Fjällräven G-1000

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Fjällräven G-1000

Příspěvekod Rudolf » pon říj 22, 2012 18:16

Máte někdo zkušenosti s tímhle materiálem ? jak je to s odolností (mech.), nepromokavostí, prodyšností, skladností ?
Chtěl bych z něj kalhoty, např. v RP katalogu se honosili - "nejlepší outdoor material na světě" beru to s rezervou :D...
Uživatelský avatar
Rudolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: stř srp 8, 2012 18:30
Bydliště: Vsetín, Zlínský kraj

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod brhel » pon říj 22, 2012 18:21

ve skandinávii v tom lidi chodí to lesa.

více je v tomto tématu:
Bunda Fjallraven
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod Rudolf » pon říj 22, 2012 18:30

Komplet celé přečtené...
Jestli někdo vlastní - jestli je nepromokavá jako membrány ? Jak je to s impregnací - Jako u kožených bot např. ?
http://www.rockpoint.cz/kalhoty-fjallra ... 02023.html
tohel bych chtěl, doporučení na VHT mi přijde ale zcestné ...
Uživatelský avatar
Rudolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: stř srp 8, 2012 18:30
Bydliště: Vsetín, Zlínský kraj

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod Skipp » pon říj 22, 2012 19:11

Já si koupil kalhoty Fjallraven Keb. Zatím jsem v nich byl lozit v Hallstattu na feratách, kde obstáli naprosto v pohodě, co se mechanické odolnosti týče. Střihově jsou skvělé, větrací zipy taky výborné no a ty kapsy, ty teda jsou. :rolleyes:

Impregnace je pomocí vosku, který naneseš a buďto zažehlíž, nebo zafénuješ. A platí čím víc vosku dáš, tím méně vody propustí, ale zase nebudou prodyšné. Vosk ti prodají v RP, anebo je možnost si to v RP nechat přímo navoskovat. Kupovaný kus by měl být již navoskován. Avšak v kalhotech jsem ještě nezmoknul, takže praktickou zkušenost nemám.

edit: Ještě takový dodatek. Zkoušel jsem i kalhoty, které byly celé z G-1000 materiálu, ten ale vůbec nepruží, což mi hodně vadilo. Proto jsem rád, že jsem našel Keby, které jsou v pohyblivých částech strečové.
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Fjällräven G-1000

Příspěvekod Seul » pon říj 22, 2012 20:06

Bunda Kaise dnes dorazila a prvé dojmy dobré. Materiál príjemný a švy OK :-) tak uvidíme
Seul
nováček
nováček
 
Příspěvky: 115
Registrován: čtv dub 6, 2006 8:17

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod Rudolf » pon říj 22, 2012 20:13

Evidentně to nebude žádný hi-tech materiál, nebude lehký, vlastnosti bude mít podle toho jak naimpregnuju, ale vydrží opravdu vše ! .. mám pravdu ? :D
Uživatelský avatar
Rudolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: stř srp 8, 2012 18:30
Bydliště: Vsetín, Zlínský kraj

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod Skipp » pon říj 22, 2012 20:27

Tak jest. Co mi v RP tvrdil, že pokud by se náhodou G-1000 natrhnul, tak se nebude dál párat, ale trhlina prostě zůstane taková jaká je.
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod Rudolf » pon říj 22, 2012 20:33

Aj aj.... tak to bohužel není pro mě :D ale mají krásné věci :-/
Uživatelský avatar
Rudolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: stř srp 8, 2012 18:30
Bydliště: Vsetín, Zlínský kraj

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod zoul » úte říj 23, 2012 9:31

Mám z toho materiálu retro batoh. Nepromokavý jako membrána tutově nebude. (Mně je trochu líto, že i docela sympatickému materiálu dokážou marketingovýma kecama ubrat na důvěryhodnosti – nic jako „nejlepší outdoorový materiál“ neexistuje.) Řekl bych, že je to rozumný kompromis mezi mechanickou odolností, nepromokavostí a prodyšností.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod Rudolf » úte říj 23, 2012 16:15

je to rozumný kompromis mezi mechanickou odolností, nepromokavostí a prodyšností.


To zní dobře- škoda že je tak drahý :-/
Uživatelský avatar
Rudolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: stř srp 8, 2012 18:30
Bydliště: Vsetín, Zlínský kraj

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod zoul » úte říj 23, 2012 16:25

Jak co. Třeba ten jejich anorak vypadá moc pěkně a za čtyřku to podle mě není zlá koupě, jestli bude fungovat podobně jako bundy z Ventile.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod Rudolf » úte říj 23, 2012 16:28

Vzhled je uplně nádhernej prostě konzervativní/retro ... uplná špička ! ... nechodím v bundě moc se potím kdyžtak ve vestě, max fleecku.A když je hnusně tak mám svojí TNF membránovku ...(hyvent-nedám na ní dopustit !!) ...
Myslel jsem to spíš na kalhoty \:D/
A větě- Vysoká prodyšnost moc nevěřím...
Uživatelský avatar
Rudolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: stř srp 8, 2012 18:30
Bydliště: Vsetín, Zlínský kraj

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod vonkreuz » úte říj 23, 2012 21:40

Uživatel Reneeska má z Fjallraven kalhoty s G1000 na kolenou a zadku a vím, že v tom chodí na skialpy, turistiku i lezení a chválí si to.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod Indy » úte říj 23, 2012 21:50

skandinavci jsou drazi, tak to proste je.

nemela by to byt cinska produkce a konec koncu, mohla by to byt kvalita.

pokud si nekdo jede v retru, designove jsou to myslim lahudky.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod timo » úte říj 23, 2012 22:42

Bohužel výroba je v Číně. Jedině prémiová řada je šitá ve Švédsku, ale bunda vyjde na 10k.
Když už nemůžeš, tak přidej.
Uživatelský avatar
timo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 229
Registrován: ned úno 14, 2010 17:25
Bydliště: Brno

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod Indy » úte říj 23, 2012 23:12

to je nemile.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Fjällräven G-1000

Příspěvekod Seul » sob lis 3, 2012 17:57

Tak som sa dnes vybral na menšiu túru po okolí vyskúšať anorak :-)
Počasie prialo, teplo ale vietor dul pomerne intenzívne. Bunda obstála veľmi dobre. Keď som šlapal cez lúku bez závetria tak materiál bez problémov zvládal a bundu neprefúklo ale ani som v nej nebol ako v sklenníku, keď som vošiel do lesa a začal šliapať do kopca tak som rozopol horný zips ,prebytočné teplo išlo tadiaľ ako cez komín kedže pod zipsom je bunda aj tak zavretá ale úplne navoľno a zipsom sa to iba stiahne aby ste boli úplne zabalení. Kríky s tŕním nezanechali žiadne stopy takže mechanická odolnosť vyzerá byť super.
Pár dní dozadu bolo sychravo a bol som vonku zo psom takže iba krátka skúsenosť s vlhkom a slabým dažďom ala myslím si, že celodenný trek v počasí mrholí, mrholí trocha spŕchne, mrholí, hodinku leje, slabo prší ,mrholí by bunda zvládla v pohode. Materiál je dostatočne vzdušný a ak miestami vyjde slnko dosť rýchlo vyschne a výhoda je, že voskovať sa bunda dá aj v prírode a na zapustenie vosku stačí plynový varič. Uvidím po prvom voskovaní bo niekde som našiel fórum, kde bolo spomenuté, že po navoskovaní sa zvýši vodeodolnosť ale odolnosť voči vetru zase klesne.
Po dnešnom výlete ale vidím, že voskovať sa bude čoskoro pretože bundu som si zamiloval a budem ju využívať veľa veľa :-)
Seul
nováček
nováček
 
Příspěvky: 115
Registrován: čtv dub 6, 2006 8:17

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod slezacekm » ned led 5, 2014 12:03

tak bych rád také přidal pár zkušeností s bundou Kaise Anorak. líbí se mi retro věci a tak nějak jsem už spíše naštvaný na membránové věci (hodně se potím a příjemnost materiálu při nošení nic moc). bundu jsem si vybral na běžné nošení, nošení v lese a třeba časem i něco víc. mám ji velice krátce, tak jenom ve zkratce...
teplota cca 4°C na sobě dlouhé termotriko z lidlu, bavlněné tričko s krátkým rukávem a bundu Kaise Anorak. celkem svižné tempo po lese, nahoru, dolů. po chvíli jsem se začal zahřívat, tak se na bundě dá větrat bočním zipem, pak ještě rozepnutí u límce (ale na krk stále nefouká, jak někdo zmiňoval přede mnou, toto je fakt super komín :) )
celou dobu jsem se cítil víceméně komfortně, materiál podle mě dost dýchal a hlavně byl opravdu příjemný. po výletě jsem se vrátil tak z 80 % suchý, což se mi do té doby nikdy nepovedlo :) a to jsem samozřejmě nepoužíval membrány a podobně, tudíž neporovnávám tuto bundu s nějakou membránovkou. jinak jsem nijak nevoskoval a proti větru fajn, déšť nebyl.
byť krátkodobé zkušenosti, tak zatím naprostá spokojenost. lákají mě nějaké jejich kalhoty...http://www.fjallraven-shop.cz/trekking/ ... 81371.html
no a jejich batoh http://www.fjallraven-shop.cz/everyday- ... 24204.html je nádherný, akorát ty ceny
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod slezacekm » sob bře 15, 2014 12:22

Po nějaké době bych rád přidal další zkušenosti s věcmi od Fjällräven. Dnes po ránu hnusně, celkem déšť, vítr, tak jsem se rozhodl otestovat G-1000 materiál. Předem upozorňuji, že vím, že tento materiál není určený jako nepromokavý a dále bych v tomto počasí běžně volil spíše membránovku nebo klidně pláštěnku, ale když už G-1000 mám, řekl jsem si, že to zkusím. Bylo cca 6°C, zpočátku se tvořily kapičky na bundě i kalhotech (nijak jsem zatím nevoskoval), nicméně po cca 15 minutách už jsem na stehně cítil vodu, postupně taky na ramenou. Kdyby moje rychloprocházka netrvala kolem půl hodiny, asi bych měl problém. Nevím jak moc by se situace změnila, pokud bych předtím voskoval, ale věci jsem si kupoval hlavně kvůli prodyšnosti a ne do deště.
Osobně jsem tedy spokojen, ale je potřeba využívat jen v "nedeštivém" počasí
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod Masulda » úte kvě 6, 2014 12:33

Narazil jsem na tohle téma a rád bych taky přispěl do mlýna. Mám poměrně dost krátce bundu Drev, kalhoty Barents Pro ( nezakončená délka nohavic, takže jsem si je mohl zastřihnout přesně podle své výšky ) a kalhoty abisko. Na rozdíl od Barentsů mají v zadní části strečový materiál, takže se s nimi strašně dobře chodí. Na delším tripu jsem byl ale s Barentsama. Protože mělo být ošklivo, tak jsem si je nechal na Černým mostě rovnou při koupi navoskovat ( i když by měly být už z výroby ale jistota je jistota ). Vydal jsem se do Tater a dva dny přes víkend běhal po horách. Nakonec bylo nádherně, cca 10 stupňů a sluníčko. Jelikož se taky dost potím, tak i když byly navoskovány obě věci, které jsem na sobě měl, byla prodyšnost velmi komfortní. G-1000 je trošku hrubší naomak ale zase při projití ostružiním jsem nenašel poškození. Což je co říct. Celkově jsem se v té bundě a kalhotech cítil velmi příjemně a můžu jen doporučit. Asi dvě poslední hodiny poprchávalo a na G-1000 se tvořily kapičky. Pouze v ohybu u lokte se materiál zamokřil- ale necítil jsem na kůži vlhko. Takže shrnutí ve slovech co by Fjall vystihly? Design, odolnost, prodyšnost. Jsem nadmíru spokojen. Voskování po příjezdu domů jsem zvládl sám úplně v pohodě. Na vrcholcích hor jsem strašně ocenil, že materiál neprofoukl a byl hned suchej... Takže za ty prachy snad i dost muziky.

Plus- smazán odkaz.. prý jsou tam asi rok teprve a kluci v prodejně očividně věděli o čem mluví a byli strašně příjemní. Rozhodně mi nechtěli hned prodat nejdražší sboží. Palec nahoru.
Naposledy upravil šíp dne úte kvě 6, 2014 14:10, celkově upraveno 2
Důvod: Smazán odkaz pro podezření na skrytou reklamu. šipka
Masulda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv dub 24, 2014 9:09

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod Paulus » pon říj 27, 2014 10:43

Ahoj. Mám kalhoty Abisco a bundu Sten.
V kalhotech se dobře pohybuje, klečel jsem v nichchvíli ve vlhké trávě a na kolenou jsem mokro necítil.
Bunda Sten neni ničím podšitá. Jsem s tím spokojený. Ale do silného deště to moc není.
Podpis.....NEMÁM TUŽKU A NEPOŠKRÁBU SI PŘECI MOBIL :-D
Paulus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon říj 27, 2014 7:02
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod Paulus » stř říj 29, 2014 18:32

Chci se ještě zeptat, jestle se vam nedělaji na tomto materiálu bíle fleky. A jestli netušite příčinu. Hádal bych to až přílišným navoskováním.
Podpis.....NEMÁM TUŽKU A NEPOŠKRÁBU SI PŘECI MOBIL :-D
Paulus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon říj 27, 2014 7:02
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod slezacekm » stř říj 29, 2014 18:49

můžeš sem hodit fotku? jinak po voskování mi občas zůstávají trošku takové čáry, materiál pak vypadá jako hodně používaný, řekněme vintage :mrgreen:
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod vonkreuz » stř říj 29, 2014 19:28

Řekl bych, že ty fleky bude vosk vyloučený na povrch.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod Paulus » stř říj 29, 2014 19:59

Fotku dam příšti víkend. Jinak je to jen vizuální detail. Mi nevadí. U kalhot mi to nedělá. U bundy ano. Ale tu jsem taky voskoval dvakrat že ano. Tak příště snad s mírou.
Podpis.....NEMÁM TUŽKU A NEPOŠKRÁBU SI PŘECI MOBIL :-D
Paulus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon říj 27, 2014 7:02
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod slezacekm » stř říj 29, 2014 20:05

osobně voskuji velmi málo a jen pár míst. na bundě kapucu, ramena a konce rukávů. u kalhot jenom spodní části nohavic. na zimu to ještě asi přejedu víc. nicméně už samotný nenavoskovaný materiál není kdovíjak extra prodyšný, proto to s voskem nepřeháním
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod Paulus » pát lis 7, 2014 9:12

Zde je fotka jak jsem slíbil. Po zažehlení a nošení vystoupily tyhle mapy. Blesk to ale zvyraznil..foceno mobilem.
Přílohy
2014-11-07 09.04.30.jpg
Podpis.....NEMÁM TUŽKU A NEPOŠKRÁBU SI PŘECI MOBIL :-D
Paulus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon říj 27, 2014 7:02
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod ErikaB » ned led 4, 2015 23:51

Od této značky mám druhým rokem bundu Eco-Trail Jacket a zatím naprostá spokojenost. Na treku nepromokne ani neprofoukne, navíc je lehká a snadno se sbalí do batohu. Řekla bych, že za ty peníze je to velmi slušná investice do budoucna. Vzhledem k dlouhodobé možnosti impregnaci tohoto materiálu.
Jinak s těmi mapami nevím, nic takového se mi nestává. Možná se zkusit zeptat přímo v obchodě.
ErikaB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon srp 18, 2014 15:47

Příspěvekod Kolic » pon bře 30, 2015 11:59

Eco-trail je z g-1000?
BB 8800, 8520, 9780, Z10, Z30, ??

Fjallraven..
Uživatelský avatar
Kolic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 135
Registrován: čtv črc 4, 2013 15:37
Bydliště: Liberec

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod slezacekm » pon bře 30, 2015 12:06

neni :D
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Další

Zpět na Oblečení