Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod air2 » pát lis 21, 2014 14:56

Ad softshell: Gore vyrábí (nebo aspoň vyráběl) 2 různé verze - Gore-tex softshell (GTX SS) a Windstopper softshell (WS SS). Liší se v typu použití - ta první se používala např. na snowboardové/lyžařské bundy (např. Tilak Avalanche) a ta druhá na takové klasické "windstoprovky" většinou bez podlepených švů. Jsou odlišné taky na omak, střihem, použitím... a určitě se budou lišit taky zmiňovanou prodyšností. Takže ne že bych chtěl popichovat, ale bylo by dobré to rozlišovat, ať je jasné o čem mluvíte. Těch modelů je dneska milión.

Jinak byl jsem na čumendu na ty péřovky Quechua a smysl by asi měla jen ta nejvyšší verze péřových "svetrů" - bionassay 800 - váží to necelého půl kila, má to mít 160g peří 85/15. Loft není špatný, ale úplně naducané to rozhodně není. Za 1800 bych řekl slušná záložní bunda do batohu na hory nebo na chození po městě. Těžko říct, jak bude "hřát". Nemám porovnání s Apronem s Rákosky nebo tím modelem od Warmpeace. Co se dívám, ten Rákoska i WMP budou mít méně peří, i když možná zase kvalitnějšího.

Mají tam ještě hutnou péřovku Bionassay 900, asi 340g peří 75/25, hmotnost 900g za 2600 Kč je dost slušná cena a bunda vypadá slušně, naducaná je dost.
http://www.decathlon.cz/prosivana-bunda ... 17730.html

edit:
Jinak PWS vs. Polartec classic 100/200 - PWS oproti Polartecu classic zastaví i slabší vítr, lépe přiléhá na tělo, takže dobře drží teplo při pohybu, při stejné tloušťce lépe izoluje teplo a je taky do velké míry otěruodolný. Polartec classic profoukne vítr jak řešeto a taky rychle žmolkovatí. Ale cenový rozdíl je hodně velký.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » pát lis 21, 2014 15:28

air2 píše:Mike: měl jsem na mysli životnost dutého vlákna/mikrovlákna, které dost negativně ovlivňuje praní. Nemůžu zatím komentovat životnost Primaloftu v bundě, ale jakékoli duté vlákna mi šly vždycky dost slehly jakmile se bunda vyprala.

tohle je docela zajímavé téma, když celí den nosím PWS, tak ho pak po návratu vyperu, mam jich tedy povícero, takže je střídám, a po mnoha vypráních jsou na tom stejně jako by byli nové, jak často perete zateplenou bundu? nejsem žádný cimprlich, ale po několikadenním chození v zateplené bundě na těžko si vyprání určitě taky zaslouží
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » pát lis 21, 2014 15:46

air2 píše:Jinak PWS vs. Polartec classic 100/200 - PWS oproti Polartecu classic zastaví i slabší vítr, lépe přiléhá na tělo, takže dobře drží teplo při pohybu, při stejné tloušťce lépe izoluje teplo a je taky do velké míry otěruodolný. Polartec classic profoukne vítr jak řešeto a taky rychle žmolkovatí. Ale cenový rozdíl je hodně velký.

z těchto třech Polartecu je nejlepší Polartec Power Stretch, ale než obyčejný Flees, je lepší Polartec Classic 100 i 200
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát lis 21, 2014 16:40

apuka píše:Promin, ale toto neslo vynechat.

V pohode, obcas se mi to u slozitejsich citacich stava. Vetsinou si toho vsimnu, tentokrat ne. Opraveno, diky za upozorneni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod air2 » pát lis 21, 2014 16:56

Můj PWS má asi 5 let a zažil toho se mnou hodně. Vše ustál bez újmy a vypadá pořád dobře. Je to nejlepší kus z mých zádveřních hader, společně s kalhotama od Humi.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát lis 21, 2014 17:11

air2 píše:Ad softshell: Gore vyrábí (nebo aspoň vyráběl) 2 různé verze - Gore-tex softshell (GTX SS) a Windstopper softshell (WS SS).
...
Takže ne že bych chtěl popichovat, ale bylo by dobré to rozlišovat, ať je jasné o čem mluvíte.

Myslim, ze to jasne je. pp ma GTX SS a tak to i pise, o WS SS tu rec nebyla.

air2 píše:Jinak byl jsem na čumendu na ty péřovky Quechua a smysl by asi měla jen ta nejvyšší verze péřových "svetrů" - bionassay 800 - váží to necelého půl kila, má to mít 160g peří 85/15. Loft není špatný, ale úplně naducané to rozhodně není. Za 1800 bych řekl slušná záložní bunda do batohu na hory nebo na chození po městě. Těžko říct, jak bude "hřát". Nemám porovnání s Apronem s Rákosky nebo tím modelem od Warmpeace. Co se dívám, ten Rákoska i WMP budou mít méně peří, i když možná zase kvalitnějšího.

Sbalena perovka se poradne nafoukne az na tele. Na volno povesena trochu taky, ale rozdil uz neni velky. Na kvalite peri u toho zalezi hodne. Zajdi si jich osahat vic, at mas predstavu.

air2 píše:Mají tam ještě hutnou péřovku Bionassay 900, asi 340g peří 75/25, hmotnost 900g za 2600 Kč je dost slušná cena a bunda vypadá slušně, naducaná je dost.

Skoro kilova perovka je uz spis neco jako vatak, ne? ;-) Prijde mi, ze tohle uz nema smysl, vyhody peri se ztraci a nevyhody zustavaji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát lis 21, 2014 17:17

fps píše:tohle je docela zajímavé téma, když celí den nosím PWS, tak ho pak po návratu vyperu, mam jich tedy povícero, takže je střídám, a po mnoha vypráních jsou na tom stejně jako by byli nové, jak často perete zateplenou bundu? nejsem žádný cimprlich, ale po několikadenním chození v zateplené bundě na těžko si vyprání určitě taky zaslouží

Primaloftku peru, kdyz smrdi (i mne ;-)). Po sezone vzdycky a obvykle i jednou, mozna i dvakrat, behem sezony. Nejsem zadne extra prase, ale neni to zdaleka tak hrozne, jako u veci na telo. Nejspis proto, ze bunda zas tolik s potem do primeho styku neprijde, ten obvykle prochazi jako para. Ostatni veci peru po kazdem pouziti, ale tady to fakt neni potreba. Nastesti nemam zadny extra cich, ale i tak si davam trochu bacha, jelikoz obcas jezdim na vylety busem a nerad obtezuju ostatni smradlavyma vecma.

Prani urcite ublizi zateplenym bundam vic, nez PWS, o tom zadna. Ale rozhodne nejsou zmeny k horsimu takove, jako u spacaku, tam je nejspis hlavni problem baleni a komprese. Kdyz vidim kolik vydrzela ma tenka PowerDry trika, a to je subtilnejsi material, tak bych se o zivotnost PWS veci vubec nebal. Akorat u rukavici se prodrou konecky prstu, kdyz se v nich clovek hrabe ve snehu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát lis 21, 2014 17:32

fps píše:tak to já potřebuji spodky na spaní, proto raději nosím nezateplené kalhoty, a pod to spodky které pak použiji na spaní, kdybych měl zateplené kalhoty, a nosit spodky pod ně by už bylo moc, takže bych tahal v batohu spodky na spaní, a to by byla zbytečná váha

Kalhoty na spani jsem tu nedavno resil :) Mne spodky nevyhovuji, ani na noseni, ani na spani. A predstava, ze bych spal ve spodkach, ktere jsem na sobe mel cely den, se mi nijak zvlast nelibi. Resil jsem prave vahu, holt to chce na spani nejake UL kalhoty.

fps píše:já ty zateplené bundy co se mi neosvědčili na turistiku používám taky do města, na lehké chození po městě jsou skvělé, ale na náročnější turistiku na těžko jsou špatné

Fajn, aspon na neco ti jsou. A ted si prestav, ze stejny komfort, jako v nich mas ve meste, mam ja i venku ;-)

fps píše:tak na mě Coolmax funguje nejlíp ze všech umělotin co jsem kdy zkusil (zkusil jsem i PowerDry), a to celoročně ( cca +35°C až -20°C)...

