Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » pon lis 24, 2014 20:54

a o tom jak v devadesátých letech přešla expedice za několik měsíců z Ruska do Kanady, a na chození nosili Polartec Classic 200 nebo 300 jsem tu kdysi psal, díky tomuhle dokumentu jsem taky přešel ze zateplených bund, na Polartec Classic, a pak na Polartec Power Stretch, 118 dní v zajatí ľadu, moc pěkný dokument
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod suslos » pon lis 24, 2014 21:26

mike píše:Jasne, chapu, ze budes mit jine starosti. Ale kdybys tam nahodou obchod mont-bellu potkal, mohl by byt zajimavy i pro tebe. Maji tam fajn veci a japonska nabidka je sirsi, nez americka.

Jinak mas muj obdiv. Kdyz mi hrozila sluzebka do Japonska, tak jsem se docela branil, jelikoz jsem mel trochu hruzu z predstavy, ze prijdedu nekam, kde nedokazu ani precist nazev ulice ;-)


Budu učit děti lyžovat __II A hlavně je to příležitost, která se neodmítá - zalyžovat v Niseku na tamním prašanu __II __II

Jinak, kdyby jsi měl o něco od nich velký zájem, můžeš si to s nimi vykomunikovat a já bych to tam jen někde převzal * když náký krámek potkám, určitě do něj kouknu, Mont-bell je absolutní TOP :t:t
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 24, 2014 21:41

Jasne, chapu, taky jsi mladsi ;-) Jak se s detma budes domlouvat? Umis japonsky?

Komunikovat s Japoncema? :? Co znam z prace, tak je to velmi narocne... ale tam to zas nebylo z pozice zakaznika. Zamyslim se, jak to poresit, veci maji fajn, ale chtelo by to osahat a vyzkouset. Zvlast kalhoty, bundu jednu mam, takze predstavu taky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod suslos » pon lis 24, 2014 21:44

Budu mít jen malý děti, takže pár slov anglicky a jinak rukama, nohama... dělat zábavu a bude snad fajn __II

Jasný, promysli to, jsem kdyžtak k dispozici, místa kde se budu přesně nacházet budu vědět po 8.12., jinak přilétat a odlétat budu z Osaky
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 24, 2014 21:48

Fajn, diky, zkusim neco vymyslet. Uzij si to tam :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 25, 2014 6:06

Seznam obchodu MontBell v Japonsku. V Osace jsem jich napocital 10. Budes mit nekdy volno behem pobytu a podivas se tam? Po priletu je to asi nerealne, budes mit uplne jine starosti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod pI3rre » úte lis 25, 2014 23:31

Ahoj, vybírám péřovku, kterou budu využívat hlavně během podzimního lezení, případně lyží a různých další sportovních aktivit. Určitě chci péřovku s kapucí, dobrou odolností materiálu. S teplotami kolem nuly snad problém nebude? Po dlouhém hledání a pročítání zdejšího fóra, jsem vytipoval dva kandidáty. Nevím která bude pro mé potřeby lepší volba.
1. http://www.climbing.cz/produkty/bundy/m ... n-1035.htm
2. http://www.outdoorline.sk/sk/paperove/1 ... rance.html

Ceny jsou podobné (výše jít moc nechci), liší se v použitém Pertexu a v plnění. Díky moc za rady. Pokud máte nějaký jiný tip sem s ním ! =)
pI3rre
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon bře 28, 2011 14:49

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mvaldo » úte lis 25, 2014 23:59

10 rokov zaruka na Cumulus Incredilite Endurance, bezproblemovy obchod a jeho majitel, pre mna jasna volba :)
bundu vlastnim
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř lis 26, 2014 1:28

@mvaldo: jak ji pouzivas a jake s ni mas zkusenosti?

@pI3rre: jestli hydrofilnim peri mysli climbing.cz ve skutecnosti hydrofobni, tak by to bylo plus pro Rab. Zvlast jestli ji chces pouzivat na potive aktivity. Cumulus je lehci a ma lepsi peri, ale zas ma min prodysny Pertex. Teple by mely byt podobne, jestli spravne pocitam, tak napln je odpovidajici.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod flubertn » stř lis 26, 2014 16:22

Tak som navstívil obchod s Tilak bundamy a zistil som ze mám smolu. Aj najvecsie modely XXL sú mi malé :oops:
Predavac ako náhradu za tilak svalbard odporúčil http://www.spsport.cz/185-ortovox-bunda ... iz-bianco/ .
Aké sú názory na tú bundu za dané peniaze? Mal som ju na sebe, velkostne je širšia takže mi sadla. Ako vrchnú vrstvu by som časom kúpil nieco ako http://www.spsport.cz/354-warmpeace-bun ... opdeck-66/ .

Pop akú inú znacku by ste odporucili. Musia mať ale o cca 1 číslo širšie velkosti ako Tilak. Hold mám bruško.

(obe bundy som mal jednu na druhej oblecenú a velkostne boli OK.)
flubertn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon lis 17, 2014 12:19

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod aksam » stř lis 26, 2014 17:31

flubertn....ortovoxku mám, sice její první generaci, ale podstatnou změnou neprošla, bunda je to skvělá, hlavně na aktivní pohyb, skvěle prodyšná, ale do deště podle mně nevhodná, vlhčí sníh ji nevadí, ale vyloženě v ní zmoknout by nebylo ok. Pokud neřešíš peníze klidně ji kup, ale jak jsem četl na, co ji chceš, dají se pořídit i levnější bundy třeba http://www.highpoint.cz/panske-obleceni ... acket.html nebo nové primaloftky má v nabídce http:// www.sirjoseph.cz /. Zajo na Slovensku má také novou zateplenou bundu http://www.zajo.net/cz/zateplene-bundy- ... 735-1.html
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod zajcev » stř lis 26, 2014 19:54

Chlopi mam dva dotazy na majitelov bund z Polarteku Alpha:
Ako by ste ho odhadom porovnali co sa tyka vyhrevnosti s Primaloftom a perim? Respektive 40 a 80g/m² Alpha su comu teplotne najblizsie?
Su i tie bundicky s 80g/m² vhodne len na aktivny pohyb, alebo dokazu zahriat aj pri postavani a trebars podvecer okolo stanu atd?

Hladam sice skor "stacionarnu" bundu, ale odlahcujem vybavu a male rozmery (najma hrubka) spolu s vahou ma celkom zaujaly.
zajcev
nováček
nováček
 
Příspěvky: 73
Registrován: čtv led 19, 2012 11:19

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » čtv lis 27, 2014 10:06

tak na tohle ti jenom těžko někdo odpoví, každý se totiž potí a topí úplně jinak, a ještě má na to vliv třeba věk nebo váha
zajcev píše:Hladam sice skor "stacionarnu" bundu, ale odlahcujem vybavu a male rozmery (najma hrubka) spolu s vahou ma celkom zaujaly.

tak to pak jediné UL péřovku, jiná možnost neexistuje
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát lis 28, 2014 1:52


Rab Microlight Alpine jsem si zkusil a bunda se mi hodne libila. Bohuzel ma na muj vkus moc uzke rukavy, jinak bych ji asi rovnou koupil. Rukavy jsou akorat na telo a ja jsem zvykly je mit trochu volnejsi a bal jsem se, ze takhle by mi bylo na ruce horko. Jestli to ale nekomu nevadi nebo ma tenci ruce, tak vypadala opravdu dobre. Jevila se znatelne teplejsi, nez ma primaloftka se 100 g/m^2 Primaloft One.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát lis 28, 2014 5:00

zajcev píše:Chlopi mam dva dotazy na majitelov bund z Polarteku Alpha:
Ako by ste ho odhadom porovnali co sa tyka vyhrevnosti s Primaloftom a perim? Respektive 40 a 80g/m² Alpha su comu teplotne najblizsie?
Su i tie bundicky s 80g/m² vhodne len na aktivny pohyb, alebo dokazu zahriat aj pri postavani a trebars podvecer okolo stanu atd?

Majitel sice nejsem, ale taky jsem jich par vyzkousel a prislo mi, ze Polartec Alpha hreje min, nez Primaloft. Videl bych to spis na aktivni pohyb, nez na zastavky. Zkousel jsem to v obchode tj. pokojove teplote, ale rozdil byl dost znat. Mezi Alphou a Primaloftem byl rozdil asi jako mezi Primaloftem a perim (v lehci perovce).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod scinkk » pát lis 28, 2014 11:31

Alphu nemam ale dost jsem se o to zajimal. Snad vsichni recenzenti ci majitele se schodli, ze alpha je proste o neco mene izolujici nez primaloft o stejne gramazi.
A s prodysnosti je to zrejme dosti osemetne, neb zalezi mezi jaky material tu izolaci narvou. Nevim o tom, ze by nekdo delal test prodysnosti samotneho materialu, tedy primaloft vesus alpha, ci alespon dve bundy se stejnym materialem vne a uvnitr bundy.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod zajcev » úte pro 2, 2014 14:56

Dobre teda, tak Alphu som zavrhol. :((

Nemá tu kdosika niektoru z tychto novych bundiciek od Sira Dzouzefa?
Kanamo Man
Fjord Man
zajcev
nováček
nováček
 
Příspěvky: 73
Registrován: čtv led 19, 2012 11:19

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod suslos » úte pro 2, 2014 16:40

mike píše:Seznam obchodu MontBell v Japonsku. V Osace jsem jich napocital 10. Budes mit nekdy volno behem pobytu a podivas se tam? Po priletu je to asi nerealne, budes mit uplne jine starosti.


Až tam budu dám vědět __II po příletu pomastím do střediska, ale během zimy se tam určitě dostanu :supz:
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte pro 2, 2014 17:58

Fajn, diky :) Klidne pak posli SZ.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte pro 2, 2014 18:14

mike píše:Zkousel jsem pres bundu dychat a jde to uplne volne. Az 4x prelozeny rukav tj. 8 vrstev odpovida tak jednomu kavovemu filtru. Priklad, kdy je prodysnost uz moc velka a na vrub vetruodolnosti. Bunda evidentne prisla o DWR, voda nekulickuje.
...
Nejaky napad, co s tim? Muzu zkusit obnovit DWR, ale velke nadeje v to nevkladam...

Nastrikal jsem na bundu cele baleni Permament Water Guard od Atska. A pak nechal aktivovat teplem v susicce. Hodinu na nizsi ze dvou teplot (u kamaradky, takze nevim podrobnosti).

Prodysnost se znatelne snizila hned po aplikaci a volnem ususeni, susicka na ni uz nemela znatelny vliv. Ted se da pres rukav tj. 2 vrstvy dychat volne, pres 4 vrstvy je znat odpor a pres 8 uz bych se udusil. Vetruodolnost se zlepsila, otazka je, jestli to bude stacit. Sel jsem v ni ted jen v tricku s kratkym rukavam a na holych rukach jsem vitr porad trochu citil, ale uz se to dalo a navic bylo chladneji, nez posledne. Rekl bych, ze v triku s dlouhym by to jit mohlo, vyzkousim asi o vikendu.

Sucicka pomohla s odolnosti proti vode, ta ted kulickuje a steka a nic po ni nezustane. U tehle bundy to sice neni potreba, ale proc ne.

Mimochodem se ukazalo, ze reklamni kecy o tom, ze impregnace nesnizuje prodysnost, jsou jen kecy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod axi12 » úte pro 2, 2014 18:23

:wink:
mike píše:Fajn, diky :) Klidne pak posli SZ.

Nj, mike by si to rád škudlil pro sebe... nene, jen se s námi taky můžeš podělit! :wink:
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte pro 2, 2014 18:28

Nic takoveho, chci byt jediny, kdo u nas ma veci od MontBell :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » sob pro 6, 2014 11:15

mike píše:Rab Microlight Alpine jsem si zkusil a bunda se mi hodne libila. Bohuzel ma na muj vkus moc uzke rukavy

taky jsem zkoušel Rab Microlight Alpine XL, ty rukávy my byli taky úzký, a co mě ještě dost vadilo, a shodli jsme se na tom i z prodavačem, bylo to zakončení kšiltu kapuce tvrdou gumou nebo co to je
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » stř pro 10, 2014 8:17

(jestli nejsem ve správném tématu, prosím za prominutí a přesun na patříčné místo)

Mám asi tři měsíce novou péřovou vestu, jelikož byl poměrně teplý podzim, nosím ji tak sotva dva měsíce a intenzivně cca měsíc - nicméně, lítá z ní stále peří a to tak, že podle mého hodně (každý den, kdy ji mám na sobě, musím obírat ostatní oblečení od drobného chmýří, což je třeba na fleece mikině nadlidský úkon)..
měl již dříve celkem dvě peřové bundy, ale ze žádné to nelítalo v takové míře, vždy tak první týden nošení se uvolnila nějaká pírka, no a potom sem tam jsem našel po jednom pírku či chmýříčku, tady z té vesty to lítá tak 10x více a pořád...potřeboval bych poradit, jak takovou věc reklamovat, mám-li šanci na uznání... jinak vestička je lehounká, promakaná, dobře sedí a nerad bych se ji zbavoval

:((
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Happy » stř pro 10, 2014 9:29

Nenapsal jsi to nejdůležitější. Typ a značku. Jinak to samozřejmě normální není, ale u některých low price produktů to je jejich vlastnost. Jediný co nám doma z peřových věcí silně pelíchá, tak je bunda od Hannahu. S tou nesmí dráhá třetina ani do auta, protože sedadlo potom vypadá, jako když tam proběhl rituál obětování nějákého ptáka. Jinak zbytek péřových produktů (Sj Marmot) v poho.
Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. K. Čapek
Uživatelský avatar
Happy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 372
Registrován: úte led 29, 2008 7:50
Bydliště: 3 km za Prahou

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » stř pro 10, 2014 9:38

já jsem nedávnou reklamoval na to samé co se děje tobě u péřovou bundu viewtopic.php?p=385061#p385061, reklamace pro nadměrné vypadávání peří
Naposledy upravil fps dne stř pro 10, 2014 9:47, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » stř pro 10, 2014 9:39

značka Warmpeace, podle mne obecně slušná kvalita, mám od nich pár věcí - předešlá péřovka byla taky od nich (nevzpomenu si teď už model), kdybych ji nerozpáral o hůlky při pádu, tak sloužila dodnes, a předtím jsem měl péřovku od Salewy asi 12 či 15 let, ta byla skvělá, až se prostě na namáhaných místech prodřela a rozpadla

jakože po ne zůstane hromada peří na sedačce to zase ne, ale sem tam pírko jo, ale hlavně na tmavém oblečení furt něco sbírám - chápu to u nové věci, že to bude týden dva dělat, než si to sedne, ale tady toto především nepřestává, což považuji za vadu
(vestu nosím nahoře a někdy i pod bundou)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod scinkk » stř pro 10, 2014 10:32

Takhle mi pelicha vesta z Decathlonu, par hodin s batohem na zadech a vybirat to z PWSky je hruza :) Pristi rok si poridim neco lepsiho, tahle byla stejnak brana tak nejak na test uzitecnosti, ale mozna to jeste zkusim reklamovat :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Happy » stř pro 10, 2014 10:42

Tak Wp určitě patří mezi ty lepší. Máš nějaký foto? Je pravdou, že jsem nic podobnýho u svých peřových bund nikdy neřešil a ani nevypozoroval. Spíš takovýto sem tam pírko.
Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. K. Čapek
Uživatelský avatar
Happy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 372
Registrován: úte led 29, 2008 7:50
Bydliště: 3 km za Prahou

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » stř pro 10, 2014 10:44

jako foto čeho? :roll:

Taky vždy předtím sem tam pírko, nyní každodenních několik pírek a chmýříček :rolleyes:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení