Notebook 12" pro úpravu fotek

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Notebook 12" pro úpravu fotek

Příspěvekod Aldo » úte pro 2, 2014 21:36

Zdar, měl bych takový dotaz pro znalce .
Potřebuji koupit nový noťas na které se budou dát upravovat fotky v RAWu.

Podmínka je rozměr 11,6" a cena do 15 000 +/- jde o úpravu jednotlivých fotek, žádné dávkové soubory xx fotek.

Za tyhle peníze můžu mít něco s procesorem I-3 i I-5 ale vesměs všechny mají jen 4GB RAM. Předpokládám, že se dá vytáhnout a místo ní vložit 8GB.
Co je pro úpravy fotek důležitější, výkon procesoru nebo právě RAM? Grafiku mají všechny sdílenou, s tím nehnu.
Na úpravu používám ZPS 15 PRO.
Mohl by se někdo znalý nebo aktuální uživatel vyjádřit? Byl bych moc vděčen. Třeba bych koupil levnější a stačilo by to.
Upravoval jsem je i na poměrně slabším a starším stroji ale bylo to celkem zdlouhavé. Nečekám, že to bude nějaký rychlík ale .....

Můj favorit je Acer TravelMate B113-M s procesorem Intel Core i5-3337U
Díky.

PS: (Upozorňuji, že mě nezajímají názory které se jistě objeví, že takový NTB je na hov.. a že malá obrazovka, výkon atd... Mám velký kvalitní monitor, externí klávesnici apod.... Podmínky jsou prostě dané) [-X :D
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Notebook 12" pro úpravu fotek

Příspěvekod mike » úte pro 2, 2014 21:47

Aldo píše:Za tyhle peníze můžu mít něco s procesorem I-3 i I-5 ale vesměs všechny mají jen 4GB RAM. Předpokládám, že se dá vytáhnout a místo ní vložit 8GB.

Tohle neni dobry predpoklad, u levnych malych notasu bych spis cekal opak. Urcite si to predem over.

Abys vyuzil vic nez 4 GB RAM, potrebujes 64-bitovy OS, coz uz snad dneska byva, ale taky by to chtelo overit. Jinak zalezi na softwaru, ktery pouzivas. Jestli umi paralelni zpracovani dat, tak je vyhodou vic jader procesoru, pricemz pamet muze byt nebo nemusi byt tak dulezita. Asi by bylo nejlepsi, kdyby ses kouknul k vyrobci softwaru, jakou konfiguraci doporucuji, pripadne se jich zeptal. Obecne: rychlejsi CPU to vylepsi vzdycky, vic RAM jen do urcite hranice a vic jader jen kdyz je software umi vyuzit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Notebook 12" pro úpravu fotek

Příspěvekod Aldo » úte pro 2, 2014 21:58

Díky Mike, tohle jsou ale obecné doporučení, nicméně díky i za ně. Tak nějak ale trochu doufám, že napíše někdo něco v tom smyslu :
"Mám tenhle a šlape to celkem bez problému". :mrgreen:
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Notebook 12" pro úpravu fotek

Příspěvekod mike » úte pro 2, 2014 22:07

NZ. Jj, ja si fotkama moc nehraju, takze konkretneji nevim. Ale bacha na to, ze nekomu neco vyhovuje jeste neznamena, ze to bude vyhovovat i tobe. Jine pozadavky, jiny software... proto bych se nejdriv zajimal u tvurce softwaru a podle toho si nastavil minimalni pouzitelnou konfiguraci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Notebook 12" pro úpravu fotek

Příspěvekod Miras » stř pro 3, 2014 8:55

Taky jsem příznivec malých notebooků, takže u mě máš podporu ;-)

Teď jsem v práci, mám tu už trochu starší notebook s i5 2410M, ale hrubá výpočetní síla bude asi cca srovnatelná s tebou vybraným i5-3337U.
Zkusil jsem v ZPS 15 Pro pustit zpracování 150 RAWů o souhrnný velikosti 1,6GB, výsledkem je 1GB jpg souborů. Zpracování trvalo nějakých 9 minut, procesor jel na 100% na všech 4 vláknech. Využití paměti procesem Zoneru se pohybovalo někde kolem 0,5 - 0,75GB max.
Čili se mi jeví, že procesor je rozhodně důležitější.
Nicméně 4GB paměti je IMHO na hranici rozumný použitelnosti, to mám pomalu plný už teď a to jsem ještě skoro nic nepustil :twisted: Určitě bych doporučil paměť rozšířit. Tady na videu je vidět, že B-113 má dva paměťový sloty: https://www.youtube.com/watch?v=63WEVMZWzAc. Pokud jsou u Aceru trochu rozumní, bude obsazený jen jeden, pak by nebyl problém dokoupit jen další 4GB modul a nacvaknout. Bonusem by bylo, že paměti pak pojedou dvoukanálově, což zas o kousek zvedne výkon. Většinou se toho, zda je z výroby obsazený jeden nebo oba sloty, dá někde ve specifikacích dopátrat, případně se zeptat u prodejce. Občas se stává i to, že různý konfigurace stejnýho modelu to mají jinak... Investice cca 1000Kč, která ale není nutná úplně hned. Můžeš upgradovat kdykoliv později, podle potřeby.
Co bych ale určitě neodkládal je investice do SSD namísto klasickýho HDD. Nedokážu odhadnout, nakolik to ovlivní rychlost zpracování fotek, na ničem jiným než na SSD už nejedu :wink: Ale celková použitelnost stroje je s SSD úplně někde jinde. Na samotnej systém a pár základních programů stačí s trochou skromnosti i 64GB (1200Kč), ale 128 (1600Kč) je i pro tenhle případ lepší volba. Na 256GB (2600Kč) se člověk vejde už celkem slušně se vším, co může trochu častěji potřebovat. Tím samozřejmě nemyslím hry a filmovej archiv :) Ale i něco těch fotek se tam pak vleze...
Ještě mě napadá, že bych mohl pro zajímavost zkusit stejnou úlohu pustit z USB 3.0 disku. Trojkový USB rychlost čtení/zápisu na HDD nijak moc nebrzdí, tak by to mohlo být celkem vypovídající. Ale to kdyžtak až zítra...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Notebook 12" pro úpravu fotek

Příspěvekod paldo » stř pro 3, 2014 9:20

Ešte jedna možnosť.... skúsiť sa spýtať tu: http://forum.zive.cz/forum-907/Notebooky.html

užívatelia tam zvyknú bývať trochu svojskí (ako na každom fóre) ale k rozumnému riešeniu sa dá dopracovať vždy...
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Notebook 12" pro úpravu fotek

Příspěvekod Aldo » stř pro 3, 2014 11:50

To Miras
Díky, nějakou takovou odpověď jsem čekal. =D>
O typu asi je rozhodnuto. SSD nechám na trochu jindy páč po tomhle kaufu budu finančně dost vyčerpaný, ale do budoucna o tom uvažuju. Počkám si až to zase trochu zlevní :)
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Notebook 12" pro úpravu fotek

Příspěvekod kaarkull » stř pro 3, 2014 13:13

Asi ta nepotesim, ale vacsina NB nema display vhodny na upravu fotiek. Ustrelene farby reps. vyvazenie bielej, zly kontrast, staci ho trochu inak nahnut a vidis inak... Vseobecne sa doporucuje zohnat si k tomu nejaky lepsi externy monitor, ktory idealne nakalibrujes aspon softwerovo.
Samozrejme zalezi, co od toho postprocessu cakas :)
~ Vidět daleko, a dojít tam, není totéž. ~

www.sulovskevrchy.sk
Uživatelský avatar
kaarkull
účastník
účastník
 
Příspěvky: 301
Registrován: pon črc 11, 2011 13:23

Re: Notebook 12" pro úpravu fotek

Příspěvekod Miras » stř pro 3, 2014 13:37

Však píše, že má velký a kvalitní monitor :wink:

Ono koukám, že při požadavku na i5 a uhlopříčku 11,6" se krom toho Aceru do cenový hladiny okolo 15k stejně nic jinýho nevejde, tím je výběr asi danej. Nevypadá špatně, jako základ pro budoucí upgrade (RAM, SSD) dobrý. Postupoval jsem v podstatě stejně...

Leda bys byl ochoten mírně slevit z požadavku na uhlopříčku - ve 13,3" by se nechala za podobný peníze sehnat i5-4210u, což je novější generace, při nižší spotřebě má o malinko vyšší výkon. V úvahu by pak připadaly HP Pavilion 13, Lenovo M30-70 a Acer Aspire V13. Lenovo a HP jsou už dost těžký, ten Acer by mohl stát za úvahu.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Notebook 12" pro úpravu fotek

Příspěvekod kaarkull » stř pro 3, 2014 13:46

Aha, sorry, som prehliadla O:)
~ Vidět daleko, a dojít tam, není totéž. ~

www.sulovskevrchy.sk
Uživatelský avatar
kaarkull
účastník
účastník
 
Příspěvky: 301
Registrován: pon črc 11, 2011 13:23

Re: Notebook 12" pro úpravu fotek

Příspěvekod Aldo » stř pro 3, 2014 20:20

To Miras
Hele dneska jsem narazil na tenhle noťas
Je to loňský kousek od HP, má slabší procesor ale samostatnou grafickou kartu a 8GB RAM.
Co si o tom myslíš?
Oni ho tam mají za 12000 ale na prodejně se dá sehnat pod 10000.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Notebook 12" pro úpravu fotek

Příspěvekod mike » stř pro 3, 2014 20:43

Frekvence CPU se u procesoru od ruznych vyrobcu neda primo porovnavat, ale dve jadra jsou polovina proti ctyrem. Kdyz je aplikace umi vyuzit a to zrejme ta tva umi, jak Miras otestoval. Zkus si najit nejake benchmarky, ktere se daji porovnat, ale AMD uz delsi dobu zaostava a rozdil ve vypocetnim vykonu mezi tema dvema laptopama muze byt docela drasticky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Notebook 12" pro úpravu fotek

Příspěvekod Miras » stř pro 3, 2014 21:06

Hele ten procesor je fakt tragédie, tomu bych se vyhnul velkým obloukem. Věřím, že na desktopu může mít smysl ve specifických případech nad AMD uvažovat, ale do notebooku bych to nechtěl ani zadarmo. Tam si myslím Intel nemá konkurenci... Ta grafika taky nebude žádnej zázrak, píšou, že má paměť stejně sdílenou, takže říkat jí samostatná je asi dost nadsazený. Oni ty integrovaný Intelácký grafiky jsou poměrně slušný, kdejakou low-end dedikovanou strčí do kapsy.
Takže ne-e, ruce pryč.

Pokud bys chtěl ušetřit, pořád bych se držel Intelu. Nějaký Pentium by taky bylo ještě slušný, notebooků s N3520/30/40 je na výběr docela dost a s cenou se taky můžeš dostat pod 10k. Bez debat by to byla lepší volba, jak to HP s AMD.

Případně se zkusit podívat po nějakých repasech/výstavních kouscích, mohlo by se nechat něco vybrat. Jen je potřeba trochu víc dávat pozor na generaci procesoru, nejstarším Sandy Bridge Intelům bych se spíš už taky vyhnul. Procesorová část OK, ale ty grafiky byly tenkrát slabší, sem tam by mohl být problém třeba s akcelerováním videa a tak. Právě až od další generace (Ivy Bridge) začaly být ty integrovaný grafiky slušný.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Notebook 12" pro úpravu fotek

Příspěvekod mike » stř pro 3, 2014 21:15

AMD uz delsi dobu nesleduju, ale nepouziva se v laptopech kvuli nizsi spotrebe (kdyz pomineme cenu)? Vypocetni vykon stejne obvykle nevyuzivas, kdyz teda neupravujes fotky ;-) Na browseni po webu a maily to porad bohate staci, vzdyt na to jeste celkem nedavno stacily pocitace s radove mensim vykonem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Notebook 12" pro úpravu fotek

Příspěvekod Miras » stř pro 3, 2014 22:17

Viz zmiňované Intely Pentium N3520/30/40. Při nižší ceně a nižší spotřebě nabídnou násobně vyšší výkon. Vážně netuším, koho co vede k pořízení notebooku s AMD...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Notebook 12" pro úpravu fotek

Příspěvekod mike » stř pro 3, 2014 22:31

Evidentne nejsi sam. Hodil jsem si do jednoho grafu vyvoj akcii Intelu a AMD za posledni rok a vypada to jako rozeviracici se tlama ;-) Jeste pamatuju Inteli 64-bitovy debakl s Itaniem predzdivanym Itanic, tenkrat je AMD valcovalo, kdeze ty casy jsou... :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Notebook 12" pro úpravu fotek

Příspěvekod Lipon » čtv pro 4, 2014 7:52

nektere graficke aplikace jsou psany na miru intelackym cipum-tot muj osobni poznatek
akorat nemam jak to exaktne dokazat/vyargumentovat
setkal jsem se s tim u DxO Optics Pro, uz pred x lety, na AMDcku bylo davkove vyvolani v radu vyssich desitek rawu prace na celou noc (a mohl jsem vypnout topeni), srovnatelny intel (nizsi stredni trida tehdy) na pujcenem stroji byl nekolikanasobne rychlejsi
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Notebook 12" pro úpravu fotek

Příspěvekod mike » čtv pro 4, 2014 17:07

Muze byt. Jednak takove optimalizace zvladaji prekladace (zdrojaku do kodu) a jednak se nekdy delaji rucne v assembleru a pak se samozrejme optimalizuje pro nejrozsirenejsi procesory. Nekdy se daji vyuzit instrukce, ktere ma jen nektery procesor, pripadne se da vyuzit i graficka karta, zas jen nektera. Nebo to taky muze byt tim, ze konkretni procesor ma nejakou vlastnost, ktera konkretni ulohu zasadne urychli, ac je jinak pomalejsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Notebook 12" pro úpravu fotek

Příspěvekod apuka » čtv pro 4, 2014 22:50

Aldo, jen jeden dotaz a jedna "technicka".
Jake upravy budes chtit na fotkach provadet? "Vyvolani" RAWu jednotlive, upravy JPG (urovne, barvy, doostreni, atd) nebo zmena velikosti, vyrezy? Na tom hodne zalezi.
4GB Ti uplne v pohode na zpracovani po jednom staci. Ja mam doma snad 5 let stare PC s AMD, tou nejprostsi Radeon grafikou, 4GB pameti a 32-bit Win7 a na vsechny uvedene upravy je to v pohode, dokonce i v Gimpu nebo Photoshopu 3, Rawtherapee (cim novejsi, tim pomalejsi :-(), atd. Dokonce na PC pred timto (tj. alespon 10 let vyvoje zpatky a i tehdy malo vykonne) jsem delal ve Photoshopu obrazy na tisk 70 x 100 cm v 300 DPi s mnoho desitkami vrstev s efektami a taky to slo. No, ale tam to bylo uz pomalejsi, 32bit a 4 GB na XP uz bylo malo, procesor tomu taky nepridal.
Tj. pokud nedelas nejake slozite upravy nebo Zoner neni extra narocny (a nemas zapraseny pocitac blbostma, ktere by tam nemusely byt), tak TI bude stacit skoro cokoliv. Podivej se napr. na HP notebooky http://www.hpmarket.cz/product.asp?ccod ... k-11-palcu Pokud se tam prihlasis s ISICem nebo Sphere kartou (ale to musis najit na netu nebo jim poslat dotaz, jak, ted to nemohu najit), tak jeste na vetsinu dostanes par % slevy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Notebook 12" pro úpravu fotek

Příspěvekod RUMcajs » pát pro 5, 2014 9:03

Zalezi na tom s jak velkyma fotkama a v jakem formatu budes pracovat.
Jestli je to 20MPIX fotak a fotis do RAW tak to bude chtit co nejrychlejsi notebook a stejne to bude pomale.


Pro JPG z kompaktu si vystacis i se zakladnim modelem.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Notebook 12" pro úpravu fotek

Příspěvekod Aldo » pát pro 5, 2014 14:03

Zdar chlapi, už je to v podstatě vyřešeno. Koupím maximum možného v 11.6" (viz výše) ale pro objasnění.
Jde o to, že nasypu do PC fotky v RAWu a potřebuji je postupně upravit, jednu po jedné. U ZPS jde o to, že si otevřeš RAW editor a pak u každí fotky posunuješ hejblátky až se ti to líbí :) . Jakmile to máš upravené, tak to necháš vyvolat. Právě ten proces posunování hejblatky je to, co mě zajímá. posunu jezdcem a čekám až se úprava projeví a tam je zakopaný ten pes, kterého potřebuju vykopat.
Následné vyvolání těch úpravených fotek do JPG nebo TIFF už mě moc nesere, to si klidně počkám. Jde o tu samotnou postprodukci jednotlivé fotky aby to odsejpalo.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Notebook 12" pro úpravu fotek

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 5, 2014 14:36

muj par let starej phenom 4jadro na 3400mhz a 8gb ram se mi zda, ze kdyz naaahodou chci v rawu zps 15 nekam soupnout hejblatkem, to to stejne neni na pockani ](*,) nastesti fotit neumim a tak takovy blbosti jako foceni do rawu nedelam :D proti 6 let starymu dvoujadru se 4gb ale vyraznej skok vpred...

podle me toho psa nevykopes v cene do 15 000, ale bude se s tim dat asi pracovat tak, ze pokud nebudes zpracovavat 100 fotek denne, tak te z toho neslehne :D

ted zpracovavas na cem a odsejpa to? (pro porovnani)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Notebook 12" pro úpravu fotek

Příspěvekod Aldo » pát pro 5, 2014 15:06

It Core 2 duo CPU E7300 2GB RAM. 8 roků staré? :oops:
Jde to ale dře to. :mrgreen:
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Notebook 12" pro úpravu fotek

Příspěvekod Miras » pát pro 5, 2014 15:55

Mawenzi píše:muj par let starej phenom 4jadro na 3400mhz a 8gb ram se mi zda, ze kdyz naaahodou chci v rawu zps 15 nekam soupnout hejblatkem, to to stejne neni na pockani ](*,)

No vidíš to, já na svým Core i5-2410m na nižší frekvenci a s menší jak třetinovou spotřebou šoupu hejblátkama jak zběsilej a reakce je prakticky okamžitá u všeho. Pravda nejsou to RAWy nijak velký, jsou z kompaktu a mají kolem 10MB, u něčeho masivnějšího by se zapotil asi trochu víc. Nicméně koukám na vytížení procesoru a nějaká menší výkonová rezerva tam ještě je.
A to výše zmiňovaný Core i5-3337u bude nejspíš ještě o malinko výkonnější, spotřebu má zase poloviční a může být v notebooku za 15! Pokrok nezastavíš...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Notebook 12" pro úpravu fotek

Příspěvekod mike » pát pro 5, 2014 15:58

Je to schopne vytizit vic jader i kdyz upravujes jen jeden RAW? Pri davkovem zpracovani muze proste pustit na kazdy RAW jeden thread a o zbytek uz se postara OS, zajimave je to u jednoho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Notebook 12" pro úpravu fotek

Příspěvekod Miras » pát pro 5, 2014 16:14

Jo, kupodivu i při úpravách jednoho RAWu vytěžuje všechny "4" jádra. Vypadá to, že mají u Zoneru podporu vícejádrových procesorů zmáknutou slušně.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Notebook 12" pro úpravu fotek

Příspěvekod mike » pát pro 5, 2014 16:19

V tom pripade neni co resit a cim vic jader, tim vic Adidas ;-)

Zrovna zpracovani obrazku se paralelizovat da (zpracovani po ctvercich apod.), ale ani tak to neni trivialni a je fajn, ze to v Zoneru umeji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Notebook 12" pro úpravu fotek

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 5, 2014 21:18

asi 20mb na raw (nefotim do nej, tak presne nevim), stary 8mb sou mnohem rychlejsi, to je fakt.
a i5 bude urcov poho, to nechci rict ze ne, jen si clovek musi pohlidat aby nemel fakt ty mega usporny netbookovy varianty.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Notebook 12" pro úpravu fotek

Příspěvekod pavproch » pát pro 5, 2014 21:31

Aldo píše:Jde o to, že nasypu do PC fotky v RAWu a potřebuji je postupně upravit, jednu po jedné. U ZPS jde o to, že si otevřeš RAW editor a pak u každí fotky posunuješ hejblátky až se ti to líbí :) . Jakmile to máš upravené, tak to necháš vyvolat.


seš prase... :mrgreen: tohle sa s fotkama nedělá... buď ta fotka "vyjde" rovnou z paparátu nebo "delete"... tohle dělá Fujcik se svýma fotka do kalendářů Beskyd ... a je to pěkný hnus, filajový, velebnosti :vom:
(viz jeho letošní Beskydy 2014)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Notebook 12" pro úpravu fotek

Příspěvekod mike » pát pro 5, 2014 21:36

:D taky jsem se chtel zeptat, proc to vlastne dela, ona ta automaticka uz dneska byva docela dobra. Si nedovedu predstavit, ze bych si s kazdou fotkou hral rucne. Jsem rad, ze tu hromadu nacvakanych vubec proberu a vytahnu ty, co se mi libi. Ale zas nejsem zadny fotograf a fotim ciste dokumentacne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Další

Zpět na Fotografie v outdooru