Zvlastni, asi bude fakt rozdil v termoregulaci a vnimani teplotnich zmen. Protoze ja jsem nejake Coolmaxy zkusil a nebylo to ono. A PowerDry si tu myslim vetsina lidi chvali, ja na nej nedam dopustit a nic jineho nechci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » pát lis 21, 2014 22:13

mike píše:A predstava, ze bych spal ve spodkach, ktere jsem na sobe mel cely den, se mi nijak zvlast nelibi. Resil jsem prave vahu, holt to chce na spani nejake UL kalhoty.

tak to si asi nechodil, a nespal v pořádném mrazu, žádné UL kalhoty ti v silném mrazu v noci nepomůžou, pod nezateplenými membránovými kalhotami PWS spodky, chození celí den na těžko, spodky celí den suché, žádný pot, i po několika dnech stále voňavé od prášku na praní, v noci ve spacáku s husím peří 900g 800cuin, a při cca -20°C to je na nohy na hraně, klidně by se hodili i péřové spodky, já mam troje různě silné spodky, a volím je podle teploty, abych se nepotil, a nebo nemrzl v noci, a v mokrých zateplených kalhotách bych já do spacáku nelez, i když by se v silném mrazu samozřejmě hodily, kdybych tedy mě na spaní UL kalhoty
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát lis 21, 2014 23:01

Chodil, nespal ;-) Mam stale spacak s limitem -9 a v nizsi teplote v nem spat nehodlam. A pri teplotach do -5 v nem mi staci tenke kalhoty plus PWS ponozky (ty dost pomahaji). Znovu overeno pred 14 dny, jednou jsem tech -5 mozna i mel. Jinymi slovy, UL kalhoty potrebuju na trisezonni spani, ne zimni.

Na chozeni pouzivam v zime zateplene kalhoty a v tech se da i v -20 bez spodku. To jsem asi zazil jen jednou, u nas se to moc nestava, ale -15 na Fatre vickrat a zadny problem. Do spacaku bych v nich samozrejme nelezl, minimalne nohavice dole byvaji namrzle. Do spacaku by se hodily nejake UL perove kalhoty. Treba tyhle, 220 gramu, kolik vazi tve spodky?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát lis 21, 2014 23:19

Ha, prave jsem objevil zimni kalhoty, ktere chci. 800 cuin peri, nylon, ksandy, kapsy na zip. Nejedete nekdo do Japonska? :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod axi12 » sob lis 22, 2014 11:19

Jo, jede tam jeden OFák - sysslos nebo jak je ta přezdívka ;)

EDIT: suslos - to je on!
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod scinkk » sob lis 22, 2014 11:41

ovsem sysslos je mnohem lepsi nick :)

aby to nebyl OT prispvek, tak osobne jsem zatim potrebu zimnich kalhot nemel, me spodky nevadi, takze v zime beru "podzimni" kalhoty ktere neprofouknou + ruzne teple spodky. Je tedy fakt, ze to znemena potrebu navleku.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » sob lis 22, 2014 13:03

mike píše:kolik vazi tve spodky?

na spaní v létě Progress 115g XXL, starší model bez stříbra, okolo nuly Canard 208g XXL, do -10°C Devold Active 229g XXL, když je pod -10°C Tilak Serak 295g XXL
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » ned lis 23, 2014 0:11

@axi: diky, to vypada jako prilezitost ;-)

@fps: teda, tolik spodek jsem snad nemel za cely zivot ;-) Moje aktualni spaci kalhoty maji 254 g, ale daji se pouzit i na vecer a na cestovani, coz spodky ani nahodou. Neco podobneho s polovicni vahou a budu naprosto spokojen, ale to uz se resilo jinde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod suslos » ned lis 23, 2014 19:07

Do JPN letím, ale budu se tam pohybovat jen v "horách" - resp. lyž střediskách... po městech putovat nebudu, jen po Osace, kam přilétnu, takže případně, jen tam kdyby byly ty gatě k dispozici __II
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » ned lis 23, 2014 19:13

mike píše:ale daji se pouzit i na vecer a na cestovani, coz spodky ani nahodou.

dneska nosí skoro každá ženská spodky a holinky po městě, u mužských to ještě není v módě, takže můžeš být první, a takovou módu zavést :lol:, a Tilak Serak nejsou spodky, ale kalhoty :lol:
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod dudy » ned lis 23, 2014 19:42

fps píše:Tilak Serak nejsou spodky, ale kalhoty :lol:


Až mi v těhle "kalhotech" přijdeš do hospody, tak si pomyslím svoje.
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod budo » ned lis 23, 2014 22:07

no co ... Harapes :-)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod air2 » ned lis 23, 2014 22:50

mike píše:
air2 píše:Ad softshell: Gore vyrábí (nebo aspoň vyráběl) 2 různé verze - Gore-tex softshell (GTX SS) a Windstopper softshell (WS SS).
...
Takže ne že bych chtěl popichovat, ale bylo by dobré to rozlišovat, ať je jasné o čem mluvíte.

Myslim, ze to jasne je. pp ma GTX SS a tak to i pise, o WS SS tu rec nebyla.

Já jsem netvrdil, že pp nebo kdokoli jiný to nazval špatně, jen jsem nevěděl, jestli tady všichni ví, že jsou to dva odlišné materiály a tím pádem taky budou dost pravděpodobně jinak prodyšné. Spousta lidí v mém okolí to plete a většina lidí přeci jen nosí bundy z WS SS (což je např. profláklý Tilak Latok).

mike píše:Sbalena perovka se poradne nafoukne az na tele. Na volno povesena trochu taky, ale rozdil uz neni velky. Na kvalite peri u toho zalezi hodne. Zajdi si jich osahat vic, at mas predstavu.

Tahle bionassay 800 byla volně povešená, takže nepředpokládám, že by se nafoukla více při nošení na těle.

Jinak 900g těžké péřovky má v nabídce skoro každá solidní firma s péřovými bundami. Ta bionassay 900 je fakt hodně teplá, takový drtič mrazu, má i dobrou povrchovou látku (balónový efekt) a když jsem ji zkoušel sbalit, tak ten balíček byl asi jen o polovinu větší než u toho půlkilového péřového svetru. Na zimní pobyt v horách tak dobrou bundu za 2500 Kč těžko seženeš.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 24, 2014 19:07

suslos píše:Do JPN letím, ale budu se tam pohybovat jen v "horách" - resp. lyž střediskách... po městech putovat nebudu, jen po Osace, kam přilétnu, takže případně, jen tam kdyby byly ty gatě k dispozici __II

Jasne, chapu, ze budes mit jine starosti. Ale kdybys tam nahodou obchod mont-bellu potkal, mohl by byt zajimavy i pro tebe. Maji tam fajn veci a japonska nabidka je sirsi, nez americka.

Jinak mas muj obdiv. Kdyz mi hrozila sluzebka do Japonska, tak jsem se docela branil, jelikoz jsem mel trochu hruzu z predstavy, ze prijdedu nekam, kde nedokazu ani precist nazev ulice ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 24, 2014 19:16

fps píše:dneska nosí skoro každá ženská spodky a holinky po městě, u mužských to ještě není v módě, takže můžeš být první, a takovou módu zavést :lol:

Prukopnici to mivaji tezke a zrovna tohle rad prenecham jinym ;-) U zenskych s peknou postavou mi to nevadi, naopak, ale na ty holinky obcas udivene ziram ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 24, 2014 19:20

air2 píše:Jinak 900g těžké péřovky má v nabídce skoro každá solidní firma s péřovými bundami. Ta bionassay 900 je fakt hodně teplá, takový drtič mrazu, má i dobrou povrchovou látku (balónový efekt) a když jsem ji zkoušel sbalit, tak ten balíček byl asi jen o polovinu větší než u toho půlkilového péřového svetru. Na zimní pobyt v horách tak dobrou bundu za 2500 Kč těžko seženeš.

Ja ti teda nevim, ale k cemu je takova vec dobra? Se slusnym perim tak od -30 nize, takze na Sibir a do Antartidy. Mozna na osmitisicovky, ale to se tu asi vetsiny lidi netyka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 24, 2014 19:44

Vcera mne nemile prekvapila ma primaloftka. Uplne ztratila vetruodolnost. Uz vloni to bylo znat, jsem si tu nekde stezoval, ale posledni vyprani po sezone ji asi dorazilo... Nejdriv jsem pod ni mel jen tricko s kratkym, protoze teplota byla na horni hranici pouzitelnosti, a neslo to. Kdyz trochu fouklo, tak jsem mel pocit, ze mam hole ruce. V bezvetri v pohode, ale na kopci jsem si musel dat triko s dlouhym. O neco lepsi, ale i tak spatne. Asi po dvou hodinach jsem to vzdal, byl jsem na hranici prochladnuti, a pres bundu natahl vetrovku. Cimz se vetruodolnost vyresila, ale zas bylo po jemne regulaci zipem a jedna vrstva navic byla znat, znacna cast komfortu pryc. Po setmeni nastesti prestalo foukat, a tak jsem vetrovku sundal a bylo to v pohode. Ale kazdy zavan vetru jsem citil...

Kdyz si vzpomenu, ze jsem v tehle bunde a triku jen o trochu silnejsim sel hrebenovku MF v -15 za mnohem silnejsiho vetru a bez problemu... Ach jo, 7 let poslouzila, ale krome tohodle porad vypada dobre, svy drzi, zipy taky a celkove vypada skoro jako nova. Druha, 6 let stara, co nosim po meste, takovy problem nema, v te chodim v tricku s kratkym bezne. Jiny "obalovy" material a znacny rozdil v prodysnosti.

Zkousel jsem pres bundu dychat a jde to uplne volne. Az 4x prelozeny rukav tj. 8 vrstev odpovida tak jednomu kavovemu filtru. Priklad, kdy je prodysnost uz moc velka a na vrub vetruodolnosti. Bunda evidentne prisla o DWR, voda nekulickuje. To asi bude jeden z duvodu, ale bojim se, ze je na vine i Primaloft. Ten by mel byt vetruodolny sam o sobe, ale uz neni.

Nejaky napad, co s tim? Muzu zkusit obnovit DWR, ale velke nadeje v to nevkladam...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod scinkk » pon lis 24, 2014 20:03

No a mas to, ted si budes muset koupit novou a v te se budis potit a potit :)
Podle toho testu to snad musi byt podysnejsi nez bavlneny tricko ne? :)
Jen teoreticky hadam, ze samotny primaloft bude vetruodolny asi tak jako tenka fliska, tedy skoro vubec.
Predpokaldam, ze nejaky dwr nastrik by pomohl, pokud to naopak uplne neucpes, ale asi bude zalezet jaky a co to presne na tom textilu vytvori a jak dlouho vydrzi v namahanych castech. Ale porad je to asi jedina sance, krom nakupu nove, ci vyzkouseni jak bude fungovat ta "do mesta". Docela by me zajamlo, jak by ti ta druha fungovala, kdyz mas tu prvni tak prodysnou :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 24, 2014 20:24

Nejspis jo, o moc prodysnejsi uz to byt nemuze... A shanet budu takovou, ve ktere se potit nebudu. Takze to nebude nic jednoducheho :?

Nevim, ale u Primaloftu vetruodolnost uvadeji, takze by mel byt vic (fliska neni vetruodolna vubec).

Asi obnoveni DWR zkusim, stejne mi nic jineho nezbyva. Do mesta vhodna nebude, tam prave chodim v tricku s kratkym a spoleham na to, ze bunda neprofoukne. Vcera jsem pres rukavy citil i kdyz prijelo metro, na to nejsem zvykly.

Druhou bundu jsem mel v planu venku vyzkouset a asi na to brzo dojde, jelikoz tahle je skoro nepouzitelna. Mit na sobe teplou bundu a promrzat je fakt pitome :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » pon lis 24, 2014 20:29

mike píše:Vcera mne nemile prekvapila ma primaloftka. Uplne ztratila vetruodolnost. Uz vloni to bylo znat, jsem si tu nekde stezoval, ale posledni vyprani po sezone ji asi dorazilo...

po cca kolika vypráních?

mike píše:Bunda evidentne prisla o DWR, voda nekulickuje. To asi bude jeden z duvodu, ale bojim se, ze je na vine i Primaloft. Ten by mel byt vetruodolny sam o sobe, ale uz neni.

jestli odešla vnitřní izolace, tak ji už asi těžko zachráníš
Naposledy upravil fps dne pon lis 24, 2014 20:42, celkově upraveno 3
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 24, 2014 20:38

Tezko rict, nepocital jsem to... Minimalne 15 - 20, mozna vic. DWR by mela vydrzet 25 a je v cudu uplne.

Bunda byla hodne nosena, obvykle od listopadu do brezna kazdou nedeli, pres Vanoce i denne. Myslim celodenni vylety.

Izolace neodesla, v bezvetri je v pohode (mozna o trochu min, nez zezacatku), vadi jen vitr.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » pon lis 24, 2014 20:42

mike píše:(fliska neni vetruodolna vubec)

obyčejný ne, ale PWS docela je, jde o to jak silný je flís, když je dost silný, tak jen tak neprofoukne, mam ozkoušeno Polartec Power Stretch, a na tom Polartec Classic 200, a tahle vrstva už dost odolává větru
Naposledy upravil fps dne pon lis 24, 2014 20:48, celkově upraveno 2
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 24, 2014 20:44

PWS je, rukavice mi obvykle staci i v silnem vetru. Vcera stacily v pohode. Classic nevim, jednu flisku jsem kdysi mel a ta nebyla vetruodolna vubec. Vahove tak tech 200, ale od koho byl ten material netusim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení