoc.

tohle by mělo být to nejdůležitější, někdo na to nemá už jenom geneticky chodit ve vysokých výškách, a to muže mít fyzičku sebelepší
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Syntetický spacák na Mont Blanc

Příspěvekod pickard » sob led 10, 2015 21:14

Mě tohleto baví. Bych skoro řek, že každej, kdo se hrne na 4+tisícovku by v zásadě měl přesně vědět, jestli na to má. Zjišťovat to tam mi připadá srandovní.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Další

Zpět na Spacáky a karimatky