Jaké pořídit nesmeky?

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

NESMEKY

Příspěvekod bertas1975 » pát srp 22, 2014 21:02

Dobrý den, mohl by mi někdo poradit, zda tahle věcička je opravdu funkční a zda to mohu využívat jak v přírodě tak i ve městě. Děkuji http://www.smartstore.cz/outdoor-vychyt ... x=8zypz29h
Naposledy upravil mike dne pát srp 22, 2014 21:11, celkově upraveno 1
Důvod: slouceno
bertas1975
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát srp 22, 2014 20:55

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod scinkk » sob srp 23, 2014 9:32

Ve meste urcite, koupis to pred zimou v Lidlu za stovku. Zkousel jsem je jednou v terenu, ve snehu, cestou na Snezku, pomohly, ale stacely se na bote smerem dovnitr a kousek za Ruzohorkama najednou koukam, ze uz je nemam na noze :) Byly to ty z Lidlu, mozna jine gumove budou lepe drzet ale ja do terenu koupil retizkove, vzhledem k lonske zime, zatim nevyzkousene.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod petrbw » sob srp 23, 2014 9:58

Jak v zimě chodím po horách, tak třeba na Lysou tyhle červené špuntíky z nesmeků sbírám a někdy jich mám i 6-7 za jednu cestu.Což znamená, že po městě asi ano, do hor jak je zatížíš tak se to vytrhává a jsou na nic.Jsou takové jako řetízkové, ty by mohly vydržet ale na hory asi nějaké takové:
Přílohy
stažený soubor.jpg
stažený soubor.jpg (8.91 KiB) Zobrazeno 16483 krát
crab6.jpg
crab6.jpg (35.86 KiB) Zobrazeno 16483 krát
0100000000009320_1_nesmekyspider1_jpg_634672597470000000.jpg
0100000000009320_1_nesmekyspider1_jpg_634672597470000000.jpg (26.95 KiB) Zobrazeno 16483 krát
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod Quido » ned srp 24, 2014 15:34

hledal jsem, ale nenasel - ma nekdo zkusenosti (nebo aspon reference) s nesmeky Ice Track znacky Veriga?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod wawrik » stř říj 29, 2014 20:28

Máte niekto reálne skúsenosti s retiazkovými nesmekmi typu Microspikes?
kahtoola-microspikes[1].jpg
kahtoola-microspikes[1].jpg (47.94 KiB) Zobrazeno 16313 krát

Zaujíma ma konkrétne:
- ako ľahko/zložito sa nasadzujú,
- či sa v šikmých traverzoch na topánke nepretáčajú,
- či v núdzi dokážu nahradiť mačky.

Prípadne, vie ich niekto zodpovedne porovnať s klasickými Grivel Spider, alebo s variantom od CT, ktorý má spodnú časť z kusu plechu (fotka nižšie, predpokladám, že na tie CT sa bude viac lepiť sneh)?
3175d41d[1].jpg
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod vonkreuz » stř říj 29, 2014 20:39

Ty CT prodáváme teď už 3. sezonu. Zákazníci k nám posílají další své známe bo jsou s tím spokojení a kromě jediné reklamace (řešeno výměnou) jsme nezaznamenali žádné negativum. Nasazují se zcela bez problému, mají obal. Po sbalení je to těleso cca d/š/v 15/10/10. Od zákazníku vím, že s nimi bez problému vyšli na Velký Rozsuce nebo na Suchý od chaty pod Suchým, kde je na konci zimy často uplné ledové koryto.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod oodoow » stř říj 29, 2014 20:55

Ty microspiky mám, nasazují se jednoduše. Používám je ale na běžeckých botách, jestli nahradí mačky nevím. Letos na LH24 to byly asi jediné nesmeky, které vydržely. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod wawrik » čtv říj 30, 2014 8:51

Dík za rýchle odpovede, uvidím, ktoré z nich dnes v Blave nájdem (tie CT som tuším videl v Yaku). Keď to používajú aj bežci, snáď to bude na nohe stabilné...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod apuka » čtv říj 30, 2014 9:24

Ja jsem dostal vloni na Vanoce ty CT (nebo od nekoho jineho ale uplne stejne?). Lehkost nasazeni se lisi trochu i podle velikosti bot- Ja na svych 47 Asolo Granitech mam ponekud problem, jde to hur - ale 47 je hranicni velikost boty pro ten nesmek a Granity maji podrazku hodne vysokou, tj. musi se ta guma mnohem vice natahovat. Timpadem se na bote ani nehnou, spise mam obavy, jak dlouhu vydrzi ta guma (silikon?) tu namahu. Na mensi boty to jde celkem v pohode. Takze pokud mas hranicni velikost boty, tak si radeji vyzkousej v obchode (pokud mas moznost) mensi i vetsi velikost nesmeku, jak se nasazuji. Drzet budou oba.
Chodi se v nich na lede dobre. Ja jsem v nich byl na Babi Hore na konci zimy a to byla cesta (v lese) cisty, hrozne nerovny led na kamenech a korenech. Uplne bez problemu, tam macky urcite nahradi. Sel jsem v nich i nahoru na zledovatelem snehu a zadny problem nebyl ani pri traverzech. Ale obecne v snehu a v prikrem svahu Ti macky uplne nenahradi, proste tak hluboce ty male hroty do snehu nezajdou. Pri dostatecne pevnem a mene prikrem ale staci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod wawrik » čtv říj 30, 2014 12:51

Aha, sakra, to váži 250 gramov kus... To už je skoro ako moje mačky.

No nič, aspoň som sa prešiel a urobil trošku predstavenie s kuchynskou váhou :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod oodoow » čtv říj 30, 2014 13:24

to ty kahtooly anebo ty CT? ty kahtooly by měly být trochu lehčí viz recenze
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod wawrik » čtv říj 30, 2014 13:31

CT. Som myslel, že to je zhruba rovnaká konštrukcia, tak bude aj zhruba rovnaká hmotnosť.

Ale práve mi odpísali zo skialpshopu, že ten ich variant Snowline Light váži 238 g pár. Idem to objednať, snáď mi to stihne prísť.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod wawrik » pon úno 16, 2015 20:36

No, tak po trojdňovom prevetraní nesmekov Snowline Light v zimnej Malej Fatre môžem povedať, že to je ďalší dokonalý kus do môjho gearlistu.

Postrehy:
  • Super rýchlo sa nasadzujú aj odkladajú. Človek nemusí zhadzovať bágel, len sa oprie o strom, z bočného vrecka báglu vytiahne nesmeky a natiahne. O desať sekúnd pokračuje. Dokonalé.
  • Žiadne laborovanie so stranami, nesmeky sú symetrické a sedia na ľavú aj pravú nohu. Blbuvzdorné.
  • Na nohe sa nepretáčajú ani v traverzoch.
  • Bočné hroty sú presne na hrane topánky (veľkosti 41,5), ale netrčia doboku, z čoho majú veľkú radosť moje nohavice, lebo ich nemám ako rozrezať :-) Na rozdiel od mačiek, tými som si nohavice rezal pravidelne.
  • Sneh sa na ne lepil iba raz, ale to bolo skôr lepidlo a nie sneh. Zvyšku partie sa rovnako lepil na čisté podrážky.

Pre bežnú turistiku dokážu nahradiť mačky. Vlastne si myslím, že sú to skôr jednoduchšie mačky ako vyšší level nesmekov. Ako si tak vybavujem svoje treky, spomínam si asi len na jednu situáciu, kde by nestačili - prechod sedla Amphu Lapcha a zostup kombinovaným suťoviskom so snehovými poliami.

A pri váhe 248 g (veľkosť L) nie je dôvod rozmýšľať, či ich na trek zobrať alebo nie. Však to je tretina mojich mačiek, ktoré pritom patria medzi najľahšie.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod scinkk » pon úno 16, 2015 21:27

Tak taky par vet. Letos jsem vyzkousel levnou variantu z Ciny.

Obecne tyhle retizkove nesmeky drzi fakt fest a maji skvely zaber po cele plose chodidla jak diky hrotum tak i diky samotnym retizkum. Nevyhoda je pak hmotnost pokud clovek nepotrebuje nic tak agresivniho :)

Konkretne k tomu vyrobku, problem je, ze je to univerzalni velikost, ktera je deklarovana hranici 45 EU, coz je moje velikost a je to znat a nandavani neni tak snadne.
Kazdopadne jsem je vyzkousel jen dvakrat a jen kratce, pac jsem chodil v inov8 400 coz je dost mekka bota a tyhle nesmeky ji stoci pekne do obloucku :)
Takze jsem si rekl, ze zkusim tu gumu aspon trochu opotrebovat a na noc jsem je natahl na zabradli a rano zjistil, ze jeden nesmek rupnul :) Takze konec testovani :)
Na nove boty ktere jsou 46.5EU (ac odpovidaji spis 45.5) uz v podstate nandat moc nejdou.
Pokud by chtel nekdo jeden nesmek, tak asi muzu darovat :)

Z toho rozbiteho nesmeku jsem si vyrobil male nesmeky trochu ve stylu grivel spider :) Ale funguji celkem dobre. A jeden ma jen 34 g :) Kazdopadne si ted asi koupim ty spidery, pac zas nechci nejake provizorni reseni.
Mozna jeste nekdy zkusim porovnat ty spidery s retizkama side-by-side.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod axi12 » pon úno 16, 2015 21:37

Tyjo, wawrik, to nevypadá zle... jsou dokonce levnější i lehčí než ty Microspikes, což byly doteď favoriti... Ty microspikes jsi někdy měl možnost zkusit?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod wawrik » úte úno 17, 2015 9:07

Skúšať som ich neskúšal, ale mal ich jeden chalanisko v partii, keď sme v sobotu išli cez Jánošíkove Diery na Kleine Rozsutec. Sa tam zišli štyri rôzne nesmeky, bezproblémové boli len tie retiazkové. Okrem nich tam boli aj také páskové (podobné, ako popisuje petrbw o pár príspevkov vyššie, akurát mali hroty aj na päte), tie nedržali, pretáčali sa a po dvoch krokoch na obnaženej skale sa poohýbali.

Posledné boli Grivel Spider - osobne považujem hroty len v strede topánky za nebezpečné, lebo pri kráčaní hore alebo dole strmším svahom sa hroty odľahčujú a človek sa šmýka. A okrem toho sa aj uvoľňovali (som išiel za ním a asi trikrát som po ňom tie nesmeky zbieral :-)) a rovnako ako u tých páskových trvalo dlho, kým si ich človek poriadne a správne nasadil.

Microspikes fungujú úplne rovnako, ako tie moje, len sú ťažšie. Vzadu na päte majú o dva hroty viac, ale tie mi nijako nechýbali, stabilitu som mal vždy. Možno v nejakej špecifickej situácii to zaváži. Podľa mňa je to jeden a ten istý výrobca, lebo to vyzeralo dosť rovnako. Asi len iná oceľ hrotov a retiazka rovnaká.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod axi12 » úte úno 17, 2015 9:52

Jojo, taky mi přijdou na pohled velmi poodbné. Super. Dík
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod mike » úte úno 17, 2015 18:15

wawrik píše:Posledné boli Grivel Spider - osobne považujem hroty len v strede topánky za nebezpečné, lebo pri kráčaní hore alebo dole strmším svahom sa hroty odľahčujú a človek sa šmýka.

Nebezpecne to neni, jen s tim clovek musi pocitat. Pri chuzi do kopce u Spideru chybi hroty na spicce, takze clovek prokluzuje, ale to nebezpecne neni. Pri chuzi z kopce naopak drzi skvele, nakonec, sesel jsem s nima zalednene Antelao, o kterem chatar tvrdil, ze je bez macek neschudne :) Problem muze byt na uzkych ledovych stupech, tam je potreba stoupat tak, aby se hroty zakously.

wawrik píše:A okrem toho sa aj uvoľňovali (som išiel za ním a asi trikrát som po ňom tie nesmeky zbieral :-)) a rovnako ako u tých páskových trvalo dlho, kým si ich človek poriadne a správne nasadil.

To je spatnym nasazenim. Tady jsem nasel ukazku, jak se to nema delat. Jsou tam obe mozne chyby. Pasek se zapinanim ma vest horem pres botu, kdyz je takhle, tak nesmeky padaji kazdou chvili. Predpokladam, ze to byl ten pripad, taky jsem to tak zpocatku delal a furt mi padaly (pak jsem se kouknul do navodu ;-)). Druha chyba, kterou jsem ted delal i ja, je opreni konce nesmeku o podpatek. Pak staci skrtnout o sutr, konec vyskoci a pasek se uvolni a muze spadnout z paty. I tak by mel nesmek zustat na bote, ale muze se sesunout predem, asi pri zaberu. Takhle jsem ho ztratil na Rozsutci, zaver byl normalne zacvakly. Spravne je tedy konec o podpatek neopirat, posunout trochu dozadu a dotahnout, pak drzi. Uz jsem je dlouho nepouzil a zapomnel jsem na to, musel jsem se na to doma kouknout... Spravne je to treba takhle.

Ty retizkove jsou v nekterych smerech lepsi, hlavne pri stoupani (spicka), ale bal bych se odolnosti. Jak se tam neco pretrhne, tak uz budou nepouzitelne. U Spideru se akorat urazi jeden z hrotu, coz nijak zvlast nevadi, je jich tam 10. U prvnich jsem postupne urazil dva a porad byly pouzitelne. Se svou vahou se mozna az tak bat nemusis, ale ja jsem byl schopen urazit hrot na sneznicich, ktery drzi na 5 mm sroubu. Ten je urcite podstatne pevnejsi, nez ty retizky. Druha otazka je, co udelaji na tvrdem ledu (takovy na MF nikde nebyl). Spidery mam vyzkousene, ze se zakousnou a drzi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod fps » úte úno 17, 2015 18:42

wawrik píše:Posledné boli Grivel Spider - osobne považujem hroty len v strede topánky za nebezpečné, lebo pri kráčaní hore alebo dole strmším svahom sa hroty odľahčujú a človek sa šmýka.

já to taky nepovažuji za nebezpečné, jde prostě jen o zvyk, jsem se díky botám co mají climbing zone naučil chodit středem chodidla, což je výhoda i pro nesmeky Grivel Spider, a má to taky tu výhodu, že do každého kroku nemusím tolik zapojovat prsty
mike píše:To je spatnym nasazenim

to potvrzuji, taky mi to trvalo než jsem na to přišel jak to má být správně
mike píše:U Spideru se akorat urazi jeden z hrotu

který se dá vyšroubovat, a našroubovat nový
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod mike » úte úno 17, 2015 18:59

fps píše:který se dá vyšroubovat, a našroubovat nový

Urazil jsem je i s kusem umele hmoty, takze nasroubovat nebylo do ceho ;-) Ale da to docela praci, jeden jsem myslim ukopnul o zelezny zebrik pod snehem, kdyz jsem se klouzal z Rozsutce a druhy nekde o skalu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod wawrik » úte úno 17, 2015 19:08

mike píše:Ty retizkove jsou v nekterych smerech lepsi, hlavne pri stoupani (spicka), ale bal bych se odolnosti. Jak se tam neco pretrhne, tak uz budou nepouzitelne.
Hm. V ktorom smere retiazkové nie sú lepšie? Okrem hmotnosti ma nenapadá nič. Pretrhnúť sa to môže rovnako, ako sa na Spideroch môže odlomiť trebárs úchyt remienku.

Ja mám dosť rád blbuvzdorné veci. Nasadiť a zabudnúť. Ale dávať si pozor, ako a kam si ich nasadzujem (čo sa dá po pol roku zabudnúť, všakáno :twisted: ), hľadať, kde som ten nesmek stratil, prípadne "počítať" s nevýhodami, mi blbuvzdorné nepripadá. Proste, tie Grively nie sú pre mňa.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod fps » úte úno 17, 2015 19:08

mike píše:kdyz jsem se klouzal z Rozsutce

ty máš tedy věci, sjíždíš kopce po zadku, to si se jako úmyslně klouzal?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod mike » úte úno 17, 2015 19:20

wawrik píše:Hm. V ktorom smere retiazkové nie sú lepšie? Okrem hmotnosti ma nenapadá nič. Pretrhnúť sa to môže rovnako, ako sa na Spideroch môže odlomiť trebárs úchyt remienku.

To si nemyslim. Jak jsem psal, urazil jsem dva hroty a porad jeste fungovaly. Jak retizkove roztrhnes, tak uz nepujdou pouzit ani nouzove. A jak jsem psal, mam trochu pochybnosti o tvrdem ledu, tam se musi peclive i s mackama.

wawrik píše:Ja mám dosť rád blbuvzdorné veci. Nasadiť a zabudnúť. Ale dávať si pozor, ako a kam si ich nasadzujem (čo sa dá po pol roku zabudnúť, všakáno :twisted: )

Ano, sice to nebylo za pul roku, ale asi za tri, ale je to tak. A ano, nasazeni da trochu vic prace.

wawrik píše:hľadať, kde som ten nesmek stratil

To se normalne opravdu nedeje, holt to musi byt nasazene spravne. Jsem to furt blbe opiral o ten podpatek a u Alasek to nemuze drzet uz kvuli tvaru podrazku (na jedne strane je ten prostredek zvednuty a zub maly).

wawrik píše:Proste, tie Grively nie sú pre mňa.

Jj, kazdemu sedi a pomaha neco jineho. Treba sneznice a ucpavky do usi :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod wawrik » úte úno 17, 2015 19:29

mike píše:
wawrik píše:hľadať, kde som ten nesmek stratil
To se normalne opravdu nedeje, holt to musi byt nasazene spravne. Jsem to furt blbe opiral o ten podpatek...
Mal som na mysli toho chalana, čo som za ním išiel v sobotu na Rozsutec.

A ako píšem, roztrhnutia tej 2 mm hrubej nerezovej ocele by som sa nebál o nič viac, ako ulomenia plastového úchytu u Spiderov...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod mike » úte úno 17, 2015 19:38

wawrik píše:Mal som na mysli toho chalana, čo som za ním išiel v sobotu na Rozsutec.

Ja vim, ale ja jsem s nima taky mel neobvykle problemy a bylo to kvuli tomu opirani o podpatek. Normalne bych je pod Rozsutcem nasadil a sundal az pred Bilym potokem, ted jsem jeden ztratil a pak je aspon trikrat upravoval.

wawrik píše:A ako píšem, roztrhnutia tej 2 mm hrubej nerezovej ocele by som sa nebál o nič viac, ako ulomenia plastového úchytu u Spiderov...

Uvidime casem, dej vedet, az je roztrhnes ;-) U Spideru se (logicky) urazi hrot, protoze je to slabsi misto.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod mike » úte úno 17, 2015 19:39

fps píše:ty máš tedy věci, sjíždíš kopce po zadku, to si se jako úmyslně klouzal?

Jo, na cesticce byl mekky snih, a tak jsem napul sbihal a napul se klouzal. No a pod tim snehem byl zebrik...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod scinkk » úte úno 17, 2015 19:55

Beru to jen dle tech cinskych, ale zivotnosti tech kovovych casti bych se nebal, pokud je podle me nejake riziko selhani tak na strane te gumy, bud vytrzeni ocka retizku z gumy, coz mi prijde nejpravdepodobnejsi, pokud by se clovek nekde za ty retezy povesil. Vytrzeni jednoko oka by ale asi nebylo fatalni. Pokud by rupla guma po obvodu, tak uz by se to v terenu opravovalo hur :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod mvaldo » úte úno 17, 2015 20:29

wawrik píše:No, tak po trojdňovom prevetraní nesmekov Snowline Light v zimnej Malej Fatre môžem povedať, že to je ďalší dokonalý kus do môjho gearlistu ...

cize odporucas ich kupu? ;)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod apuka » stř úno 18, 2015 10:39

wawrik píše:Ja mám dosť rád blbuvzdorné veci. Nasadiť a zabudnúť. Ale dávať si pozor, ako a kam si ich nasadzujem (čo sa dá po pol roku zabudnúť, všakáno :twisted: ), hľadať, kde som ten nesmek stratil, prípadne "počítať" s nevýhodami, mi blbuvzdorné nepripadá.
No, ja mam taky retizkove, ale jako blbuvzdorne podle Tveho popisu je teda neberu. Jsou do velikosti bot 48, ja mam 47, jen s vyssi podesvi a nasadit mi je na obe boty trva minimalne 10 minut, dat dolu taky :twisted:, bo musim gumu opatrne roztahovat, vzdy zacina "belet", proste je uplne na hranici roztaznosti. Tam se opravdu bojim zivotnosti. Retizek se utrhnout klidne muze, jeste vice ty spojovaci dratky. Ale vetsinou se k nim dodava par nahradnich, ktere by dokayali docasne spojit i utrhnuti retizek. Ale ten se muze v terenu docasne spravit jakymkoliv dratkem nebo kusem spagatu.
Jinak nevim jak na cistem hladkem tvrdem ledu, ale v lese, kde byl hrbolaty cisty led (mnohokrat se roztopeny na stezce tekouci snih/voda v noci zrmzl a vztvoril cistou ledovou krustu) docela dobre drzel. Samozrejme, macky to nejsou.
Ty Grivel Spidery jsou taky fajn. Rekl bych, ze jeden i druhy typ ma sve vyhody a dokazu si predstavit situace, kdy je jeden dobre pouzitelny a druhy mnohem hur - a naopak. Jo a doslapovat (i z kopce) by se stejne nemelo na paty, ale (skoro) na cele chodidlo, takze uklouznuti bz nemelo hrozit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod scinkk » stř úno 18, 2015 10:57

@apuka: tak tak na detskou nohu muze byt nasazovani v pohode :) Netusim tedy, jak jsou na tom ty XL verze deklarovane na boty od 44EU, ty mas konkretne ktere?

Ja si ted poridim ty spidery a kdyz zjistim, ze do nejakeho terenu jsou nedostatecne, tak poridim i retizkace, ale treba na to nedojde. Ja ted zkousel jiste provizorni reseni a zjistil jsem, ze hroty pod klenbou muzou byt opravdu dostatecne, ac jsem tomu moc velkou duveru nemel. A samozrejme si nakych 50-100 g na bote rad usetrim.

Jinak ty cinske za 10 babek jsou dobre. Kovove casti jsou hodne pevne, dalo to dost namahy je klestema rozdelavat :) U te gumy je to otazka, muze tam byt treba dost vyrobnich vad, ktere zkrati zivotnost, tezko rici. Pokud ma clovek botu tak 43 a mensi tak se budou nasazovat dobre. Par vazi 300 g.
Naposledy upravil scinkk dne stř úno 18, 2015 11:02, celkově upraveno 1
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení