Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » ned pro 14, 2014 21:48

.
Naposledy upravil booze dne úte bře 26, 2024 22:57, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod scinkk » ned pro 14, 2014 22:47

@ita: a triko pod tim kratky ci dlouhy rukav? a mokre jsou jen rukavy na bunde ci i vrstva pod tim?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon pro 15, 2014 2:40

booze píše:@tocak spis nez peri u UL bundy odejde latka pod batohem ve spodni casti zad.stalo se pod vetsim batohem (LA Zepton) s tim mam docela cerstvou zkusenost :roll:

To je ale problem latky nebo batohu, normalne se to nedeje. Mam pertexovou vetrovku starou 17 let, hodne nosenou pod ruznymi batohy. Latka je ve spodni casti zad hodne vybledla a osoupana, ale porad drzi. Primaloftka 7 let stara, taky dost nosena. Svrchni latka je hodne tenka a naprosto zadny problem. O membranovkach ani nemluvim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon pro 15, 2014 2:45

ita píše:Nevíte, proč mám na primaloftce mokré konce rukávů? Celá bunda je krásně suchá i když se potím do kopce, ale po pár hodinách mi prostě začnou vlhnout ty rukávy. A fest. :-k

Protoze pri padlovani zabiras moc hluboko :twisted:

Dost zalezi na tom, co mas pod ni. Jestli tricko s kratkym rukavem, tak muze pot stekat po ruce dolu a na konci se hromadit. Nebo muze byt ten konec kvuli stahovani nebo suchemu zipu min prodysny a pak nasakne potem. Nebo oboji.

Jsou ty konce rukavu natesno? To tomu taky pomaha. Jestli se daji povolit, tak to udelej. Taky zalezi, jestli v nich nebo pres ne mas rukavice.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod tocak » pon pro 15, 2014 8:55

to boze
mám HAGLÖFS ESSENS II DOWN HOOD a přitelkyně Warmpeace Vikina a dělá jí to taky. Tak se právě ptám jestli se to někomu taky děje. Díky
tocak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: ned úno 23, 2014 10:08

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » pon pro 15, 2014 12:51

.
Naposledy upravil booze dne úte bře 26, 2024 22:57, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » pon pro 15, 2014 12:58

ita píše:Nevíte, proč mám na primaloftce mokré konce rukávů? Celá bunda je krásně suchá i když se potím do kopce, ale po pár hodinách mi prostě začnou vlhnout ty rukávy. A fest. :-k

já se v zateplené bundě prvně začínám potit taky vždy v rukávech
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon pro 15, 2014 13:27

Rukama nejvice hybes, tak se tam nejvice "tlaci" vlhky, tezsi vzduch ve smeru pohybu a tam na konci se srazi, bo je tam znemoznen jeho dalsi pohyb a navic se da predpokladat, ze tam bude i pomerne chladnejsi bunda kvuli ukonceni. Tj. vlastne si delas kompresorovou chladnicku :-). (to jest muj domyslivy nazor, ne vedecky)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ita » pon pro 15, 2014 15:19

achjo.
Pod tím mám triko s dl. rukávem z coolmaxu a tenkou polartec mikinu power dry. Konce rukávů se povolit nedají, ale ani nejsou nijak na těsno. Jako pamatuju si loňskou zimu, kdy mi to občas z těch rukávů málem odkapávalo ](*,)
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon pro 15, 2014 17:25

Mas toho na sobe nejak moc. Zkus si nechat jen tu PowerDry mikinu, zvlast kdyz je tepleji.

Kde se hromadi voda? Vevnitr na podsivce nebo pod svrchni latkou?

Jeste muzes zkusit chodit s rukama nad hlavou, urcite to pomuze ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ita » pon pro 15, 2014 18:08

Jsem zmrzlina a to jsem se nepřiznala (ptže mi bylo jasné že se vám to bude zdát nějak moc), že jsem si v pak ještě hodila přes bundu péřovou vestu :lol: Ale to už to stejně bylo vlhké. Jo a vlhnout to začne pod tou svrchní látkou.
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon pro 15, 2014 18:17

#-o :twisted: co budes delat, az bude -10?

Rekl bych, ze je to jasne. Svrchni latka je malo prodysna, takze na ni zespoda kondenzuje odparovany pot a steka dolu a na koncich rukavu se hromadi. Proto tady pisu celou dobu, ze zateplena bunda musi byt hodne prodysna. Co je to presne za bundu?

Bojim se, ze s tim moc nenadelas. Pomohlo by min se oblect a omezit poceni, ale to asi nechces. Nebo aspon do kopce poradne vetrat zipem. Nebo na koncich rukavu prostrihnout dirky, aby voda mohla vytekat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ita » pon pro 15, 2014 18:28

Bylo -2 a strašně foukalo :oops:

Je to Montura Skisky a fakt se nějak moc nepotím a do kopce větrám :-) No asi i to stačí. Ono se to tam začne dělat až po několika hodinách. Ale je to teda pěkně otravné...
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon pro 15, 2014 18:43

O materialech se toho neda moc najit, dokonce ani gramaz Primaloftu nikde neni... Co dychaci test? Jak moc se pres bundu da dychat?

Bojim se, ze s tim nic neudelas, bunda asi neni spravne navrzena.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ita » pon pro 15, 2014 18:54

No je mi to jasné, že nejspíš nic nezmůžu. Jedině ještě zkusit mrznout :lol: Dýchat se přes ni dá řekla bych v pohodě.
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon pro 15, 2014 19:07

Jj, zkusil bych ubrat tricko ;-) Vazne. Zateplena bunda funguje nejlip, kdyz je teplo chycene mezi ni a vrstvou na tele. Kdyz toho mas na tele moc, je pod ni chladneji a uz to nemusi stacit, aby se pot dostal skrz. Cim je para teplejsi, tim ma vetsi sanci projit i pres svrchni latku a nezkondezovat na ni. Zkus to minimalne do kopce. Jestli se pres bundu na dychat, tak by fungovat mela.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ita » pon pro 15, 2014 19:16

Já jsem shnilá, se před kopcem vyslíkat, tak to řeším jen rozepnutím bundy. Ale vyzkouším to teda, něco uberu, nebo se holt budu převlíkat jak modelka a uvidíme. Dík za trpělivost :twisted:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon pro 15, 2014 19:22

Resis to spravne, pointa zateplene bundy je v tom, aby se clovek nemusel porad prevlekat. Jen si myslim, ze jsi na zacatku oblecena moc. Zkus jen jedno triko (radej PowerDry, nez Coolmax) a chvili vydrz, nez se zahrejes. Ona se bunda trochu nafoukne, kdyz je teplo hned pod ni a pak je tepleji. NZ :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod scinkk » pon pro 15, 2014 20:03

Mas toho na sobe nejak moc.


Tak tohle bych ignoroval - zatim se tu nenasel nikdo jiny, komu to tak funguje :))

Svrchni latka je malo prodysna, takze na ni zespoda kondenzuje odparovany pot a steka dolu a na koncich rukavu se hromadi.


No to zni velmi pravdepodobne :)

Dýchat se přes ni dá řekla bych v pohodě.


No jestli kdyz si das bundu natesno pres pusu a pak se nadechnes a citis jak proudi vzduch do pusy tak zcela nicis nasi teorii o testovani prodysnosti materialu :) No a nebo teorie o mokrych rukavech je spatna :)

Jak tu psal fps, me se taky bezne stava, ze pokud je mi v zateplene bunde moc teplo, zacnu to predevsim pocitovat za zapestim. Proto me regulace hlavnim zipem ne vzdy pomaha. Sice jsem v tom momente urcite zpoceny i treba na zadech, ale to beru jako samozrejmost, ale na tom zapesti je to vyslovene protivne :). Ale tuhle variantu mokrych rukavu bys poznala, proto to spis vypada na tu kondenzaci na vrchni latce.

Doufam, ze na letosni zimu obleceni vyresim lepe :) Teda pokud bude zima... :evil:
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon pro 15, 2014 21:02

ita píše:Já jsem shnilá, se před kopcem vyslíkat, tak to řeším jen rozepnutím bundy. Ale vyzkouším to teda, něco uberu, nebo se holt budu převlíkat jak modelka a uvidíme.
Zkus pod kopcem si oblect bundu "naostro", hore si ji dat dolu a oblect si tricko a potom na to bundu. Kdyz nic jineho, alespon potesis pritomne chlapske (mozna i nketere zenske) oci a mozna Te taky nektere poznamky hodne zahreji :lol:
Ted vazne - na rukavy nepotrebujes tak moc vrstev, zkus si nekterou vrstvu dat ne s dlouhym rukavem, jen s kratkym.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » úte pro 16, 2014 8:46

proto taky jsem si oblibil vesty... :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte pro 16, 2014 9:41

Obavam se, ze pro itu (jen samotne) vesty nebudou to prave orechove, stejne jak pro mne - pro zimomrive (asi nejen pro ne) je dulezite mit v teple i klouby, v tomto pripade hlavne ramena, A ty ve veste vetsinou plne chranena nejsou (cest vyjimkam). Proto radeji triko (nebo perovka) s kratkym rukavem a jeste idealne zatepleny navlek na loket.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » úte pro 16, 2014 9:47

jasne - to nemelo byt doporuceni - psal jsem za sebe, pac s temi spocenymi rukavy taky dost bojuju, a napr. bundam, ktere maji upletove manzety pod rukavem se vyhybam, max. tak na lyzovacku, jinak je mit nemuzu... tim si sice zuzuji vyber, ale co nadelam :roll:
na lokty a ramena nic neptrebuju, pocit tepla na tele mi uplne staci, a to hlavne ve vetru, jinak je mi vlastne furt vedro
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » úte pro 16, 2014 18:37

.
Naposledy upravil booze dne stř bře 27, 2024 14:41, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Firestone » pát pro 19, 2014 18:00

Zdravím, má někdo zkušenosti s La Sportiva Pegasus Primaloft co se týče odolnosti materiálu vůči oděru/"proniknutí cizího předmětu". Anebo obecně s touhle vrstvou jak je odolná?
Celkem se mně vlastnosti tohohle materiálu líbily, ale bál bych se s tím někde protáhnout okolo občasného smrčku/křoví/skály atp. když bych rajtoval po horách s nějakou padesátkou na zádech :/
Díky za případné zkušenosti.
Firestone
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř lis 16, 2011 12:29

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod scinkk » pát pro 19, 2014 18:08

No moje bunda Pegasus skoncila bohuel na reklamaci, jelikoz ze svu prolezal primaloft. Ale treba uz to vychytali. A jak jsem se tu dozvedel, tak jsem nebyl jediny kdo reklamoval a to z jinych pricin, muzes si to tu vyhledat.
Je to skoda, pac bunda se mi jinak moc libila. Loni jsem ji ale pouzil jen parkrat vzhledem k tomu jaka byla zima a pak sla na tu reklamaci. Nebyl jsem moc spokojen s prodysnosti materialu. Odolnost jako takovou nemuzu posoudit.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod suslos » pát pro 19, 2014 18:14

Montura: Skisky má známej a stěžuje si na její neprodyšnost od jejího prvního použití :toimonster:

LS Pegasus: Měl jsem 2, obě skončily vždy na reklamaci - páraly se švy. Jinak bunda to byla perfektní, super střih, super vychytávky... __II
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Firestone » pát pro 19, 2014 18:24

Tak jsem nakonec sáhl po více "městské" NORDBLANC POLE (softshield). Jako je to zcela jiný typ bundy, řekl jsem si, že bych rád něco odolnějšího. Sice to bude těžká potvora, ale snad trochu podrží, když půjde teplota na pár stupňů pod nulu při běžném pohybu. Značka to sice není nic extra, ale mám od nich jednu letní-lehkou a funguje pěkně a moc z ní věcí neodpadává :)
Firestone
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř lis 16, 2011 12:29

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát pro 19, 2014 18:27

Pozadavek na odolnost materialu se podle mne strasne precenuje. A "pancerova" zateplena bunda nebude fungovat, protoze svrchni material nebude dost prodysny.

Aktualni zateplenou bundu (MHW Compressor, docela jemny svrchni material) mam 7 let a krome diry na rukavu od kovovych gripu na sneznicich (coz by neprezilo nic krome kevlaru) zadne poskozeni a to na ni nejsem nijak opatrny. Mezi smrcky chodim na sneznicich bezne, obcas prolezu nejake krovi apod. Predchozi bundy na tom byly podobne, dlouho jsem nosil lyzarskou, ktere byla z jeste tenciho materialu. Nikde jsem ji neroztrhl, jen se asi tak po 15 letech zacal na exponovanych mistech prodirat. Pertexova vetrovka mi odchazi po 17 letech a za tu dobu ma v sobe asi 4 dirky, ta si uzila krovi, skal a ledovcu dost. Moje zkusenosti, mozna to ma nekdo jinak.

Trochu horsi je to u kalhot, mivam pravidelne roztrhane nohavice od macek, bez ohledu na material (nikde nemam kevlar). Plus obcas nejaka dirka jinde, kdyz si sednu nebo skrtnu o ostry kamen, ale nic tragickeho. A opet nenosim zadny pancir, jediny opravdovy problem jsou ty macky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát pro 19, 2014 18:50

Firestone píše:Tak jsem nakonec sáhl po více "městské" NORDBLANC POLE (softshield).

SOFTSHIELD® 10000 disponuje vodním sloupcem 10 000 mm a prodyšností 10 000 g

To je strasne mala prodysnost, na libovolne potivejsi aktivity nepouzitelne. Mam SS bundu s o neco lepsimi parametry (12000?) a i ta je na nic. A to je od lepsi znacky, takze parametrum se na rozdil od NordBlancu da verit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení